neprihlásený Utorok, 21. mája 2024, dnes má meniny Zina
Apple vydala aktualizáciu iOS, ktorá má riešiť prehrievanie iPhonov 15 Pro

Značky: iPhoneApple

DSL.sk, 5.10.2023


Spoločnosť Apple v stredu vydala aktualizáciu svojho mobilného operačného systému iOS s označením verzie 17.0.3, ktorá má okrem iného riešiť problém spôsobujúci prehrievanie iPhonov 15 Pro.

Spoločnosť o tom informuje v stručnom popise aktualizácie.

Po sťažnostiach užívateľov na prehrievanie vyšších modelov novej generácie smartfónov iPhone 15 Pro spoločnosť minulý týždeň priznala tento problém v stanovisku pre americké médiá.

Prehrievanie spôsobujú podľa stanoviska príčiny softvérovej povahy. V oficiálnom stanovisku Apple netvrdila, že k problémom neprispieva hardvér. Spoločnosť ale v doplnení uviedla, že k prehrievaniu neprispieva nový rám z titánu a naopak spolu s hliníkovou subštruktúrou poskytujú lepší odvod tepla ako u predchádzajúcej generácie.

Apple v stanovisku uvádzala tri príčiny, ktoré identifikovala a ktoré môžu viesť k vyššej teplote modelov iPhone 15 Pro. Smartfóny môžu mať vyššiu teplotu niekoľko dní po prvotnom nastavení alebo obnovení zariadenia pre zvýšenú aktivitu v pozadí.

Apple tiež identifikovala chybu v jej operačnom systéme iOS 17, ktorá ovplyvňuje časť užívateľov. Túto chybu plánovala opraviť softvérovou aktualizáciou, iOS 17.0.3 tak zrejme opravuje túto chybu, bližšie informácie o povahe tejto chyby ale spoločnosť neuviedla.

Treťou príčinou sú niektoré aplikácie tretích strán, ktorých nedávne aktualizácie spôsobujú preťaženie systému. Apple podľa stanoviska s ich tvorcami spolupracuje na vydaní opráv, ktoré sú už v procese uvádzania.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok
Android smartfóny na základe pohybu rozpoznajú, že sú kradnuté, a zamknú sa
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť viachodinovú odstávku služieb
Nové ARM notebooky budú mať dobrú oficiálnu podporu Linuxu
Po dlhých rokoch sa zvýšila kapacita 2.5" HDD


Diskusia:
                               
 

Ešteže prehrievanie nefixla, nakoľko to by nebolo čo riešiť, takže by aktualizáciu priekazne netrebalo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pokiaľ tie hlúposti spontánne nevzblknú tak všetko budú miesto product recall priekazne riešiť sw, fw záplatami na úkor avizovaných vylepšení vs predchodzia gen. no a nakoniec zistia že, ten istý obsah len nový obal. A cena, a diktát tým čo chcú byť neustále in. Vybraným šťastlivcom týmto blahoželáme a posielame kvety!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár