neprihlásený Sobota, 24. októbra 2020, dnes má meniny Kvetoslava
V marci masívne prelaďovanie DVB-T

Značky: DVB-TSlovensko

DSL.sk, 26.2.2020


V marci plánuje prevádzkovateľ všetkých celoštátnych multiplexov digitálneho pozemného televízneho vysielania štandardom DVB-T Towercom preladiť až dvanásť vysielačov v dvoch regiónoch, Námestova a Bardejova.

4. marca bude preladený vysielač Martin, 11. marca vysielač Ružomberok - Úložisko, 17. marca Liptovská Osada, 18. marca Dolný Kubín a Spišská Stará Ves - alotment Poprad, 24. marca vysielač Námestovo - Magurka, 26. marca vysielače Bardejov - Magura, Medzilaborce, Kapušany - alotment Košice, Stropkov - Baňa, Hanušovce nad Topľou - alotment Michalovce a 31. marca vysielač Bralova Skala.

Ako sme skôr informovali, pre potrebu uvoľniť frekvencie 694 až 790 MHz zodpovedajúce televíznym kanálom 49 až 60 pre účely mobilných dátových sietí prevádzkovateľ celoštátnych multiplexov Towercom realizuje prelaďovanie všetkých štyroch multiplexov na takmer všetkých vysielačoch.

Slovenský prvý multiplex, v ktorom sa šíria najmä kanály z platenej ponuky, okrem zmeny frekvencií prejde z DVB-T na nový štandard DVB-T2 s výrazne väčšou kapacitou multiplexu. V prvom multiplexe je ale okrem platenej ponuky už šírenej v DVB-T2 v štvrtom multiplexe aj bezplatná stanica TV Lux.

Prelaďovanie začalo v júli minulého roka, naposledy bolo realizované v októbri a následne počas zimy sa neprelaďovalo. Nové kanály pre vysielače prelaďované v marci je možné nájsť v tomto oznámení, termín a nové kanály pre konkrétnu lokalitu a aj ostatné vysielače je možné nájsť na webe cezantenu.sk.

Slovenské celoštátne pozemné televízne vysielanie štandardom DVB-T po viacerých neoptimálnych krokoch v minulosti má podľa dostupných informácií pomerne nízku sledovanosť a neatraktívnu bezplatnú ponuku. Towercom pri aktuálnom prelaďovaní neoznámil ani jeho využitie na zmenu kompresného štandardu a takmer všetky stanice v bezplatnej ponuke okrem HD staníc RTVS sú stále v SD rozlíšení v MPEG-2.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Učitelia dostanú od mobilných operátorov dáta a neobmedzené volania, žiaci nie
Microsoft sprístupnil Microsoft Edge pre Linux
freeSAT vypína SD stanice, HD budú v nižšom balíčku
Vydané Ubuntu 20.10
Nový trailer druhej série The Mandalorian
Orange zvyšuje objem dát v paušáloch Go
5G spúšťa aj tretí český mobilný operátor
Vydaný TrueNAS 12.0, populárny OS pre NAS-y doteraz označovaný FreeNAS
Telekom umiestnil 4G základňovú stanicu do stratosféry
Odštartovala tretia séria Star Trek: Discovery


Diskusia:
                               
 

To svoje stv3 si pozriem aj v mpeg2. Ale nove obstaravanie by nebolo zle. Dik ze ste mi to pripomenuli.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Vdaka bohu za STV3! Kde inde by som si pozrel Obrazaren pana Frantiska z roku 1996.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Tak Svetová zdravotnícka organizácia upozornila, že svet by sa mal pripraviť na možnú pandémiu nového koronavírusu a Ministerstvo zdravotníctva SR kuká s prstom v nose na masívne prelaďovanie vysielačov komunikačného kanálu s najväčším pokrytím a pri prechode na nový štandard DVB-T2 sa k tomu priekazne ešte aj škrabe na riti.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Nejako vás iritujú určité telesné otvory, či už nosné dierky alebo kloaka.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Iba chce povedať , že ako správny kvelurant používa jeden prst na čistenie obidvoch otvorov , len si vždy oblizne produkt , aby sa mu na prste nehromadil !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Summary of findings:

2-14 days represents the current official estimated range for the novel coronavirus COVID-19.
However, a case with an incubation period of 27 days has been reported by Hubei Province local government on Feb. 22 [12]
In addition, a case with an incubation period of 19 days was observed in a JAMA study of 5 cases published on Feb. 21. [13]
An outlier of a 24 days incubation period had been for the first time observed in a Feb. 9 study.[11] WHO said at the time that this could actually reflect a second exposure rather than a long incubation period, and that it wasn't going to change its recommendations.
Period can vary greatly among patients.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Preto dôchodky prešli a ostatné nie, koronavirus ide najmä po dôchodcoch. Vedia dobre čo robia koaličníci.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pravda a na sirenie nepotrebuje dialnicnu znamku..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak masívny, tak tuning, retuning.

No kde sme, aby sme tu masívne ladili??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aký majú stále dôvod niečo "prelaďovať" a čo tu znamená "multiplex"?
Odpovedať Hodnotiť:
 

multiplex je skoro ako Dexempo šupoplex!, ale priekazne perknutý na spectral attack.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Asi som slepý, ale zabudli ste spomenúť, že súčasťou 1. Multiplexu DVB-T2 je aj Dvojka HD, ktorá zmizla z 3. (verejnoprávneho) multiplexu a zároveň je tam i Trojka HD
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár