neprihlásený Utorok, 11. augusta 2020, dnes má meniny Zuzana
Pozor, 4ka v skutočnosti dáta v sieti Orange limituje

Značky: 4ka

DSL.sk, 27.9.2019


Najmladší mobilný operátor 4ka v rámci novej akcie Najviac, v ktorej sprístupnil relatívne lacné veľké objemy mobilných dát aj v sieti partnera v národnom roamingu, 3G sieti Orange, v prípade najvyšších programov v skutočnosti výrazne limituje.

Operátor pritom nie je s informáciami pri tomto limitovaní dostatočne transparentný.

4ka v akcii Najviac spustenej minulý utorok umožňuje zatiaľ na obmedzené časové obdobie viac ako päť mesiacov automaticky využívať veľké objemy dát v paušáloch Sloboda+, Sloboda Dáta a Dáta Navyše k paušálom Sloboda aj v 3G sieti Orange.

Podľa popisu akcie v dokumente operátora bude mať Sloboda 100+ 10 GB v celej SR, Sloboda 300+ 15 GB a Sloboda ∞+ a Sloboda Dáta "neobmedzený objem GB v SR". Vo svojom cenníku operátor hovorí pri pravidlách FUP všeobecne o limite 300 GB dát na mesiac.

V skutočnosti ale veľmi výrazne nižší limit FUP pri využívaní 3G siete Orange uvádza operátor v dokumente s informáciami pre koncových užívateľov služby. V bode popisujúcom dosiahnuteľné rýchlosti na jednotlivých typoch siete konkrétne so spustením akcie Najviac pribudla informácia, že po prenesení 20 GB dát v zúčtovacom období sa rýchlosť v 3G sieti zníži na 256 Kbps / 256 Kbps.

Hoci stále ide o zaujímavý objem, v porovnaní s 300 GB je to samozrejme veľký rozdiel a okrem iného to výrazne mení výhodnosť jednotlivých programov Sloboda vo vzťahu k ich cene ak ich zákazník chce využívať najmä kvôli objemu dát v 3G sieti Orangu.

Operátor 4ka ale nie je pri informovaní o tomto limite dostatočne transparentný. O tomto limite neinformoval pri ohlásení akcie médiá, zrejme ho neuvádza v dokumente popisujúcom akciu a zrejme ani v cenníku na mieste, kde hovorí o FUP limite 300 GB.

Navyše operátora sme sa explicitne už hneď v deň spustenia akcie pýtali, či "nebudú pri čerpaní dát v sieti 3G Orange v rámci tejto akcie aplikované prísnejšie pravidlá FUP" respektíve "aké pravidlá FUP budú aplikované". Operátor na tieto otázky jednoducho neodpovedal.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Nové 10-nm Intel CPU majú mať údajne konečne poriadny takt
Telekom pridal 200 Mbps LTE v troch mestách a troch obciach
Trailer seriálu o ľudskej misii na Mars
CEO Apple sa stal miliardárom
Telekom pridal podporu VoLTE u ďalších telefónov, podporuje ho na 142 modeloch
K SSD sa bude pristupovať novým spôsobom, budú efektívnejšie
Príprava nového Star Trek filmu údajne pozastavená
Qualcomm sa snaží získať povolenie na predaj CPU spoločnosti Huawei
Toshiba opustila trh PC
Smartfóny s Qualcomm CPU sú zraniteľné, dajú sa využiť na špehovanie


Diskusia:
                               
 

Podmienky udelovania licencii pre vysielacie pasma, aby v skutočnosti dáta v sieti Orange limitoval iny operator ako Orange priekazne ani nedovoluju.
Odpovedať Známka: -4.6 Hodnotiť:
 

Spojili ste slová ktoré súvisia s článkom do jednej vety, bez nejakej hlbšej logickej súvislosti či zaujímavej myšlienky, a niekde medzi ne ste vložili slovo "priekazne".

Podobné komentáre sa v týchto diskusiách vyskytujú už dlhší čas. Ak ste chceli dosiahnuť to, že čitatelia budú takéto komentáre automaticky považovať za trolling a ignorovať, tak si myslím že sa Vám to práve podarilo.
Odpovedať Známka: 2.1 Hodnotiť:
 

Bezvýznamná nula sa snaží zviditeľniť spotvoreným slovkom - cpe ho všade...
:(
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Keď je problém s transparentnosťou i zviditeľňovaním, uniformitu priamo navrhovať priekazne ani netreba.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Blablabla tetete lalala priekazne tralalalalaaaaaa... :-)
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Presne tak. Chápanie hudby sfér vychádza z priekazne nespútanej participácie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Preco Tebe nedaju Ban, to mi nejde do hlavy. Otravujes tu diskusiu svojim nahodnym generatorom slov uz prilis dlho.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ty si celý syntax error. To nevieš písať po slovensky? V každom tvojom príspevku používaš slovko "priekazne", aby si vyzreal ako inteligent. Pretože nikto nevie, čo to slovo znamená. Ono totiž neexistuje. Pozri sa na svoj príspevok. Slovko "priekazne" si tam iba tak vsunul, úplne nasilu, uprostred vety. Už samotná tvoja veta nemá žiadny zmysel, tak načo si to ešte viac komplikuješ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

S článkom v podstate súhlasím. Ak by 4ka chcela dať neobmedzené množstvo a ponúknuť ho skotočne ako neobmedzené v rámci možností, mohli to limitovať na 90 GB na mesiac. Síce by to bolo málo oproti 300 GB, ale by to bolo použiteľné na bežné účely vrátane videa. Takto sa na tom ani len video pozerať nedá a video je dnes dosť rozšírené. Dnes už na youtube chodí každý.

Už vidím ako sa vyjadrí RPR. Vraj operátor neinformuje o limite 20 GB a bla bla. Lenže povedzme si na rovinu, o FUP neinformuje v médiách žiadny operátor a RPR ich reklamy vyhodnotila vždy ako férové. Lenže v RPR ide hlavne o to, či je dotyčná spoločnosť členom alebo nie je členom RPR. Všimol som si, že ak je členom, takmer vždy je reklama v poriadku, hoci zjavne nie je a ak nie je členom, často je reklama v ich vyjadrení klamlivá.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Veď tí podvodníci zo 4ky na webe stále píšu https://www.4ka.sk/internet-do-mobilu

NEOBMEDZENÝ
OBJEM DÁT
v SR

V rámci nového paušálu SLOBODA DÁTA získate neobmedzený objem dát v SR zo zvýhodnenej ponuky "NAJVIAC".

Čo už od podvodníkov čakať, keď predávajú neobmedzené dáta, ktoré po tom neobmedzene účtujú, namiesto toho, aby podvodníci ten balík označili ako 300GB a že až 20Gb môžeš cez 3G. Radšej budú klamať a SOI nič.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

"SLOBODA DÁTA odporúčame využívať v súlade so zásadami správneho využívania doplnkových voliteľných služieb. Viac v cenníku."

To ich odporúčanie, možno a pod. je podvod!

Núkajú ti neobmedzeno, potom dokonca neobmedzeno v 3G aby sa potom odvolávali na nejaké FUP, podľa ktorého potom môžu surovo aj 1GB balík označovať za neobmedzeno s 1GB FUP s možným účtovaním dát naviac, čo reálne je len a len 1GB s automatickým účtovaním dát navyše.

SOI a TÚ nič.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Potom 1c/1mb..
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Noo neviem, ale mas trochu pomylene vnimanie reality, ked za "podvodnika" povazujes operatora, ktory tu spravil cenovo-datovo-volaciu revoluciu v porovnani s dvoma naozajstnymi vychcancami skryvajucimi sa pod logami Telekom a Orange s tymi ich 0,1 az 0,5 GB (!) pikobalickami dat k ich pausalom za ovela vyssie ceny ako ma 4ka (O2, co sa tyka vyhodnosti je na tom o kusok lepsie ako T a Or). A nevidim na tom nic zle, ked sa 4ka brani voci notorickym stahovacom v ramci datoveho roamingu cez Orange, nakolko 20 GB mesacne pre normalneho uzivatela by malo bohate stacit...a navyse datovy roaming pre 4ku nie je zadarmo, ale plati blizsie neurcenu sumu za kazdy gigabajt Orange-u.

Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

To cele co si napisal je uplne v poriadku, az na detail ze ten balik nazvali neobmadzeny, ked realne mas 300+20gb v sieti Orangu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ani so Sovietskym zväzom to nebolo naveky, tak čo ťa prekvapuje?
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Blbi ktorí nonstop tvrdia, že podvod je v poriadku. Že 300 je neobmedzeno, že tých 300 máš aj v 3G, a podobné 4ka lži, ktoré tu niekoľko 4ka trollov obhajuje, mysliac si že ak majú IQ50, je to nekonečná inteligencia a budú sa s tebou hádať, že je a je a je ich IQ 50 nekonečne vysoké
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Upokoj sa, nikde podvod neobhajujem. Takisto nemám 4ku, a nepotrebujem ani 300 GB dát
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ono to chce aspoň ukončiť úspešne 6. triedu na ZŠ, kde sa naučíš, že 1GB nie je nekonečno, 10GB nie je nekonečno, ani 300GB nie je nekonečno a ak si myslíš, že je to nekonečno, tak si len obyčajný hlupák, ktorý nedokázal pochotiť ani len základnú matematiku. Učí sa to pri osi x a y, kruhu, čo to je, ti vysvetľovať nebudem.
Ale ty ži vo svoje hlúpej predstave že 300 je nekonečno a tvoje IQ 72 je genialita.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Tymto svojim prispevkom si prave potvrdil o sebe to, co tvrdis o mne a ked nedokazes s tym Tvojim megaEinsteinovskym IQ pochopit, ze 4ka z dovodov, ktore som popisal v mojom predoslom prispevku nedokaze v CUDZEJ SIETI poskytnut porovnatelnu rychlost a objem dat ako vo vlastnej sieti, tak je to tvoj problem a nie moj...a to, ze pojmy ako "nekonecno" a "zadarmo" na Slovensku proste neplatia by mal vediet aj taky blbecek, ako Ty... :-)
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Týmto si svoje IQ zaradil hlboko pod 60. Písať ťa naučili, čítať nie.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Na kolko hlboko pod 60? 39, 28 ci -10? :-)
Teba museli riadne sikanovat v detstve a doteraz si sa z toho nespametal...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak nejak, keď vy tupí 4ka trollovia nedokážete ani len pochopiť nadpis
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Hardlinkovanie portov na /dev/null dokaze informacne agentury priekazne mocne vytacat.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Veď vidno na 4ka trolloch, tupí, nedokážu ani len nadpis pochopiť, za to šíria tu svoje lži ako je všetko v poriadku, lebo 4ka podvodníci tak nakázali
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Neobmedzene pre normalneho usera, ale obmedzene pre luserov ako msx, ktori sa pretekaju, ako od operatorov vysosaju co najviac dat, idealne cez Juutube a potom vyplakavaju na diskusnych forach, ako im ten "nenazrany operator nechce dat tych smiesnych 300 giga dat v cudzej sieti"... :-)
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Neobmedzený je aj 1GB balík pre blbých userov ako ty, ktorý nemajú ani základy matematiky na úrovni ZŠ.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

asi som nemal tolko fetivat,pretoze nerozumiem, ak si zaplatim sloboda vesmir lezata osma mam v ich lte pasme 300gibajtov full spíd alebo 20gigajtov full a potom 256 kilogramov, operatorka ktora so mnou rozpravala mala dialekt nedostudovanej kadernicky zo Sniny, a ani ju som nepochopil, na stare kolena som pochopil ze som nemal celu mladost fetovat, ale prosim vysvetlite mi to niekto ako menejchapavemu aby som to dokazal pochopit.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Cennik otrasny, same sproste kriteria a podmienky,
neprehladne vsetko, nasrat!
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Tak to si rozpraval s mojou frajerkou ona teraz robi v 4.
Kadernictvo ju nebavilo a v Snine byvala no len kratko,potom sa prestahovala k vam do Bratislavy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Súhlasím, je to aj moja frajerka. Vravela mi, že si jej volal a pýtal sa blbosti...

Odpovedať Hodnotiť:
 

mozem suhlasit je to ta ista ktoru mam teraz ako bokovku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prestante sa do nej navažať je to krasna a inteligentna zena dakujem.
Ps: je to aj moja frajerka ok.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár