neprihlásený Nedeľa, 26. mája 2024, dnes má meniny Dušan
iPhony budú používať modemy od Qualcommu viacero ďalších rokov

Značky: iPhone5GQualcommApple

DSL.sk, 11.9.2023


Hoci spoločnosť Apple už dlhšie vyvíja 5G modemy pre použitie vo svojich smartfónoch, modemy od Qualcommu bude používať ešte vo viacerých ďalších generáciách svojich iPhonov.

Dnes totiž spoločnosť Qualcomm oznámila uzatvorenie novej dohody o dodávke 5G modemov pre iPhony na ďalšie roky.

Oznámenie je veľmi stručné, dohoda sa podľa použitej formulácie ale zrejme týka budúcich generácií iPhonu, ktoré majú byť uvedené v rokoch 2024, 2025 a 2026. Tieto modemy bude Apple teda používať ešte v štyroch nových generáciách iPhonov vrátane tohtoročnej. Tohtoročná generácia iPhone 15 bude predstavená zajtra.

Podobne ako CPU a ďalšie komponenty si Apple vyvíja aj vlastné mobilné 5G modemy. Za tým účelom odkúpila v roku 2019 divíziu pre vývoj mobilných modemov pre smartfóny od Intelu, ktorý ešte v tom čase nemal hotové modemy podporujúce 5G siete.

Podľa neoficiálnych informácií sa očakávalo, že Apple by svoj 5G modem mohla prvýkrát použiť v iPhone SE plánovanom na rok 2024. Podľa neoficiálnych informácií sa následne plánovala rozhodnúť, či modem použije už v budúcoročných štandardných modeloch iPhonu. Podľa dostupných informácií zrejme ale prišlo k posunutiu týchto plánov, keď podľa neoficiálnych informácií nová generácia iPhonu SE nemá byť uvedená budúci rok.

Kedy Apple použije prvýkrát svoje 5G modemy tak nie je jasné. Môže to byť samozrejme aj počas platnosti novej oznámenej dohody s Qualcommom, keď spoločnosť môže u časti iPhonov používať modemy od Qualcommu a u časti vlastné modemy.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vo vesmírnom Boeingu objavený opäť ďalší problém, aj tak má ale odštartovať o týždeň
Legendárny instant messenger ICQ končí
Nový formát menších pamäťových modulov CAMM2 použitý už aj v desktopovej doske
Postkvantové šifrovanie by na Androide spomaľovalo, Google ho nezapol. Spomaľuje aj Chrome na PC
NASA po poškodení pamäte obnovila na sonde Voyager 1 už aj funkčnosť vedeckých prístrojov
Nová verzia Windows 11 sa blíži dokončeniu, už sa testuje
Skylink začína šetriť, zmenil parametre na náročnejšie, ukončí dva transpondéry, prejde z HD do SD
Sonda Psyche k asteroidu zapla elektrické motory
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni
Firefox pripravuje vertikálny zoznam kariet a skupiny kariet


Diskusia:
                               
 

Kazdemu trosku znalemu uzivatelovi to bolo jasne od zaciatku, ked dali to oznamenie. Robit si vlastne 5G cipy bez licencie, patentov len tak na zelenej luke nie je nic lahke.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Vážne? A čo konkrétne na tom nie je lahke? Stačí číslo strany v špecifikácii 5G, na ktorej je tá priekazne neľahká výzva.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Nacitaj si co je VHDL a vrat sa do konverzacie. Tu budes musiet priekazne zacat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Rozumieš pojmu číslo strany v špecifikácii? Či na Strednom odbornom učlišti konzultantskom sa chápanie otázky priekazne už ani nepreberá?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Niektore problematiky maju vacsi presah nez len do dokumentacie, ale to by tvoj autisticky mozocek nedokazal pochopit. Drz sa vo svojich barierach a nevybocuj z rutiny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V IT na dokumentáciu muchy serú a špecifikácia je z podstaty priekazne bez presahu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vies co ty blbecek. Dal som si tu namahu lebo si imbecil a vies hovno o com hovoris, iba tu placas sracky pod kazdy komentar. Nasiel som ti IMT-2020 (International Mobile Telecommunications-2020) ktory obsahuje zoznam poziadavkov pre implementaciu 5G (http://bit.ly/3ZwgAet). Mozes zacat na strane 2, kde mas definovane data rates. Mozes pokracovat dalsimi strankami a rozluskat to jedno po druhej. Ked budes podla toho vediet ako vyrobit komunikacny chip, osadit ho spolu s dalsimi komponentami na dosku a naprogramovat periferie na approprietnu funkcionalitu a nasledne k tomu pre developerov dodat framework aby to mohli prepojit s periferiami ostatnych casti zariadenia do ktoreho bude doska osadena, tak mozes mudrovat. Nezabudni popri tom zhodnotit aj financny aspekt celej tejto operacie a samozrejme aby nebolo 10G kym dodas prototyp.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo z toho teda objektivne nie je lahke? Lebo napríklad pre analfabeta priekazne už zistiť číslo strany.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Apple sa sudilo s Qualcom ale ustupilo a je ochotne za licencie platit. Problem je v inom, ten ich cip musi byt aspon tak dobry ako ten od Qualcom aby sa bez problemov pripajal k sietiam v 150 krajinach sveta a to se soudruhum z NDR jeste celkem nepovedlo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čomu niekto v dnešnej dobe hovorí modem?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tomu malemu bazmegu v mobile
Odpovedať Hodnotiť:
 

No veď aj router je priekazne len fréza a cisco stále robí machra akoby vynašiel niečo nenormálne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A v ktorom roku vlastne chce apple priekazne predbehnúť modelovým číslom iphonu ten s rokom?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár