neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Huawei kvôli sankciám v problémoch s CPU pre smartfóny, končí s vlastnými

Značky: Huawei

DSL.sk, 8.8.2020


Spoločnosť Huawei, ktorá sa pre americké obchodné sankcie nachádza v čoraz vážnejších problémoch, bude mať zrejme čoskoro problémy aj s procesormi pre svoje smartfóny.

USA uvalili sankcie na Huawei, ktoré mu nedovoľujú nakupovať bez licencií produkty od amerických firiem podliehajúce exportnej kontrole, v máji minulého roka.

Čo sa týka komponentov smartfónov, minuloročné sankcie evidentne zabránili Huaweiu používať v nových modeloch smartfónov procesory od Qualcommu. Kým spoločnosť v minulosti využívala aj CPU od Qualcommu, v modeloch uvedených tento rok využíva výlučne vlastné procesory Kirin a najmä v nižších modeloch procesory od MediaTeku.

USA svoje sankcie ale tento rok sprísnili a od tohto mája explicitne nedovoľujú, aby výrobcovia vyrábali pre Huawei ním navrhnuté CPU Kirin ak sú pri výrobe alebo návrhu čipov použité americké technológie. Embargo platí aj na neamerických výrobcov a výrobu mimo územia USA.

Sankcie zabraňujú dodávať čipy od polovice septembra a spoločnosť TSMC doteraz vyrábajúca procesory Kirin zrejme nemá individuálnu licenciu pre dodávky pre Huawei, keď v júli avizovala že od polovice septembra už neplánuje vyrábať čipy pre Huawei.

Do úvahy teoreticky ako výrobca čipov pre Huawei prichádza napríklad čínsky SMIC, ktorý ale zaostáva vo výrobnom procese za TSMC a nie je jasné či by mohol procesory pre Huawei podľa podoby nových sankcií vyrábať.

CEO Huaweiu pre spotrebiteľský segment Yu Chengdong mal ale teraz v piatok na konferencii v Číne podľa čínskeho IT Home avizovať, že od polovice septembra sa procesory Kirin nebudú dať vyrábať a nový model procesora Kirin v pripravovaných modeloch Huawei Mate 40 bude poslednou generáciou Kirin procesorov.

Podľa prekladu čínsky IT Home hovorí na niektorých miestach o čipoch Kirin najvyššej triedy a nie je jasné či si napríklad Huawei nebude nechávať vyrábať nižšie modely Kirin menej pokročilým výrobným procesom.

Aké procesory si celkovo bude vedieť Huawei od septembra vôbec zaobstarať nie je jasné. MediaTek totiž rovnako ako Qualcomm nemá vlastné továrne, procesory iba navrhuje, necháva si ich vyrábať výrobcami čipov a minimálne vyššie modely si necháva vyrábať zrejme najmä u TSMC. Ako sa budú sankcie aplikovať tak na tieto procesory nie je jasné.

Spoločnosti Huawei budú v každom prípade zrejme chýbať najpokročilejšie procesory pre najvyššie triedy smartfónov, keď procesory od MediaTeku sa minimálne doteraz za také nepovažovali a nie sú použité zrejme v žiadnom modeli najvyššej triedy uvedenom v tomto roku.

Informácie o snahe a priebehu získavania licencií jednotlivými spoločnosťami aby mohli dodávať Huaweiu napriek sankciám nie sú k dispozícii, evidentne ale Google čo sa týka jeho Android aplikácií a služieb, Qualcomm čo sa týka jeho CPU a TSMC čo sa týka výroby čipov pre Huawei majú záujem svoje produkty Huaweiu dodávať. Vo februári predstaviteľ spoločnosti Google avizoval požiadanie o licenciu, ďalšie informácie odvtedy ale nie sú k dispozícii a na nových smartfónoch od Huawei sa stále nenachádzajú aplikácie a služby od Google.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16


Diskusia:
                               
 

Čína by mala začať zavádzať vývozné clá pre USA. Konečne by si ľudia v USA uvedomili, aké je to nežiť konzumný život. Možno by tam časom vznikol aj ekvivalent tuzexu.
Ak by clá mali rastúcu tendenciu, pre Čínu by to nemuselo dopadnúť zle. Menšie množstvá predaných tovarov by boli kompenzované vyššiou cenou.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Neviem, akym sposobom si to predstavujes realizovat. Hociktora tretia osoba moze z Ciny nakupit a predat to do USA.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Áno, mohli by nakupovať cez iné krajiny, ale určite by to nebolo zadarmo.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ludia si neuvedomuju ze to aku maju vysoku zivotnu uroven je vdaka Cine. Keby nebolo Ciny tak sa zivotnou urovnou vratime 30 rokov dozadu a nic nebude take samozrejme ako dnes.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Ale no tak! Tu sa riešia podstatné problémy a nastoľujú vedecké trendy s vyššou pridanou hodnotou. Medzičlánky obchodného reťazca a sprostredkovateľské služby sú predsa vytvorené práve na to, aby i finančným žralokom ostávala priekazne aspoň nejaká zábavka.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Chudakov ich sikanuju!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veru bez tych vsetkych epidemii, ktore sa odtial rozniesli, by bola nasa zivotna uroven naozaj nizka.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Môžeš začať menovať, nie len trepať. Dúfam, že to píšeš z nie čínskeho zariadenia.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Neviem no, keď čína je fabrika sveta, asi by išli sami proti sebe.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Vývozne cla sú ta najväčšia blbosť čo si môžeš spraviť vlastnej ekonomike. Navýšiť cenu svojich produktov aby to nenakupovala najväčšia konzumna spoločnosť na svete akurát dá možnosť im nakupovať od alternatívnych zdrojov. Ty stratíš trh a poskodis si svoju ekonomiku pričom pomôžeš inej ekonomike. Lose-Lose situacia..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Cina nemoze zavadzat "vyvozna cla pre USA". Cina neriadi USA. Cina moze uvalit dovozne cla na tovary a sluzby z USA, a to sa aj deje.
Mensie mnozstva tovarov znamena aj mensi alebo az negativny rast blahobytu u ludi. Prave kapitalizmus funguje stylom, ze drahe veci su len pre bohatych. Az casom, ak sa podari vyrobne naklady znizit (resp. niekto vyraba danu vec s minimalnymi nakladmi na vyvoj), dostane sa produkt aj k menej majetnym.
Zit ako v praveku, staroveku alebo v stredoveku je v sucasnosti bez vyparenia sa velkej casti populacie Zeme nemozne. Znizi sa zivotna urovne a prave chudobni ju nemusia prezit.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

A čo by s tým tá Čína dosiahla ? Nič ! Export z Číny do USA je o 300% vyšší ako opačne !
Myslím , že Trump mal v tomto prípade zase tú svoju "šťastnú ruky" !
Asi toto bude iba také bla-bla-bla . Za 2. štvrťrok 2020 sa stal sankcionovaný Huawei najväčší výrobca mobilov na svete o pár milionov viac ako 2. Samsung !
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

svet je mojko komplikovany, ten soudruch v cine a cela tato habadura, so slobodou a tak, bude slusna sekanica, mlsanica. ako rodeny american ti poviem jedine. god bless ze to nevedie soudruh, donedavna ste tu cakali kym slipka vysrala vajco, aby ste mali co do huby. dnes mladez netusi co zazili ich babky, jebnutejsi narod ako sovačsky nepoznam. budme radi ze sme a svoje globalne postrehy si nechajme k pivu a slopanici, v tom sme world leaders v slope. inac je tu krasna priroda a pokoj, zivot v usa by som prirovnal ku koncentraku ,kde domaci ani nevedia ze su v nom. god blesss za tuto uzasnu civilizaciu v ktorej zijeme, za biodentinove blomby, internety porna a vlastne za vsetko, lebo sloboda panove, sloboda je vec ducha nie vlajky.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Krasne napisane, ale zit slobodne pod svereokorejskou vlajkou bude asi celkom tazke, pokial teda nie je dotycny "der Fuhrer".
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co je natom teda komplikovane?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Svet je jednoduchy. Kazdy chce co najlahsie ziskat co najviac zdrojov. Komplikovane je ich ziskat a este sa tvarit, ze my sme ti ferovy.
Toto plati bez ohladu na rasy a dokonca aj komplexnejdie zivocisne druhy.
To ze zijeme super casy je dane nasim sebectvom kde okradame o zdroje buduce generacie.
Skutocny majstri sveta v slope ziju v rusku za polarnym kruhom. Chudaci v nevolnicko mafianskom state.
Zo slobodou v dusi je system stabilnejdi, pokial ale plati, ze kde konci tvoja sloboda, zacina moja.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rusko v spotrebe alkoholu uz nejaky ten piatok nevedie, trhlo ich Cesko a Madarsko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto raz pil s rusom zo sibiri, blbostiam z internetu neveri. Ani keby zrovna Lukasenko cezen potvrdil demokratickost volieb.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rus zo Sibiru bol slaby. Pri tej chlastacke kde bol, nas dal vsetkych dole Estonec.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja len cakam kedy sa tejto dementnej americkej politike "ked my tak aj vsetci ostatny" konece niekto postavi.
Snad sa do toho pustia krajiny BRIC (vlastne tie sa uz pustili ked rapidne obmedzili dolar)
Snad sa uz Cina poriadne ozve.

Aj tak to na 90% dopadne zle len pre vsetkych americkych dodavatelov technologii.
Huawei sa vykasle na cele USA a najde si niekoho ineho
Tak ako pri suciastkach a SW od google.
Jedine na tom strati Amerika.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Len aby sa jej dalo postaviť, treba byť pred ňou, čo u reakčníkov znamená už i tak prinajlepšom priekazne o kolo pozadu.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

A kto Rusko ? To sa má postaviť USA ?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Časť američanov, to jest republikáni stojaci za Trumpom si myslia, že Huawei je Čínou dotovanou spoločnosťou. Ak Čína dotuje Huawei, tak Huawei zlikviduje v priebehu desaťročia svoju konkurenciu, pretože s dotovanou firmou sa férovo súťažiť nedá. Republikáni sú presvedčení, že ak by Huawei nezastavili, tak o desať rokov by s novými 5G sieťami, ktoré by z veľkej časti budoval aj Huawei, fungovali už len smartfóny od Huawei. Vyhovárajú sa na IT bezpečnosť ohľadne produktov od Huawei.Hoci takému Intelu akurát v týchto dňoch uniklo 20GB dát, kde sú aj nejaké zdrojové kódy od Intel Managment Engine a v týchto zdrojových kódoch sa v komentároch spomína backdoor! Čo myslíte, prečo Rusi a Číňania si vyrábajú vlastne navrhnuté a u seba vyrobené CPU? Dlhú dobu som sa zastával Číny a Huawei.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Huawei nedovoľuje odomknúť bootloader. Kvôli tomu ho nechcem a ani im neverím.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Dal som ti plusko. Veru tak presiel som z apple ku huawei bo ta americka sracka sa uz nedala odomknut. To iste teraz huawei good bye
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Su to udaje, ktore Intel spristupnuje partnerom pod NDA. Teda nic vysostne interne.

"Backdoor" v kode vyzera byt komentar kvoli oprave spravy pamati pre detekciu a opravu chyb a nema vyznam zadnych vratok z pohladu bezpecnosti.

Strach beznych uzivatelov, ktori pouzivaju "bezny SW" ako Windows alebo Chrome prave z INTEL ME je slusne povedane "usmevny". Pravdepodobnost, ze INTEL ME bude na bezneho cloveka dlhodobo a pravidelne zneuzivany je extremne nepravdepodobne. Pri masovom pouzivani by to vyzadovalo velke zdroje a casom sa to musi prevalit, co by mohlo pochovat celu spolocnost a aj pripadne realne spehovanie (napr. Ciny, Severnej Korei a pod...)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale, keď som si pozrel dokumentárny film CHINA HUSTLE o tom, ako čína tuneluje americký akciový trh, tak som Číne prestal fandiť. Huawei sa usiluje o monopol, lenže od Trumpa dostali riadnu nakladačku. Aj USA a aj Čína sú len nástrojmi mocných ľudí, ktorí súperia o nadvláadu nad svetom. Netreba preto fandiť ani jednému z nich.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Ono ale nie je popri uvaľovaní sankcií zrovna vhodné moc šibrinkovať s pojmom ľudstvo, nakoľko nech vyjde hociktorá alternatíva, nevyjsť z toho nakoniec ako blbec môže predstavovať priekazne značnú výzvu.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Dal som ti plusko za viac menej zrozumitelny komentar
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Akurát, že USA sú náš spojenec v NATO, Čína náš neprieteľ...
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Kto je to spojenec a kto nepriateľ. Kto je USA a kto je Čína?
Obyčajní Číňan, Američan alebo Slovák zvysoka kašlú na NATO a spojenectvá. Obyčajný človek chce len slušne žiť. Ostatné je len hra psychopatov v politike.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Bohuzial neda sa len slusne zit. Si v dave, dav niekam ide a niekto ho vedie. Zivorenie mimo svorky je extremne tazke a 95 pct ludi nedokaze. Vsimni si bezdomovcov. Dokonca aj ti sa spajaju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V kocke ste prave vysvetlili, preco sme ako narod nikdy nic nedosiahli. Aj statnost nam musela naprsat akosi zhora. S utierkami sa utiera zadok alebo podlaha. O kazde pozitivum taky narod oberu. Vid zruseny bankovy odvod, ktory nasmu statu garantuje, ze zostaneme Nemeckou montovnou. Naoko Slovaci nepridu o nic, lebo tie peniaze banky vrazia do ekonomiky, len okrem vasej montaznej prace, budete s chodit s holou .... A toto iste plati aj v IT akurat nemontujes manualne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nepriatel, hej? Ocakavam ta v prvej v linii na bojisku.
Ani sam preceda Stoltenberg nezdiela tvoj nazor
"Asked if NATO would consider China as the new enemy, Stoltenberg said the alliance “does not see China as the new enemy” but must be ready to face up to the country’s growing might."
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Jedneho dna dospejes a uvedomis si, ze krajiny ako Spojene staty, Velka Britania alebo aj Cina nemaju spojencov.

Maju zaujmy.

Takze ked niekto operuje kvaziargumentom, ze su nasim spojencom a mame zavazky, tak je to bud blbec, alebo nepriatel. Neviem ktora z moznosti je horsia.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Akciovy trh je sam o sebe jeden velky ojeb. Preto FED tlaci biliony USD a zdanlivo sa nic nedeje.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Bravooo Trump!!! Čína je na kolenách, Amerika je veľká! Vidno kto je na kom závislý.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Inteleguani na Slovensku: aMeRiCa Is GrEaT aGaIn.
Zatialco v US: rasove nepokoje, uplna polarizacia spolocnosti, vysoka nezamestnanost, -36% HDP za Q2, Mil-Ind komplex kompletne otrhnuty z retaze
Zobud ma, ked sa nieco taketo bude diat v Cine https://www.youtube.com/watch?v=rqHwFZ5UnJE
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

v Číne nie je sloboda slova, maju cenzuru. Za iný názor sa trestá.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Akože keď niekto napíše napríklad 88, tak ho začnú priekazne súdiť?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

nikde nesúdia za číslo! ani u nás, ale za úmysel propagáciu režimu potlačujúceho slobody
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A vyžadovanie dodržiavania presne koľkých zákonov ešte priekazne nie je považované za úmyselnú propagáciu režimu potlačujúceho slobody?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

jedného, ústavného zákona zaručujúceho slobody

opakom ústavy spred 1989, kde bolo uvedená jediná vládnuca strana komunistická
Odpovedať Hodnotiť:
 

V Singapure mate diktaturu. Na blizkom vychode dokonca vieme, ze funguju zrejme lepsie, ako demokracia. Nas koncept slobody slova silne zavisi od povahy ludi a nieje vseobecne dobry pre cely svet. Navyse diktatura alebo autoritarizmus tiez silne zavisi od situacie. Ked je krajina vojensky ohrozena, Rimania si volili diktatora, pretoze to bolo lepsie, ako vseobecnejsia a pomalsia vlada. My v NATO vojensky ohrozujeme Rusko, posledne 2 velke invazie, vsetky sli zo zapadu na vychod, nie opacne. No a potom ich kritizujeme, ze maju radi autoritativny ci diktatorsky rezim. Ja si pri takych, tukam na celo. Severna Korea detto, ten isty pripad. Samozrejme pre ludi v krajine, je lepsie ak by narod diktatora nemusel mat, ale nie kazd narod, ovlada co si okolie o nom mysli.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cinania vyse 30 rokov kradnu Zapadne technologie a patenty, vsetko kopiruju, pravo je u nich nevymahatelne, blokuju statisice "Zapadnych" webov a sluzieb. Cinania beztrestne skopirovali aj vyrobok Slovenskej firmy v ktorej som pracoval. Ostali nam iba oci pre plac.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Ako USA kradnu nemecke, francuzske, japonske a aj vsetky veci ine ani nespomienies, vsak?
https://www.cato.org/publications/ policy-analysis/cia-economic-spy-misuse- us-intelligence-after-cold-war

"pravo je u nich nevymahatelne" uplna kokotina. Preco VAG, MB, BMW a ani GM nemaju s vymahanim prava najmensi problem?
#EpsteinDidn'tKillHimself
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Všetci sa snazia kradnut.amerika, rusi, cina aj japonci. Je to ok, eto kapitslizm. Europsky oligarchovia zacali trolovat na patentoch, co je nespravne. Chyba nieco ako primerany zisk. Utlaca to mladu dravu krv.
Pravo a demokracia je len iluzia. Je to riesenie stavu, ked nevolnictvo prestavalo fungovat.
Co to by o tom vedela povedat Jankovska. Chcela sa priznat a rozkryt vyssie poschodie korupcie.
Napriek aktualne silnym ocistnym krokom dostala po cuni a je jej jasne, ze demokracia odtal-potal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pro kradení vědeckých a technických údajů zřídila čínská vláda obří systém, jehož hlavou je Čínské národní centrum pro přesun technologií. Běžně se pro tento postup používá název „reverzní inženýrství“, jak jej uvádí William Hannas, James Mulvenon a Anna Pugliusová v knize China Industrial Espionage (Čínská průmyslová špionáž), vydané v roce 2013.

Státní rozpočet pokrývá pouze 70 procent finančních potřeb čínské armády. Zbytek si musí vydělat. Část peněz dostává z továren, které vlastní, další část z prodeje znalostí ukradených v zahraničí.

Německé ministerstvo vnitra odhadlo, že Čína vydává na ekonomickou špionáž v Německu 20–50 miliard eur ročně. Podle bezpečnostních odborníků to německé firmy usnadňují tím, že mají slabou ochranu. Kontrašpionážní odborník Walter Opfermann řekl, že Čína mimořádně silně útočí na německou elektronickou infrastrukturu, což jsou dveře k získávání citlivých údajů.


Zdroj: https://bit.ly/3gHKWTV
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Armada ktora si na seba zaraba a este podpori ekonomiku novymi napadmi zo zahranicia? Treba zaviest aj u nas. Nielen kobase predavat na tankovych dnoch a bez registracnych pokladnic.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čína sa už dlhé roky snaží, či už nápadne, alebo nenápadne, kopírovať rôzne modely európskych a amerických automobilov a vyrábať ich pod svojimi značkami. Čínska automobilka Xpeng vyrába elektromobily, ktoré sa podobajú na Teslu nielen výzorom, ale najnovšie vytvorili aj web, ktorý je takmer identický ako oficiálny web Tesly, píše o téme informuje Electrek.

Automobilka Elona Muska neobvinila iba čínsku automobilku, ale aj svojho bývalého zamestnanca, ktorý sa na súde dokonca priznal, že pred odchodom z Tesly si sťahoval údaje zo zdrojového kódu autopilota a nahrával ich na svoj iCloud, informovali sme v tomto článku. Guangzhi Cao mal potom zdrojové kódy údajne predať práve automobilke Xpeng, keďže autopilot v Xpengu je podľa Tesly takmer identický ako ten v ich elektromobiloch.

https://bit.ly/3ks5Mc2
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Čína len vracia požičané.
Neviem o žiadnom štáte, ktorý by platil licenčné poplatky Číne za vynálezy ako pušný prach, hodváb, porcelán, atď., atď...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ja zas neviem o state ktory by platil poplatky za 500 rokov stare vynalezi. Kde mam poslat cash za koleso ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mozes mne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaver tohto roka, resp. zaciatok noveho roka prinesie pre obchodovanie s cinou vela zmien a nielen od USA v podobe silnych sankcii, ale aj pre EU, kedy plne zacnu platit regulacie dovozu. Uz nebude mozne kupit za 70 centov az euro z eBay nejaky gadget vratane postovneho, ako je to teraz, ale prirata sa clo a dalsie poplatky, ktore vyslednu cenu nezmyselne zvysia, vlastne az znasobia. Do polroka to vyznamne ovplyvni import tovaru z ciny (globalne nam porastu ceny od IT ,cez oblecenie, zahradkarske veci, az po rozne stroje) a aj spravanie sa obyvatelstva.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ano vsetko bude drahsie o pol roka ale nielen kvoli clam. Ved USA za posledne mesiace vytlacili do obehu 1/3 novych penazi. Hodnota samotneho USD klesa. Petrodolar bye bye
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

FIRMA ASTRAZENECA, OD KTOREJ SI EÚ OBJEDNALA 300 MILIÓNOV VAKCÍN SA ZBAVUJE ZODPOVEDNOSTI ZA NEGATÍVNE ÚČINKY!

"Toto je mimoriadna situácia, kedy naša firma jednoducho nemôže riskovať, ak vakcína o štyri roky bude vykazovať vedľajšie účinky." povedal Ruud Dobber, zástupca spoločnosti AstraZeneca, agentúre Reuters...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A co by si cakal, ked american drbne macku do pracky a potom vysudi odskodne ze to nebolo zakazane v navode. Pripadne Harabin vysudi odskodne za utrhanie na cti...

Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, 13 osob v 2 - max.3.izb.byte na 11.poschodí,
11."ludí´ v 2izb.byte na 12.poschodí..

ted už máš, milý čitatel, dostatok indícií..
(..k rozlúšteniu tohto-týždnového prípadu súkromného očka)

[..ti lidé byli, milé deti, kikáni!..]
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

11 ľudí na oslave úplne bežne... to len ty máš nejaký mindrák asi
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

..si ich vezmi k sebe do baráku, cigánov, abo nastehuj vedla do vedlejšího bytu.. :/ :/(

(a vubec nejíp celú tú negro-afriku, negro-južnú _NEGRO-pologulu,
všech 5 - 8 MILARD negroopic..

°°°^^6 ~~ 7++++ Milliard++
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

predpojatý: príd. vopred zaujatý, nespravodlivo posudzujúci, podmienenosť osobnými pocitmi, postojmi, skúsenosťami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A akceptácia definície, že predpojatý je implicitne nespravodlivo posudzujúci nie je náhodou priekazne predpojatosť?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale to hovorili, aby ho pokúšali a mohli ho obžalovať. Ježiš sa zohol a prstom písal po zemi. Ale keď sa ho neprestávali vypytovať, vzpriamil sa a povedal im: "Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň." A znovu sa zohol a písal po zemi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobry den,

ocekavame Vasi brzkou omluvu, protoze se jedna o prislusniky majority a tenhle pripad nema nic spolecneho s rasou pachatele ci obeti.

Muze se jednat dokonce i o trestnej cin dle pravnich predpisu platnych v Slovenske republice:
§ 424 Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti: (1) Kto sa vyhráža jednotlivcovi alebo skupine osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu alebo pre ich náboženské vyznanie, ak je zámienkou pre vyhrážanie sa z predchádzajúcich dôvodov, spáchaním zločinu, obmedzovaním ich práv a slobôd alebo kto také obmedzenie vykonal alebo kto podnecuje k obmedzovaniu práv a slobôd niektorého národa, národnosti, rasy alebo etnickej skupiny, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Trápne ako stierače na ponorke.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

A kto asi tak môže ustanoviť zákon, ktorého dodržiavaním nie je možné dosiahnuť level Goa'uld?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Asi telefón niekedy sám odseba chrlal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Huawei predsa odkupuje ARM tak nemá dôvod ďalej vyrábať vlastné cpu
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

kedy ma byyt uvedeny ten film? abo uz sa uz vysiela ? :S :/
na ulozto este asi neni, ci?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár