neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Koronavírus mení aktualizácie Windows

Značky: Windows 10

DSL.sk, 25.3.2020


Spoločnosť Microsoft uskutočňuje v súčasnej situácii s epidémiou nového koronavírusu ďalšiu zmenu v podobe zmeneného spôsobu vydávania aktualizácií pre operačný systém Windows 10 a ďalšie verzie Windows.

Dlhodobo vydávala svoje aktualizácie pre Windows 10 rovnako ako pre predchádzajúce verzie Windows vždy v druhý utorok v mesiaci, pričom tieto aktualizácie obsahujú najmä opravy bezpečnostných zraniteľností ale zrejme aj ďalšie opravy.

V poslednom období navyše v tretí a štvrtý týždeň v mesiaci vydávala aktualizácie označené C a D, ktoré neobsahovali opravy bezpečnostných chýb a iba opravy iných problémov prípadne iné zmeny. Tieto aktualizácie boli len voliteľné.

Následne boli zrejme opravy z nich vydávané už povinne a automaticky v rámci veľkých aktualizácií v druhý utorok v mesiaci, označovaných tiež ako aktualizácie B.

Teraz Microsoft ale avizuje, že od mája nebude vydávať voliteľné aktualizácie C a D. Spoločnosť explicitne neinformuje, že končí s inými ako bezpečnostnými opravami, keď tieto môže naďalej samozrejme vydávať v rámci aktualizácií B.

V takom prípade by ale neboli otestované zákazníkmi po sprístupnení v rámci aktualizácií C a D a nie je jasné, či ich Microsoft bude sprístupňovať takto ešte menej otestované ako doteraz alebo celkovo obmedzí vývoj aktualizácií inej ako bezpečnostnej povahy.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

Zmenou povahy aktualizacii sa dosiahne ciel navysit rapidne clensku zakladnu betatesterov na okruh bliziaci sa poctu realnych uzivatelov.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

V prípade MS by to skôr bolo zníženie počtu betatesterov. Doteraz bol pomer reálnych užívateľov rovný počtu betatesterov. Totiž každý reálny užívateľ softu od MS bol a aj je betatester.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Lenže vraj ich mení na priekazne bezproblémové.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Betatester je každý kto klikne na vyhľadať aktualizácie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem ale pride mi to celkom ako ucelove. Verim ze datova komunikacia vzrastla ale napor mavali aj ked nebola epidemia, nedele, sviatky, vianoce, neverim ze teraz je viac ludi pripojenych ako pocas vianocnych sviatkov. Je to taka slusna vyhovorka na vsetko "lebo korona". Vcera som bol pripojeny remote u zakaznika a internet mu siel fakt mizerne, volam jeho lokalnemu ISP a odpoved? Viete pane korona, na nasej strane vsetko ok ale svet nestiha :D dobre ten isty server u mna 950Mbit zakaznik 5Mbit namiesto 20 co ma mat, stahovanie toho isteho suboru z gdrive, uloz.to ale aj ftp servera websupportu u mna od 500-900Mbit u zakaznika 3-5Mbit :D ale jasne za to moze korona a svet, nie ich mizerna infrastruktura.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

verit tomu nemusis, ale datova prevadzka je naozaj vecia ako obvykle
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. I tá polovica kapacity peeringových centier, čo je obvykle nevyužitá, už priekazne občas stratí nejaký packet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kde som napisal ze datova prevadzka nie je vacsia? Vacsia je ale da sa prirovnat k datovej prevadzke pocas vianoc. Samozrejme dochadza k rychlejsej degradacii infrastruktury, narastu energetickej narocnosti atd., preto je jednoduchsie povedat "korona" umelo ju zrazit a mat mensie naklady ale nutne to nie je urcite.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tipujem že je to asi preto, lebo všetci pracujú z home officu, a vydávať aktualizácie z domu je asi zložitejšie.

(napríklad skompilovať Windows trvá cca 12-16 hodín)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a v Indii nemá veľa ľudí dobrý rig (väčšinou len budgetové zostavy) a surface zariadenia sú ... surface zariadenia, čo si budeme hovoriť :)

inak vzniká taký zacyklovaný miniparadox - zamestanci microsoft pracujú z home office na služobých zariadeniach od microsoftu. Čiže: Potrebujú aktualizovať zariadenia, ktorými majú tieto aktualizácie vytvoriť, ale nevytvoria ich skôr ako ich aktualizujú, ale nemôžu ich aktualizovať, lebo najskôr ich musia vyrobiť, ale nemôžu..... či?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Windows nekompiluju na svojich pracovnych notebookoch/pc. Robi im to server farma. Pushnu kod do ich custom vytvoreneho verzionovacieho toolu a pustia compile. Ziadny problem pokracovat dalej vo vyvoji.

Ten tvoj paradox citam dookola, snazim sa ho pochopit. Ale nedava ziadny zmysel. Vytvarat aktualizaciu moze stale aj na neaktualizovanom notebooku/pc
Odpovedať Hodnotiť:
 

chýbalo, nielen že MS robí napikaču aktualizácie, ale odteraz v nich bude aj tento vírus...do rici!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa včera pol hodinu aktualizoval Win 7. Nemalo to už skončiť?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokiaľ sa Ti aktualizoval na Windows 10 tak ešte sa točí..
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo malo skončiť? Zrejme nemáš OEM inštalačku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

C je správne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V linuxe medzitým aktualizácie oveľa častejšie. Dnes totiž aj tí poslední nerdi čo museli chodiť von, ostávajú doma.
Výsledok: každá appka aktualizovaná pre istotu raz za hodinu .. "veď vieš, ešte som posunul o jeden pixel tento prvok"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár