neprihlásený Pondelok, 6. februára 2023, dnes má meniny Dorota
Joj Šport pridaný do plateného DVB-T

Značky: DVB-T

DSL.sk, 12.5.2022


Športový kanál Joj Šport bol po aprílovom vyradení z bezplatnej ponuky celoštátneho digitálneho pozemného televízneho vysielania štandardom DVB-T aktuálne zaradený do platenej ponuky.

Sledovať ho tak môžu už len zákazníci platformy Plustelka, vysiela sa v HD rozlíšení v MPEG-4 v prvom DVB-T2 multiplexe.

Joj Šport televízie Joj bol spustený v októbri, na kanáli sa vysielajú najmä menej atraktívne športové súťaže vrátane rozličných slovenských súťaží. Najzaujímavejšími prenosmi doteraz boli zrejme preteky uplynulej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní z niektorých krajín.

Kanál bol v bezplatnom DVB-T vysielaní do konca apríla, kedy bol vyradený v deň jeho zaradenia do rozličných TV služieb telekomunikačného operátora Slovak Telekom, ktorý ho dovtedy v ponuke nemal.

V bezplatnom DVB-T vysielaní je tak aktuálne len osem staníc, z toho ale TV Lux sa vysiela technicky v prvom multiplexe v štandarde DVB-T2 a zrejme nezanedbateľná časť divákov so staršími prijímačmi stanicu nevie prijímať. Okrem toho je v ponuke Jednotka, Dvojka, aktuálne :24 namiesto pôvodne stanice Trojka, RTVS Šport, Joj, Joj Plus a Wau.

Navyše v decembri prišlo k ďalšiemu kontroverznému kroku, keď po dlhodobom využívaní MPEG-2 verejnoprávna televízia RTVS prestala MPEG-2 využívať len niečo viac ako dva týždne od oznámenia tohto kroku a stanice začala vysielať len v MPEG-4 a v prípade RTVS Šport aj v H.265 / HEVC. Diváci, ktorí nemali prijímač podporujúci MPEG-4, si tak museli v takomto krátkom termíne zaobstarať kompatibilný prijímač. Na Slovensku navyše v tom čase platil zákaz vychádzania.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Pre sneženie a vietor boli bez elektriny opäť desiatky tisíc domácností
Objavených 12 nových mesiacov Jupitera, znovu predbehol Saturn
Výrobca pracovných staníc kritizuje spoľahlivosť Samsung SSD, prešiel na inú značku
Polícia prezradila emailové adresy viac ako dvesto ľudí, zle poslaným emailom
Helikoptéra na Marse uskutočnila po dlhom čase prieskumný let
Apple zariadení sa používajú dve miliardy
Webbov teleskop mal problém s prístrojom, spôsobilo ho zrejme kozmické žiarenie
Vydaný LibreOffice 7.5
AMD oznámila cenu a termín dostupnosti Ryzenov 7000X3D s veľkou L3 cache
Známe mesto pristúpilo k dramatickému obmedzeniu verejného osvetlenia, úplne ho vypína


Diskusia:
                               
 

Minule dávali live a videl som tam mamu s otcom, pýtal som sa všetkých čo poznám, videli ste moju mamu a otca? Nieeee kto pozerá tento program? Bola odpoveď.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

To asi pozeral pozeral po*nhub live.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Takže si ho môžu len tak hala-bala bez zdraženia pridať, lebo výška poplatku za Plustelku je preventívne taká, ako keby vysielali všetky kanály, aj keby tam bol priekazne celé dni prd.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Tak som sa dočkal. Za pozeranie Joj Šport by mali divákom platiť...
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Aj to pride
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Musíme si ale predovšetkým uvedomiť, že na situáciu nemôžeme nahliadať bez širšieho kontextu kauzálnych súvislostí, nakoľko keby sme ho nechali bez dozoru, niekto by oň mohol zakopnúť a keby to nebol zodpovedný cyklista, by nemusel mať prilbu a pri páde by mohlo dôjsť k závažnému poraneniu hlavy, čo by potenciálne mohlo viesť ku priekazne ťažšiemu chápaniu obsahu niektorých príspevkov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cez zimu tam chodilo kopec zimnych sportov ne len lyzovanie, ale chapem ze su aj mudrlanti ktori to nepochopia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako hovoril Kryl: Nasrat, jóóóó, nasrat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Džodž Šport bude iste vypadat ako vzysok toho ich hnojovysielania. 5 minut relevantny obsah, 7 minut reklamy.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

vies o tom ze reklama tam chodi iba vtedy ked je aj oficialna pauza pocas sportoveho prenosu? Ale ludia co nepozeraju sport ta musia strapnit kazdou blbostou ktoru vypustia do sveta....
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár