neprihlásený Utorok, 16. apríla 2024, dnes má meniny Dana, Danica
V Kalifornii smartfóny úspešne upozornili milióny ľudí na blížiace sa zemetrasenie

Značky: smartfónynové technológieveda a výskum

DSL.sk, 28.10.2022


Kalifornský systém pre upozorňovanie na blížiace sa zemetrasenia aktuálne zaznamenal úspešný test v praxi, keď upozornil cez smartfóny milióny ľudí na blížiace sa zemetrasenie.

Kalifornia o tom informuje v tomto oznámení.

Kalifornia v spolupráci s USGS, United States Geological Survey, prevádzkuje systém ShakeAlert, ktorý vyhodnocuje dáta zo seizmických senzorov v štáte a dokáže upozorniť na blížiace sa zemetrasenie.

Kalifornia tieto upozornenia následne šíri ľuďom v predpokladaných oblastiach zemetrasenia tromi spôsobmi. Vďaka spolupráci s Google je podpora pre službu zabudovaná v nových verziách operačného systému Android a pre ostatné smartfóny je k dispozícii aplikácia MyShake App. Využívané je tiež informovanie pomocou systému Wireless Emergency Alerts, WEA, ktorým mobilní operátori zašlú pomocou broadcastu správu všetkým mobilným telefónom vo vybraných bunkách siete.

V utorok systém vopred upozornil na zemetrasenie, ktoré malo magnitúdu 5.1 a bolo ho cítiť vo veľkej časti severnej Kalifornie a najmä v tzv. Bay Area, oblasti v okolí San Francisca.

Podľa oznámenia Kalifornie systém upozornil prvými dvomi spôsobmi viac ako 2.2 milióna ľudí, pričom upozornenie dostali maximálne 19 sekúnd pred otrasmi. Veľká väčšina, približne 2.1 milióna, bola upozornená cez zabudovanú funkčnosť v Androide. Upozornených bolo tiež 95 tisíc užívateľov aplikácie MyShake App.

Koľko užívateľov bolo upozornených systémom WEA oznámenie neinformuje a nie je jasné, či vzhľadom na technológiu tohto spôsobu upozorňovania je tento počet známy.

Podľa oznámenia po zemetrasení neboli hlásené žiadne výrazné škody alebo zranenia.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Sprístupnená beta verzia Ubuntu 24.04 LTS
Nový CPU Apple M4 majú dostať všetky Macy, s výnimkou najvyšších najneskôr do jari
Samsung sa v predaji smartfónov vrátil pred Apple
Zatiaľ posledný Star Trek seriál bude mať ďalšiu sériu, ohlásený aj nový film
Nový Android 15 je k dispozícii v beta verzii
Samsung má spustiť výrobu takmer 300-vrstvovej flash tento mesiac, budúci rok dosiahnuť 430 vrstiev
SpaceX použila prvý stupeň Falcon 9 už 20-krát
Apple čoskoro uvedie ďalší sci-fi seriál
Populárna databáza Redis má po zmene licencie ďalší klon, už bol vydaný
Apple údajne už tento rok uvedie nový procesor M4, s podporou AI


Diskusia:
                               
 

Nie je to to iste, co u nas vymysleli uz pred vyse 100 rokmi a vola sa to rozshlas-sierna? Este dnes t ozvycajne skusaju v obciach, zvycajne niektore dni v mesiaci o 12:00

Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

Človek so smartphonom má podľa periodicity vyžarovania smartphonu (v porovnaní s klasickým mobilom) podstatne menšie šance udržať si telo a psychiku zdravé. Bezdrôtové technológie sú v dnešnej podobe kontrola mysle - EM žiarenie preukázateľne pôsobí človeku zmeny na EEG - Dr. Lebrecht von Klitzing:
https://dopice.sk/nRt
Poškodenie buniek EM žiarením na fyzickej úrovni (zlomy na DNA - viac kniha Dr. Martin Blank, DOBA JEDOVÁ 7 ELEKTROSMOG)
Veľmi zaujímavé krátke video prof. HENRY LAI:
Can Cell Phones Damage DNA and Cause Cancer? https://dopice.sk/rf1

Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

Niektorí zastávajú názor, že ťažko dôjde k zmene, pokým ľudia budú hypnotizovaní a programovaní na deštrukciu výkonnými počítačmi (predovšetkým smartphony, Wi-Fi, mobilné žiariče v mestách, LED žiarovky a všetky bezdrôtové technológie) Boží zásah by bol napríklad uvedomenie ľudí a zlikvidovanie mobilných staníc v mestách a udržiavanie normálneho prostredia bez EM žiaričov. Alebo slnečná erupcia, ktorá by zničila všetky (a hlavne Muskove) satelity, LED žiarovky a najmä všetky mobilné antény. Sú to mind kontrolery vrátane nových LED čipov v obrazovkách a nových pouličných lámp. Ľudia sa ťažko pohnú ďalej, keď sú ustavične programovaní a hypnotizovaní.
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

Ako ma hypnotizuje LED žiarovka?
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Neprirodzeným svetlom a technológiou blikania, ktorú používa (120Hz/s, 240 Hz/s) Energia, frekvencia a vibrácia. Fluorescečné svetlo z úsporných žiariviek je samo o sebe svinstvo a úsporné žiarivky sú plné jedovatej ortuti a možno aj ďalších jedov, ktoré sa pomaličky vyparujú a kontaminujú vzduch. LED žiarovka je tiež hazard so zdravím. Ak to vnímavejší človek nepoužíva, po krátkom pobyte na miestach, kde používajú LED a úsporné žiarivky vidí farby úplne ináč. Ak to dokáže úplne zmeniť videnie, mení to aj myslenie. Z hľadiska bezpečnosti je bezpečná klasická žiarovka. Výrazná úspora energie sa dá dosiahnuť polopriepustnými zrkadlami:
https://dopice.sk/rf2
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Ešte výraznejšia keď sa napojíš pred elektromer...
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Hz/s=(1/s)/s=1/s^2=??? Chvíľku som chcel aby si rozviedol svoje myšlienkové pochody... Ale vlastne to ani nechcem
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Asi myslel stroboskopický efekt. Lebo nech si niekto nemyslí, že keď hodiny pozerá do obrazovky, ktorá bliká 60x za sekundu alebo svieti svetlom, čo bliká 120x a viac za sekundu, že jeho správanie ostane také isté! Tí, ktorí myslia v rovine energia-frekvencia-vibrácia, typy svetla a použité frekvencie nevyberajú určite nághodou. Každú LED žiarovku môžu prispôsobiť podĺa svojich predstáv (!) Z okruhu známych všetci svietia žiarovkami. Vedec, čo experimentoval s novými LED a farbou svetla prišiel na to, že žiarovku ku LED treba pridať minimálne na jeseň, lebo pri dlhšom svietení aj najkvalitnejšie LED spôsobujú bolesti hlavy.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Jeeej a na to ste potrebovali nejakého vedátora??? Veď je to všetko priemernému človeku dávno jasné aj bez "vedcov"
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Priemernemu cloveku je jasne aj to ze tornada a povodne su trest bozi, pouzivanie antikoncepcie je hriech, ockovanie sposobuje neplodnost, a choroby su sposobene carodejnicami.

Obavam sa ze tych vedatorov predsalen priekazne treba.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Toto je asi najidiotskejší argument, aký som tu videl. Priemerný človek netuší absolútne nič o ničom.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Slová priemerný a absolútne spolu veľmi neladia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Moja blika 165x za sekundu a? Za LCD monitorom sedim kontinualne odkedy som poslal CRT obrazovku do prec ~15 rokov a predstav si, ze moje spravanie je stale rovnake. Doma mam iba LEDky v desiatkach kusov, aj ten priblbly led pas mam s cri >94. Suhlasim s tym, ze klasicka ziarovka je stale lepsia ako tie ortutove kokotiny, ale za kvalitne LED by som ich nemenil. A ak niekomu sposobuju lEDky bolesti hlavy, tak by mal prestat kupovat sunt a nevyhovarat sa na technologiu.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

A na čo sa má vyhovoriť, ak tá istá technológia dokáže vyrobiť menší alebo väčší šunt? Závisí snáď blikanie a kvalita vyžarovaného spektra od kvality wolfrámového drôtu?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Keďže klasická žiarovka nemá žiadne aktívne komponenty, blikanie nemá ako závisieť od drôtu.

Neviem čo myslíš pojmom kvalita spektra, ale vyžarovane spektrum samozrejme od drôtu závisí. Nedával si pozor na fyzike keď sa preberalo žiarenie čierneho telesa.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pretoze to nie je technologiou, ale drzgrosom prevadzkovatelom/investorom? Ak si kupis lowcost sunt, kde sa setrilo na vsetkom a papierove udaje su cucane z prstu tak ano. Pripadne sa zle vyhodnoti potreba a nainstaluje sa nedostatocny zdroj. Tiez ludia vedia skocit na marketingovu kravinu, ze 10W ziarovka je ekvivalent 100W a pod. ANo je za urcitych podmienok, ale nie pausalne tvrdenie. Takze v prevadzke, kde ma byt co ja viem 60 svetiel inak rozmiestnenych je ralne len 30 a aj to s nedostatocnym vykonom, prisernym cri a teplotou "idealne" na 6000K, tak jasne ze bude boliet hlava. Neprijemne, neprirodzene svetlo a este k tomu nedostatocne

Odpovedať Hodnotiť:
 

No aj. Ale pozri si cenu Tvojich "nešuntov" A osobne žiadne LED ani zadarmo a nie ešte dať desiatky Eur za to. Možno sa vám to doma páči a nehreje to tak, ale to je asi tak všetko.
LED má tiež pomerne nízku účinnosť v priestorovom uhle to vidíš najlepšie. A svetlo má svietiť zásadne do stropu, teda to ostré, ako produkujú LED.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ad1. dnes kvalitnu wolframku nekupis, vsetko bezne dostupne je hnoj co sa odpali do par mesiacov.
AD2. trh je tak presaturovany, ze aj dobre ledky kupis za drobne - pociatocna investicia pri rekonstrukcii sice bola v stovkach €, ale to sa vratilo za 3 roky na preplatkoch.
AD3.. Bodovky maju spravidla ~40° - ale su aj take, co maju vyzarovanie v 120°. Ale ako vravis rozdiel bude citit vo vykone, takze ak potrebuje vecsi uhol musis volit aj vecsi vykon. Alebo mas mensi uhol a potom ich musis mat viac na mensej ploche. Takze ak nie si uplne vytrety, tak bud to vies spravne odhadnut alebo si to vies vyskusat co bude lepsie, alebo pri nulvoych znalostiach si to vies nahodit do x programov, ktore budu simulovat vyzarovanie svetla a zistis co bude najvhodnejsie pre dany priestor.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ano aj, dnešné žiarovky za veľa nestoja.
...
A preto treba svietiť do stropu, zmäkčiť svetlo
Nechápem ako sa Ti to vrátilo, to vôbec nerozumiem, to koľko ste doma svieili?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Moja obrazovka vôbec neblika. Volá sa to flicker-free podsvietenie a je to dost rozšírené ak si nekupis úplne najlacnejší monitor. Keď ti vadí, že sa obraz mení iba 60-krat za sekundu (to nie je blikanie!), kľudne si kúp monitor s 160 Hz alebo viac.

LED žiarovky tiež neblikaju. Teda aspoň tie co som kupoval ja. Mám to otestované 1000 fps kamerou. Ale veď si nejaké kúp, daj vedľa fotoclanok a napoj to na osciloskop.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Toto. Keby si tito exoti dali aspon trochu zalezat na vierohodnosti svojich konspiracnych teorii, a precitali aspon reklamne letaky predajcov monitorov, vedeli by ze neblikajuce podsvietenie je priekazne velmi rozsirena ficura.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Veru, človek sa čuduje aj výrobcom-exotom, načo vyrábajú tie flickerfree nezmysly, keď led vlastne nebliká, alebo aspoň tá väčšina. Len sa potvrdzuje, že si nedajú záležať na tom čo robia, konšpirátori jedni.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Je dosť trúfalé henten pochod nazývať "myšlienkovým" :D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

no teda, dufam ze nepozeras do led monitora pocitaca, ci na led tv, alebo nebodaj obcas na led smartfon? Lebo to by si bol sam proti sebe, ze...Uz by si mal uplne zmenene myslenie
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Vies o tom ze ledky neblikaju? Klasicke ziarovky blikaju...
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

V restikach kde maju ledky vnimavejsi nemozu normalne citat ani jedalny listok! odporne chladne svetlo citovo ochladnutych ludi, blikanie tych lediek niekde byva neznesitelne a fakt otravne. ale treba uznat, ze nie vsetci kolegovia to vnimaju, skor kolegovia hudobnici a umelci, aj z tych iba niektori. je dobre, ze si kazdy moze vybrat cim svietit, ale ta LED a usporkova propaganda poskodila mnohym ludom zdravie. Da sa vygooglit dokumnet Nove vyskumy o bielych LED cipoch. Uvedomelejsi na PC pouzivaju okuliare s filtrom modreho svetla, je to rozdiel. Niektori este aj svietia neprirodzenym blue-light svetlom
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

Nie, normalne led ziarovky neblikaju. Mozes si to sam zmerat ak neveris. To je dokonca jedna z hlavnych vyhod LED technologie.

Zato obycajne ziarovky a hlavne ziarivky ktore pouzivame uz desatrocia blikaju ostosest.

Ak ti tvoji kolegovia umelci a hudobnici vidia blikanie tam kde priekazne ziadne nie je, mozno by mali zacat uvazovat nie o vymene lediek, ale o vymene dilera co im dodava matros.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Odkedy žiarovky blikajú? Pri 50 Hz sínusovke to síce určite je merateľné, ale silne pochybujem, že to niekto dokáže vnímať očami.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tie normálne chodia na nejaké školenia a blikajú len nenormálne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty to máš celé domýlené čovječe. LED pri napájaní stálym jednosmerným prúdom určite neblikajú Ale to je iba stav, ak si s tým doma bastlíš spôsobom Baterka - odpor - LED. Inak sa používa pulzné napájanie a pulzne-šírková modulácia. Lebo životnosť batérie, lebo regulácia jasu LED a tak. Žiarovke pri takmer roztavenom vlákne tiež nič blikať nebude(takmer) - a je tu efekt horenia svie4kz, 4o o4i sk;r uk2ud\uje, ako bz im to vadilo, lebo tepelná zotrvačnosť vlákna. Žiarivka - sviňa - áno, tá stíha pri 50 Hz blikať. Ortuťové výbojky majú blikanie čiastočne potlačené teplotnou kapacitou rozpálenej banky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

...efekt horenia sviečky, čo oči skôr ukľudňuje, ako by im to vadilo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dat za pulznu modulaciu kondenzator priekazne nie je ziadna velka veda, a normalne led ziarovky to maju, co mozes vidiet napriklad na tom ze ked ich vypnes zhasinaju postupne aj nejake 2-3 sekundy.

Ano, na ziarovke to blikanie az tak moc nevidiet, ale je tam, je meratelne, a 50Hz je dost nizka frekvencia na to aby to oci unavovalo. Samozrejme to nie je nic proti ziarivkam.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ako nič, veď hore to ten vúl píše!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako nič!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tazko dojde k zmene, kym ludia co mali prepadnut z fyziky ju omylom dokoncili. Potom dokazu pisat taketo sprostosti.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Bože môj a aj toto má právo voliť a rozmnožovať sa...
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Tym Dr. a Prof. by mali byt odobrate tituly, lebo niekto kto je taky ignorant co sa tyka zakladov fyziky, ze nevie ani to ze elektromagneticke vlnenie s frekvenciou nizsou nez ultrafialove ziarenie nema dost energie aby malo ionizacne ucinky, priekazne nema nic pisat a vydavat, a uz vobec nie niekoho ucit za peniaze danovych poplatnikov.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Komentár učiteľa fyziky: "Na ionizovanie materiálu potrebuješ nejakú frekvenciu žiarenia, čo vysoké frekvencie spĺňajú, ale nízke frekvencie ich spĺňajú s určitou pravdepodobnosťou pomocou tunelového javu (potrebnú energiu si môžu prepožičať). Žiarivý výkon je rôzny v rôznych smeroch a v rôznych vzdialenostiach (dôležité sú násobky vlnovej dĺžky) a ešte sú tu rôzne odrazy a konštruktívne interferencie. Okrem toho chemické reakcie prebiehajú pri rôznych teplotách rôzne a žiarenie ovplyvňuje pravdepodobnosti, či sa daná reakcia uskutoční alebo nie (natočenie molekúl, vzdialenosti, energetický stav (vibrácie, rezonancie)). Takže napísať, že EM žiarenie vôbec neovplyvňuje človeka zlým smerom je zavádzajúce."
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a potom si to porovnaj so slnečným žiarením, ktoré do teba búši za slnečného dňa asi 1 kW/m² s energiou v okolí 2 eV na fotón. Ionizácia mikrovlnným žiarením s niekoľkými μeV na fotón je jav z ríše rozprávok.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Jasne, tak kvantovou podivnostou aj auto dokaze prejst malymi dverami ... len s pravdepodobnostou blizkou 0.

Ten na ktoreho reagujem ale spomina realne zdravotne efekty. Ten tvoj ucitel fyziky by tiez mal vediet ze vsetky studie doteraz urobene ukazuju ze jediny vyznamny efekt ziarenia s fekvenciou mensou nez ultrafialove je zvysenie teploty.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

EM žiarenie (aj mobily, bluetooth a Wi-Fi) pôsobí fyzické poškodenie buniek, vedci a lekári to vedia a prednášajú o tom po celom svete a varujú ľudí: "Početné štúdie dokazujú, že v dôsledku expozície EM poľu dochádza k poškodzovaniu a mutáciám v DNA - teda v genetickom materiáli, ktorým sme vymedzení ako jednotlivci i ako druh. Usudzuje sa, že mutácie v DNA predstavujú počiatočné štádium rozvoja rôznych typov rakoviny." "WHO oficiálne považuje EM pole - vrátane bežného poľa sieťového kmitočtu a poľa vysokofrekvečného kmitočtu (rádiového) - za možnú príčinu rozvoja vývoja rakoviny." Dr. Martin Blank, cit. z knihy DOBA JEDOVÁ 7 - ELEKTROSMOG.


Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Link na who dokument by nebol?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ludia casto nevedia who studie citat a spoliehaju sa na to, co niekto napisal, ze who tvrdi - podla mna to je jeho pripad... Postoj who je, ze skodlivost EMF ziadna studia nedokazala (resp. studie ju vyvratili), ale pripusta, ze niektori ludia mozu mat "elektromagneticku hypersenzitivitu"...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to vyhlásenie IARC spadajúcej pod WHO: EM ŽIARENIE KATEGÓRIA 2B POTENCIÁLNY KARCINOGÉN, linky sú v odkazoch v tomto článku:
https://dopice.sk/nRt

Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, pocetne studie dokazuju ze EM ziarenie nesposobuje ziadne fyzicke poskodenie buniek na urovni DNA. Jedine poskodenie je vplyvom teploty, a na to potrebujes viac nez par W.

Ten tvoj Dr. Blank je presne taky rumovy doktor co by mal vratit diplom za propagaciu pavedy.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Takža kto zrovna z rebríku vymieňal vypálenú žiarovku, mal k dobru 19 sekúnd na narastenie ďalšej ruky, vytiahnutie smartfónu, prečítanie správy a prejavenie radosti z upozornenia. Či v nastajuvšej panike nedošlo k väčšiemu množstvu zranení ako bez neho sa našťastie priekazne radšej nedozvieme.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ak zrovna sedi babicka v bezpecnom kresle, pipne sms, sa postavi s francuzkou barlou a posuva sa k telefonu...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Nepodceňujme to. 100 metrov sa dá zabehnúť za 9,63 sekúnd, čiže ešte je tam aj rezerva skoro 10 sekúnd do tých 19.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Z tých 100 metrov za 9,63 sekúnd sa dá bez poctivej rozcvičky zabehnúť zhruba ďeveď, takže rezerva môže byť vrcholovým atlétom využitá leda na odplazenie sa s dotrhanými šľachami priekazne aspoň spred kolies vozíčkárov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

100m ci 9m, aj tak je pozoruhodne ze cez tie rozne detekcne systemy, vyhodnocovanie (mozno aj deep learning pomaha) a dorucenie info k obcanovi je stale zopar sekund, aby sa stihol (mozno) zariadit. Kedysi nebolo ani to.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Pozor, padá omietka :-)

Niečo si prajte :-)

Raketku radšej nie :-)

Ale nejaký fajnšmekrový retrofit, keď zistíte ako funguje trh s prenájmami(a že neustále platiť prenájom a nič nemožno urobiť nie je až tak jedno-jednoznačný trest trstenicou na prdel :-)

A že statika sa dá aj posilniť u existujúcich budov(keď teda v tunajších končinách má niekto paranoju(a keď je ešte samozrejme hypochondricky odôvodnená, tak samozrejme treba ešte zamakať :-))...
Odpovedať Hodnotiť:
 

“V Kalifornii smartfóny úspešne upozornili milióny ľudí na blížiace sa zemetrasenie”

tak tu bolo uspesne asi len zemetrasenie.

Odpovedať Hodnotiť:
 

ha! toto je desna bosorka!

https://www.birdz.sk/ uploads/_photos /le/a1/ lenkaska1_ 2022-28-10-23-38-08_ c5c14cc821fae046.jpg
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rob nieco... lidl ma este dnes zlavy na naradie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

2.1+2.2+0.1=4.4mil ludi. hm california ma 39mil obyvatelov, ak bolo treba upozornit len z hruba polovicu v severnej CA tak to je cca 20mil ... hm ked to zaokruhlime na 5mil tak upozornili len cca 1/8 obyvatelov CA .. otazka je a co ti ostatny ? nie je 5mil malo ? nemalo to pokryt aspon 20mil ludi ? ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla opisu to vypada ze niekto prepojil kabel z jednej zasuvky do druhej a na switchi nebol zapnuty spanning tree.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj v Japonsku takéto dačo funguje. Ani appku netreba.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár