neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
AMD uviedla 7-nm Ryzeny 3000, zvýšila počet jadier na 12

Spoločnosť AMD v súlade s očakávaniami dnes na počítačovom veľtrhu Computex uviedla na trh novú tretiu generáciu svojich desktopových procesorov Ryzen 3000. Predstavených bolo päť modelov pre mainstreamovú platformu, pričom AMD zvýšila maximálny počet jadier pre mainstreamové platformy z doterajších 8 na 12 jadier. Procesory budú dostupné od začiatku júla.

Značky: AMDZen / Ryzen

DSL.sk, 27.5.2019


Spoločnosť AMD v súlade s očakávaniami dnes na počítačovom veľtrhu Computex uviedla na trh novú tretiu generáciu svojich desktopových procesorov Ryzen 3000.

Predstavených bolo päť modelov pre mainstreamovú platformu, pričom AMD zvýšila maximálny počet jadier pre mainstreamové platformy z doterajších 8 na 12 jadier.

Nové procesory sú vyrábané 7-nm procesom TSMC, sú postavené na novom jadre Zen 2 a podporujú novú dvojnásobne rýchlejšiu generáciu zbernice PCI Express 4.0. Predstavené modely nemajú integrovanú grafiku.

Určené sú pre doterajšiu päticu AM4, pričom budú po aktualizácii firmvéru fungovať aj vo viacerých existujúcich doskách s niektorými doterajšími čipsetmi. Zároveň AMD uviedla pre novú generáciu nový čipset X570.

Najvyšší model má označenie Ryzen 9 3900X, má 12 jadier a podporu 24 vlákien, základný takt 3.8 GHz a maximálny Boost takt 4.6 GHz, 6 MB L2 cache a 64 MB L3 cache, TDP 105 Wattov a cenu pre americký trh 499 dolárov. Nové procesory používajú viacero čipov na jednom CPU, tzv. chipletov, väčší pre I/O vyrábaný 14-nm procesom a menšie s jadrami vyrábané 7-nm procesom. 3900X má dva menšie s jadrami po 6 aktívnych jadier.

Ďalšie dva modely Ryzen 7 3700X a 3800X sú 8-jadrové so 16 vláknami, 4 MB L2 a 32 MB L3 cache. 3700X má takt 3.6 / 4.4 GHz, TDP len 65 W a cenu 329 dolárov, 3800X takt 3.9 / 4.5 GHz, TDP 105 W a cenu 399 dolárov.

Posledné dva modely Ryzen 5 3600 a 3600X sú 6-jadrové s 12 vláknami, 3 MB L2 a 32 MB ML3 cache. 3600 má takt 3.6 / 4.2 GHz, TDP 65 W a cenu 199 dolárov, 3600X takt 3.8 / 4.4 GHz, TDP 95 W a cenu 249 dolárov.

Všetky modely budú dostupné od 7. júla.

K dispozícii zatiaľ nie sú nezávislé testy výkonu, AMD avizuje zvýšenie IPC výkonu na takt o 15% oproti Zen jadrám a zverejnila porovnanie výkonu v benchmarku Cinebench R20 oproti niektorým modelom Intel procesorov. Konkrétne Ryzen 7 3700X porovnáva oproti Intel Core i7-9700K, Ryzen 7 3800X oproti i9-9900K a Ryzen 9 3900X oproti i9-9920X určenému už pre HEDT platformu.

V jednovláknovom aj multivláknovom výkone sú Ryzeny podľa testu AMD vždy rýchlejšie, pričom ceny porovnávaných Intel CPU sú nezanedbateľne vyššie. Vo väčšine prípadov je náskok vo výkone len veľmi mierny s tromi výnimkami. 3900X má vyšší výkon ako 9920X, v jednovláknovom výkone je o 4% výkonnejší ako 9700K ale 9920X je o 9% pomalejší ako 9700K a v multivláknovom výkone je 9920X rýchlejší ako 9700K o 85% pričom 3900X je rýchlejší o 95%. Nakoniec 3700X je v multivláknovom výkone o 28% rýchlejší ako 9700K.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

Čakal som viac jadier za menej peňazí...
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Už netreba zvyšovať počet jadier, skôr funkcionalitu, teda rozširovať inštrukčnú sadu, nejaké tie vylepšenia by sa hádam ešte dali a možno pre niektoré účely pridať pár bitov čítaču adries.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Kravina, pozri kam komplikovanost CPU dostala Intel - utoky side-channelmi zhora/zdola, diera za dierou.

Nech len AMD pracuje iba na zvysovani vykonu a elektrickej efektivity. Kokotiny nech prenecha Intelu.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Však o tom píšem. Obaja výrobcovia majú čo opravovať.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Zas raz netreba optimalizovat pomale aplikacie. Kupite si toto a neriesite. Katastrofa. Ekologia v cudu, ale hlavne ze su prachy. To kludne mohli vymysliet nove stroje na tazbu kryptomeny. To je to iste.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kým globtardi neobjavia iný spôsob, aby sa Zem krútila, modely nových generácií musia byť vždy priekazne za viac.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

1) tie rozpravkove parametre a ceny z prelomov rokov 2018/2019 boli jasny marketing a aj pablbovi bolo jasne ze 16-jadro s 5,1 GHz malo-jadrovym boostom (a vsejadrovym boostom vyssie nad 4,5 GHz) do sc. AM4 za 499$ je pekny sen

2) aj tak to nie je zle

3) intel-dementel proti 12-jadraku Ryzen 9 3900X (kde vse-jadrovy boost bude tipojem okolo 4,2 GHz) chcce postavit zatial neexistujuci Core i9-9900KS kde bude vse-jadrovy boost 5 GHz !!!! tak konecne sme sa dockali procaku intelu kde vsetky jeho jadra pojdu na 5 GHz, akurat to nebude 28-jadrak ale 8-jadrak

4) z principu konstrukcie cipu je absolutne evidentne, ze amd ma krasnu rezervu vo vrecku, pretoze moze absolutne hocikedy, keby len chce z mesiaca na mesiac vydat 16-jadraky do sc. AM4 a vobec vsetkeho kde pojdu terajsie nove rezne 3000 ... a urobi to bud len v pripade potreby (co tak skoro nebude), resp. chronologicky skor v pripade nadobudnutia prestize, bude otazne ktoru pricinu si amd vyberie
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

Rohypnol?

Ale ten je na spanie...
Odpovedať Známka: -5.3 Hodnotiť:
 

Antic0c0tol ... to je proti intel c0c0tom
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

16C/32T Ryzen by stale mal problem: malo bandwidth k RAM, preto ho AMD len tak z mesiaca na mesiac neda.

Ked sa pozries na 32C/64T Threadripper, ten trpi presne tym istym, a to ma stvorkanalovy radic. Polovicny radic pamate, polovicny pocet jadier a musis riesit ten isty problem. Stvorkanalovy do AM4 dat nemozu, so zapojenymi dalsimi linkami k RAM by to bol novy soket.

Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

zdroj na "malo bandwidth k RAM"?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Lubovolny popis / obrazok architektury Threadripper 2. Cely cip ma 4 ccx, ale iba 2 z nich maju pristup k DRAM (kazdy z nich 2 kanaly) a PCIe. Zvysne 2 musia ist cez infiniband a ccx, ktory ma pristup.

Pri TR3 nema mat ziadny ccx priamy pristup a pristup k ram bude manazovat IO chiplet.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

ok. a bolo niekde dokazane, ze tymto threadripper skutocne trpi?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

vsade a pri vsetkom. nie je nic noveho.
najlepsim dokazom je game mode.

ale kludne si mozes pozriet porovnanie Win Vs Lin testov.
tam tiez uvidis masivne rozdiely.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Ucime sa kazdy den nieco nove. Odporucam pozriet si to cele https://youtu.be/M2LOMTpCtLA ale pre tvoju "memory bandwith" a "vsade a pri vsetkom" teoriu stacia prve 3 minuty.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Netrep. TR/EPYC prepadá všade kde treba bw a latencie RAM.
Tam 32-core dostane často na frak od 16-core.
Aj v serveroch sú EPYCy vhodné tak na cloud a možno nejaké hrubé výpočty.
Latencie k DB má TR 2-3 horšie ako 5-7 ročné Xeony.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Asi ti unikla informácia že na Linuxe napríklad iba dojkanálový radič pri TR netrpí žiadnym poklesom výkonu, oproti Windowsu. Nejaký maniak na to spravil sw

https://dopice.sk/n1Q
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nie, neuniklo, akurat viem o com hovorim ;).

Linuxovy scheduler je NUMA-aware a Windowsovy nie, takze vie na tieto jadra naschedulovat procesy, ktore nie su az tak narocne na pristup k pamati. Windows to dal na hulvata, povazoval vsetky jadra za rovnocenne, tak to nascheduloval tak, ze si procesy pockali na data.

Takze je to pekna finta na zamaskovanie, ale neriesi fundamentalny problem, a to, ze na tieto jadra nemozes dat plnohodnotny load. Preto ma EPYC osemkanalovy radic pamate ;).


Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Hluposti pises. To je presne to, co sa rozsirilo po internete a okrem toho, ze tomu chyba logika, tak je to este klamstvo. Bolo preukazanych niekolko testov, tato (aj tvoja) konspiracna teoria zakapala.

V cz sa pise o tom na DIITe: https://dopice.sk/n2a
Vysvetluje sa to tu (odkaz je aj v clanku vyssie): https://dopice.sk/n2b

V anglictine test a recenzia: https://dopice.sk/n2c

Tvoja teoria sa da jednoducho vyvratit, pretoze:
- plati len na niektore typy aplikacii (pocitaju iny typ ulohy)
- pri zredukovani kanalov z 2 na 1 u 16 jadroveho vo Win klesol vykon len o jednotky percent az desiatku (variabilne v zavislosti od testu)
- predukovani kanalov v Linuxe z 2 na 1 u 32 jadroveho znovu klesol vykon len o asi tretinu v zavislosti od testu (urcite nie na polovicu)

Pocet kanalov pamatoveho radica nema zasadny, ale len ciastocny vplyv na vykon 32 procesora.

Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Co sa tyka NUMA-aware - podobny problem bol v zaciatkoch viacjadrovych procesorov Intel/AMD vo windows, kde samostatne ulohy planovali na virtualne jadra, aj ked vsetky fyzicke obsadene neboli. No vykon v ziadnom teste neklesol na polovicu fyzickych jadier.

Rovnako dnes ak by aj Windows scheduloval zle na virtualne jadra (co nerobi, pretoze toto bolo uz davno vyriesene), tak by vykon neklesol presne na polovicu u specifickeho testu.

To, co ma Windows odflaknute, je planovanie dokoncenej ulohy na danom jadre a najdenim prveho volneho jadra.
Microsoft to netrapilo, pretoze Intel mal jednu velku L3 cache a malu L2 cache, kde prepinanie ulohy na ine jadro (presuvanie malej L2 cache pamati), trvalo velmi kratku dobu. Doba sa predlzovala s vacsim poctom jadier.

U AMD je L2 cache vacsia a k tomu maju este viacero L3 cache pamati, kde ta doba prepinania bola vzdy vyssia. U 8jadrovych procesorov bola este dostatocne mala. S vacsim poctom jadier sa doba potrebna pre prepinanie vyrazne zvysovala.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Podla mna AMD len reagovali na to, ze vsetci si mysleli, ze 16c/32t 5.1GHz boost za 499USD je "too good to be true". Ked sa pozrieme na ten leak, ktory Jim z AdoredTV dostal, (https://i.imgur.com/9p67p7P.jpg) tak jeho R5 3600 je presne ten procak, ktory je teraz pomenovany R7 3700X. No a tym padom jeho R7 3700 bol premenovany na R9 3900X (a dostal extra 10W TDP).

Ked AMD posunuli 8c/16t naspat do R7 segmentu, proste reagovali na dve reality:
- Intel nema absolutne ziadnu odpoved v danej cenovej kategorii, ani i9-9900KS to nemeni.
- Kolkokrat sa na nete ozyvali hlasy, ze "myslim, ze tato cena je prilis nizka/myslim, ze tento procak bude realistickejsi s touto a touto cenou". Preco by to korporacia nevyuzila? Branding a ceny sa upravuju lahko.

Navyse, podla mna su tieto clockspeeds dane len preto, aby si udrzali TDP, ale podla mna budu mat dost headroom na OC ak si okej s tym, ze zozeru viac W. Toto uz neni 14nm LPP proces.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Amd a zvlast tr ma dost na picu (alebo brutal dobry, ako sa na to pozries) power management - dokial nezapnes precision boost, tak umelo limituje vykon napajanim.
Ak ho zapnes, tak ides veselo 400w a viac. Na 180w procaku. bez zasahu uzivatela.

PS... 7nm ale... 11-13nm podla intel scale.
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

O TR power management neviem nic, ale s 32c/64t sa ani nedivim. AMD vsak zdovodnilo 105W na 2700X tym, ze XFR ma viac energie to do its thing.

My vsak neporovnavame Intel proces vs TSMC a spol. My porovnavame Samsung 14nm LPP TSMC 7nm. 14nm LPP je proces vyvinuty pre Exynos SoC s clocks nekde medzi 2-3GHZ. GloFo si ho licencovali od Samsungu a Ryzen 1/1+ mali problem ist nad 4GHZ all-core poriadne.

TSMC ma ale low-power a aj high-perf procesy. Mobilne SoC s ARM licenciou sa vyrabaju na tom low-power a Zen2 sa vyraba na high-performance procese.

Intel scale je v tomto pripade nepodstatny, kedze Ryzen sa na Intelackok procese nevyrabal. Plus, funkcny 7nm od TSMC je daleko lepsi nez Intelacky 10nm, ktory ak uvidi svetlo sveta tak uz bude neskoro.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

diametralna odlisna logika veci
intel riesi tu mas nejake referencne Watty pri nejakom nominalnom vykone. a ak dokazes krmit procak a chladit ho, tak vyzeniem vykon do neba.
amd ma nejaky nominalny prikon, do ktoreho standardne skaluje vykon /samozrejme manualne mozes zapnut "zer kolko vladzes" mod, ktorym ide vykon percentualne hore a spotreba radovo za hranice vsednych dni./.

ad proces>
za normalnych okolnosti mas dane nejake elementalne rozmery transiztorov a medzery medzi nimi. ktore su naskalovane, dost na prasaka.
intel sa ale toho bezhlavo drzi, co je dost zaujimave. vdaka tomu dosahuje pri 10nm cca 100MTr/mm2.
ostatni vyrobcovia velmi nie - aj ked znizia vyrobny proces, stale potrebuju dostat tranzistory dost daleko od seba. najma pri zlozitych /high performance/ navrhoch. preto je aj AMD vyrabane s tsmc hpc 66MTr/mm2, teda niekde medzi 44 MTr/mm2 intel 14nm a 100MTr/mm2 10 nm.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Aj preto, ostatni nemaju az take problemy a Intel ich ma. Prehnal to s hustotou a uz sa s tym neda velmi vybabrat.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Hustota je dobra - cim mensia draha z bodu a do bodu b, tym nizsie tepelne straty.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To vie aj dieta na strednej skole. Tolkej snahy pre nic.

Ked napisem, ze to prehnal, tak to neznamena, ze z neidealnej vzdialenosti medzi transistormi sa priblizil k idealnej vzidalenosti.

Ale naopak, to znamena, ze sa dostal medzi hranicu idealnej vzdialenosti a vzialenosti, kde dochadza neocakavanemu ovplyvnovaniu okolitych transistorov.

Pankovi chyba logicke myslenie.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Intel uvedie Core i9-9900KS (8 jadro) - všetky jadrá na 5GHz pri TurboBoost.
Opäť Intel a jeho skurviacke ojeby aka Computex 2018 - 28 jadro na 5GHz ?
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

jake ojeby, pico?

Uz 8086K isla allcore na 5.0, ak si mal normalny chladic (212 evo). Devinkove K-cka dava vacsina 5.1 - 5.2GHz. Na ndh15 s kryonautom 5.3-5.4 GHz.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

intel c0c0te a ty rozumies po lovensku?

tu nejde o to kto ako pretaktuje, kto ako deliduje a aky ma k tomu vzduchovy vysavac alebo vodnika a kto si to akoze vytuni na 5.0-5.1-5.2-5.3 GHz na vsetkych 8 jadrach

tu ide o toto: kupis intel-dementel cpu, das do fosne, vsetko na auto, mas vyborny vzduchovy chladic (napr. noctua NH-D15) a inak NEROBIS NIC, NIC MANUALNE v BIOSe NESTELUJES

UZ SI TO KURVA POCHOPIL? LEBO UZ SOM TI TO RAZ VYSVETLOVAT ZE IDE O TO, AKY CPU PRISIEL NA TRH, AKE MA TOVARENSKE NASTAVENIA DO 3,14CE !!!!!!!!!!!!!! Nie o to ze OC maniak to deliduje, potom si to dva 2 dni steluje v BIOSe s RAMkami a vsetkymi tridsiatimi delickami a nasobkami a komponentami a potom vitazoslavne ohlasi vysledok ze voala 5,4 GHz na vsetkych 8 jadrach a vitazoslavne doda, ze bez LN2

Tu ide o to ako prisiel CPU z vyroby, ci pojde na vsetkych 8 jadrach ta 9900-vka na 5 GHz v plnej zataziu a TAKY ESTE NEEXISTUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Iba mozno bude existovat.
Odpovedať Známka: 3.2 Hodnotiť:
 

Prestan fetovat.

Neviem, ako sa dostavs k delidu, oc a podobnym kokotinam.

Je to sposobene tym, ze mas rodicov surodencov?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Neviem, ako sa dostavs k delidu,
>>> "...s kryonautom..."
oc a podobnym kokotinam.
>>> "... 5.3-5.4 GHz."

Že Ty Domestos zapíjaš Savom ?

Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

myslim ze je to horsie, on nielenze nechape ze intel nema na trhu cpu, ktory ma z vyroby vse-jadrovy boost na 5 ghz, jeho rodicia su zrejme jedna a ta ista osoba
Odpovedať Známka: 2.1 Hodnotiť:
 

Defaultne nema aktualne nikto :)
Akurat rozdiel je v tom, ze Intelacke cpu nemaju problem bezat na 5.0+ allcore.
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

"Intelacke cpu nemaju problem bezat na 5.0+ allcore"

A) no nejaky problem asi maju, inak by take uz daaaaavno boli na trhu ... wono totiz 5,0+ GHz 8-jadrak pracuje "tak troska" na hranici svojich fyzikalnych limitov z vyroby

B) na druhej strane je aj vseobecne zname ze intelacke 8-jadraky cpu vedia 5,0+ GHz na vsetkych jadrach dosiahnut ovela ovela ovela lahsie ako amd procaky (ktore to asi nevedia bez LN2 vobec)
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

A, treba drzat tdp.

B, samozrejme, je to dane designom samotnych tranzistorov a procesom. Tu ani ojebavacske 7nm (real 12nm) nepomoze.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

drzat dtp? akoze si robis prcu? u intelu-dementelu?

- je svatym pravidlom ze jeho dtp je o 25% vyssie ako dementne papierove marketingove hodnoty ktorymi sa ohanaju v specifikaciach
- vyrobca dosky si nastavi dalsie limity, takze pokojne to moze byt (v podstate tiez takmer pravidelne) + dalsich 25% a z blbych 91-95 W sme zrazu pri zatazeni na plne gule a vse-jadrovom booste a dobrom/schopnom chladeni na 150 W

neurazaj tu diskutujucich s nejakym dodrzaivanim dtp u intelu
taktiez tu neurazaj diskutujucich ze intel-dementel to tdp mysli troska inak ako amd a ze jeho definiciu maju jasne definovanu na stranke ..... VELKY KONSKY C0C0T maju jasne definovane, ked je v papieri 91W, nemoze mat pri plnom zatazeniu 150W, BODKA
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Prestan fetovat a pozri si co sa meria.

Az budes mat aspon elementalne vedomosti o tom, co vlastne to cislo TDP u Intelu prestavuje, tak sa vrat.

To DTP je zase nejaky Tvoj vymysel, co si dal v nejakom rausi? Alebo si snad myslis ze desktop publishing ma nieco spolocneho s dizajnovanym vyzarovanim tepla?
Daj sa liecit.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ale pri akej spotrebe... nechapes? Nad urcitou hranicou GHz uz brutalne rychlo narasta TDP.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

A? Design tranzistorov, znizenie drahy...
Jedno je zrobene, druhe sa 2x chysta...
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Tie vyššie GHz sa u bežného polovodiča dosahujú pri vyššej teplote čipu a tá sa dá dosiahnuť zvýšením napájacieho napätia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pouzivat vztah votrelcov k matke v urcitych kontextoch je prejav bud mimoriadnej odvahy alebo priekazne mimoriadneho intelektu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Thermal Grizzly Kryonaut - standardna teplovodiva pasta, do pice. Nie kryo komora, chiller alebo jaku picovinu fajcis.

To, ze 90% standardnych K 9gen core procakov da allcore 5.1-5.4 GHz, je fakt.
Teda neni problem, predavat procaky zo strany Intelu, ktore su defaultne taktovane na 5.0 GHz allcore.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

opat si nam prezradil velke tajomstvo: je vseobecne zname ze intelacke 8-jadraky cpu vedia po OC tych 5,0+ GHz na vsetkych jadrach dosiahnut ovela ovela ovela lahsie ako amd procaky (ktore to asi nevedia bez LN2 vobec)

ja sa ale milionty krat pytam, kde je ten intel cpu, ktory ma 5.0+ ghz na vsetkych jadrach Z VÝÝÝÝÝÝÝROBY a nie po OC
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

Dole si si poslal link.
Schizofrenia?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

"90% standardnych K 9gen core procakov da allcore 5.1-5.4 GHz, je fakt"

daj zdroj na ten "fakt"
pretoze jeden z najznamejsich ludi v OC komunite der8auer presne o tomto nedavno rozpraval vo svojom videu a tvrdi presny opak toho co splietas ty

youtu.be/Sd4SIb_5hzI?t=505

testuju stovky 9900K mesacne a len MINIMUM z nich je schopnych bezat na 5.1GHz stabilne
spomenul, ze pod normalnymi nastaveniami to zvladnu len cca 3% vsetkych CPU

a skor uverim niekomu, kto sa tym zivi a pracuje s tym na takej skale ako on, nez kktovi z fora ako ty, ktori si tu honi ego
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A kto je to ten "der8auer", keď je taký známy...
Nerozumie síce dobre po americky, ale podľa spôsobu čo ukazuje, sa hrá na truhlíka väčšieho než je.
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

taky nagelovany chuj
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

8auer je nemec, moze mat emerikanstinu v pici.

Plus, jeho sa tu neoplati spominat, bo mal volakedy video, ze extra jadra sa neoplati pridavat...
A vsetci amd pozitivni vime, ze viac jader je lepsie. A viac nm.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

inak:

najdi mi 8C alebo 18C alebo 28C CPU intelu, kde je v OFICIALNYCH SPECIFIKACIACH jasne, zretelne, zrozumitelne, jednoznacne napisane, ze vsetky jadra toho CPU pojdu pri plnej zatazi na 5 GHz ...

nie chujoviny typu ze 28C ma od 3,8 do 5,0 GHz, lebo wono je to tak ze tych 5.0 GHz je pri 1-2-jadrach, pri 3-4-jadrach uz 4,9 GHz pri 5-8-jadrach uz 4,8 GHz, pri 9-12-jadrach 4,7 GHz, pri 12-16-jadrach 4,6 GHz .. atd to klesa az ku dajme tomu 4,1 GHz pri zatazeni vsetkych jadier (co ja stale vyssie ako napr. ten 3,8 GHz zaklad) ... samozrejme pri AVX512 si odvsadiat odpocitame aspon 0,5 GHz ... ale toto vsetko intel-idiot predsa vie
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

neposlal si si nahodou dole link presne na toto?

Si uz uplne senilny alebo len kokot?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ano isteze moze to byt ovplyvnene kvalitou chladenia, ale ono intel-pozitiv dementel-fenomen amd-man je jediny na svete, kto neposrehol ze intel-dementel proste este nevydal cpu (ani 28- ani 18- a ani 8-jadrove), ktore ma automaticky 5 ghz boot A) na vsetkych jadrach B) z vyroby


Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

vedia to aj na it portaloch ze o co ide, ale amd-man nie ...https://bit.ly/2Mcm2RF

"Special Edition. Její parametry jsou v zásadě stejné, ale krom 3,6 GHz základu a 5,0 GHz boostu přidává poznámku, že údaj pro boost se týká všech osmi jader."

"Po zkušenostech s výročním Core i7-8086K, který sliboval vyšší taktovací frekvence, ale kvůli limitaci ze strany TDP prakticky výkon neposunul, je zkrátka určitá obezřetnost na místě."

"Intelu však nelze upřít, že má - tentokrát už skutečně první 5GHz procesor - konkrétně první procesor, který by měl z výroby zvládat 5GHz jak na všech jádrech (zároveň)."

DOVOLUJEM SI PRIZVUKOVAT SLOVNE SPOJENIE "Z VÝÝÝÝÝÝROBY" !!!!!!!!!!!!! = v BIOSe nezmenim ani jeden elektron od auto alebo defaultu...
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

To znamena, ze Intel ma 5.0 allcore cpu?

V tom pripade nechapem, co picujes...
Piko je prisilne?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

5.0 allcore cpu z vyroby - este nema, zrejme bude mat, lebo sa chysta, vola sa Ci9 9900KS a stihnu to zrejme este tento rok
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Logicka hadanka pre diskurujucich na dsl.sk Kupim si novy procesr, AM4 dosku s neaktualizovanym BIOSom (firmwarom?). Ako v doske aktualizujem BIOS bez dalsich investicii a specialnych zariadeni? Kedze s novym procesorom asi nepojde.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Pozicias si starsi CPU od dobreho kamarata :) (Je to bez dalsich investicii a specialnych zariadeni) Nemas za co.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Moznostami su pozicat starsi CPU.
Od kamosa, od zeleneho uja.
Bazos kupit za 20E, predat za 10-30E :)

Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ak mas stastie, tak to Tu pcie4 rozbeha.
Ako dobre, nikto netusi.

Ak chces byt safe, kupis novu dosku a novy procak.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Updejt biosu ma riesit predajca.

Ak si sprecialny pripad
AMD ti pozicia procesor na bios update
viac info priekazne tu https://dopice.sk/n1N
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

udate biosu si riesis ty, alebo si zaplatis - a to je jedno u koho.
novy update ti nakodi a poskytne vyrobca.

si vazne myslis, ze jano z hornej-dolnej, alebo zeleny turbokobot ti bude dobrovolne riesit novy bios?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kontaktuj Pjetra, preflešuje to na diaľku divokým mentálnym šlehom silne prekrveného kortexu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

kupis si v e-shope najlecnejsi cpu pre taku fosnu, nejaky 45 € athlon 200ge, updatnes s nim bios a vratis do 14 dni do eshopu bez udania dovodu a dostanes spat love
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

typicke amd ojeby amd komunity.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

ale ono zvacsa ked sa objavuju nove produkty ruka v ruke fosne a cpu, tak by bolo nanajvys ku**vsky divne keby nejaka predavana fosna s X570 chipsetom nepodporovala jeden z tych piatich novych reznov 3000
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

kupim starsi kusok, updatujem, bez udania dovodu do 14 dni vratim, nemas zac
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale veď kľudne aj s udaním, keď je kompatibilita uvedená priekazne v popise.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zalezi od fosne. Na Asus crosshair VI hero (co pouzivam) viem nahrat BIOS z USB kluca v offline stave. A udajne nemusi byt osadeny ani CPU
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

este by mohli spravit porovnanie vykonu po aplikacii zaplat na vsetky zranitelnosti a odrazu zistime, ze $999 Intel ma vykon ako $249 AMD
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

zaplatany intel Vs nezaplatane amd?
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

vykon uplne porovnatelny aj single- aj multi-vlakno, rozdiely do +- 5% a +- autobus nas fakt trapit nemusia, pozrime si ceny a dtp:

12C24T Intel Core i9-9920X, 1300 $/€, 165 W (dementnych intelovskych a teda realnych min. 200 W)
12C24T AMD Ryzen 9 3900X, 500 $/€, 105 W (realnych, konecnych)

(pamatajme ze tie CPU su priblizne rovnako vykonne)

pomer cena/vykon 2,6-nasobne v riti u intelu-dementelu
pomer spotreba/vykon 2-nasobne v riti u intelu-dementelu

tak tuho rozmyslam v com je vlastne ten intel lepsi... ahaaaa uz viem v com je lepsi: ma na sebe nalepku ze "intel"
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

12 core xeon e7-8857v2 - cca stovka, za 500 eur ich mas 4 a este Ti vyda aj na dosku.

48 core intel s doskou, 12 core amd bez dosky.
Vykon/cena uplne inde.

Alebo este lepsie e5-2650v4 - za 50eur kus. Do 500 mas dva xeony, dosku aj ramky. 2x tolko jadier plus doska a ram za cenu jedneho amd procaka.

Ako moze byt len niekto taky kokot a uvazovat o amd?
Alebo, zeby neboli veci len o par cislach, ktore dokaze amd pozitivny kokot zopakovat z amd prezentacie?

A co teraz?
Ides si dat piko, alebo sa vyplakat mamicke?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

A TEBE AKOZE UZ NACISTO JEBE ?????????? jaka stovka za 12 core xeon e7-8857v2?

https://intel.ly/2HEP5ca

jaj ty myslis stovka bitcoinov v case ked bol po 3-4 stovky ... tak to heeeeeej
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Uvedomujes si aj Q1/2014?
Ci tak daleko si sa nedostal?

Aj kurva pri ceste za mlada brala 100kcs za cislo, a teraz moze byt rada, ak jej da niekto horalku.
Detto aj pri technike - a najma serverove pc.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Velkym otaznikom budu RAMky...
Pomalsia RAM s lepsim casovanim (G skill 3200MHz CL14) alebo nieco nad 4000-4500MHz s horsim casovanim...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

KINGSTON.
A načo také rýchle?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Pomalsiu RAMku s rychlym casovanim vies zvycajne pretaktovat na vyssie frekvencie ak spravis kompromisne casovanie.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a samsung prestal robit b-die, pockam si ja kym bude dost benchov/testov na svete
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

potvrdena je oficialna podpora 2-slot 3200MHz/4-slot 2666MHz
samozrejme XMP profily pojdu aj vyssie ale ako to sa zisti az pri nezavislych testoch

vseobecne odvsadial pocujem, ze podpora RAM sa vyrazne zlepsila
Odpovedať Hodnotiť:
 

vyzera to dobre. palec hore. konecne nieco pre zakaznikov
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Prisiel cas na upgrade 5 rocneho Haswellu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne sa paci zaverecna cast textu s porovnanim vykonu. Graf zhrnuty do par viet :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cely text tohto clanku by stacilo dat do jednej tabulky a jedneho grafu, ale takto z toho je aspon plnohodnotny clanok na urovni bakalarskej prace
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mam rad porno
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

(tieto procesory su porno)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aka je to "ML3 cache" ? Nejaky novy typ ci len preklep?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Debilkovia nech si nastuduju ze po zaplatach klesne shintel aj o 40%....
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár