neprihlásený Nedeľa, 9. augusta 2020, dnes má meniny Ľubomíra
SpaceX úspešne vyniesla ďalšie desiatky Starlink satelitov, video

Značky: StarlinkSpaceX

DSL.sk, 15.6.2020


Spoločnosť SpaceX v sobotu úspešne vyniesla ďalšie desiatky svojich satelitov Starlink pre poskytovanie pripojenia k Internetu.

Išlo o deviaty štart vynášajúci satelity Starlink. Tentokrát nebolo vynášaných 60 satelitov Starlink ako zvyčajne ale 58, keď okrem nich raketa Falcon 9 vyniesla aj tri satelity SkySat spoločnosti Planet.

Štart rakety sa uskutočnil v sobotu o 11:21 nášho času z Mysu Canaveral na Floride a prvý stupeň úspešne pristál na lodi v oceáne.

SpaceX doteraz okrem prvých dvoch testovacích satelitov vyniesla už 538 satelitov Starlink. Malý počet z nich nie je funkčný, spoločnosť sa ale už dávnejšie stala privátnou spoločnosťou prevádzkujúcou najviac satelitov.

SpaceX plánuje pre Starlink mnohé tisícky satelitov, prvých viac ako 4.4 tisíc má byť na orbitálnych výškach 550 km a 1110 až 1325 km, ďalších viac ako 7.5 tisíc na výrazne nižších orbitálnych výškach medzi 335 a 345 km. Spoločnosť podala žiadosti aj na ďalších 30 tisíc satelitov pre orbity medzi 328 až 580 km, podľa prezidentky spoločnosti Gwynne Shotwellovej ale zatiaľ nie je isté že použijú až takýto vysoký počet satelitov.


Priamy prenos z posledného vynášania satelitov Starlink (video: SpaceX)Pri predchádzajúcom štarte bolo na jednom satelite na zníženie jasnosti satelitov, na ktorú sa sťažujú astronómovia, použité riešenie VisorSat. Ide o tienidlá podobné aké sa používajú v autách, vyrobené zo špeciálnej tmavej peny. Tienidlá budú brániť dopadu slnečného žiarenia na antény, podľa skorších informácií Muska bude pena extrémne prepúšťať rádiové žiarenie a neovplyvní tak činnosť antén.


Podoba riešenia s tienidlami pre satelity Starlink, kliknite pre zväčšenie (obrázok: SpaceX)O riešení a ďalších informáciách o príliš vysokom jase satelitov Starlink, ktorý je problémom pre astronomické pozorovania, sme detailne informovali v tomto článku.

Pôvodne spoločnosť pre deviaty štart avizovala použitie VisorSat na každom satelite, podľa dostupných informácií nakoniec na satelitoch VisorSat pri tomto štarte nebol.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Smartfóny s Qualcomm CPU sú zraniteľné, dajú sa využiť na špehovanie
Huawei kvôli sankciám v problémoch s CPU pre smartfóny, končí s vlastnými
Alza začala predávať alkohol
Sonda NASA pri asteroide si otestuje zostúpenie blízko k povrchu
Digitálne vysielanie rádií na Slovensku znížilo dátový tok
Eset identifikoval zraniteľnosti umožňujúce odpočúvať WiFi v ďalších čipsetoch
SpaceX na štvrtý pokus vyniesla Starlink satelity s tienidlami, video
Odštartoval nový Star Trek seriál, animovaný
Intel uvedie 10-nm procesory Tiger Lake 2. septembra
Českým doménam sa skrátila doba funkčnosti po exspirácii


Diskusia:
                               
 

Nie, ze by na tom zalezalo, ale ... fantasticka sprava! Presne preto vas podporujem a posielam kazdy tyzden kyticu. Len viac smetia a rychlejsie internety, aby mi DSLko slapalo lepsie ako kedysi cez DSL.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nie ze by na tom zalezalo, ale mohol by si sa vyjadrovat presnejsie? Tu kyticu posielas do centraly SpaceX alebo centraly DSL.sk?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nejake info o mnozstve emisii vzniknutych pocas jedneho letu?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Zhruba na urovni jedneho dlhsieho letu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme k tomu počas zhorenia pri návrate priekazne plus zopar kilo na satelit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Približne ročná produkcia emisií polky futbalového štadióna Fábií 1,0 TSI pri bežnom ročnom nájazde v priemernom meste.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Slovnensky vidiek ktory bol doteraz odkazany prevazne na pomale wi-fi , alebo VDSL2 s rapdidnym poklesom rychlosti par metrov za ustrednou, dostal teraz novy impulz, to čo si pochvalovali ludia v Poproči a na velkej casti vychodneho Slovenska sa teraz stava legalne v celej SR:
34/2020 Z. z.
VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky
z 18. februára 2020,
ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky č. 532/2002 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu a o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky podľa § 143 písm. d) zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov ustanovuje:
Čl. I
Vyhláška Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky č. 532/2002 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu a o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie sa mení a dopĺňa takto:

Odpovedať Hodnotiť:
 

V § 4 odsek 5 znie:
„(5)
Potrubné, telekomunikačné a elektrické rozvody a vedenia (ďalej len „rozvod a vedenie“), ktoré tvoria horizontálnu stavebnotechnicky a prevádzkovo neprerušovanú líniu, sa v zastavanom území obce umiestňujú spravidla pod povrch zeme. Nad povrchom zeme možno v zastavanom území obce takéto rozvody a vedenia umiestniť, ak
a)
ide o výmenu, modernizáciu, opravu alebo o rekonštrukciu existujúcich nadzemných rozvodov a vedení, pričom sa nemení ich trasa,
b)
ide o pridávanie rozvodov a vedení k existujúcim nadzemným rozvodom a vedeniam, pričom sa nemení ich trasa a zároveň sú dodržané podmienky ochrany existujúcich nadzemných rozvodov a vedení,4a)
c)
ide o križovanie vodných tokov, roklín alebo podobných krajinotvorných útvarov,Odpovedať Hodnotiť:
 

d)
ide o vyústenie alebo ukončenie rozvodov a vedení, ktoré sa obvykle umiestňujú nad povrchom zeme, ako napríklad vyústenie v rozvodných skriniach, ukončenie v zariadeniach umiestnených nad povrchom zeme alebo na existujúcich stavbách, alebo
e)
s tým súhlasí obec, o ktorej zastavané územie ide, ak
1.
umiestnenie rozvodov a vedení pod povrch zeme je technicky nemožné, je spojené s neprimeranými ťažkosťami alebo vyžaduje vynaloženie neprimeraných nákladov, ako napríklad pri stiesnených priestorových podmienkach, alebo
2.
ide o predĺženie existujúcich nadzemných rozvodov a vedení.“.

Čl. II
Táto vyhláška nadobúda účinnosť 1. marca 2020.
Arpád Érsek v. r.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Čl. 0
Každému novorodencovi sa so spätnou platnosťou odreže jedna končatina, vypichne jedno oko a prevedie čiastočná lobotómia kvôli možnosti tvorby priekazne dokonalých zákonov na prvý šup.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Strarostovia za Most-Hid by teraz mali apelovat na Telekom aby extremne rychlo zreknostruoval vsetku metaliku na juzno m slovensku na FTTH, kym Matovic tuto vyhlasku zrusi. Nevidim to ruzovo , tato vyhlaska dlho navydrzi ALPI to bude chciet zrusit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kdo by vedel, a mal čas a místo (na hdd..), pls, mi toto nejak sprístupnit, obíst cez VPN, / uploadnút na ulozto.. :/

https://www.youtube.com/ watch?v=pv6rXhp2Jio

a tiež

https://www.youtube.com/ watch?v=-HdzzEbS3Y0

nj, G-Oldies Classic Disco Divas, z *70~~*80 ~ *90tích, to v dnešnej pseudo-demokratickej, opico-islamskej negro-dobe, zmažú, zablokujú hned, títo negro-muslimskí neo-marxistickí sorosovií pseudohumanisti, z Bruselu, a od Libtardů,

..ale tú ich opico-negerskú ..rachajdu, a rapy ( = znásilnenia), - tie budú točit, na plné pecky púštat, z rádií, a internetů, do zblbnutia.. (a aaj to bliakanie a zavíjanie muezínů, z minaretůov, ovšem-že, na všetkých obsadených, porobených, a okupovaných územiach - teda už takmer ~~vačšinu, ~ celej EUropy, + aj USA, Canada - jako možme vidiet..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Blokuje to osobne Soroš po nociach keď sa vráti letecky z nejakej proliberálnej demonštrácie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár