neprihlásený Štvrtok, 2. júla 2026, dnes má meniny Berta
Výrobcovia flash znižujú objem výroby, pokles cien by sa nemal zastaviť

Značky: flash pamäťceny

DSL.sk, 29.4.2019


Viacerí významní výrobcovia flash pamäte okrem iného zrejme v reakcii na klesajúce ceny flash pamäte kvôli zásobám prevyšujúcim dopyt znížia objem výroby.

Na základe informácií výrobcov o tom informuje Anandtech.

Minimálne v najbližšom čase by to nemuselo ale zastaviť pokles cien, keď aspoň v poslednom odhade ešte z marca analytická spoločnosť TrendForce odhaduje na druhý štvrťrok ďalší pokles zmluvných cien flash čipov o 10 až 15%.

Z jednotlivých výrobcov Micron avizoval zníženie počtu vyrábaných plátov o 5%. Zmeny ale uskutočňuje najmä zastavením starších výrobných procesov, ktoré majú oproti najmodernejším nižšiu hustotu dát a vyššiu cenu prepočítanú na kapacitu. Napriek zníženiu počtu vyrábaných čipov sa tak celková vyrábaná kapacita nemusí znížiť a vďaka zastaveniu starších neefektívnych procesov by podľa Anandtech naopak mohla klesnúť zrejme priemerná výrobná cena na danú kapacitu.

Podobne SK Hynix zastavil produkciu 36 a 48-vrstvovej flash a plánuje zvýšiť produkciu 72-vrstvovej a v druhom polroku odštartovať dodávky 96-vrstvovej flash. Spomaliť má tiež rozširovanie jednej z fabrík a celkovo sa má počet vyrobených plátov znížiť o 10%. Podľa Anandtech to zrejme ale nebude znamenať zníženie celkovej vyrobenej kapacity.

Zníženie objemu výroby flash v tomto roku ohlásil aj Intel, bez bližších podrobností.

Anandtech spomína aj najväčšieho výrobcu Samsung, ktorý zatiaľ žiadny podobný plán neoznámil ale Anandtech považuje za viac ako pravdepodobné že ohlási zmeny.

Ďalšími významnými výrobcami flash čipov sú Toshiba a SanDisk vlastnený spoločnosťou Western Digital.



Najnovšie články:

Konkurent Starlinku má už dosť satelitov pre spustenie služby
Pokuta 4.1 miliardy pre Google za zneužívanie Androidu platí, rozhodol najvyšší európsky súd
Nová verzia OpenWrt opravuje vážne zraniteľnosti, odporúčané upgradovať
Používanie Blu-ray skončí aj na hry pre PlayStation
IBM vyvinula výrobu 0.7-nm čipov
Stanice STVR prejdú čoskoro do DVB-T2, zostanú bezplatné
Štandardné bezdrôtové nabíjanie smartfónov zrýchli na 50 Wattov
NASA zvažuje poslať na Mesiac testovaciu kópiu robotického vozidla pre Mars
Vo Veľkom hadrónovom urýchľovači sa zvýši množstvo zrážok, bude odstavený štyri roky
WhatsApp spúšťa používateľské mená namiesto zdieľania čísla, dajú sa rezervovať


Diskusia:
                               
 

Reálny dôvod zníženia výrobných kapacít je aby naši čínsky bratia neboli prepracovaný, to je hádam každému jasné.

Plus predsa len bude deň pracovného pokoja, to isto zabudli zarátať do štatistík výrobných objemov...
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

najvacsia sranda pri tych cenach ram bol dovod, ze vraj vysoky dopyt, pritom sklady plne ci ssd, ci ram cipov, ci nepredanych mobilov.

Ziadny nedostatok ako napr. pri GPU alebo Intel CPU, co objektivne vyhnalo ceny hore, lebo sklady boli prazdne.

Kartel zarobil krasne peniaze opat. Taka pikoska na zaver, pred rokom som kupil 2x8GB Kit 3200mhz CL15 za 120 Eur v akcii ma Mall.sk, potom som kupil este dalsi kit. Tie ramky mali rok vyroby 2015, cize tri roky stali na sklade. Nj, vysoky dopyt.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

asi nejaky cican vesloval s Ciny ako v tom filme pi a jeho zivot
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

a ceny pojdu hore, dovod sa najde
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:

Pridať komentár