neprihlásený Piatok, 3. júla 2026, dnes má meniny Miloslav
K dispozícii beta Linux Mint 20.1

Značky: Linux Mint

DSL.sk, 17.12.2020


Tvorcovia na osobných počítačoch pomerne populárnej linuxovej distribúcie Linux Mint aktuálne sprístupnili beta verziu 20.1 s kódovým označením Ulyssa a v blízkej budúcnosti je tak možné očakávať aj finálnu verziu 20.1.

Beta verzia bola sprístupnená pre všetky tri podporované edície, Cinnamon, MATE a Xfce. Edícia KDE bola s verziou 19 vypustená.

Všetky tri edície 20.1 obsahujú spoločné novinky týkajúce sa spoločných komponentov, edícia Cinnamon je zároveň postavená na novej verzii prostredia Cinnamon 4.8.

K dispozícii vo všetkých edíciách sú nové aplikácie Web Apps a Hypnotix. Web Apps umožňuje vytvoriť aplikáciu z webovej stránky a Hypnotix je IPTV prehrávačom.

Nová verzia Cinnamon 4.8 má podľa tvorcov lepší výkon vrátane 5% zlepšenia renderovania pri rozlíšení 4K, podporuje mechanizmus systemd pre suspend a následne hibernáciu a má viacero ďalších menších vylepšení.

Linux Mint 20.1 vychádzajúci z balíčkov v Ubuntu 20.04 bude podporovaný päť rokov od vydania tejto verzie Ubuntu do roku 2025. Beta verzia je určená tvorcami len na testovanie, po vydaní finálnej verzie bude ale podporovaný upgrade z bety na finálnu verziu.

Inštalačné obrazy bety 20.1 je možné sťahovať z tejto stránky.



Najnovšie články:

V Poľsku budú mať 2.4 GWh a v Nemecku 5.7 GWh batériové úložiská, na Slovensku máme 20 MWh
Konkurent Starlinku má už dosť satelitov pre spustenie služby
Pokuta 4.1 miliardy pre Google za zneužívanie Androidu platí, rozhodol najvyšší európsky súd
Nová verzia OpenWrt opravuje vážne zraniteľnosti, odporúčané upgradovať
Používanie Blu-ray skončí aj na hry pre PlayStation
IBM vyvinula výrobu 0.7-nm čipov
Stanice STVR prejdú čoskoro do DVB-T2, zostanú bezplatné
Štandardné bezdrôtové nabíjanie smartfónov zrýchli na 50 Wattov
NASA zvažuje poslať na Mesiac testovaciu kópiu robotického vozidla pre Mars
Vo Veľkom hadrónovom urýchľovači sa zvýši množstvo zrážok, bude odstavený štyri roky


Diskusia:
                               
 

Linux je šit hnus zabugovany odpad kde nic nefunguje
Odpovedať Známka: -6.3 Hodnotiť:
 

Na druhej strane ale len pre začínajúcich používateľov ponúka viac než 743 verzií distribúcií v priekazne rôznych edíciách!
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Šak toto. Nováčik sa na linuxovom fóre opýta aké distro by si mal nainštalovať a flame je zaručený.
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

A pritom na to existuje jednoduchá odpoveď: ten, ktorý má ten človek, čo mu s tým bude pomáhať.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Presne tak. Inak by v súlade s filozofiou linuxu až do prechodu na iný systém priekazne nešlo bojovať proti vendor lock-in-gu.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

to si este neskusil arch
#installArch
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

LOL distro ktoré nemá ani inštalátor
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

*laughing in Architect installer*
Odpovedať Hodnotiť:
 

s čím Ťa otec robil, tým si zostal
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Akože je priekazne čistou láskou?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

skorej poštárom. Prináša tie najlepšie správy zo slovenskej pobočky MS, kde im ešte nepovedali, že MS plne skočil na Linux vláčik.
Cloudový Windows X series X ft. Linux on Azure when?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

23k$
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Len keď celkovo je tá filozofia návrhu kryptomien zbytočne prekombinovaná. Mali by byť plne špecifikované len kurzom k USD, aby netrebalo zohľadnovať fixné náklady réžie na transakcie či úschovu priekazne ako pri flat menách.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to zas budu ludia picovat ked si veleryby zacnu vyberat zisky
Odpovedať Hodnotiť:
 

BITCOINPONZI :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na burze zaraba 10 percent a 90 preraba. Ak chceme istoty investujeme do zlata / minci nie do rulety.
Odpovedať Hodnotiť:
 

akciovy trh nie je tipovanie. Vdaka nekonecnemu QE Fedu by si musel byt naozaj talentom, aby si tam dokazal prerobit, hlavne od roku 2011 alebo 2016. Co spravili na jar neratam.
Uplny "basic bitch" s&p 500 bol 12% p.a. za poslednych 10 rokov macrotrends.net/2526/ sp-500-historical-annual-returns
Samozrejme korekcia niekedy pride, ale este par rokov si budeme zit v uplnom popierani reality, mozno aj viacej. Seba-reflexia sa nam akosi vytraca :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja vidim 19
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco kurva nemam ban
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Lebo si nezaslúžiš.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

HTTPS na dsl.sk a nevymazať príspevky!!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

sďielaj kím nevymazať!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

HTTPS na dsl.sk a nevymazať príspevky!!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

HTTPS na dsl.sk a nevymazať príspevky!!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár