neprihlásený Utorok, 26. septembra 2023, dnes má meniny Edita
Predstavený WiFi 7 čipset pre 20 Gbps domáce mesh siete

Značky: Wi-FiQualcomm

DSL.sk, 15.12.2022


Spoločnosť Qualcomm, okrem iného aj významný výrobca WiFi čipsetov, aktuálne predstavila svoje nové čipsety pre domáce routery a WiFi mesh siete kompatibilné s pripravovanou novou generáciou WiFi 7.

Platforma označená WiFi 7 Immersive Home Platform má umožniť pokryť celú domácnosť WiFi s multigigabitovými rýchlosťami a nízkou latenciou aj vďaka podpore mesh sietí z viacerých prístupových bodov.

Čipsety podporujú technológiu Qualcomm Multi-Link Mesh, ktorá podľa spoločnosti dynamicky manažuje linky používané na pripojenie klientských zariadení aj zabezpečovanie mesh prepojenia medzi viacerými prístupovými bodmi v pásmach 2.4 GHz, 5 GHz a 6 GHz a vďaka tomu umožňuje deterministickú nízku latenciu.

Čipsety podporujú novú moduláciu 4K QAM, 240 MHz kanály v 5 GHz pásme a 320 MHz kanály v 6 GHz pásme.

Čipset s modelovým označením 3210 podporuje 10 streamov a maximálnu WiFi kapacitu 20 Gbps, jedno pripojené klientské zariadenie bude môcť dosahovať maximálnu rýchlosť 5.8 Gbps. Čipset s označením 326 podporuje 6 streamov a maximálnu kapacitu 10 Gbps.

Qualcomm už dodáva vzorky čipsetov výrobcom, prvé zariadenia postavené na nových čipsetoch majú prísť na trh v druhej polovici budúceho roka.

Nová generácia WiFi 7 zatiaľ nebola štandardizovaná, tento pripravovaný štandard má označenie 802.11be a jeho finálna verzia sa očakáva až v roku 2024. Podobne ako v minulosti ale prví výrobcovia už predstavujú čipsety a zariadenia podporujúce novú generáciu.

WiFi 7 má proti WiFi 6 priniesť viaceré významné novinky, okrem iného využívanie kanálov o maximálnej šírke 320 MHz oproti 160 MHz, novú moduláciu 4K QAM respektíve 4096 QAM, technológiu MLO, Multi-Link Operation, umožňujúcu spájať kanály v rozličných frekvenčných pásmach a MIMO so 16 streamami.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Google si natiahne ďalší optický kábel medzi USA a Európou
Tretí blok Mochoviec už beží na plný výkon, spúšťanie ale ešte neskončilo
Intel uvedie 7-nm Meteor Lake CPU aj pre desktopy, budúci rok
Vzorka z asteroidu úspešne pristála, NASA ju transportovala do clean room
Sonda už uvoľnila kapsulu so vzorkou z asteroidu, prenos z pristávania
Intel demonštroval funkčný CPU novší až o štyri generácie
Nvidia sa stala najväčším výrobcom čipov bez vlastných tovární
Skylink bude mať anglickú ligu ďalšie tri roky
Predstavené WiFi 7 mesh routery, stoja tisíce
Nový iPhone 15 má niekoľko vylepšení batérie


Diskusia:
                               
 

16K Pecko cez domacu wifi yes !!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Len ono to pokrytie celej domácnosti WiFi s multigigabitovými rýchlosťami pri prieraznosti WiFi 7 nevyzerá ani tak vďaka podpore mesh sietí z viacerých prístupových bodov, ale skôr ako ultimátum, že priekazne len s ňou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ak to nebude kompatibilne s PBCC pouzicane u TI ACX100, tak nema zmysel upgradovat ;)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár