neprihlásený Štvrtok, 27. augusta 2026, dnes má meniny Silvia
Apple vyvíja iMac až s 32" zabudovaným displejom

Značky: Apple

DSL.sk, 9.7.2023


Spoločnosť Apple údajne pripravuje nový model svojho all-in-one počítača iMac s oveľa väčším zabudovaným displejom, ktorého uhlopriečka bude dosahovať až 32".

Aktuálne to avizuje Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý pravidelne zverejňuje pomerne presné informácie o plánoch Apple.

Gurman vývoj iMacu s výrazne väčším displejom avizoval už na konci júna, vtedy avizoval uhlopriečku väčšiu ako 30". Dnes spresnil veľkosť displeja.

Vývoj tohto iMacu je ale v počiatočných fázach a do uvedenia sa tak samozrejme môže veľa zmeniť. Gurman zároveň neočakáva, že tento model bude uvedený pred koncom budúceho roka.

V súčasnosti Apple ponúka iMac iba v jednej veľkosti s 24" displejom s rozlíšením 4480 x 2520, ktorý je postavený ešte na jej prvej generácii ARM procesorov pre PC s označením Apple M1.

Podľa skorších informácií Gurmana pripravuje Apple aj dva nové modely iMacu s 24" displejom, či budú postavené na procesoroch súčasnej generácie Apple M2 alebo pripravovanej novej generácie Apple M3 nie je jasné.



Najnovšie články:

Podiel AMD v CPU pre x86 počítače presiahol 30%
Apple má prvý 2-nm procesor a nový najvýkonnejší procesor
Maďarská jadrová elektráreň má dosiahnuť plný výkon dnes večer
Až 130-tisíc ľuďom nútene končia certifikáty pre elektronický podpis, dajú sa získať iné
Android pridáva funkčnosť proti nevoľnosti pri cestovaní
IBM predstavila ARM procesor pre mainframy
Astronauti na ISS majú dnes nainštalovať novú vysokorýchlostnú anténu
Firefox zapne štandardnú podporu JPEG XL, za výhodu označuje progresívne renderovanie
Známy výrobca minipočítačov a linuxových mobilov kvôli pamätiam prerušuje výrobu
Maďarská jadrová elektráreň už beží na tri štvrtiny plného výkonu


Diskusia:
                               
 

To bude krása... Na takom veľkom displeji si poriadne prečítam papier predtým ako si ho vytlačím cez Wi-Fi vo veľkom kancli.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Dobre sa tam bude pozerat napr. aj co ma nove Janka Hospodarova
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Keď ho už dokážeš prečítať na displeji, tak ho už priekazne nepotrebuješ tlačiť. Tlač cez wi-fi aj tak väčšinou nefunguje.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

I ja, podobne ako množstvo technologických entuziastov a entuziastkýň už od konca júna čakám na spresnenie avizovanej veľkosti a konečne je to tu! So zdanlivo nepodstatnej správičky sa samozrejme veľa zmenilo a vykľula sa z nej skutočne priekazne nepodstatná správička.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Odpor je marny. Uz to nemozeme dovolit. Rozhodne sa dobre, uz zajtra! Uz v 2008 v Bukuresti testovali tieto stroje. Potom na Ukrajine a teraz ich idu testovat u nas.

Potom pride ta apokalypsa no mozno aj nie. Budeme tu vzdy, len s kym a co z toho. Znicime sa alebo znicime teba? Poliaci to rozhodnu.

Zajtra oddychuj, dobre?!?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A takto... zdravý si už bol alebo sa ešte len chystáš byť?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cim vacsi tym lepsi!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na takom velkom displeji pojdu pohodlne stlacit tlacitka plus a minus v komentaroch na tejto stranke. Ista kupa.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

na citanie DSL je iMac najvhodnejsim zariadenim.
Zdroje potvrdzujuce toto tvrdenie su tu, tu a tu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na čítanie dsl.sk je najvhodnejším zariadením pda s wifi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To vravia len tí, čo ešte priekazne nevideli novú verziu dsl.sk, hostovanú na serveri s Tachyum Prodigy.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár