neprihlásený Piatok, 3. júla 2026, dnes má meniny Miloslav
Operačný systém Chrome OS bude vychádzať každé štyri týždne

Značky: Chrome OS

DSL.sk, 22.6.2021


Spoločnosť Google skracuje vývojový cyklus svojho operačného systému Chrome OS pre osobné počítače a novú verziu bude vydávať už každé štyri týždne namiesto doterajších každých šiestich týždňov.

Spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení.

Chrome OS sa tak prispôsobuje prehliadaču Chrome, na ktorom je postavený. Ten prechádza na kratší cyklus s novou hlavnou verziou každé štyri týždne od verzie Chrome 94 v treťom štvrťroku.

Chrome OS prejde na nový cyklus s verziou M96 vo štvrtom štvrťroku, pričom preskočí verziu M95.

Zároveň pre firmy a školy bude k dispozícii nový kanál aktualizácií s novými verziami až každých šesť mesiacov, detaily spoločnosť zverejní čoskoro.

Chrome OS je postavený na jadre Linuxu a prehliadači Google Chrome a je určený primárne na prehliadanie webu a používanie webových aplikácií. S čoraz väčšou používanosťou webových služieb a cloudu je pre časť užívateľov dostačujúci a má výhody oproti plnohodnotným desktopovým operačným systémom. Okrem iného je ľahšie udržiavateľný, pričom sa sám aktualizuje a nie je vyžadovaná jeho údržba užívateľom. Má tiež architektúru zabezpečujúcu ochranu proti útokom a modifikáciám a spoľahlivosť upgradovania.

Chrome OS má na druhej strane samozrejme svoje nevýhody oproti plnohodnotným desktopovým operačným systémom pre PC a pre mnoho užívateľov je nedostačujúci.



Najnovšie články:

Pohybový senzor v lopte rozhodol o postupe na MS vo futbale
Intel výrazne zvýšil ceny najnovších desktopových procesorov
V Poľsku budú mať 2.4 GWh a v Nemecku 5.7 GWh batériové úložiská, na Slovensku máme 20 MWh
Konkurent Starlinku má už dosť satelitov pre spustenie služby
Pokuta 4.1 miliardy pre Google za zneužívanie Androidu platí, rozhodol najvyšší európsky súd
Nová verzia OpenWrt opravuje vážne zraniteľnosti, odporúčané upgradovať
Používanie Blu-ray skončí aj na hry pre PlayStation
IBM vyvinula výrobu 0.7-nm čipov
Stanice STVR prejdú čoskoro do DVB-T2, zostanú bezplatné
Štandardné bezdrôtové nabíjanie smartfónov zrýchli na 50 Wattov


Diskusia:
                               
 

Čakať zakaždým štyri týždne na novú a lepšiu verziu len preto, že k tomu dávajú chrastínka, na ktorých to ani nejde skompilovať? To má byť akože priekazne prozákaznícky prístup?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

uz som sa zlakol, ze to bude vychadzat kazdy mesiac
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Takto to vyjde kazdy rok 13 novych verzii. Zrejme pre stastie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na pozeranie porna by mal priekazne stacit..
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Dufam, ze zavedu podverziu ako sucast cislovania. V opacnom pripade im uint8_t o chvilu pretecie. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

len počkajte, keď toto preberie Windows a budeme mať verziu 22H13...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A bude rovnako uspesne spomalovat kazdou verziou ako to dokaze Android na niektorych zariadeniach? ;)

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ChrómeOS je kokot a user je piča, alebo riť.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:

Pridať komentár