neprihlásený Pondelok, 30. marca 2020, dnes má meniny Vieroslava   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Firefox vrátil podporu TLS 1.0 a 1.1

Značky: FirefoxSSL / TLS

DSL.sk, 25.3.2020


Tvorcovia populárneho webového prehliadača Firefox krátko po tom, ako v novej verzii Firefox 74 vypli podporu starších verzií protokolu TLS, túto podporu opäť zapli.

Avizujú to upravené poznámky k vydaniu novej verzie.

Uvádzaným dôvodom opätovného zapnutia je, aby sa lepšie umožnil prístup k rozličným vládnym stránkam s informáciami o novom koronovíruse.

K vypnutiu verzií 1.0 a 1.1 protokolu TLS, ktorým sa prenášajú zabezpečené HTTPS stránky, prišlo v prvej polovici mesiaca s vydaním Firefoxu 74.

Vypnutie starších verzií TLS znamenalo, že pri pripojení k webovým serverom podporujúcim maximálne verziu TLS 1.1 a nie novšie verzie TLS 1.2 a 1.3 zobrazí prehliadač namiesto stránky chybu. Verzia TLS 1.2 prišla v roku 2008.

Pôvodne vo verzii 74 stále zostala zahrnutá podpora TLS 1.0 a 1.1 aj keď štandardne vypnutá a možnosť ju zapnúť.

Dôvodom prechodu na novšie verzie TLS je zvýšená bezpečnosť a to najmä v najnovšej verzii TLS 1.3. Zmena vo Firefoxe 74 samozrejme nemala ale žiadny dopad na weby, ktoré podporujú aj TLS 1.0 a 1.1 aj novšie verzie TLS 1.2 alebo 1.3. V takomto prípade totiž prehliadač a server pri komunikácii používajú niektorú z novších verzií.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Startup avizuje slider s veľkou klávesnicou, s Androidom aj Linuxom
Vydaný Linux 5.6
ESA uspáva štyri vesmírne misie
V marci, mesiaci izolácie, stúpla najnovšia verzia Windows 10 ale aj najstaršie verzie
Konkurent Starlinku údajne dnes zbankrotuje, ešte pred vynesením satelitov
Musk ukázal Starship, ktorá zrejme poletí
Štát chce povedať ako využije lokalizačné dáta až o týždeň
Česko požiadalo streamovacie služby, aby vypli HD
Apple prejde na ARM procesory aj v desktopoch, už budúci rok
Google obnovil vývoj prehliadača Chrome


Diskusia:
                               
 

Nech radšej vypne TLS úplne.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

To vysvetli hp a ibm, nech do starsich switchov a ilo/asm firmware pridaju novu tls a idealne aj novsiu javu. Poznam kopec takych strojov, ktore musim otvarat starym browserom, inak to ani neskrtne a popritom su to slusne vykonne masiny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

stareho indickeho programatora novym trikom nenaucis
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

nezaplatíš*

všetko je to o tom, aby udržali cenu čo najnižšie, tak čo najmenej investujú do vývoja vecí, ktoré im neprinášajú veľké tržby navyše
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Náhodou...vzhľadom na krivku trendu počtu používateľov je dôležitejšie než prístup k rozličným vládnym stránkam s informáciami o novom koronovíruse snáď len nastavenie štandardnej domácej stránky priekazne na návod na vyhýbanie sa mikrometeoritom.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

cirkusanti
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

..si nakúpili byty a ušli s pokrikom po nás potopa
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja už si ani auto nezamykám
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keby banani rozmyslali, tak by najprv vypli http a az potom https s tls 1.0... Aspon kusok reality by mohli ukazat cloveku neznalemu veci a nie na https pripojeni s certifikatom s nejakou chybou (expirovany o jeden den, vydany pre inu domenu, alebo seflsigned certifikatom) napisu, ze pripojenie je nezabezpecene, ale tuna na dsl.sk, kde ma clovek o rad horsie "nezabezpecenie", tak nenapisu nic... Nemusim odklikavat, ze chcem pokracovat a chapem, ze certifikat je zly... Kde tu je logika? (ano, ak tam hore je zamok, tak chcu nieco garantovat, ale nech nepisu nic o nezabezpecenon prenose, ked ten je sifrovany a iny nie je vobec a nenapisu nic!)
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

gratulujem, prave si navrhol vypnut dsl.sk
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Akurátže keď sa niekto garanciami zabezpečenia neoháňa, híkať nad ich nedodržiavaním ním je priekazne leda využitím práva na sebaurčenie.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

konečne jedna dobrá správa dnes..
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár