neprihlásený Pondelok, 20. mája 2024, dnes má meniny Bernard
Uvedenie Ryzenov 7000 sa malo posunúť kvôli BIOS-u

Značky: AMDZen / RyzenCPU

DSL.sk, 18.8.2022


Spustenie predaja novej generácie desktopových procesorov AMD Ryzen 7000 sa údajne posunulo z polovice septembra na koniec septembra kvôli problémom s BIOS-om.

Avizuje to Wccftech.

AMD už oficiálne potvrdila uvedenie procesorov v tomto štvrťroku, teda do konca septembra. Aktuálne potvrdila aj presný termín predstavenia nových procesorov a potvrdila pôvodné neoficiálne informácie, keď k predstaveniu príde 30. augusta nášho času.

Podľa starších neoficiálnych informácií mal byť predaj procesorov spustený 15. septembra, podľa novších informácií má byť predaj spustený 27. septembra.

Podľa Wccftech sa pôvodne počítalo s uvedením základných dosiek s BIOS-mi postavenými na verzii AGESA BIOS v1.0.0.1 Patch D. Nakoniec AMD vydala aj ďalšie verzie minimálne po Patch G a podľa informácií Wccftech má byť podľa niektorých informácií oficiálnou verziou pri uvedení až verzia v1.0.0.2.

Ryzeny 7000 budú postavené na nových jadrách Zen 4 vyrábaných 5-nm výrobným procesom, budú mať vyšší takt, dvojnásobnú kapacitu L2 cache 1 MB na jadro, ako prvé výkonné desktopové Ryzeny budú mať integrovanú grafiku a budú podporovať PCI Express 5.0 a tiež novú generáciu pamäte DDR5. Určené budú pre novú päticu AM5.

Najvyššie modely budú mať výrazne vyššiu maximálnu spotrebu, keď nová pätica AM5 umožňuje maximálne TDP 170 Wattov a maximálnu okamžitú spotrebu 230 Wattov. Doterajšie Ryzeny pre päticu AM4 mohli mať maximálne TDP 105 Wattov a maximálnu spotrebu 142 Wattov.

Podľa informácií AMD budú mať nové procesory oproti predchádzajúcej generácii vyšší jednovláknový výkon o viac ako 15% a IPC výkon na takt vyšší o 8% až 10%.

Pomer výkonu a spotreby sa zvýši o viac ako 25% a celkový výkon o viac ako 35%. Tieto výsledky sú dosahované v prípade 16-jadrového procesora v multivláknovom teste benchmarku Cinebench a samozrejme nemusia zodpovedať zvýšeniu výkonu iných modelov a v iných testoch.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok
Android smartfóny na základe pohybu rozpoznajú, že sú kradnuté, a zamknú sa
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť viachodinovú odstávku služieb
Nové ARM notebooky budú mať dobrú oficiálnu podporu Linuxu
Po dlhých rokoch sa zvýšila kapacita 2.5" HDD
V Česku sa DSL zrýchli zrejme až na 500 Mbps / 100 Mbps
Sci-fi seriál 3 Body Problem bol predĺžený
Hokej pomohol vytvoriť ďalší rýchlostný rekord slovenského Internetu
Raspberry Pi ide na burzu


Diskusia:
                               
 

Užívatelia si žiadajú AGESA BIOS v1.0.0.1 Patch H. Iba takto bude zariadenie bežať hladko, rýchlo a bez čiernej obrazovky.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Alebo bez obrazovky vôbec...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

No neviem...na vývoji BIOSu robia najväčšie IT firmy od predošlého milénia. Už ho skúšali upgradovať, updatovať, premmenovať na UEFI i prifariť mu CSM a furt nič... a odrazu len tak z ničoho nič v AMD zrovna niekoho brutálne osvietilo, takže treba na úplné dokončenie priekazne necelý mesiac?
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

cely mesac dpc
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

AGNEŠA BIOS
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nuz lepsiu vyhovorku nenasli, tak to zvalili na BIOS.
Ved ajtak 99% ludi netusi co to vobec je a na co to sluzi, takze tych par odbornikov z toho 1% co by este frflali umlcia nejakym sposobom - podplatenim, diskreditaciou, atd...

Kazdy finalny CPU totiz musi byt schopny pracovat v zakladnom rezime aj bez update mikrofirmware a koli kompatibilite aj bezat aspon so zakladnym casovanim voci zberniciam.
Takze nejake ACPI vobec nemusi riesit BIOS, ale celkom kludne to mozu preniest na driver, ktory si jednoducho v ramci update MS vsade rad posle a pri Linuxe to tiez staci poskytnut a komunita si s tym lahko poradi...
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Ani neviem či sa INTEL niekedy takto zosomáril. Uvažujem že nikdy. Proste AMD je nejaká fraška tupcov, ktorým nadŕža jeden nemenovaný mimozemštan Pietro.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Eh, tak to priekazne bolo kedysi. Dnes bez autorizacie ani procesor nenabehne. Dufam ze nasli nejaku zranitelnost v Plutone, a ze im to doondi cele uvedenie na trh a reputaciu, aby si ostatny vzali priklad a prestali take kreteniny cpat do procesorov.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár