neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
IBM kupuje Red Hat

Značky: IBMRed HatakvizícieIT

DSL.sk, 29.10.2018


IT gigant IBM kupuje spoločnosť Red Hat, tvorcu rovnomennej linuxovej distribúcie.

Spoločnosti to oznámili v nedeľu.

IBM zaplatí za akcie Red Hatu po 190 dolárov za akciu a celkovo cca 33.4 miliárd dolárov, celková hodnota transakcie je 34 miliárd dolárov. Cena za akciu dosahuje takmer o 63% viac ako bola piatková uzatváracia cena akcií Red Hatu na burze. Trhová kapitalizácia Red Hatu v piatok dosahovala 20.5 miliárd.

Akvizícia je jednou z historicky najväčších v technologickom sektore a zrejme najväčšou softvérovou akvizíciou.

Red Hat je predovšetkým tvorcom komerčnej linuxovej distribúcie Red Hat Enterprise Linux určenej ako pre servery tak desktopy, zastrešuje aj voľne dostupné distribúcie Fedora a CentOS.

Okrem toho medzi jeho produkty patrí aj aplikačný server JBoss a poskytuje tiež nástroje na prevádzku a manažment cloudových riešení.

Red Hat je jednou z najstarších existujúcich linuxových distribúcií, jej prvá verzia bola vydaná v lete 1994 menej ako rok po Debiane. Spoločnosť je dlhodobo jedným z najvýznamnejších prispievateľov do jadra Linuxu, jej vývojári prispievajú aj do ďalších dôležitých open source projektov.

IBM je jednou z najstarších IT spoločností, ktorá dlhodobo podporuje a nasadzuje Linux aj ďalšie open source riešenia. V piatok jej trhová kapitalizácia dosahovala 114 miliárd dolárov.

Spoločnosť akvizíciu Red Hatu prezentuje ako akvizíciu pre podporu hybridného cloudového biznisu, na ktorý sa samozrejme produkty Red Hatu bežne využívajú.

Akvizícia bola schválená obomi správnymi radami, schváliť ju ešte musia akcionári Red Hatu a prípadne regulačné orgány. Spoločnosti očakávajú jej dokončenie v druhej polovici roka 2019.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16


Diskusia:
                               
 

dakujem, sanka mi spadla..
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

RIP RED HAT
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Práve že RIP apple.

Už v roku 1986 IBM mohlo začať vyrábať clony apple produktov a zlikvidovať aplle aj M$,
jediné čo im chýbalo bol vlastný software a
prehltnúť vlastnú pýchu že niesu prví,
ktorých to napadlo.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Trosku si sa sekol o par rokov.. Apple sa dalo do partie s IBM (a Motorolou) zaciatkom 90. rokov - AIM aliancia, ktora vytvorila PowerPC CPU.. ale kazdy si hrabal svoje, Taligent bol obrovsky pruser, vaporware a kopa penazi.. napriek slubotechne, ze MacOS bude fungovat na generickom PowerPC zeleze, nic take pochopitelne nebolo.. ironia bola, ze ani IBM nedokazala portovat svoj OS/2 na PowerPC (ak neratam jednu betu), bol to MS, ktory mal verziu NT pre PowerPC (3.51 a 4.0, kolovali povesti, ze este rane beta verzie 2000 boli tiez pre PowerPC).
Odpovedať Hodnotiť:
 

co s tym ma apple :D sak IBM uz vobec nema svoj HW. Lenovo predali. Uz sa sustredia len na biznis. Navyse to vyplyva aj z clanku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uprimnu sustrast
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

mohlo to byt aj horsie, mohol ich kupit microsoft...
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Microsoft by bol v pohode (pracujem pre RH) ;) Oracle by bolo horsie... IBM je teda druhe najhorsie co sa mohlo stat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ale aj druhe najlepsie. zn: perspektiva
Odpovedať Hodnotiť:
 

>robi v RH
Dojdi na hlavas zajtra v 10:20, chcem ti dat na p*cu ty sektar spinavy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozes nam to vysvetlit? preco sektar?
Odpovedať Hodnotiť:
 

jaj ty si co za kokota? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

RIP AIX
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Nemyslim si to, aspon nie v dohladnej dobe 5 rokov. IBM ma svoje softwarove riesenia prave na AIXoch, ako napr. TSM, aj ked asi port na Linux by nemusel byt velky problem.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

kamo neviem ci vies.. ale IBM uz zastavila vyvoj AIX-u este snad minuly rok..
Mal som sksuenost so sand vs. platofmarmi (aix, redhat,debian,hpux,windows) a redhat mi prisiel zo vsetkych najhorsi.. samotny IBM software ktory je aj v repozitaroch debianu, nebol v repozitaroch redhatu.. a zatial nikde inde som nevidel kernel panic ako na redhate.. tam sa neda ani shrink FS spravit online..
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

IBM zastavila vyvoj? Tak to je divne ze 28.10 vysli nove verzie service packov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"am sa neda ani shrink FS spravit online"
A ani sa tak skoro dat nebude. XFS, ktore tlacia to nevie, na BTRFS sa vysrali, a najnovsie zavrhli aj KDE. https://lnk.sk/ruwX
Odpovedať Hodnotiť:
 

To som necakal a keby bol 1.april, tak by som sa necudoval. Bojim sa kam to bude smerovat pod IBM a co nove z toho vznikne. IBM vie urobit dobre veci ale aj dobre veci dodrbat.


Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Vacsie obavy vzbudzuje fakt, ze s oznamenim priekazne cakali na posun casu.
Odpovedať Známka: -1.5 Hodnotiť:
 

preco?
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Premalujte klobuky na modro, ina farba nebude.
piste vsetci rovnako,
rovnake I rovnake B rovnake M.
rovnake pismo, rovnake vzdialenosti.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Big Blue Hat :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

IBM BlueHat
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Je to Trest Boží za systemd.
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Tiež to tak vidím.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

čo máte všetci proti systemD ??
ktorý bežný užívateľ vôbec zistil že systemd nahradil init, žiadny
keby sa o tom nepíše tak ani neviem že mám nejaky systemd
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Servery bez systemd => uptime niekolko rokov. Servery so systemd => zjebania a rebootovania kazdych par tyzdnov/mesiacov. Tam kde nie je graficke prostredie, sa da systemd vyoperovat (zatial), ale pri masinach kde musia byt Xka je to v podstate nemozne. Systemd ide svojou architekturou proti zakladnym unixovym principom - Lennart Poettering je jeden z najvacsich zaskodnickych kokotov v linuxovom svete, dokazal tu svoju rakovinu pretlacit takmer vsade a dojebat to co fungovalo desatrocia. Mal ist radsej programovat pod Windows, alebo si hodit slucku, motherfucker vydrbany...
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

ja mam 2 servery (ak sa to tak da nazvat - bezne pc sluziace ako server) na ktorých bezi debian aj so systemd a jeden ma uptime takmer 2 roky a druhy 9 mesiacov (aj to len pre to ze nemam k nemu vykonnejsi zalozny zdroj - inak by mal viac ako 2 roky)

dobre, bezia na tom sluzby ktore by utiahol aj 50€ mobil ale tvoj argument je odveci, co konkretne sposobilo pad ? pad coho ? celeho systemu ? alebo len sluzby/programu ktorý nevie so systemD spolupracovať

nevravim ze systemd je super - ale pád každých pár týždňov znie ako amatérčina nie chyba systému
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

tiez mam par debian serverov, bezi mi tam systemd a aj X-ka, a nevidim dovod preco by som mal robit restart kvoli tomu ze je tam systemd, jediny dovod preco som si vsimol ze tam vobec je systemd je ze v debian7 bolo priserne malo softwaru, prave kvoli tomu - nebolo to este naportovane, jo a uz pouzvam systemctl namiesto service a mam tam tu vychytavku journalxl ci jak sa to vola.. inak nevidim rozdiel
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja mam v prevadzke okolo sto Debian serverov. Jeden z pripadov - systemd sa v noci na jednej masine rozhodol ze si chce spustit niekolko sto instancii gpg, az vyzral celu pamat, a rano clovek najde uz len klaknute Xka a dalsie procesy ktore mali bezat.. Ludia pridu do roboty, nemozu robit, chaos, stres, panika... Stroj rozdrbany natolko, ze pomohol len reboot. A ked sa to stane kazdych par tyzdnov, do puce aj s takym systemdom. BTW gpg sa na tom stroji vobec nepouzivalo, dodnes nechapem preco ho vlastne spustal. A podobnych uletov bolo viac.
Anyway, ked ma masina bezat stabilne, prvky takejto "umelej inteligencie" tomu priekazne vobec nepomahaju. Ten blbec dostal linux na uroven windowsu, ked si stroj robi co sam chce a kedy chce. Este nech si to zacne samo stahovat aktualizacie a rebootovat sa, a bude to. Perkeleen vittupää.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

je to cisto o aplikacii statistiky...jasne ze typek ked ma 2 servery tak ma malu pravdepodobnost ze ho postihne nieco co postihuje povedzme 0.1% serverov
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ma dva servre, ktore sa ani servre nazvat nedaju, bezia mu tam tri sluzby, ale dokaze sa busit za prsia ze systemd funguje bez problemov:D

Myslim ze toto mozu hodnotit ludia co realne narazaju prave na problemy, nie zrovna ludia co ich nemaju. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A ja si to nemyslim. Mam rovnaku skusenost ako bzano. Mam 92 serverov (desktopy ani nepocitam) a nikdy (slovom nikdy) som nezazil, ze by sa systemd spraval nestandardne. To, z ma niekto uptime 2 roky, neznamena len, ze ma stabilny server, ale aj to ze pouziva 2 roky stare neopatchovane jadro. Ruku na srdce, kto z Vas patchuje jadro za behu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

2 servery? ozvi sa ked budes mat 200 a pobezia niekolko rokov bez problemov
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Cize na zaklade niekolko rokov trvajuceho vedeckeho vyskumu je mozne objektivne konstatovat, ze vysledky uspesnosti serverov bez systemd v nabiehani z rebootovania su statisticky nedostatocne priekazne.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

nekecaj, pozri si void linux alebo openBSD.
nie je pravda, ze tam kde su Xka je nutne mat nainstalovany systemd. nie je to treba.
a tam kde je gnome3/kde5, tam je myslim zavislost na dbus, networkmanager a pre niektore funkcionality consolekit (suspend, shutdown...).
to co tvrdis, je len legenda z for, co siria ludia, ktori nerozumeju tomuto "ekosystemu".
urcite aj systemd obasahoval/obsahuje nejake chyby (tak ako kazdy softver) ale vobec to nie je tak zle, ako to niektori vyfarbuju. proste je to len dalsi softverovy projekt, a ak sa ti nepaci, nemusis ho pouzivat. alternativy existuju.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vyhodit systemd sa da... momentalne som v procese migracie vsetkych svojich Ubuntu notebookov a desktopov na Debian Stretch, pretoze tam sa da jednym prikazom systemd odinstalovat a vratit stary /sbin/init. A kedze Debian stale pribaluje k systemovym sluzbam aj init.d skripty, vsetko bezi ako ma...
A ak na to pouzijem Debian LMDE odnoz, tak mam v X-kach najnovsie Cinnamon prostredie, cim vlastne dostanem ekvivalent Linux Mint-u bez systemd :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pls, pokial nemas live patching (update kernelu za jazdy), tak bezny server otacas aspon raz mesacne kvoli security updatom. Videl som servery s dlhym updatom, ale len outdatovane kramy s nesupportovanym OS, ktore nemaju pristup na internet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bežnému užívateľovi je všetko fuk. Z definície. Problém nastáva vtedy, keď sa veci vymknú z nastavených mantinelov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak tak... kto nikdy neskusal opravit rozbity Linux so systemd v recovery mode, ten bude tvrdit, ze systemd je pohoda a pokrok oproti predchadzajucim initom...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozno Lennart urobi v IBM velku karieru a bude ibmd :-))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Klidek... Je tu sanca ze velka modra sa zaskodnika zbavi asap

Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcu vyhodit Lennarta a tym zachranit linux
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Install Arch
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Pobezi na tom ta sracka Websphere?



Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

síce neviem čo to je ale na archu pobeží všetko
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak to by bolo asi prve miesto, kde by Websphere bezal...normalne
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Websphere a Lotus Notes.. nezabudnutelna kombinacia! Chlapcov z RH prejde humor, ked im daju Notes :-)))
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

da sa pouzit webove rozhranie Verse, ktore je asi 100x lepsie (minimalne to nie je taky moloch na pamat)
Odpovedať Hodnotiť:
 

IBM? Firma, ktorej kazdy rok padaju zisky? Firma, ktoru opustaju investori posledne asi najvacsi Berkshire Hathaway ide rozhadzovat peniaze na kupu Rad Hat? :) A ako to skonci? Ako ked MS odkupil Skype a spravil z neho nepouzivatelny nastroj, zvlast Skype for Business nezvlada group calls, sharovanie screenov atd....
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Skype for Business nie je Skype! Je to len premenovany Microsoft Lync.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale to je jedno co to je, kazdopadne je to cista prisernost...sorry ale ICQ pred 10 rokmi bolo na vyssej urovni...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Už z toho zase spravili Teams.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

OMG :(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Treba premenovat na Microsoft Lynč a dosledne to lyncovanie dotiahnut do konca :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten nezvlada ani historiu chatu. xD
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Usiel im skvely titulok! chown -R ibm: red_hat/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ach jo, RetHat bol bôj prvý nasadený linux v 2002 a neskôr Fedora. Ozaj kupujú IBM aj fedoru ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Fedora sa neda kupit, bo to neni firma ale komunita...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No veď to že okolo čoho bude teraz komunitiť :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A pritom si stacilo stiahnut zadarmo CentOS
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tam si spravíš PMR asi ťažko
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

myslim ze na jeho bezne domace zuvanie ala miny alebo pornhub nepotrebuje robit tickety na support ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som zvedavy co bude s Fedorou
Odpovedať Hodnotiť:
 

To asi vsetci
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja nie..
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár