neprihlásený Piatok, 1. marca 2024, dnes má meniny Albín
Apple pripravuje 32" iMac ale až na rok 2025, u iMacov má preskočiť M2

Značky: ApplePC

DSL.sk, 18.10.2023


Spoločnosť Apple pripravuje aj podľa ďalšieho zdroja nový model all-in-one počítača iMac s oveľa väčším 32" displejom, uvedený má byť ale až v roku 2025.

Tvrdí to analytik Ming-Chi Kuo, ktorý pravidelne prináša presné informácie o budúcich produktoch Apple.

Vývoj 32" iMacu avizoval v polovici roka aj Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý tiež pravidelne zverejňuje pomerne presné informácie o plánoch Apple.

Podľa aktuálnych informácií Kua bude mať tento väčší iMac displej technológie mini-LED, pri ktorej je samotný displej technológie LCD ale podsvietenie je zabezpečované vysokým počtom samostatných LED zón.

V súčasnosti Apple ponúka iMac iba v jednej veľkosti s 24" displejom. Kuo tiež avizuje novú generáciu 24" modelu, ktorá podľa neho príde v budúcom roku. Gurman doplnil, že bude postavená už na procesore novej generácie Apple M3.

To bude zrejme znamenať, že Apple pri iMacoch preskočí generáciu procesorov Apple M2. Na iMacoch na túto generáciu, ktorá bola použitá v prvých MacBookoch v polovici minulého roka, totiž doteraz neprešla a využíva ešte procesory Apple M1.

Procesory generácie M3 sú vyrábané už 3-nm procesom TSMC. Podľa dostupných informácií začala TSMC vyrábať tieto procesory spolu s 3-nm procesorom Apple A17 Pro použitým v nových iPhonoch 15 Pro už na konci minulého roka, Apple doteraz ale neuviedla žiadny Mac postavený na tejto novej generácii procesorov.

Podľa skorších neoficiálnych informácií sa očakávalo uvedenie prvých Macov s Apple M3 tento mesiac, podľa posledných neoficiálnych informácií k uvedeniu prvých modelov s týmto procesorom má prísť ale až v budúcom roku.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Česko ide zlepšovať mobilný signál vo vlakoch ďalšími spôsobmi
Windows 11 pridal podporu pre 80 Gbps USB
Premiér je za postavenie ďalšieho jadrového reaktora, výrazne väčšieho ako doterajšie
Učitelia nie sú za plošný zákaz mobilov, u starších žiakov je o tom potrebné diskutovať
Chrome má plošne zapnúť šifrovanie odolné kvantovým počítačom v apríli, časť užívateľov ho už využíva
Raspberry Pi sa doteraz predalo 61 miliónov kusov
Samsung predstavil microSD kartu s reálnou rýchlosťou 800 MB/s
Spustená výroba rýchlejšej rýchlej HBM pamäte
Orange má výpadok 4G siete, zákazníci bez 5G sú tak odkázaní na 2G
Telekom má zrejme problém s 1000 GB balíčkom, užívateľom účtuje aj denný balíček - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Huraaaaaaaaaa,bude M3..no nic,pockam si na M5
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Wooooooooooooooooov 32" displeje... a už len 2 roky si treba pockat a medzitym nasetrit odhadom dobrych 3000-4000 Eur :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V dobe mini PC + LCD monitor je All in one riesenie uz zbytocne. Este ze existuju dizajnovo zamerani zakaznici.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

njn, este je to aj single point of failure ked je to vsetko v sebe. Ten mini pc sa da skryt aj pod stol. A moze to byt dokonca mac mini alebo apple studio.
iMac je nezmysel.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Pre profesionálnu prácu s multimédiami je ale pri rôznych charakteristikách napájacích zdrojov prepojenie PC so zobrazovacou jednotkou priekazne potenciálnym zdrojom rušenia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

hadam bude 16:10
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Údajne zajtra priekazne čosi po štvrtej.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takže momentálne imac len na m1, m2 preskočia zatiaľ čo m3 bude priekazne iba predstavené niekedy v 2025 kde m2 je masovo v mobilných zariadeniach a m3 do čias debutu 32 palcovej mini led aio chujoviny bude už rovnako, dávno mäsové? Kuo má zhodou náhod trefné meno. Tak blahoželám, apple, a ich verným ovečkám tiež. Veď nie nadarmo sa hovorí, trpezlivosť rúže prináša. Len čakajte. Možno dovtedy miniled pre lepší pixel pitch - toť podpore vyšších rozlíšení na menších paneloch, ovládne oled trh displejov nakomplet. Už vidím tú depku u apple či siahnu po woled alebo quantum led. Ak v 25.nebude mať imac led displej tak bohužiaľ, bude to shit v deň uvedenia a to nesrandujem keďže to ani nie je x86 lol čo vám yebé na toto čakať? Yebe!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár