neprihlásený Pondelok, 26. septembra 2022, dnes má meniny Edita
Android 13 príde o niekoľko týždňov, sprístupnená posledná beta verzia

Značky: Android

DSL.sk, 13.7.2022


Spoločnosť Google aktuálne oznámila sprístupnenie poslednej štvrtej beta verzie novej verzie jej mobilného operačného systému Android 13.

Spoločnosť v oznámení zároveň avizuje plánované vydanie finálnej verzie Android 13 o niekoľko týždňov.

V novej verzii si aplikácie budú musieť vypýtať a dostať povolenie od užívateľa aj na zobrazovanie notifikácií. V súčasnosti aplikácie na Androide štandardne môžu zobrazovať notifikácie bez predchádzajúceho povolenia užívateľa, užívateľ ich môže pre jednotlivé aplikácie ale zakázať v nastaveniach. Zmena by mohla viesť k celkovo nižšiemu počtu zobrazovaných notifikácií.

V novej verzii budú detailnejšie oprávnenia, ktoré umožňujú aplikáciám prístup len k niektorým typom mediálnych súborov a nie ku všetkým mediálnym súborom.

V Androide 13 tiež budú mať aplikácie možnosť zrušiť predtým získané oprávnenie udelené užívateľom, ak ho aplikácia už nepotrebuje. Funkčnosť umožní aplikáciám mať iba povolenia, ktoré aktuálne potrebujú, a tým potenciálne lepšie chrániť súkromie užívateľa.

Pribudne aj podpora Bluetooth LE Audio, štandardu pre bezdrôtové audio s nízkou spotrebou.

Pre vývojárov napríklad bude podporovaná OpenJDK 11, aktualizované budú knižnice a pribudne podpora noviniek jazyka z Javy 11.

Cez Google Play budú aktualizované ďalšie komponenty operačného systému, napríklad moduly pre Bluetooth a UWB bezdrôtovú komunikáciu.

V novej verzii pribudnú aj novinky pre zariadenia s väčšími displejmi, ktoré spoločnosť pridala vo verzii Android 12L vydanej až po štandardnej verzii Android 12 a určenej pre zariadenia s väčšími displejmi. Táto verzia podporuje okrem iného dvojstĺpcový dizajn pre notifikácie a rýchle nastavenia a novú systémovú lištu s ikonami obľúbených aplikácií. Zlepšený bol multitasking a okrem iného v multitasking režime môžu byť používané všetky aplikácie.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

The Linux Foundation založila svoju odnož v Európe
NASA opäť odložila štart k Mesiacu, teraz kvôli počasiu
Helikoptéra na Marse uskutočnila ďalší let a pred sebou má opäť ďalší
Mozilla obviňuje tvorcov OS zo zneužívania ich pozície voči ostatným webovým prehliadačom
Výrobcovia magnetických pások avizujú až 576 TB pásky
Česko plánuje ponechať pásmo 600 MHz pre DVB-T a neuvoľniť ho mobilným operátorom
NASA úspešne otestovala tankovanie paliva do SLS, opäť ale unikalo
Štát vydal novú verziu aplikácie pre eID
Nové .sk domény budú opäť dočasne lacnejšie
Musk sľubuje znovu ďalší termín pre prvý orbitálny let Starship


Diskusia:
                               
 

Tiramisu s natívnym call recorderom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ja si take poprosim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

CSC change
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako ale keď pri verzii 13 programovacie štandardy stále nedosahujú úroveň, umožňujúcu pri uvádzaní vypustiť fázu beta verzie, tak už priekazne naozaj nejde diskutovať o tom, či ide o chybu zamestnancov alebo vedenia.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Android 12 a 12L dodnes nie je nasadeny na zariadeniach a skoro ziaden vyrobca neposkytol aktualizacie. V tomto by si mal Google urobit KONECNE PORIADOK - tj - chcete davat android do telefonov? Good, povinne budete davat aj novy OS pre kazde jedno inak dovi dopo, skoncite ako Huawei.

A teraz releasuju Android 13. Mam pocit, ze Google na svoj OS kasle, idu si svoje ako fetak mestom.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

za každého vendora majú 4-5 verzí garantovaných, je o tom transparentne informované, tz. v prípade nákupu zariadenia viem s čím môžem rátať z pohľadu podpory
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://dopice.sk/qYc
Odpovedať Hodnotiť:
 

Google oficiálne požaduje minimálne dva roky aktualizácií.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co trepes? Na Android 12 su vsetky pixely od 3. Dostupnost pre ostatne telefony google velmi neovplyvni, ale ajtak je 12 uz dost rozsirena verzia, ja na dvojrocnej Xperii ju mam od marca.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nakoľko sa traduje, že 13 je nešťastné číslo, dá sa predpokladať, že mnoho výrobcov túto verziu nenasadí do starších zariadení.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

I šírenie diskriminačných tendencií voči ľuďom, čo sa dokážu zabávať na cudzom nešťaští, je odsúdeniahodným hriechom priekazne svetskej závisti.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tesim sa na android14: povolenia k uloznym priestorom rozdelit na internu pamat a sd kartu (nastavitelne cez dve filozofie: exaktna pripona, alebo triedy suborov ako ze: zvuky, videa, obrazky ...atd), povolenia na fotaky rozdelit vzlast na vsetky sosovky, plus povolenie na zobrazovanie v hornom riadku kde su hodinky, intenzita signalu a uroven baterie, povolenie na poťapkanie, povolanie pre senzibilutu na rotaciu, povolenie na zaradenie do bocneho menu, povolenie na zaradenia do rychleho menu, povolenie pre senzibilitru na uroven svetla, povolenie pre taky a onaky senzor, vsetky povolenia nastavitelne, napr. ked sa to nevyuzilo 31 dni, tak sa povolenie straca (tak ako to uz je dnes pri niektorych suchoparnych nastaveniach), vytunit notofikacie .....
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Mas co robit..
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a samozrejme co by som ocenil je nastavenie a plna customizacia vykonu nabijania na vykon aj cas - toho ale ale zrejme nedockame ani v androide 20.

t.j. darmo bude telefon pichnuty v 120W nabijacke, nastavim si nie maximum power delivery (to by bol defaulf), ale napr. 10-12-15-25-33-50-67-90-120W, pripadne si nastavim ze bateria sa ma nabit za 8 hodin od momentu ked zasuniem :)
este raz: je jedno ze na 120W nabijacku a je jedno ze baterka ma este 7% alebo 27%, proste elektronika by mala vsetko tak kontinualne kazdu sekudnu prepocitavat, ze bateria bude do 100% nabita pekne setrne malymi prudmi napr. presne za 8 hodin

toto malo v smartfonoch davno byt
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skôr režim že:
- som furt na nabíjačke = nabíjať na 70% max
- iďem do preč = nabiť na MAX a to že hneď alebo ráno s budíkom...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vid Batery Care na Xperiach
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ja ako vyvojar sa mam zo vsetkych tych ifelsov posrat ?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

používate niekto chromebook? viete mi povedať, či sa dajú na hw klávesnici písať ď,ť,ň,ľ...?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ktovie ci sa dockame aj nativnej podpory pre pripojenie IP kamery aspon cez RSTP. Naposledy nejako okresali podporu niektorych USB kamier, tak snad to este viac nedokafru a naopak rozsiria o lepsie moznosti aj ineho ako priameho fyzickeho pripojenia.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár