Spoločnosť Motorola kritizuje minulotýždňový test odolnosti jej nového skladateľného smartfónu Razr od amerického Cnet, v ktorom pred poškodením telefón vydržal relatívne nízkych 27.2 tisíc otvorení a zatvorení, ako nepresný.
Podľa stanoviska, ktoré Motorola zaslala americkým médiám, použité zariadenie nebolo navrhnuté na test Razr, testovanie ním vystavuje kĺb neprimeranému zaťaženiu a nedovoľuje telefónu otvárať sa a zatvárať ako bolo plánované. Test je tak podľa Motoroly nepresný.
Či tým Motorola kritizuje vysokú rýchlosť otvárania a zatvárania v teste alebo aj samotný spôsob otvárania a zatvárania nie je jasné.
Spoločnosť ukázala na videu aj vlastné testovanie a avizuje, že má plnú dôveru v odolnosť Razr. Koľko otvorení a zatvorení by mal telefón ale vydržať spoločnosť neuviedla.
Testovanie otvárania Motorola Razr samotnou spoločnosťou (video: Motorola)
Koľko bude priemerný počet otvorení takéhoto smartfónu užívateľmi denne a na koľko dní používania by tak stačil počet otvorení zistený v teste nie je jasné. Pri uvedení skladateľného Samsung Galaxy Fold ale Samsung spomínal až 100 otvorení za deň, 27.2 tisíc otvorení by tak znamenalo len 272 dní používania.
Video z testu otvárania Motorola Razr (video: Cnet)
Galaxy Fold vydržal v podobnom teste cca 119.4 tisíc otvorení.
Motorola ma pravdu
Od: periodic
|
Pridané:
10.2.2020 10:12
motorola ma pravdu, Cnet test pridava do klbu dodatocne namahanie, pretoze polovice su fixnute v drziaku. Ziadny clovek tymto sposobom nedokaze fixovat telefon. Motorola test simuluje ovela vernejsie skutocne pouzivanie.
To otvaranie/zatvaranie bude fungovat az pokial sa nedostane na sklicko pri zavreti nejaky vacsi ostrejsi prach alebo zabudnuty haliernik, potom uz pripadne poskodenie pantu bude ta posledna vec, ktora bude majitela trapit :)
Myslim, ze by bolo zaujimave vediet, aku ma ta folia chemicku odolnost. Mastne olejove ruky dokazu naleptat plast, rovnako aj pot niektorych ludi trpiacich urcitymi chorobami (napr. cukrovka, alebo ochorenie ladvin /zvysena kyselina mocova/, atd..).
Pri sklenych povrchoch to ludi trapit nemusi, rovnako aj ludi co maju ochranne folie na skle "prilepene", kedze sa daju lahko vymenit a stoja par drobnych. Tu vsak nemozno ocakavat moznosti pridavania ochrannych folii (bez rizika vyskytu bubliniek...)
realne vydrzi este menej, lebo ked ho otvara clovek jednou rukou, tak palec ktory ho otvara drzi pri jednom klbe a kladiena neho ovela vyssie zatazenie ako na druhy
Re: re......
Od reg.: andin
|
Pridané:
10.2.2020 16:54
Na druhej strane zalezi aj od toho kolko krat ten telefon clovek realne potrebuje otvorit. Mal som kedysi V-cko (tusim to bol Sagem) ktory mal na to pocitadlo, a trvalo vyse 3 roky dostat sa na 10k.
Motorola
Od: Marek xxxmz
|
Pridané:
11.2.2020 8:38
Ten test je blbost .pevne učhytenie a len tak od oka vycentrovane na stred . Os otvarania nemusi byt presne na stred klbu a tym nadmerny tlak na klb a jednu zo stran test vyrobcu je spravny bez vedlajšieho zataženia . Ani sa nedivim ze sa motorola ohradila.
ten test bol zrejme vymýšľaný za účelom testovania ohybnosti displeja... až teraz súdruhovia zisťujú, že displeje by aj vydržali, len pánty nevieme poriadne urobiť...
Mal som Motorolu V525 a mal som zo dva aj Razry, aj obyčajný aj s pamäťou. Ten bol tak malý, že som ho nikdy vo vrecku nevedel nájsť. V Razri som po asi dvoch rokoch musel vymeniť flash, zlomil sa a prestali fungovať nejaké tlačidlá. Dnes s internetom a sociálnymi sieťami by bol treba oveľa odolnejší otvárací telefón. Ale boli to môjmu srdcu milé telefóny.