neprihlásený Piatok, 8. decembra 2023, dnes má meniny Marína
7-nm Intel Meteor Lake procesory nakoniec zrejme pre desktopy nebudú

Značky: IntelCPUPC

DSL.sk, 27.9.2023


Nová generácia 7-nm procesorov Intelu s kódovým označením Meteor Lake napriek nedávnym oficiálnym vyjadreniam oficiálnej predstaviteľky spoločnosti nakoniec zrejme nebude k dispozícii pre desktopy.

Intel bližšie predstavil Meteor Lake minulý týždeň, procesory vyrábané aj novým 7-nm procesom Intel 4 budú dostupné od 14. decembra tohto roka. Ako avizovali už dlhšie neoficiálne informácie, tento rok budú uvedené iba modely pre notebooky a Intel to minulý týždeň potvrdil.

Viceprezidentka Intelu Michelle Johnston Holthausová ale v rozhovore pre PC World úplne jasne avizovala, že procesory Meteor Lake prídu v budúcom roku aj pre desktopy. Pod procesormi pre desktopy sa samozrejme myslia procesory osaditeľné koncovými zákazníkmi do základných dosiek so štandardnou päticou.

ComputerBase aktuálne na základe komunikácie s Intelom ale tvrdí, že tomu tak nakoniec evidentne nebude, a Intel bude ponúkať len procesory v podobe BGA čipov integrovateľných na dosky pre špecifické formáty desktopov ako sú kompaktné desktopy a all-in-one počítače. Navyše nie je jasné, či pôjde o nové modely špecificky pre takéto počítače alebo modely zhodné s modelmi dostupnými aj pre notebooky.

Oficiálne ale Intel takto jasne informácie pre ComputerBase nepotvrdil, v oficiálnom stanovisku len avizoval že Meteor Lake budú dostupné aj pre all-in-one desktopové počítače. V stanovisku explicitne neuviedol, či budú procesory Meteor Lake dostupné v štandardnom desktopovom prevedení. Ďalšie informácie podľa stanoviska oznámi v budúcnosti.

Intel má tento rok pre desktopy uviesť len mierne inovované modely Raptor Lake Refresh stále vyrábané 10-nm výrobným procesom. Budúci rok má spoločnosť uviesť zrejme aj pre desktopy procesory s kódovým označením Arrow Lake, ktoré majú využívať čipy vyrobené ďalším procesom Intel 20A aj procesom TSMC N3.

Procesory Meteor Lake prinášajú viacero výrazných noviniek. Budú zložené z viacerých čipov, hlavný čip s CPU jadrami bude vyrábaný novým 7-nm procesom Intel 4 a viaceré ďalšie čipy budú vyrábané spoločnosťou TSMC. Prvýkrát bude v Intel CPU pre PC integrovaný NPU, Neural Processing Unit, pre akceleráciu strojového učenia a umelej inteligencie.

V procesoroch budú použité až tri typy jadier, výkonné, efektívne a efektívne s ešte nižšou spotrebou. Posledný typ jadier sa nebude nachádzať v čipe s ostatnými CPU jadrami ale v tzv. SoC čipe, podľa neoficiálnych informácií sa v jednotlivých modeloch CPU majú zrejme nachádzať dve takéto jadrá.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA vyriešila problém s gyroskopom, Hubblov teleskop pokračuje s tromi
Česko aj kvôli bezpečnosti presúva weby úradov pod jednotnú doménu, zabudlo na certifikát
Medzinárodná vesmírna stanica má 25 rokov
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.19
Vláda chce zrušiť zníženie vysokého daňovo-odvodového zaťaženia kryptomien, ktoré schválila Hlas-SD
Pokračovanie seriálu The Last of Us podľa počítačovej hry príde až v 2025
Facebook Messenger nasadzuje štandardné end-to-end šifrovanie a pridáva ďalšie novinky
Japonci vytvorili nový rekord rýchlosti prenosu po optike, až 22.9 Pbps
Telekom prekročil 50% pokrytie 5G, má najmenšie z veľkých operátorov
Windows 10 dostane predĺženú podporu


Diskusia:
                               
 

Môžme to považovať za dôkaz, že zrejme ani s dvoma marketingovými fake accountami sa nedá spraviť taký hype ako u Apple priekazne s jedným.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Ja za dôkaz považujem to že intel je priekazne obrovský kokot čo rád tak veľa vymýšľa že to marginálne doiebal. Kedy si naposledy intel dal robiť wafere u tsmc? To je taká haňba tvl a ešte sa hrajú na chad-ov. Ale necháp ma zle, ja sa nesťažujem, aj keď to tam môže cez písmenká znieť, ja sa vytešene uiebujem. Radšej apple než intel.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

It's Saturday my dudes!
https://m.youtube.com/watch?v=qFSJ6gyiffE
Bežíme vonliť lebo dnes je ten Deň!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár