neprihlásený Pondelok, 27. mája 2024, dnes má meniny Iveta
Nvidia sa stala najväčším výrobcom čipov bez vlastných tovární

Značky: Nvidiačipyumelá inteligencia

DSL.sk, 22.9.2023


V druhom štvrťroku tohto roka spoločnosť Nvidia výrazne zvýšila príjmy z predaja čipov a stala sa najväčším výrobcom čipov spomedzi výrobcov, ktorí navrhujú vlastné čipy ale nechávajú si ich vyrábať inými výrobcami s vlastnými továrňami.

Informuje o tom analytická spoločnosť TrendForce.

Výnosy desiatky najväčších výrobcov čipov bez tovární sa v druhom štvrťroku oproti prvému štvrťroku zvýšili o 12.5% na 38.1 miliardy dolárov, pričom za zvýšením je podľa TrendForce zvýšený záujem o technológie strojového učenia a umelej inteligencie.

Nvidia z tohto trendu výrazne profitovala, jej príjmy v oblasti dátových centier sa zvýšili až o 105% a celkovo až o 68.3% na 11.33 miliardy dolárov.

Nvidia vďaka tomu predbehla dvoch výrobcov, aktuálne druhý Qualcomm s príjmami 7.17 miliardy a tretí Broadcom s príjmami 6.9 miliardy dolárov.

Spoločnosť AMD bola štvrtá s príjmami 5.36 miliardy dolárov, MediaTek piatia s 3.2 miliardy a Marvell šiesty s 1.33 miliardy dolárov. Prvú desiatku dopĺňajú Novatek, Realtek, Will Semiconductor a MPS, ktorí mali všetky príjmy za druhý švrťrtok pod miliardu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Na Slovensku tento rok vznikne ďalšia väčšia sieť balíkoboxov
O2 výrazne zdražuje denné dáta, označuje to za vylepšenie ponuky
Kapacita dodaných magnetických pások dosiahla nový rekord
Konkurent Starlinku od Amazonu dokončuje testy, prototypy satelitov ide zničiť v atmosfére
Vo vesmírnom Boeingu objavený opäť ďalší problém, aj tak má ale odštartovať o týždeň
Legendárny instant messenger ICQ končí
Nový formát menších pamäťových modulov CAMM2 použitý už aj v desktopovej doske
Postkvantové šifrovanie by na Androide spomaľovalo, Google ho nezapol. Spomaľuje aj Chrome na PC
NASA po poškodení pamäte obnovila na sonde Voyager 1 už aj funkčnosť vedeckých prístrojov
Nová verzia Windows 11 sa blíži dokončeniu, už sa testuje


Diskusia:
                               
 

Takže už sa konečne prevalilo, akej značky sú čipy vo vakcínach.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Keby to tak bolo, tak by bola urcite reklama na vakciny typu: Tato vakcina vam umozni neuveritelny vizualny zazitok po dobu dvoch rokov.. Vasa Nvidia..
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Booster vakcina Vam umozni sledovat svoje okolie s vacsou rozlisovacou schopnostou a s rychlejsou obnovovacou frekvenciou vasich oci. Vasa Nvidia...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

3 vakcíny aby ste videli 3D svet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale inak si to vymákol. Oni tí očkovaný vidia kadejaké chobotiny s krídlami, dokonca sa budia zo živých môr, cítia divné smrady, zväčša spáleniny a rovnako cítia že im horí koža. Znejem ako konšpiračný teoretik, viem, ale sú to výpovede očkovaných samotných, najlepšie na to celom je že záverom to dodávajú rečami typu ako chcú zomrieť, nevládzu žiť a pod. Luciferase, hydra, mark of the beast.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

One, ak mi ku stvrtej davke pribalia aj nejaku 4090, tak prekonam lenivost a pojdem po nu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takýmto tempom spotrebiteľské GPU prestanú existovať úplne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A práve ten limit, že výroba nemôže byť záporná, spôsobuje odliv veľkých hráčov na level fyzických osôb, nakoľko najbohatší človek môže byť nielen bez peňazí, ale ako bonus priekazne ešte aj vytvárať dlhy.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

si nenormalny? ved spotrebitelske gpu tu urobi samotna ejaj osobne
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ? Mate ist makat a nie hrat sa. Treba budovat hodnoty ako splachovaci hajzel, pracka do kazdej domacnosti nie ako na tom hnusnom zapade kde maju 128 pohlavi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Začať treba u vlády, sú to naše mozgy, naše ústa. Tak keď sa pričiníte, taký dobročinný movement by potom mal priekazne menej polien v ceste a húževnato sa rozrástol. Kto bude makať na zhnitú bandu ktorá hrabe len svojim. Dodnes poniektorí čakáme na fin. balíček od čias korona zaiebala ústavu a slobodu všetkým len nie zahraničným firmičkám, aké zdrobnelinky, zahraničným gigantom dopíjče.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Počkajme si až ako zamieša rebríčkom Tachyum Prodigy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a videl niekto ako sa mieša rebríček?
Odpovedať Hodnotiť:
 

shuffle($rebricek);
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Pravdepodobne vôbec, nakoľko technológie strojového učenia a umelej inteligencie preň priekazne predstavujú iba marginálne čiastkové riešenia a primárne reflektuje na požiadavky potreby vnímania v kontexte širších kauzálnych súvislostí, na čo je iný rebríček.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nech nerobí machra. Prvý a priekazne posledný raz pre nvidiu tak nech sa skromne pokorí. Jednak si 3 roky vpred rezervovala u tsmc wafre čím ukradla iným možnosť mať viac čipov a prispela k horšiemu stavu nedostatku čipov celkovo. Za druhé keby ma nvidia vlastné továrne tak nesiaha ani len na globalfoundries fabs. Neposledne nezabúdajme že intel začína nvidii krájať zákaznícky koláč segmentu gpu a teda poriadne, nvidia celý low-end skôr či neskôr bude môcť zabaliť, čo tam po 1650, možno aj xx60 xx60ti v blízkej budúcnosti vykon za peňiaz prevezme intel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol^2
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár