neprihlásený Piatok, 22. februára 2019, dnes má meniny Etela   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
.sk domény dostávajú zabezpečenie DNSSEC

Už aj slovenská národná doména .sk bude disponovať podporou technológie DNSSEC pre zabezpečenie systému DNS. Hoci podpora prichádza s oneskorením za viacerými doménami najvyššej úrovne, nasadzuje sa hneď v podobe použitia algoritmu ECDSA založeného na kryptografii eliptických kriviek používaného zatiaľ len na niekoľkých doménach. K dispozícii bude od marca.

Značky: .skSK-NIC

DSL.sk, 14.1.2019


Už aj slovenská národná doména .sk bude disponovať podporou technológie DNSSEC pre zabezpečenie systému DNS. Dnes to oznámil správca domény .sk, spoločnosť SK-NIC.

Technológia DNSSEC zvyšuje bezpečnosť DNS tým, že umožňuje DNS záznamy digitálne podpisovať a overiteľné podpisy zasielať spolu s DNS odpoveďou.

DNS klient respektíve rekurzívny DNS server prekladajúci domény na IP adresy tak môže bezpečne overiť, že odpoveď pochádza z oficiálneho DNS servera pre doménu a nebola žiadnym spôsobom podvrhnutá.

DNSSEC sa začal v doménach najvyššej rovne nasadzovať pred desiatimi rokmi, napríklad u susednej .cz bola technológia nasadená v roku 2008. Doteraz sa zvyčajne používali kľúče algoritmu RSA.

Česko v minulom roku uskutočnilo prechod na ECDSA, pričom ako jedno z pozitív uvádzal správca CZ.NIC menšiu veľkosť podpisov a paketov. Tie sú potom menej vhodné na DDoS útoky zosilnením pomocou DNS a DNS servery sú tak menej atraktívne pre útočníkov a pakety tiež napríklad rýchlejšie prechádzajú niektorými IPv6 sieťami.

SK-NIC spustí podporu DNSSEC v priebehu marca a hneď so spustením bude použitý ECDSA, technológia bude podľa oznámenia sprístupnená vďaka spolupráci s novým vlastníkom SK-NIC-u, spoločnosťou CentralNic Group.

Po nasadení DNSSEC v .sk zóne môžu podporu pridať aj DNS servery jednotlivých domén druhej úrovne. Registrátorom, ktorí takúto podporu plánujú nasadiť, SK-NIC plánuje poskytnúť bližšie informácie okrem iného na školení 6. februára.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Incident veľkého výrobcu čipov bol vážny, poškodené bolo množstvo čipov
Prvý exomesiac sme možno neobjavili, dáta nie sú podľa vedcov jednoznačné
ARM predstavila výkonné jadro pre servery, pre 128-jadrové CPU
Orange-u Liga majstrov nepomohla, získal len tisícky zákazníkov TV
Ceny pamätí majú za prvý polrok klesnúť o viac ako tretinu, odhadujú analytici
Samsung predstavil skladací smartfón, má ozubené kolieska a absurdnú cenu
Prvá polosúkromná loď na Mesiac odštartuje v piatok
Vyvinuté solárne panely pre bežné nasadenie s 29% účinnosťou
Qualcomm predstavil už druhú generáciu 5G modemu
Nová sonda má pomôcť pochopiť ako vznikol vesmír


Diskusia:
                               
 

nodopici
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

nocopici
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

checheche tu je vždy veselo
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

Az sa mi to verit nechce...
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

Nechváľ deň pred večerom.
Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

Bez specifikacie timeframu večera (sender vs. recipient) v striktnom nastaveni kompilator akurat vyhodi possible loop warning a celú múdrosť priekazne ignoruje.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Tak ti treba, keď si použil striktné nastavenie.
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

Lenže priekazne trebe až od compile&run...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Kde bolo tam bolo... zamrzlo peklo.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Mnooo...akurát zrovna že koncový zákazník môže podpisom potvrdzovať, že druhý koniec vodítka drží vznešená, dôveryhodná a neznáma entita zrovna pekelné princípy priekazne moc nenarúša.
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

SK.nic.moc sa po 10 rokoch prebralo a zaviedlo nieco co je inde roky standardom? Radujme sa veselme sa!!!11one
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Mas na mysli plne automatizovane API pre registratorov a NEnutnost jebat sa za notarom, ked si chces domenu zaregistrovat na svoj SKNIC?
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Asi potrebovali nového majiteľa... Predpokladám, že vymenil neschopný, či neplodný manažment.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

no ale ryžuje aj nový..
starý stav:
- platíš si krajec chleba, ktorý ťa stojí toľko ako v zahraničí celý bochník.
- dostávaš omrvinky
nový stav:
- platíš si krajec chleba, ktorý ťa stojí toľko ako v zahraničí celý bochník + 10 rožkov.
- (od marca) dostávaš kôrku a prasa (ten koniec) z rožka.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V kazdom zodpovednom clanku o IT technologiach sa doporucuje urcitu dobu pockat, kym sa vychytaju bugy z nasadenia aktualizacii a az potom aktualizovat. Vieme ako to dopadlo s oktober update, stal sa z toho taky IT okoberfest. Aj toto je nieco podobne. Nasi zodpovene pockali, kym sa technologia ujme, osvedci, eticky hackeri kym upozornia na nezrovnalosti a teraz s rozumom postupne nasadzujeme technologiu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

eticki, vidite, ze chyby sa vludia a preto bolo rozumne pockat. Nie vzdy sa da opertivne reagovat, najma ak je muz v strede utoku a zrkadli porty.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Do etiky sa tu nikto jebať nebude!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Google zavadza DNS-over-TLS sa tyto amateri rozhodli nasadit 10 rokov staru technologiu...parada :D Uz chyba len live stream ako ked SpaceX posiela raketu do vesmiru a trapnost tychto amaterov bude kompletna...
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Mirko,my o voze,ty o koze.nic nevieš.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

stačilo použiť CON.DOM
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

áno
- Macko
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Otazka je, kolko to bude stat a kto to zaplati. Od toho sa treba odpichnut. Bude to na sposob startupu z eu fondov, alebo to bude na placiach tzv, bezneho, obycajneho cloveka?
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

V tomto štáte pravdepodobne na pleciach SZČO a malých s. r. o.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Are You A Business Man Or Woman? Are You In Any Financial Mess Or Do You Need Funds To Start Up Your Own Business? Do You Need A Loan To Start A Nice Small Scale And Medium Business? Do You Have A Low Credit Score And You Are Finding It Hard To Obtain Capital Loan From Local Banks And Other Financial Institutes?. - Intermediaries / Consultants / Brokers Are Welcome To Bring Their Clients And Are 100% Protected. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: fivestarfinancecompany@gmail.com
For call or watssap us +16042659337
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ste podnikateľ muž alebo žena? Ste v akejkoľvek finančnej neporiadok alebo potrebujete finančné prostriedky na spustenie vlastného podnikania? Potrebujete úver na Štart Nice malé meradle a Medium Business? Máte nízke kreditné skóre a ste nájdenie je ťažké získať kapitál pôžičku od miestnych bánk a ďalších finančných inštitútov?. -Sprostredkovatelia/konzultanti/makléri sú vítaní, aby ich klienti a sú 100% chránené. Zúčastnené strany by nás mali kontaktovať pre viac informácií prostredníctvom prostredníctvom e-mailu: fivestarfinancecompany@gmail.com
Pre volania alebo watssap US + 16042659337
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár