neprihlásený Utorok, 21. januára 2020, dnes má meniny Vincent   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
V októbri sa má preladiť zrejme päť vysielačov DVB-T

Značky: DVB-TSlovensko

DSL.sk, 1.10.2019


V októbri plánuje prevádzkovateľ všetkých celoštátnych multiplexov digitálneho pozemného televízneho vysielania štandardom DVB-T Towercom preladiť pravdepodobne päť vysielačov v regióne východného Slovenska.

Spoločnosť síce zatiaľ nezverejnila plán prelaďovania na október, naznačuje to ale zverejnený zoznam odstávok.

Celodenné odstávky sú naplánované pre celkom sedem DVB-T vysielačov, Dobšíná - Dedinky, Poprad - Hranovnica, Spišská Stará Ves, Spišské Podhradie, Stará Ľubovňa - Kolník, Torysa a Ždiar, všetko 16. októbra.

Podľa informácií na stránkach spoločnosti boli ale už vysielače Dobšíná - Dedinky a Spišské Podhradie preladené 10. septembra.

Okrem toho sa v septembri preladilo sedem plánovaných vysielačov, 3. septembra vysielač Revúca, 5. septembra Hnúšťa, 10. septembra vysielače Poprad - Kráľova hoľa a Nálepkovo, 17. septembra Rimavská Sobota - Paláska, 19. septembra Turňa nad Bodvou a nakoniec 24. septembra vysielač Rožňava - Dievčenská skala.

Ako sme skôr informovali, pre potrebu uvoľniť frekvencie 694 až 790 MHz zodpovedajúce televíznym kanálom 49 až 60 pre účely mobilných dátových sietí prevádzkovateľ celoštátnych multiplexov Towercom realizuje prelaďovanie všetkých štyroch multiplexov na takmer všetkých vysielačoch.

Slovenský prvý multiplex, v ktorom sa šíria najmä kanály z platenej ponuky, okrem zmeny frekvencií prejde z DVB-T na nový štandard DVB-T2 s výrazne väčšou kapacitou multiplexu. V prvom multiplexe je ale okrem platenej ponuky už šírenej v DVB-T2 v štvrtom multiplexe aj bezplatná stanica TV Lux.

Slovenské celoštátne pozemné televízne vysielanie štandardom DVB-T po viacerých neoptimálnych krokoch v minulosti má podľa dostupných informácií pomerne nízku sledovanosť a neatraktívnu bezplatnú ponuku. Towercom pri prelaďovaní neoznámil ani jeho využitie na zmenu kompresného štandardu a takmer všetky stanice v bezplatnej ponuke okrem HD staníc RTVS sú stále v SD rozlíšení v MPEG-2.

Prelaďovanie začalo v júli a má trvať postupne až do roku 2020, kompletný harmonogram pre celú krajinu na ďalšie mesiace zatiaľ spoločnosť nezverejnila. Termín a nové kanály pre konkrétnu lokalitu a vysielač umožňuje nájsť na webe cezantenu.sk.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Od zajtra nové .sk domény v akcii za 4 eurá
Známy počet dôchodcov s aktivovanými elektronickými schránkami
V IE kritická neopravená zraniteľnosť zneužívaná v útokoch, aj vo Windows 7
Let s ľudskou posádkou sa posúva, hoci test SpaceX sa podaril
Na trhu SSD radičov nový hráč, s výkonným modelom vyťažujúcim PCI Express 4.0
Dôležitý test lode SpaceX pre ľudskú posádku má byť o tretej, video
Kapacita RAM smartfónov sa má zvýšiť na 16 GB
Zajtra dôležitý test lode SpaceX pre ľudskú posádku, zničí raketu
Najnovšie Star Wars zarobili miliardu
Intel sa vrátil na pozíciu najväčšieho výrobcu čipov, presvedčivo


Diskusia:
                               
 

Načo vysielajú nič do prázdna?
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

aby si sem mohol napísať takú hovadinu :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ja pozeram na antenu, nemienim financovat satelity
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

a samozrejme ignoruješ predpovede počasia aby si náhodou nefinancoval satelity
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

používam alternatívne predpovede
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čože to... Ale tá výpočtová zložitosť, že toľko rokov dopredu trafili na takmer všetkých vysielačoch ešte aj tým ničím presne do pre účely mobilných dátových sietí celosvetovo priekazne kriticky nevyhnutného pásma!
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol a zevraj 5 kanalov na oktober zadarmo, som skoro zedol kefu. to len oni preladuju vysielace, pre istotu zase
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vďaka tomuto prelaďovaniu už nechcem Vajdu ani vidieť.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Na druhej telke pozeram bezne cez antenu prijimane programy a kopa znamych tak isto ,ved nebudem tahat kablovku do kazdej izby....
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár