neprihlásený Nedeľa, 23. júna 2024, dnes má meniny Sidónia
SSD pre PCI Express 5.0 majú byť rozšírenejšie až v druhej polovici 2024

Značky: SSD

DSL.sk, 23.3.2023


Flashové SSD pre novú generáciu zbernice PCI Express 5.0 sa na trhu viac presadia zrejme až v druhom polroku budúceho roka.

Predpokladá to Khein-Seng Pua, CEO spoločnosti Phison vyrábajúcej radiče pre SSD. Upozornili na to taiwanské noviny DigiTimes.

Nie je jasné, či sa informácie majú týkať iba SSD pre osobné počítače alebo aj pre servery. V prípade osobných počítačov je pomalý prechod na SSD podporujúce PCI Express 5.0 ale zrejmý už dlhšiu dobu.

Hoci prvá PC platforma podporujúca PCI Express 5.0, dvanásta generácia procesorov Intel Core s kódovým označením Alder Lake, bola uvedená už v roku 2021, prvé SSD pre PCI Express 5.0 pre osobné počítače sa začali predávať až v tomto roku.

Zatiaľ boli reálne dostupné tri modely, v Japonsku model CFD Gaming PG5NFZ od miestneho výrobcu CFD a v USA Gigabyte Aorus Gen5 10000 SSD a Inland TD510. Všetky tri modely boli uvedené v kapacite 2 TB a všetky sú postavené na radiči Phison PS5026-E26.

Udávaná maximálna sekvenčná rýchlosť všetkých troch modelov je pri čítaní 10 GB/s a pri zápise 9.5 GB/s, čo prekračuje dosiahnuteľné maximá M.2 SSD pre predchádzajúcu generáciu zbernice PCI Express 4.0. Udávaný maximálny výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách je u CFD Gaming PG5NFZ a Inland TD510 pri čítaní 1.5 milióna IO/s a pri zápise 1.25 milióna IO/s, Gigabyte tieto údaje v špecifikácii neuvádza.

Životnosť v podobe množstva zapísateľných dát u Gigabyte Aorus Gen5 10000 SSD a Inland TD510 dosahuje 1400 TBW, CFD tento údaj v špecifikácii neuvádza.

Nová generácia PCI Express 5.0, ktorej špecifikácia bola dokončená v roku 2019, oproti doteraz používanej verzii PCI Express 4.0 zdvojnásobuje komunikačnú rýchlosť na 32 GT/s. Použité je rovnaké kódovanie 128b / 130b a PCI Express 5.0 tak má aj dvojnásobné maximálne rýchlosti a pri využití štyroch PCI Express liniek umožňuje maximálnu rýchlosť SSD 15.75 GB/s.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Odlet Boeingu z ISS bol pre problémy odložený na neurčito
Telekom zlepšil dáta pre dovolenkujúcich a cestovateľov, má použiteľné balíčky až pre 115 krajín
Amazon v balíkoch prestáva používať plastové vzduchové vankúše, v USA
Starlink začal ponúkať výrazne menšiu prenosnú satelitnú anténu
USA zakázali ruský antivírus, aj existujúcim užívateľom
TSMC zvažuje čipy vyrábať na oveľa väčších obdĺžnikových plátoch
Vláda podporí veľkú továreň na batérie až 214 miliónmi, budú sa tu vyrábať aj články
Orange na Prime zlepšuje dáta ale zdražuje SMS a ruší balík výhodný pre nenáročnú telemetriu
Android 15 vydaný v novej beta verzii, vývojári môžu testovať svoje aplikácie
Samsung by konečne mohol uviesť SSD pre PCI Express 5.0, registroval si nové mená


Diskusia:
                               
 

A kedy sa u nás v Slovekistane prestane každý polrok posúvať čas?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keď prídu do módy naťahovacie hodinky ktoré treba ručne nastavovať o tretej ráno.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Snad sa cas posuva stale. Inak by ptedsa stal.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

No ja som zvedavý čo docielia. Radšej nech sa posúva ako by mali mať Poliaci letný, my zimný, maďari letný :D:D Budeš prechádzať skrz malej krajiny a meniť čas. Kamionisti na hraniciach budú vyčkávať hodinu navyše lebo nebudú môcť vstúpiť cez víkend. Rovno nech každý samosprávny kraj má iný čas :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

1) prestan ako idiot urazat vlastnu krajinu - potom to tu aj tak vyzera, to sa mozes postavit pred zrkadlo a povedat: kedy tento idiot dostane rozum?

2) vec sa riesi komplexne v ramci celej EU, ten tvoj Slovakistan neni izolovany ostrov vo vesmire, naposledy sa tomu EU papalasi venovali v 2018, odvtedy boli/su ine starosti (korona a teraz vojna na ukrajine a najnovsie prkotina typu zakaz vyrabania spalovakov do 2035), najblizsie sa posunom casu budu zaoberat v 2026, takze skor jak v 2026 sa iste ziadnej praktickej implementacie nedockame

staci to ako odpoved?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No jednoducho zákazníci tie hausnumerá pri rýchlostiach, čo sa majú k realite ako spotreba pri hybridoch, prvé generácie tolerovali, ale pre božiu trpezlivosť treba priekazne i boha hodný produkt.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Všetci si tu idú od veci len náš admin maskovaný opäť pekne k článku ako vždy
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár