neprihlásený Nedeľa, 5. júla 2026, dnes má meniny Cyril, Metod
Americké seriály zdarma na Internete aj od jesene

DSL.sk, 7.8.2006


Americká televízia ABC oznámila, že po skúšobnej prevádzke v máji a júni sa rozhodla sprístupňovať zdarma svoje seriály na Internete, ostrá prevádzka začne so začiatkom televíznej sezóny na jeseň.

Zo štyroch seriálov dostupných v testovacej prevádzke po zrušení Alias a Commander in Chief zostávajú Lost a Desperate Housewives, ktoré doplnia ďalšie, zatiaľ nešpecifikované, seriály.

Podľa ABC príde k miernym zmenám u prehrávača, zvýši sa celkové množstvo reklamy v službe, množstvo reklamy v jednej epizóde by sa ale malo zvýšiť len mierne.

Jednotlivé epizódy budú dostupné do 24 hodín od odvysielania premiéry v TV, na webe budú prístupné 4 týždne na rozdiel od skúšobnej prevádzky, keď boli dostupné dva mesiace.

V testovacej prevádzke boli seriály dostupné v podobe streamovaného videa cez Flash 8 a to v širokoúhlych rozlíšeniach 500 x 282 alebo 700 x 394, prístup k nim bol obmedzený podľa IP adresy na užívateľov pripájajúcich sa cez americké internetové pripojenie.

Za dva mesiace si užívatelia celkovo pozreli 16 miliónov streamov a 5.7 miliónov epizód. Každá epizóda bola vysielaná ako 4 samostatné streamy začínajúce reklamou.



Najnovšie články:

Veľký výrobca LiFePO4 uviedol úložisko postavené na sodíkových článkoch
Začal postapokalyptický seriál od Apple
Pohybový senzor v lopte rozhodol o postupe na MS vo futbale
Intel výrazne zvýšil ceny najnovších desktopových procesorov
V Poľsku budú mať 2.4 GWh a v Nemecku 5.7 GWh batériové úložiská, na Slovensku máme 20 MWh
Konkurent Starlinku má už dosť satelitov pre spustenie služby
Pokuta 4.1 miliardy pre Google za zneužívanie Androidu platí, rozhodol najvyšší európsky súd
Nová verzia OpenWrt opravuje vážne zraniteľnosti, odporúčané upgradovať
Používanie Blu-ray skončí aj na hry pre PlayStation
IBM vyvinula výrobu 0.7-nm čipov


Diskusia:
                               
 

dobra blbost ze to obmedzili iba na americke IP
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Presne tak blbost!! Naco davat taketo prispevky sem ktore su nam na nic?? :((((
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

a je problem mat americku IP ? nie je.... proxy..
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobra blbost ze to obmedzili iba na americke IP
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

dobra blbost ze to obmedzili iba na americke IP
Odpovedať Hodnotiť:
 

blbovina riadna,,nech to daju aj pre nás boha.Alebo pre všetky IP adresy

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to chcem vidiet potom ktora amicka firma by im platila za reklamu ktoru cumi slovak... abo taz zakomponuju aj slovenske reklamy a amici budu pocuvat "ked ju milujes, nieje co riesit"??? :D :D
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

lenze my si nekupime americke vyrobky z tych reklam
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

hlavne by som dodal, ze nie je problem zo slovenska pristupovat na ich stranky z americkej IP cez nejake proxy... odskusane a funguje
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

ano az pokym proxy nje je pretazane a spomali ti net o 50%
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

ked mas proxy na 100mbite, tak si myslim, ze ta nema co spomalit ;)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

odskusane aj s tymito serialmi abc z maja, daju sa najst v pohode a funguju
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

to mohla iba amikov napadnut, ze iba americke ip adresy, boze ten narod vidi iba peniaze, onedlho bude aj u nas tak
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

no ked sa zamyslis tak spustit taku sluzbu cez net neni zrovna lacna zalezitost a prachy na nete sa najlepsie ziskavaju reklamov tak sa im ani nedivim.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

je to fajn vec, ze to robia, i ked vsetky menovane serialy su vsade na NETe a v lepsej kvalite, bez reklam....
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Vsetky seriali sa daju stiahnut z netu v hdtv kvalite a bez reklam a v plnej rychlosti netu, tamto je len pre obmedzenych amikov co nerozmislaju
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ako v USA aj na Slovensku je uzka skupina ludi co dokaze stiahnut film z netu... kopec vie zapnut PC a objednat film z telecom webu (t-station)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

polovica slovakov ani to, preto este funguju videopozicovne :D
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

www.freetvonline.com davaju tam stare veci ako filmy, ale najradsej mam cartoons. :)
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár