neprihlásený Utorok, 26. mája 2020, dnes má meniny Dušan   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
SpaceX Dragon úspešne poslednýkrát letí k ISS, video

Značky: SpaceXISS

DSL.sk, 9.3.2020


Spoločnosť SpaceX v sobotu úspešne odštartovala ďalší let k Medzinárodnej vesmírnej stranici, ISS, v podobe zásobovacej misie CRS-20 s loďou Dragon.

Raketa Falcon 9 vynášajúca loď štartovala v sobotu o 5:50 nášho času z Mysu Canaveral na Floride a jej prvý stupeň úspešne pristál tentokrát na pevnine. S ISS by sa mala loď spojiť v pondelok okolo obeda.

Loď nesie na ISS takmer dve tony nákladu, skoro tonu nákladu pre vedecké misie, viac ako 200 kg vybavenia stanice a takmer 300 kg zásob pre posádku.

Takmer pol tony váži platforma Bartolomeo, ktorá bude inštalovaná zvonku modulu Columbus a budú na nej môcť byť umiestňované vedecké experimenty.

CRS-20 je posledným letom aktuálnej generácie lode Dragon, ďalšie misie už bude SpaceX uskutočňovať s novou generáciou Dragon 2. Tá je k dispozícii v dvoch verziách, nákladnej a Crew Dragon pre lety s ľudskou posádkou.


Prenos zo štartu misie CRS-20 (video: SpaceX)Nákladná verzia sa od doterajšej lode Dragon odlišuje okrem iného lepšou opakovanou použiteľnosťou, keď bude môcť letieť päťkrát oproti trom u doterajšej verzie.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Známe takty údajných rýchlejších Ryzenov 3000
Prvý let SpaceX s posádkou plánovaný na stredu
Aukcia na 5G frekvencie pokročila do ďalšej fázy
Tento týždeň sa dokončí prelaďovanie DVB-T, frekvencie sú voľné pre 5G
Štát tragicky nezvládol eKaranténu, ukazuje sa veľký amaterizmus
Úrad vicepremiérky pre informatizáciu stále nevysvetlil trojnásobok kontaktov vďaka lokalizačným dátam
Civilization VI dočasne zadarmo
Žiaci od operátorov viac dát avizovaných štátom nedostanú
Linus Torvalds po 15 rokoch odišiel na PC od Intelu
Microsoft priznal zlyhanie pri pohľade na open source


Diskusia:
                               
 

Jedným z hlavných rozdielov oproti Dragon súčasnej verzie je, že Dragon 2 nebude potrebovať pre spojenie s ISS pomoc záchytného ramena. Modul bude schopný pripojiť sa sám.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nemusis pisat v buducom case. Prve automaticke dokovanie Dragona 2 ku ISS prebehlo priblizne rok nazad.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Možno nemal na mysli prvé automatické dokovanie. Možno mal na mysli dokovanie v budúcnosti, keď oproti súčasnej verzii Dragon 2 nebude potrebovať pre spojenie s ISS pomoc záchytného ramena. A v tom je ten rozdiel.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aha, ešte som zabudol. Modul bude schopný pripojiť sa sám.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mas to popletene. Automaticke dokovanie znamena, ze modul sa pripoji sam. Dragon 2 v nakladnej verzii letel uz v marci minuleho roku a dokoval automaticky. Hlavnou misiou toho letu bolo prave otestovat automaticke dokovanie este pred tym, nez poleti s ludkou posadkou.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Canadarm bude potom priekazne na hovno :-)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Čo presne mám popletené? Veď predsa keď sa modul pripojí sám, to je automatické dokovanie. Tak ako ten Dragon 2, ktorý letel minulý rok. Dokoval sám, či nie? Dokoval. Čiže automaticky.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Hlavnou výhodou názorového presvedčenia, že automaticky znamená sám je možnosť mať s kýmkoľvek sex kedykoľvek priekazne automaticky.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ty si napisal: "Možno nemal na mysli prvé automatické dokovanie. Možno mal na mysli dokovanie v budúcnosti, keď oproti súčasnej verzii Dragon 2 nebude potrebovať pre spojenie s ISS pomoc záchytného ramena. A v tom je ten rozdiel."

Automaticke dokovanie ziadne zachytne rameno nepouziva. Pred rokom Dragon 2 dokoval presne tak isto, ako bude dokovat aj pri nasledujucich letoch. Stary Dragon, ktory teraz letel posledny krat dokovanie nemal. Bol pritiahnuty ramenom, co sa nevola dokovanie ale berthing.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Vie mi niekto povedat, preco od zaciatku nepristavaju na pevnine, ale riesili stale lod?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie emócie a tlieskanie ako zo sitkomu
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár