neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Služba ťaženia na weboch Coinhive končí

Značky: kryptomeny

DSL.sk, 28.2.2019


Služba Coinhive, ktorá bola prvou a najpopulárnejšou službou ťaženia kryptomeny na počítačoch návštevníkov webov, končí.

Služba to oznámila tento týždeň, fungovať prestane 8. marca. Užívatelia si budú môcť previesť prostriedky do 30. apríla.

Coinhive vznikla v druhej polovici roka 2017 a ako prvá prišla s konceptom ťaženia kryptomien na počítačoch návštevníkov webových stránok, pomocou kódu v Javascripte. Služba tak umožňuje tvorcom stránok generovať príjem, pričom si necháva podiel.

Konkrétne služba umožňuje ťažiť kryptomenu Monero.

Koncept bol a je ale pochopiteľne užívateľmi kritizovaný, špeciálne ak je služba nasadená v konfigurácii spôsobujúcej výraznú záťaž procesora užívateľa. Službu medzi prvými nasadil a zviditeľnil vyhľadávač torrentov The Pirate Bay, väčšie weby službu respektíve takýto koncept ale nenasadzovali.

Služba aj jej následné alternatívy boli ale často nasadzované na hacknutých weboch respektíve v komponentoch a weboch zobrazovaných na iných weboch.

Teraz prevádzkovateľ ale avizuje, že službu ďalej prevádzkovať nedáva ekonomický zmysel. Prispieť k tomu mal samozrejme výrazný pokles hodnoty kryptomeny Monero a posledný hard fork vedúci k zníženiu výkonu ťaženia. S ďalším pripravovaným hard forkom a úpravou algoritmu Monero od 9. marca sa služba rozhodla skončiť.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

Mali by prist na Slovensko. Stat im tazbu zadotuje.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

... ak to budu prezentovat ako socialny podnik, preco nie? :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

plus da k tomu 5 rokov danove prazdniny
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Kurník-šopa, ja ten prvý milión priekazne snáď nezarobím.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Na kryptomenach ho rozhodne nezarobis.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ako vôbec môže mať niekto takú drzosť že chce zarábať na podstrčenom skripte ? Keby to dali do inteligentnej práčky, chladničky, televízora tak je to malvér tak prečo by sme mali tolerovať malvér v PC ? Keď sa môj neslovenský sused načierno napojí na moju elektrinu tak je to spoplatnenie čoho ? jeho úbohej existencie ? Alebo to mám chápať ako zdieľanie RTVS.
Odpovedať Hodnotiť:
 

RTVS je vlastne TVhive :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak mám na svojom coinhive účte tak malú sumu, že nedokážem uhradiť ani poplatok za transakciu, 0,005XMR, je spôsob ako tieto peniaze dostať? Nemajú pripravenú pri ukončení služby nejaké oslobodenie od tohoto poplatku?

Ano viem, donori na mojej stránke sa s tým ťažením nepochlapili :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár