neprihlásený Pondelok, 21. októbra 2019, dnes má meniny Uršuľa   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Samsung dosiahol stiahnutie analýzy Galaxy Fold, sťahuje všetky vzorky

Značky: Samsungsmartfóny

DSL.sk, 26.4.2019


Spoločnosť Samsung požiadala web iFixit o stiahnutie tradičnej analýzy smartfónu Galaxy Fold s jeho rozobratím na jednotlivé komponenty, ktoré web zverejnil tento týždeň.

Galaxy Fold sa zatiaľ nedodával zákazníkom, Samsung dal minulý týždeň vzorky recenzentom. iFixit mal podľa oznámenia smartfón od nemenovaného dôveryhodného partnera, ktorého následne Samsung požiadal aby bola analýza stiahnutá. Web avizuje, že analýzu nemal zo žiadneho dôvodu povinnosť stiahnuť, rozhodol sa ju ale stiahnuť z rešpektu k partnerovi. Analýzu znovu zverejní, keď sa Fold bude dať kúpiť.

V oznámení stručne zhŕňa svoje zistenia, keď podľa neho analýza podporuje podozrenia že smartfón má nedostatočnú ochrana proti tomu aby nečistoty poškodili displej. V dlhšom popise poukazuje na nedostatočné utesnenie kĺbového mechanizmu, cez ktorý tak potenciálne mohli vnikať nečistoty.

Samsung tiež sťahuje od recenzentov všetky vzorky smartfónu, informuje agentúra Reuters.

Ako sme upozornili v tomto článku, Samsung poskytol na začiatku minulého týždňa zrejme pomerne obmedzenému počtu najmä veľkých amerických médií Galaxy Fold na prvé recenzie. V štyroch prípadoch ale prišlo po krátkom čase k vážnemu poškodeniu vnútorného veľkého rozkladacieho 7.3" displeja. V dvoch prípadoch k tomu zrejme prispeli aj recenzenti, keď oddelili ochrannú plastovú vrstvu javiacu sa im ako ochranná fólia. V dvoch prípadoch vážnych problémov podľa dostupných informácií ale ochranná vrstva nebola oddelená.

S koľkými kusmi boli problémy a či ich nebolo viac a naopak koľko kusov celkovo Samsung poskytol na recenzie spoločnosť nezverejnila.

Na začiatku týždňa Samsung oznámil odloženie spustenia dodávok a avizoval, že dôvodom problémov mohli byť nárazy do kĺbu telefónu. Na telefóne jedného z recenzentov sa objavil v strede pod displejom viditeľný a hmatateľný hrbol a následne sa časť displeja pokazila. V ďalšom prípade spoločnosť avizuje nájdenie zrejme tam nepatriaceho materiálu, oznámenie ale neuvádza bližšie podrobnosti.

Predaj mal pôvodne v USA odštartovať 26. apríla a na európskych trhoch 3. mája.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Firefox chystá preklad stránok, lokálne pomocou umelej inteligencie
Známe termíny prvého Star Wars seriálu
Google začal v USA doručovať dronmi
Európska sonda Slnka dotestovaná, poletí do USA
SpaceX začala stavať ďalšie lode Starship
Po poslednej aktualizácii Windows 10 sa dokonca objavuje BSoD
Sonda na Marse sa zatiaľ posunula iba o 2 cm
Najbezpečnejším prehliadačom je podľa Nemecka Firefox
Zákazníci dostanú za označovanie AMD Bulldozer za 8-jadrové do 300 dolárov
Česko bude 5G frekvencie dražiť v apríli


Diskusia:
                               
 

Takze uspech sa predsalen dostavil.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tolko nepodarkov kazdu chvilu od Samsucku, to si nedovoli ziadna ina solidna firma. A teraz nech sa ozvu samso-honici s nejakymi argumentmi. Samsuck nikdy, su to len suvixy zlozene z kurvitok, ale pokial kurvitka optimalizuju...
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

ani Apple ani Samsung by som si nekupil. Ale mas pravdu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Presne takú skúsenosť mám s Apple... Žene odišli dva iPhony tesne po skončení záruky. Shit
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tak to foldli - ehm - teda zabalili...
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Si vtipny ako moja babka.... davam +
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Guild navigators fold Space... Samsung only folds Galaxy
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Mohol by to spraviť aj Huawei , myslím rozdať vzorky , ich model sa mi páčil viac ako Samsung
Odpovedať Hodnotiť:
 

Možno by len stačilo namiesto vymýšľania robotov na testovanie X-tisíc otvorení displeja, dať testovacie kusy k dispozícií zamestnancom pri montážnych linkách, aby sa telefóny overili v reálnom živote a nie v čistučkom labáku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To môže byť tiež jedna z fáz testovania ale zrejme nevieš ako to chodí v priemysle. Každá činnosť musí byť zdokumentovaná. Ideálne nejakým strojom ktorý o procese urobí aj objektívnu správu. Preto aj na prvý pohľad triviálne procesy sú robené strojom. Keby sa vyskytol nejaký problém tak sa môže urobiť analýza kde konkrétne v procese nastala chyba. Navyše je to skvelý argument výrobcu v prípade niektorých problémov (Proces bol u dodržaný presne podľa procesných parametrov. Chyba nevznikla u nás).
Odpovedať Hodnotiť:
 

"že smartfón má nedostatočnú ochrana"

Tento server ma nedostatocnu gramatika.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Klasika, Android.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár