neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
USA vysvetlili prístup k Huawei, jeho budúcnosť stále nejasná

Značky: kauza Huawei

DSL.sk, 10.7.2019


Americké ministerstvo obchodu aktuálne vysvetlilo svoj nový prístup k Huawei po vyjadreniach prezidenta Donalda Trumpa o zmiernení sankcií voči čínskemu výrobcovi.

Huawei má v súčasnosti potenciálne globálne problémy kvôli májovému zaradeniu na zoznam spoločností, ktoré nemôžu od amerických spoločností nakupovať bez licencie produkty podliehajúce exportnej kontrole, americkým ministerstvom obchodu.

Americký prezident Donald Trump na prelome júna a júla jasne naznačil až avizoval výraznú zmenu podoby sankcií a ich oslabenie. Ako sa to ale reálne premietne nebolo jasné.

Oficiálny prístup teraz avizoval minister obchodu Wilbur Ross, upozornil TechCrunch na základe informácií The Wall Street Journal. V hlavných črtách sa prístup zhoduje sa s prístupom popísaným v prípise ministerstva zaslanom zamestnancom krátko po vyjadreniach Trumpa.

Huawei naďalej zostáva na zozname spoločností, ktoré nemôžu od amerických spoločností nakupovať bez licencie produkty podliehajúce exportnej kontrole, a k individuálnym žiadostiam amerických spoločností o povolenie dodávok Huaweiu bude ministerstvo stále pristupovať s politikou predpokladaného zamietnutia. Ak ale spoločnosti preukážu, že dodávka produktu neohrozí americkú národnú bezpečnosť, môžu dostať povolenie dodávať Huaweiu.

Vzhľadom na tento individuálny prístup tak ani po týchto informáciách nie je jasné ktoré americké technológie a produkty bude môcť Huawei využívať a stále zostáva nejasná napríklad aj otázka ďalšieho využívania Androidu čínskym výrobcom.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky


Diskusia:
                               
 

usa ma jedineho ako tak uspesneho vyrobcu elektroniky a to je apple shit. a ked uz nevie drzat krok s aziou co sa tyka technickej stranky (horsie displeje, menej pamate mensie ulozisko atd) tak musia orodovat u trumpa za obchodnu vojnu je to chore a zvratene. bohuzial teraz sa ako komunisti nespravaju cinannia ale usa. cinaaj ked tam vladne komunisticka strana uznava trhovu sutaz a kapitalizmus trump to nerespektuje a brani kapitalizmu v raste.
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

No mozno prave preto nezautocili na Samsung, kedze vela komponent pochadza prave od neho
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Keďže Južná Kórea je spojenec USA, nemá na to ani dôvod.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cítim zmätok a neistotu z majstrovho pera. Ked teda ti usaci vsetko robia take zle, resp. horsie ako ti cinania, tak prečo číňanov trápia tie sankcie? Jedine ze by číňania nevedeli bez us technológií vyrobiť ani mobil, ale to sa mi nechce veriť, ved tuto pán tvrdí, ze su vo všetkom daleko pred us firmami. Som z toho volajaky zmätený.
Odpovedať Známka: -0.3 Hodnotiť:
 

Ja nekritizujem USA ako také, ale obchodnú vojnu a intervencionizmus. US technológií? Arm má pôvod v Británii, mobilné technológie vo Fínsku a Švédsku. Super amoled v južnej kóreii, americké je snáď len to jablko na obale Apple výrobkov.
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Stale citim zmatok z majstrovho pera. Tak su teda schopni ti cinania nieco vyrobit sami alebo potrebuju na to dalsiu polovicu zemegule?
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

V tak zmätočných chvíľach može byť zaujímavou alternatívou priekazne jednoduché presadnutie.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nie sú. a?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No pan tu vypisoval nieco o nechopnosti US drzat krok. Pan pisal nieco o nejakych pamatiach, displayoch a podobne. Pricom napr. Intel je jednym z lidrov vyvoja pamatovych technologii, prave Apple je napr. jednym z lidrov vo vyvoji zobrazovacich tehchnologii a snazia sa dostat na trh ako prvi anorganiku (microled) a poslat nezmyselny OLED na smetisko dejin. Takze pointa je jednoducha - Cina v skutocnosti v oblasti ICT bez zapadneho sveta nie je schopna dodavat prakticky ziadne vyrobky. Ano, snazia sa a strasne by chceli a mozno sa im to raz podari, ale zatial nie. Ich produkcia je unikatna jedine cenou a tam maju US skutocne problem. A ak ako jadro vsetkeho vidis v suvislosti s Huaweiom 5G technologiu, tak to je dlhu samostatnu debatu.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Žiadna krajina sama osebe nemože fungovať bez ostatných svet už neni o krajinách ale o veľkých globálnych hráčoch (nadnárodné firmy). Svet sa globalizuje technológie sa zdielajú a ľudstvo z toho taží. Keby sa každý hral na svojom piesočku ako by to chcel napríklad Trump znamenalo by to len spomalenie ekonomického rastu ktoré by uškodilo aj amíkom. Protekcionizmus je cesta do pekla (dláždená dobrými úmyslami)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Žiadne technológie sa nezdieľajú a ani nikdy nezdieľali!
Iba ak kradli!
A áno, ten piesoček je ešte potrebný.
Odpovedať Hodnotiť:
 

cítim zmätok z učňovho pera. Sú US schopný zasítiť svoj konzumný trh vlastnou produkciou? Absolútne nie, potrebujú na to celú zemeguľu snáď až s výnimkou pólov a austrálie...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ale ved huawei nema problem s vyrobou mobilu bez usa technologii, oni len nemozu bez tych licencii/technologii vyrobit taky mobil aky chceme - aby mal android, aby mal sdkarty, a dalsie prkotinky.

ale inak ano, som si isty ze huawei je schopny vyrobit mobil bez ucasti usa
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobre rozumiem panovi, ze Huawei je schopny vyrobit bez us technologii, ale taky, aky nechceme? Vyrobit mobil, aky nechceme asi dokaze hocikto. Ono asi pointa bude v schopnosti vyrobit mobil, aky chceme.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre tych, ktorym nedochadza, ze to nie je len o schopnosti vyrobit, ale aj o inych faktoroch:

- Huawei vie vyrabat pamatove karty a sloty na ne. Nemoze vsak na ne dat logo "SD", ani nemoze pouzit protokol, aky pouzivaju SD, lebo licencia. Pamatovu kartu, ktoru nemozes pouzit s inymi zariadeniami si asi nekupis. Rovnako ani mobil, do ktoreho musis kupovat specificky typ kariet.

- Huawei vie vyrobit zariadenie, ktore natoci video, ale ked nebude h.264 alebo HEVC, zase lebo licencia za kompatibilitu, tak si ho neprehras na svojom tv alebo pocitaci. Aj keby mali vyssiu kvalitu a zaberali menej miesta ako HEVC, budes chciet taky mobil?

A takto sa da pokracovat doblba.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nakusnute jablko je zo slovenska... vychodneho..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Obchodna vojna je prospesna.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre zákazníka rozhodne nie je. Presadiť by sa mal ten kto je najlepší, kto sa snaží vychádzať v ústrety zákazníkom a nie ten koho chráni vláda či úradníci. Intervencionizmus deformuje trhové prostredie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak keby čínsky priemyselný tovar prestala masívne dotovať čínska vláda a nezatvárala oči pred prácov detí a novodobých otrokov z vidieka tak o Číne vieme len to, že produkuje kvalitný čaj, pomelo a nerastné suroviny.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

prácou
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak zrovna US maju penazi na dotovanie dost (ako jedina krajina si ich tlaci ako chce a kedy chce). Keby to ovsem nepchali do zbrojneho priemyslu a skoleni o demokracii po celom svete, ze jo? Tu su jasne vidiet priority oboch krajin. Cina je business... US...?
Odpovedať Hodnotiť:
 

priemerny plat v 37 najvacsich cinskych mestach je vyssi ako na Slovensku en.people.cn/n3/2019/0705/c90000-9594926.html Mozes rovno napisat, ze cela V4 produkuje len bioroboty pre automobilky
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sankcie znizuju preto, lebo zistili ze sposobili nizsiu zavislost tychto firiem od licencii na americke technologie. Zistili ze huawei si vie sam vyrabat procesory, pamate a operacne systemy aj bez licencii ARM, SD, Googlu...atd Aj ked sankcie zrusia uplne, uz to nezvratia, cinania dostali jasny naznak toho ze si maju robit vsetko vlastne lebo na ameriku sa spoliehat neda. Huawei si spravi vsetko vlastne popripade za bagatel si tie veci budu licencovat rozne cinske firmy medzi sebou. Amici sposobili vsetko len nie to co chceli.
Odpovedať Hodnotiť:
 

s tym ze ten vyrobca elektroniky si nechava vsetko vyrabat v azii a vacsinu komponentov nakupuje od inych vyrobcov, tiez z azie. cize jedine co sa urobi v USA je dizajn resp. navrh.

Odpovedať Hodnotiť:
 

ano preto teraz riaditel Huawei vydal prehlasenie že Apple je pre nich vzorom...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Apple je určite marketingovým vzorom pre mnohé korporácie. Veď kto iný by dokázal predať hovno v alobale s takou maržou?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

je uplne nadherne citat o tom ako moze telefon ktory ziaden zamestnanec vlady USA v principe nemoze pouzivat moze ohrozit narodnu bezpecnost

podla mna amerike vadi to ze im huawei vyhodilo zadne vratka a pouziva si svoje :D ... potom by sa to dalo klasifikovat na urovni narodnej bezpecnosti ak by sa nevedeli rozumne dostat do niektorych casti telefonu ... na druhu stranu asi neexistuje zariadeniedo ktoreho by sa v rozumnom case niekto nevedel dostat ... asi je len otazka ci sa tam dostane jednoducho alebo zlozito
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

drbo jebo, telefon ani nie, skor komponenty pre 5g siete.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Nemyslim si, ze toto ma nieco do cinenia s narodnou bezpecnostou. Ale ked sa to zaobali do temy bezpecnost, tak to v USA zeru bez otazok.

Politika strachu, presne to co robi na SVK LSNS a Smer. Ale ked to funguje, preco nie.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

S narodnou bezpecnostou to ma vela spolocne - konkretne to, ze podla US legislativy moze prezident vydat nariadenie bez schvalovania kongresom ak sa to nariadenie tyka narodnej bezpecnosti.
Preto Trump pouzil narodnu bezpecnost na cla na ocel a hlinik a teraz aj na Cinu - nemusia mu to schvalovat Demokrati.
On to proste podpise a ked je to pod zamienkou narodnej bezpecnosti, tak to plati.
A tak ako pri oceli - mozes to napadnut na sude, ale to sa bude vliect a v pripade narodnej bezpecnosti neexistuje predbezne opatrenie, ktore by docasne pozastavilo platnost nariadenia.
Cize velmi prefikany trik...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Velmi podobna praktika ako pouziva Kim
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ani vlastná mater im už nerozumie. Takýmto prístupom sa sami zakopú. Čína aj Rusko už konečne pochopili, že USA ako partner(ak sa dá vôbec o partnerstve hovoriť) nie sú dôveryhodné a ich kroky sú nepredvídateľné resp. predvídateľne nepriateľské.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

A Čína a Rusko sú niekoho dôveryhodní partneri?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Koncentračné tábory v Sin-Ťiangu sú najväčšou ľudskoprávnou katastrofou súčasnosti, svoj podiel na tom má aj Huawei:
https://dennikn.sk/1520345/
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

ale tu radsej skopiruj cely text alebo nepostuj zamknute clanky
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Najdôležitejšia info je zdarma. :-)
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Tak ja tvrdim, ze Philips ma podiel na koncentracnych taboroch v Holandsku. "Najdolezitejsiu" informaciu uz mas a to, ze je to picovina je vo zvysku imaginarneho clanku. Ale to ty uz nepotrebujes.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Akurát, že môj odkaz nie je na imaginárny článok a nie je to tvrdenie nejakého nímanda, čo o Holandsku nevie nič a píše sprostosti len pre to, že chce byť zaujímavý...
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

ja predsa nie som nímand, to len ty si nezvladol svoje emocie
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nielen nímand, ale ešte k tomu anonymný nímand. ;-)
Zrkadlenie/projekcia je veľmi zlý psychologický pseudo-ochranný mechanizmu. :-)
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Rudolf, obavam sa, ze mam zle spravy - toto s velkou pravdepodobnostou nebude tvoj posledny stret s internetovym trollom :(
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

mam pocit, ze nevies kto je troll. Ja tu nezacinam hadky ani nikoho neurazam. Iba som ho upozornil na nezmyselnost jeho prispevky. Prave Rudolf ma viac spolocnych znakov s trollom ako ja.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nezmyselnosť príspevku? To ste neukázali.
Iný zdroj, prístupný zdarma:
https://tinyurl.com/y2o3b3b3

Neočakávam, že pridáte podobnú správu z Holandska, ani Vaše ospravedlnenie či priznanie si omylu. Trollovia ako Vy to totiž zo zásady nerobia...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

1. Holandsko bola ukazka, ze hlupe prispevky zalozeneho na jednej vete moze pridavat kazdy(bezohladu na to ci je to pravda alebo nie) - to, ze taka kapacita ako ty to nepobral, je uz problem teba alebo tvojho zakonneho zastupcu.
2. V clanku nieje spomenute ani slovo o tom, ze ma Huawei na tomto podiel...takze si pridal uz druhy odkaz, ktory nema suvis s clankom a nic nepotrvdzuje.
3. Znova si sa opustil a uz mi ta zacina byt trosku luto.
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. Vy ste dali príspevok založený na výmysle. Ja nie
2. Ide o to, že Čína je tyranský režim, ktorý likviduje aj vlastných (nevinných) občanov.
3. Potvrdil sa môj predpoklad, žiadne ospravedlnenie, žiadne priznanie si omylu od Vás, čiže ste jasný troll...
Odpovedať Hodnotiť:
 

prispevok, ktory som vzapati oznacil za "picovinu"...treba citat s porozumenim

nikdy som netvrdil, ze Cina nieje tyransky rezim, iba som ta upozornil, ze tvrdis nieco na zaklade jednej vety - to sa nezmenilo

ospravedlnit sa za co? za to, ze ste ma nazvali nimandom? prosim pekne, trapis sa, ale snaha sa ti upriet neda
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pičovinu, s ktorou zrazu súhlasíte, už si odporujete.
Jedna veta alebo viacej zdrojov? Zase si odporujete.
Z pohľadu znalostí o diktatúre Holandska ste stále nímand...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Uroven stupidnosti tvojich komentarov dosiahla hranicu, kde uz niesom ochotny s tebou dalej debatovat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pan Dovičín, v školstve už nepíšete podobné bludy, alebo ste už v civile?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ešte stále ste sa nenaučili, že ad hominem nie je argument?
Dúfam, že už nepracujete nikde. ;-)

Kde som napísal blud?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sem tam aj tu a sem tam v minulosti v diskusiách Infoveku...
:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si tu jediny ktory uraza, ty si tu jediny, ktory prezentuje tvrdenia na zaklade jednej vety zo zamknuteho clanku a ja som nimand. Vyska tvojej sebareflexie je zarazajuca.
Hotovy bakalar z katedry psychologie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vy tu urážate vedenie Holandského kráľovstva a všetky obete tyranského režimu súčasnej Číny.

To, že Čína je brutálna totalita, je známe z mnohých zdrojov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dosiahol si dno, tam sa uz musis citit ako doma
Odpovedať Hodnotiť:
 

Smutné je skôr to, že na rastúcom technokratickom totalitnom režime v Číne majú technologicky podiel západné firmy. Tie by mali niesť sankcie na západe. Ale peniaze na západe ani východe nesmrdia nikomu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Áno, to je tiež naša vizitka...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Verím v to že ich os bude oveľa lepší rychlejší a celé google aj s androidom a apple padne na zadok. Všetci budeme radšej používať mobil s OS Huawei aspoň nebudú mať usaci do teho prístup, číňankovia mi nevadia sú mi bližší...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja tiez dufam, ze Google vznikne konkurencia. Tesil som sa aj AOSP, ale ten je tiez plne pod kontrolou Google.
Problem ale nie je ani tak OS - tych by bolo (WebOS, mozillove Gecko), ale aplikacie.
A na tie je treba app-store.
A v nom su kralom Apple (financne) a Google (poctom aplikacii).
Pozri, kolko do app-storu vrazil MS a aj tak mu cela platforma zakapala, lebo tam vyvojari proste nechceli nic publikovat.
Cize problem Huawei nebude OS - moze si zobrat AOSP a ma system hotovy. Problem budu appky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne je zas blizsia ta vlada ktora veri ludom a nepotrebuje ich spiclovat.

us/cina to je jedno, sloboda a slusny moderny zivot pre kazdeho.

Mobil uz davno nieje symbol pokroku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

USA s Googlom nemajú ako blokovať Huawei. On totiž nepredáva len mobily a nevyvíja operačné systémy. Vyvíja 5G siete a má nad Američanmi výrazne navrch :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár