neprihlásený Sobota, 24. augusta 2019, dnes má meniny Bartolomej   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Štart prvej lode SpaceX pre ľudskú posádku opäť posunutý

Značky: SpaceXNASA

DSL.sk, 7.2.2019


Prvý testovací štart lode SpaceX Crew Dragon určenej k preprave ľudskej posádky bol v krátkom čase už niekoľkýkrát posunutý a momentálne je plánovaný na 2. marca.

Prvý verejne oznámený termín bol stanovený pôvodne na začiatok januára, neskôr na február. Podľa aktuálneho oznámenia NASA k ďalšiemu posunu prichádza pre nevyhnutné testovanie hardvéru, overovanie dát a zostávajúce preverovania a tiež tréning personálu.

Crew Dragon vznikla úpravou doterajšej lode Dragon používanej ako nákladná loď na prepravu na ISS, účelom Crew Dragon budú najmä misie vyvážajúce astronautov na ISS. NASA má takéto vynášanie už objednané od SpaceX a zároveň Boeingu.

Pri prvom testovacom lete bude Crew Dragon letieť bez ľudskej posádky na ISS. Podľa aktuálneho harmonogramu by v júni mal nasledovať test štartu simulujúceho nefunkčnú raketu s prerušením letu a únikom lode a prvý testovací let s ľudskou posádkou by sa mal uskutočniť v júli.

Posunutý bol aj termín prvého testovacieho letu lode Boeingu CST-100 Starliner, ku ktorému teraz podľa oznámenia nepríde skôr ako v apríli. V máji by mal nasledovať test prerušenia štartu a prvý test s ľudskou posádkou by mal nasledovať v auguste.

Po ukončení programu raketoplánov v 2011 musela NASA v posledných rokoch využívať pre vynášanie astronautov služby ruského vesmírneho programu Roskosmosu. Crew Dragon aj CST-100 Starliner budú mať kapacitu pre 7 ľudí, v súčasnosti používané lode Sojuz majú kapacitu pre 3 ľudí.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Huawei uviedol výkonný procesor pre umelú inteligenciu
Apple začne vyššie modely iPhonov označovať Pro
Prototyp Starship má do 200 metrov letieť budúci týždeň
Fedora a Chrome OS menia I/O plánovač, budú mať lepšiu odozvu
Indická misia na povrch Mesiaca sa mu priblížila, odfotila ho
Google mení spôsob označovania Androidu aj logo
Vo VLC opravených množstvo chýb, aktualizujte
Detekovaných až osem opakujúcich sa zvláštnych mimozemských signálov
Intel zvyšuje počet jadier v bežných noteboookoch o dve, s novými stále 14-nm CPU
Zachytili sme zrejme kolíziu čiernej diery a neutrónovej hviezdy


Diskusia:
                               
 

chapem, ze to nieje jazda autom, ale tychto nekonecnych terminov...

Ako by povedal kapitan: Navrhujeme to, aby vždy vo výplatný termín júnový, júlový, júnový, to znamená vo výplatnom termeni za kalendárny mesiac mája a vo výplatný termín decembrový, bol, bola určitá dávka, nazvime to vianočná dávka alebo dovolenková odmena.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

poletíme, poletíme, poletííííme :)
sa čudujem, že kapitáň ešte nenavrhol národného vesmírneho prepravcu, možno to vytiahne ako tromf pred voľbami
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Podstatou informacie je len fakt, ze pristatie nacas je priekazne stale v hre.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nazdaaar syntakseror:) No co povedala tvoja Gabika? budes moct prist v sobotu na tu kolozvarsku? Viem, Gabina je mrcha zenska a nikde ta nepusti, ale ty urcite nieco vymyslis, ved si priekazne taky mudry chlap. Pospominame zasa na nejake vesele historky zo skoly :D A zene poviem, nech tam neda navrch smotanu so syrom, lebo viem, ze mas tu onu... intoleranciu na laktozu a to neide dokopy s tvojou encopresis. Prides?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nie vsetko je v rukach SpaceX. V januari mala NASA 33 dni kd v podstate nefungovala, kedze finacovanie vsetkych vladnych institucii boli zastavene. To je dost objektivna pricina, na posun terminu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akože čože ?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tlačová beseda SNS o systémovom riešení v podobe 13. a 14. platu, 24. novembra 2017
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim, ze odborne problemy by sa mali prediskutovat osobne. Preto navrhujem event niekde pri velkom obchodnom retazci, v regione podla vyberu. Doprava po vlastnej osi, obcerstvenie podla vlastneho vyberu, povinny smoking. Cas stretnutia najlepsie vo vecernych hodinach, vtedy su akcie na obcerstvenie. Prerokuju sa palcive otazky ohladne odkladov kozmickych letov.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Som zvedave na reakciu sveta, az SpaceX prvykrat strati zivoty astonautov.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Síce ťa vymínuskovali, ale je len otázkou času, kedy sa to aj im stane (za predpokladu že budú pravidelne prepravovať ľudskú posádku). Jednoducho lety do vesmíru nie sú prechádzkou ružovým sadom.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No a čo akože keď sa to stane? Chlapci, musíte si uvedomiť, že tí ľudia tam idú s tým rizikom. Oni vedia, že sa to môže stať. A napriek tomu do toho idú. Pretože nie sú také poseroutky ako vy dvaja, nie preto, že by ich do toho nútili.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo je veľmi nepravdepodobné kvôli aktuálnej opatrnosti NASA ktorá žiada na každú súčiastku testy čo je zároveň pravdepodobne ako príčina aktuálneho posunu a je aj v záujme SpaceX aby sa nehode vyhrnuli no stať sa to môže vesmír je nebezpečný, každú chybu trestá. Svet zareaguje asi tak ako na každú inú nehodu, chvíľu senzácia časom sa zabudne a ostane to omieľané istými skupinami veľmi presvedčených ľudí, rovnako Challenger, Columbia či Ruské motory.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár