neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Windows 11 má mať už podiel viac ako 8%

Značky: Windows 11Windows 10

DSL.sk, 4.12.2021


Operačný systém Windows 11 má mať aspoň podľa štatistík AdDuplex spomedzi jednotlivých hlavných verzií Windows 10 a Windows 11 už podiel 8.6%.

Najpoužívanejšou verziou je Windows 10 21H1 vydaná v druhej polovici mája s podielom 36.3%, verzia Windows 10 20H2 má podiel 31.8% a Windows 10 2004 podiel 11%.

Windows 11 vydaný na začiatku októbra má podiel 8.6% a ďalších 0.3% majú testovacie Insider verzie Windows 11.

Posledná hlavná verzia Windows 10 21H2 vydaná v polovici novembra má podiel 3.7%, verzia Windows 10 1909 podiel 3.6%, Windows 10 1903 podiel 1.9%. Podiel starších verzií je 2.8%.

Štatistiky AdDuplex sú zozbierané z cca 5 tisíc aplikácií ponúkaných cez Windows Store a využívajúcich reklamnú službu AdDuplex s SDK v.2+. Vytvorené boli z dát za 23. november z približne 60 tisíc počítačov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16
Starship má dnes uskutočniť ďalší let, video


Diskusia:
                               
 

Podiel či počet PC? Alebo ľuďom načisto preskakuje, alebo sú masochisti. už 10-nu ani keby mi za ňu platili a 11-ka je ešte horšia...
Odpovedať Známka: -1.5 Hodnotiť:
 

davam ti minus
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

Aspoň niečo :-)
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

Ak kupuje obycajny clovek pocitac ci notebook, skoro vzdy je predinstalovany Windows 10. V podstate nie je na vyber. Obycajny clovek sa slovu Linux vyhne zdaleka (a zial, robi dobre) a druha moznost je MacOS.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

A neobyčajný človek si kupuje PC, ako tower či desktop. A jasné, Česi či Lováci radi tieto veci zbastlia, takže Win si samozrejme kúpia, pardon - ukradnú, však sLovač.
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

najtrapnejsi prispevok aky som ty kedy cital.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Lenze tower / desktop si vies kupit aj ako brandovany PC s predinstalovanou OEM licenciou (digitalnou licenciou) Windows 10.

Pripadne je mozne za 10 eur kupit nejaky kluc z VLK na slovenskych weboch, ktory aj funguje. Rovnako to je aj s office za cca 25e. Pri tych sumach nevidim dovod stahovat niekde crackom upravene OS a vystavovat sa este vacsiemu riziku historickeho znemoznenia sa.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Win 10/11 Pro licencia sa da kupit za cca 5 eckek. Cize nejaky krack sa naozaj neoplati.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ešte že Mrkvosoft uvonil OEM politiku, že? Lebo dávať od 120-200 Eur za ich OS sa nejak nechce nikomu. Každý radšej bude špekulovať ako Beta s kalendárom!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Takze to urobili, lebo chceli zarabat menej, alebo aky bol dovod tohto mocneho zlacnenia? Lebo niekde som cital, ze ked neplatis za tovar si tovarom sam.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Praktiky ako EÚ
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Mám taký dojem prehrali dáky súd v USA, takže to museli spraviť ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

bejvavalo, riesil som kluc mesiac dozadu a zmizlo prakticky vsetko. Ulakomil som sa na nejaku za 25, ale nic lacnejsie som uz nezohnal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aké ukradnú? Šak z každej strany sa valí, aké krásne je niekomu pomôcť, prispieť,... ako to zahreje pri srdci...A slušný človek predsa nie je také hamižná sviňa, aby taký blažený pocit nedoprial i iným, takže sa pre blaho spoločnosti priekazne pre istotu obetuje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ma celkom prekvapuje vzhladom na to ako je zabugovaný a nedorobený.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Táto verzia systému má peknú kožku na zdravom jadre a preto postupne naberá trhový podiel.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Na akom zdravom jadre? Si niečo špatné jedol na večeru aj fčul ráno? Designovo sú tieto verzie katastrofa.
Druhá katastrofa beží hádam už 20 rokov, že mladí jaksi netušia potrebu používať súborové manežéry, napriek k tomu, že práca s PC je i pri týchto prapodivných OS podstatne efektívnejšia s použitím súborového menežéra.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Ak má užívateľ prehľad o svojich súboroch, logicky si ich ukladá do priečinkov na to určených, ide pod kapotou a oboznámi sa so štruktúrou súborov, nepotrebuje žiaden suborový manažér. Samozrejme nemôže mať stovky nepotrebných súborov na pracovnej ploche, v stiahnutých súboroch a kade tade rozlezených po celom pc.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Práveže mnohí ani nevedia ako to bolo v čase DOS-u, a a nevedia často rozlíšiť súbor/priečinok nieto ešte s nimi aj aktívne pracovať. Napr. nakuknúť v okamihu na hlavičku práve sťahovanému súboru, alebo vôebc nejakému súboru, rýchly prístup, rýchle vytvorenie, editácia, kopírovanie, nevedia ako sprístupniť len obyčajné prípony súborov, nieto ešte skryté súbory a priečinky. Práca s menežérom - a tvrdím to už najmenej 25 rokov je podstatne rýchlejšia než "myšovať". Určite pre bežné i menej bežné veci, ako napr vyhľadávanie podľa niečoho, mládež často ani netuší čo je Ctrl + F a preklepoch s myšou, kde si niečo skryjete a ani sprvu netušíte kam...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Menežéru je jedno kde sú súbory. Ano, je veľa tupcov, čo si súbory a priečinky pchajú zásadne na plochu a ani netušia, že aj plocha je niekde nejaký priečinok a je ich hneď niekoľko...
Nepodceňujem možnosti grafického prostredia, ale jeho dokonalá znalosť a všakovakých klávesových skratiek, kombinácií je dosť náročná. Nielen na pochopenie a znalosť, ale aj na rýchlu prácu s PC a orientáciu v ňom...
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Jeden zo softov, za ktory som zaplatil, lebo ho povazujem ako jeden z najuzitocnych je
Total Commander

Mal by byt sucast Windowsu!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mne osobne roky stačí free Salamander 1.52 Aj keď má menej možností ako tie dnešné a platené verzie. Alebo napríklad taký mc v Linuxe...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ak si užívateľ zviditeľní skryté priečinky a má prehľad o priečinkoch a súboroch v systéme, pc používa skôr ako multimediálne centrum, načo mu je súborový manažér? Veď to isté môže robiť cez prieskumníka a na nejakú hromadnú prácu napríklad s hudbou sú lepšie špecializované nástroje ako taghycardia alebo tagscanner a pod. Nechápem tú posadnutosť súborovými manažérmi. Kto vie, kde má daný súbor a potrebuje s ním pracovať bežným spôsobom, rýchlejšie to urobí prieskumníkom. Iné je to v pracovnom pc, kde treba pracovať so stovkami súborov a priečinkov hromadne, ale na domácom pc je to ďalší zbytočný balast.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

To isté? Veď ani to jogurti netušia čomu sa hovorí priskemník. Nechápeš, lebo nepouťívaš.
Zbytočný balast?? Práveže tento patrí medzi tie uitočnejšie.
A kto nevie kde má daný súbor? Alebo všetko vyhľadáva, lebo nevie ani kde je to či ono, napr. Mapa znakov...
Veď to, že si ich ani nevie zviditeľniť. Multimediálne centrum? No niekto má PC najmú na prácu. A stiahnem súbor bez prípony. Čo urobí klikač myšový čo netuší čo je prieskumník?
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Všetky vstavané nástroje sa dajú jednoducho nájsť v system32 a SysWOW64, tam sú zoradené v abecednom poradí. Kto nevie kde má daný súbor, má si stiahnuť Everything portable 64 bit (už v dnešnej dobe), nezanešvári si aspoň pc zbytočnou inštaláciou a dozvie sa kde má daný súbor, ak mu ho nenájde vyhľadávanie zabudované v pc, lebo ho má zle nastavené.
Čo urobí klikač myšový, čo netuší čo je prieskumník? No ten určite bude vedieť používať a nastaviť nejaký zložitý súborový manažér a určite ho bude hojne využívať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hľadám ani neviem čo presne - len čosi tuším, ale viem že tam je .docx a nejaký znak. Menežér to má vo chvíli a rýchlo to viem zadať. A vidím kde sú výsledky, práca na pár sekund, bez krkolomného klikania...

Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

To je lajdáctvo. Užívateľ má vedieť, že súbor má v predvolenom priečinku dokumenty alebo v jeho podpriečinkoch. Čiže klikne na panely úloh na pripnutú ikonu prieskumník a v rozhraní prieskumníka má v rýchlom prístupe na ľavej strane pripnutý priečinok dokumenty. Dva kliky, ak chce rovno otvoriť dokument v programe na to určenom, tak tri kliky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako rýchlo urobíš poznámku do textového súboru?
Shift + F4 a píšem, zlomok sekundy...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ctrl F16, V Iráne majú myslím ešte F5 alebo F6

Mechanické klávesnice nie je to isté, čo elektronické a Apple vyvíja veľmi zaujímavé veci. Lenže v posledných Macoch to vzdali, ale cesta, ktorú ukázali a ktorá v istých náznakoch existuje, je veľmi zaujímavá... 19. storočie bye bye...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale veď klávesové skratky si môžeš nastaviť a uložiť aj sám. Niekto má filozofiu neustále púšťať myš a krížiť prsty po klávesnici. Ak nie je poriadna a dobre nastavená myš, tak sa nečudujem, že kurzor pláva po obrazovke hore dole a užívateľ zacieľuje dlhé sekundy na klik, potom sa samozrejme zdá všetko ostatné ako rýchlejšie. Treba si prejsť pár FPS hier, zžiť sa s myšou a hneď bude vyzerať všetko ináč.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na klikača ktorý za pár mesiacov vykliká 50-miliónovú myš sa tu predsa nikto nehrá. Ale na normálne pružné obsluhovanie PC pre prácu, nie herné magorenie!
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Dobrá myš stojí okolo 50 eur. Hranie nie je samoúčelné, ide o vytvorenie spojenia oko mozog ruka, uvádza sa, že stačí 20 hodín hrania na vytvorenie takého spojenia. Potom sa dá obsluhovať PC pružne aj myšou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si iný kapitán...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

od ciaz herneho casopisu Level a ziarivomasntnym cedeckom za igelitom zazivam jednu a tu istu vec zapecenec by najradsej fical v MS DOS,,kazdy updejt aj dejt mu naozajstne vadiii

Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Na na DOSe, ale ak mám mať grafické prostredie, tak proste pre potrebné grafické programy. A popri tom na prácu so súbormi s veľkou výhodou používame súborové menežéry. Je to bezpečnejšie a najmä v okamihu viem čo robím, čo sa stane či stalo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

V angličtine files má aj iný význam a neviem prečo tento význam niekedy ľudia preberajú do slovenčiny, kde tieto významy rozlišujeme, aj keď aj v tej slovenčine to prepojenie niekedy význam má...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najradšej mám filie rybes
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napríklad také Gothic by mohli urobiť aj ináč, alebo dať klientovi možnosť nastavenia niektorých záležitostí, lenže oni nie, a tak aj keď sa to považovalo za hru roka, tak to mohla byť hra storočia, lenže žiaľ nie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

len potom pozor na ten win 11. ten uz totiz vyzaduje microsoft ucet takze bez pripojenia na internet si ani nekliknete. preto som si ho na koniec ani nedal a ani neplanujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemám odskúšané, ale JPP že keď pri vyžadovaní M$ účtu stlačíš Alt+F4, tak vieš pokračovať aj bez účtu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj druhá pani povedala(DPP), ale niečo iné
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

alebo zadas jeden z miliona mailov na vytvorenie pridrbleho konta a dalej neriesis. Po nakonfigurovani co chce proste odhlasis profil a fungujes normalne offline.
A to dokonca aj ked potrebujes fungovat pre nejake aplikacie typu xbox so svojim uctom a na MS store mas druhy. Sice niektore aplikacie od microshitu budu papulovat, ze microsoft store account is different, ale jebat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Microsoft má rozlišovanie napríklad rodiny a rodinné predplatné pri Office, mohli by na tom zamakať...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ktory domaci uzivatel plati za office?
Odpovedať Hodnotiť:
 

install artix
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trochu mimo clanku. Potrebujem merat a ukladat hodnotu zopar odporov, otacky + po vypocte riadit vystupne napatie . Co je najvhodnejsia architektura? Mam k tomu pripadne ntb. Arduinko, rpi ci nieco na zbernici i2c alebo ine. Par a/d a jeden d/a prevodnik? Nic extremne, odpory cca 3k, otacky do 30/sec, napatie do 12 v. Zariadenie na 10 metrov od cidiel. Nejake konkretne navrhy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nejaké AVR Atmega?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ha! :o to má nekdo ale fakt štastie

LUCK +8

https://www.idnes.cz/ zpravy/zahranicni/ horolezec-truhla-smaragdu- mont-blanc-indicke-letadlo. A211206_065419_zahranicni_indr
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár