neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Slovenský absurdistan, nemôžete zmeniť poskytovateľa DSL, lebo riskujete stratu služby

Značky: DSLSlovensko

DSL.sk, 12.4.2018


Na Slovensku funguje zvláštne aj taká triviálne vec ako zmena poskytovateľa pripojenia k Internetu v prípade využívania pripojenia technológiou DSL.

V poslednom čase sa na to sťažuje čoraz viac zákazníkov.

Hoci na Slovensku je niekoľko optických sietí s pokrytím stotisícov domácností a množstvo menších operátorov majúcich optické siete v niektorých lokalitách, pre veľkú časť populácie je najkvalitnejším dostupným pripojením pripojenie cez pevnú telefónnu sieť Slovak Telekomu technológiou DSL.

Hoci v niektorých prípadoch a lokalitách sa s DSL najmä pri veľkých dĺžkach vedení vyskytujú problémy, štandardne ak linka nie je postihnutá takýmito problémami ide o kvalitné pripojenie ktorému pripojenie niektorou zo súčasných bezdrôtových technologií s obmedzenou zdieľanou kapacitou na danom území v dlhodobom horizonte nemôže konkurovať.

Zákazníci si to evidentne uvedomujú a v mnohých pokrytých lokalitách si jednoducho nové DSL pripojenie nie je možné zriadiť kvôli obsadeniu všetkých tzv. dátových portov na ústredni alebo obsadeniu všetkých vedení v danej vetve.

A práve v týchto lokalitách je zmena poskytovateľa veľmi problematická. Ak si totiž zákazník chce zmeniť poskytovateľa z doterajšieho operátora na Slovak Telekom alebo prejsť medzi dvomi alternatívnymi poskytovateľmi, prechod sa uskutoční ako dva nezávislé kroky. Vypovedanie a ukončenie služby od jedného operátora a vytvorenie služby u nového operátora.

Zákazník pritom ale absurdne nemá garantované, že po ukončení služby mu bude môcť byť zriadená aj nová služba a port a vedenie ktoré využíval bude môcť využívať naďalej. Ak totiž v danej lokalite čaká na pripojenie s objednávkou iný zákazník, môže sa stať že zákazníkom uvoľnené kapacity dostane tento iný zákazník a pôvodný zákazník o možnosť pripojenia príde.

Niektorí zákazníci takúto situáciu najmä v lokalitách, kde nemajú reálnu alternatívu, radšej neriskujú a neuskutočnia prechod aj keby chceli prejsť k inému operátorovi.

Takéto fungovanie prechodu nám potvrdili zamestnanci Telekomu a oficiálne aj samotná spoločnosť potvrdila takéto dvojkrokové fungovanie a absenciu plynulého prechodu pri týchto typoch prechodu. Pri prechode od Telekomu k iným alternatívnym poskytovateľom spoločnosť zabezpečuje plynulý prechod.

Telekom ale vôbec neodpovedal na bližšie otázky prečo to takto funguje, či to bola snaha riešiť, či to niečo bráni riešiť, či s tým má v pláne niečo robiť ani čo by teda odporučil zákazníkom. "Plynulý prechod medzi alternatívnymi operátormi alebo od alternatívnych operátorov do Telekomu by vyžadoval zapojenie alternatívnych operátorov," poznamenal len Telekom v oficiálnom stanovisku.

Na základe toho pri akom smere prechodu to funguje problematicky a pri akom naopak je zabezpečený plynulý prechod sa zdá, že takáto situácie nie je nutne v záujme Slovak Telekomu a skôr by mohla aspoň čo sa týka vzájomných prechodov so Slovak Telekomom vyhovovať alternatívnym poskytovateľom. Na druhej strane je to Slovak Telekom, ktorý by musel plynulý prechod v prvom rade technicky a organizačne zabezpečovať.

Trojica najväčších alternatívnych poskytovateľov pripojenia cez DSL, Orange, Swan a Slovanet, na otázky na túto tému dnes vôbec neodpovedala.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16
Starship má dnes uskutočniť ďalší let, video
Google chce údajne na notebooky nasadiť Android namiesto ChromeOS


Diskusia:
                               
 

Toto vydieranie je zname uz roky a dokonca sa aj niekedy praktizuje, asi na odstrasenie.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

suhlas
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Predstavujem si to tak, ze mame dva racky s konektormi RJ-45. Hore je Telecom, dole Swan. Slusny clovek by vytiahol kabel z Telecom racku a ihned ho zapojil do racku Swan. Vypadok max. 30s kvoli nadviazaniu noveho spojenia.

Realita: vytiahneme kabel z Telecom racku, jebneme ho do guce kablov na zemi, odidemem na kavicku, po navrate do serverovne zapojime nahodny kabel cakajuci na pripojenie do Swanu.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Zle si to predstavujes. Posledne 2-3 roky som navstevoval RSU Telekomu v roznych lokalitach severneho Slovenska. Problem je v obmedzenej kapacite jestvujucej infrastruktury (od ustredne po koncove zariadenie u klienta). Mokre spagaty za desatrocia existencie vyschli, zalievat ich nema kto a v call centrach "najlepsieho slovenskeho providera" zamestnanci sutazia kto koho lepsie ojebe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

LoL, toto riesim presne tyzden... po 6r a uplatnovania FUP zo strany Orange, chcem prec..

Uprimne, kto ma vylucne DSL internet, je to v prdeli... O2 4G nie je a ani alternativne pripojenie...

Welcome to Slovakia!
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

tak si daj prechod k inemu operatorovi co nema FUP na adsl, to je taky problem ?
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

ty si asi nepochopil podstatu clanku...
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Presne. Prekrucanie podstaty absurdistanu je priekazne prevratene na hlavu.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Stalo sa. Chcel som ukoncit Telekom a prejst k Orange a zrazu sa nedalo, po presetreni niesu volne pary ani porty na ustredni. No ale samozrejme po obvolavani u telekomu sa ostat dalo, tam ten port k dispozicii bol.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vec je jasna, drzia naschval zakaznika v zlej pozicii.


KARTEL
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

My sme tak menili svokre internet. Netusil som, ze sa stane toto. Po viazanosti dvihli ceny. A novu zmluvu uz nukali znatelne drahsiu. Tak sme dali vypoved a ze ideme inde. No len kym sme prisli k novemu, tak uz nebolo volne miesto. Stalo sa to asi dva alebo tri roky spat. Doteraz tam nie je volny pripoj. Nakoniec ma asi mesiac ten net od o2. Slape to celkom fajn, pre svokru. Nejako som to netestoval. Fup jej bohate staci, ma to len na skype.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

toto som presne pred 2mesiacmi riešil a bol som rozčarovaný, že sa to neda, tak ako ked som prechadzal z telekomu do xy
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Mám opačnú skúsenosť. Chcem prejsť od Slovanetu k Telekomu a nemožno. Internet u Telekomu je na DSL oveľa rýchlejší a lacnejší ako u Slovanetu, ale nemôžem prejsť presne z dôvodov, čo sa tu píše. Na našej dedine má všetky DSL linky obsadené Slovanet, teda pri odhlásení u Slovanetu a náslôednom prihlásení u Telekomu hrozí strata slotu v prospech niekoho iného.
Odpovedať Hodnotiť:
 

S rýchlosťou to nieje všade rovnaké. TCom mi ponúkal maximálne 8/1 pričom u slovanetu bežím stabilne 15/1. Za tie 4€ mesačne navyše to stojí
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tento problem som mal pred 5 rokmi, myslel som, ze uz nieco take neexistuje, nastastie optiku dotiahol Antik, Telekom sa vyhovaral, ze uz nema volny port, to je taky problem rozsirit porty?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

tie ich rutre to neni tvoj tplink za dvacku.




Odpovedať Známka: -3.2 Hodnotiť:
 

Popri zo zmeny agregacie vyplyvajucej zmeny garantovanej rychlosti vyplyvajucej nutnosti zmeny vsetkych suvisiacich zmluv samotne nasadzovanie rutrov priekazne nemusi tvorit jadro optimalneho riesenia.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Nie su za dvacku, ale ja na mojom routri nestaviam (velky) obchod, kym Telekom ano.
Snad zo zarobenych prachov mozu obcas urobit investiciu do rozsirovania, ci?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Netreba zabúdať, že z niečoho treba platiť Sagana, všetky tie firmy stojace za rozsiahlym marketingom, odviesť nemalé financie do materskej Deutshe Telekom, zaplatiť nové autá a dovolenky riaditeľom a manažérom a v neposlednom rade hodiť pár omrviniek aj zamestnancom... Z čoho akože majú investovať do rozvoja infraštruktúry?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vies ty vobec aky maju zysk? A inveticija do infrastruktury? Ved vacsiu cast si vybudovali za pomoci eurofondov a statu. Celkovo firmy na slovensku a hlavne slovenske firmy investuju len minimum nato aby dalej fungovali a aby mali co najvacsi zisk. Apropo pracujem pre nemecku firmu. Sef investoval minuli rok vacsiu cast zisku do rozvoja a to nebolo iste ci sa to oplati.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

zysk, paci sa mi to
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta twrdeee lowwweeeee...
Odpovedať Hodnotiť:
 

keď ti rozšírenie infraštruktúry (tak ako tesne pred privatizáciou) neplatí štát tak je to dosť veľký finančný problém...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Pri optickych linkach je rozsirenie portov relativne jednoduche. Pridas zariadenie a mas dalsie porty.

Pri DSL to takto fungovalo kedysi davno pri nizkych rychlostiach - pridal si kartu, napojil si dvojlinky a linearne si to vedel takto skalovat. Jediny problem bol, ze telefonne kable byvaju 50,100 parove a karty byvaju 48 portove. Takze ked mas do ustredne privedene 3ks 100 parovych kablov a mas 48 portove karty, tak jednoducho rozhodis tych 300 parov na 7 kariet a je to.
Vid - http://dopice.sk/DSL0 (2x20 ludi na jednej karte)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

So zvysovanim rychlosti ale prudko stupa rusenie v kabli. Tak sa vymyslel vectoring. Technicky to funguje tak, ze odmeras sum na linke a ten pridas k signalu v opacnej faze. V idealnom pripade mas teda na konci signal-sum+sum=signal.
To ale zacne byt problem, lebo na karte musis mat vsetky pary daneho kablu. Ale karty su len 48 portove a ty mas 3x100 parovy kabel. Teda vies zrazu poskytnut nie 300 DSL pripojeni ale iba 3x48=144, teda o 50% klesne mozny pocet pripojok v lokalite, kym nenatiahnes nove kable. Naopak, ked ma na jednom 100 parovom kabli iba par zakaznikov, technicky obsadia vsetkych 48 portov (jedna karta=jeden kabel).
Vid - http://dopice.sk/DSL1

Kedze toto je naozaj velky problem, s prichodom VDSL2 sa nasadil SYSTEM LEVEL VECTORING, ktory nie je priamo na karte a pocet portov stupol na 64. Cez neho idu vsetky pary vsetkych kablov a vyssie zmienene problemy odpadaju. Zaroven ale aj cena riesenia stupa.
Vid - http://dopice.sk/DSL2
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takze zriadit DSL pripojenie nie je len otazka pridat kartu. Moze byt problem v tom, ze mas kable ale nemozes pouzit vsetky pary pre DSL (vectoring nepusti) a musis natiahnut dalsi kabel, alebo naozaj chyba karta ako taka. Pripadne vyhodit ADSL hw kompletne, vymenis vsetky karty za VDSL2 a k tomu SYSTEM LEVEL VECTORING. To ale nie je za par Eur. A teraz si predstav, ze si na limite, vsetko je plne a zavola 1 clovek, ze chce DSL pripojku v danej lokalite.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Problem je, ze v jednom okamihu zavoal vzdy len jeden clovek. Toho odpisu a ked zavola dalsi, je zase len jeden.
Takto ich nikdy nenazbieraju 48, ci 64, aby sa im investicia oplatila naplno.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

presne to sa mi stalo pred dvoma rokmi. Po vypršaní zmluvy, ktorá bola na otca som to musel dať do poriadku, ale nedalo sa. Musel som prejsť na wifi, ale už po dvoch troch mesiacoch sa to už dalo, ale zmluva podpísaná..... teraz ale chcem naspäť 4/4 fak neni 30/4
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Prechadzal som s DSL z Orange (hlupe FUP, s Netflixom nepouzitelna linka) ku SWANu, nikto ma na toto u SWANu pri zistovani cien, a dohadovani vsetkoho okolo neupozornil, az ked som rusil pripojenie, ma pani u Orange upozornila, ze mozem takto prist o DSL, lebo podla jej informacii, je obsadenost na DSL prepinaci v mojom uzle 100% (ziadny volny port). To som si myslel, ze len vymysla, aby som od nich neodisiel (predtym bolo x pokusov ponuknut LTE a pod.) ale po upozorneni na tuto situaciu u SWANu, si to aj oni overili konecne a potvrdili to. Ze mi teda nemozu garantovat, ze ten port v ktorom som teraz zapojeny ziskaju oni, ze linky si len prenajimaju od Telekomu a ze nemaju zmluvu s Orangom pre takuto situaciu (s Telekomom mali a ini provideri asi medzi sebou tiez nejake maju, tazkop ovedat, kto s kym). Velmi neprijemne... Napokon sa to podarilo, ale DSL u SWANu bola nakoniec uplna katastrofa, to je uz ale na inu temu. Rozhodne dobre, ze na to upozornuje, vela ludi sa na tom moze fakt popalit.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

u swanu je katastrofa uz aj taka trivialna vec ako prenos cisla ktore uz u nich raz bolo naspat k nim - ked som 3. den nemohol volat a riesenie v nedohladne, preniesol som sa prec, ani na 7. den tesne pred prenosom nebol problem odstraneny. tyzden som nemohol ani datovat, ani telefonovat ani posielat sms.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

dsl je téma. a dsl od telekomu je (bolo. už ho nepoužívam) pomalšie ako LTE swan. a o trtetinu menej evri.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aky bol problem s tym dsl u swan-u?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Velke plus redakcií dsl, ze sa venuje aj týmto témam, lebo štandardné médiá na témy okolo IT moc nechodia. Neviem či je to úmysel alebo len ich neschopnosť si na to najať ľudí, lebo ohľadom IT je to u nás eldorado a štát aj firmy si tu robia čo chcú. Celkovo mi príde, že štandardné médiá sú u nás určené len pre jednoduchých ľudí a preto je dobré, ze tu máme aspoň dsl.sk.
Odpovedať Známka: 9.7 Hodnotiť:
 

Bodaj by ked sa tomu venuju ludia ako ondrej macko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to tak
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Žiaľ, keby majetok všetkých nás postavený za čias našich otcov a matiek, Fico nepredal len za 750 milióna Nemcom a pritom na burze sa to mohlo predať za 1,2 miliardy, aj viac ak by bol záujem kupovať cena by išla hore… cca na 1,8 až 2 mld. Mohli predať akcie najprv rok medzi ľudí a až potom nechať kupovať firmy, aby si ľudia na predaji zarobili. Ale nie Fico radšej zobral rozdiel 450 milióna a rozdelil si trh na západný dištrikt SWAN a východný dištrikt T-Com.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Fico??
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A prečo to vôbec predávať????????
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pozri sa na sluzby co zabezpecuje stat/kraj/obec:
Zdravotnictvo - Nic moc
Skoly/Skolky - Si spokojny so stavom?
Elektronizacia - Ani neviem co napisat (eID, eHealth). Aspon danovy urad uz funguje relativne super.
Urady - Ked prides na urad mas pocit, ze funguje Nas zakaznik, nas pan? Alebo je tam pan uradnik?
Policia/Sudy - Ludia furt na namestiach a pred bytovkami.
Doprava - Bez eurofondov sa neda kupit pomaly ani elektricka, bez eurofondov je problem postavit dialnicu. Ak ju uz postavime, tak radsej zhotovitel skrachuje, nech to ludia postavia skoro zadarmo.
Dalo by sa pokracovat .....

Naozaj si myslis, ze Telekom v rukach statu by bol lepsia firma ako je teraz?
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Teraz sa pozri na tie isté služby vo FÍNSKU, VB, Švédsku, Nemecku, Nórsku. Typická miklosovska demagogia, dosad svojich ludi, nechaj ich rozkradnut, predať, lebo štát aká tvoji ľudia, je zlý vlastník.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ja samozrejme viem ako funguju sluzby vo Finsku, Nemecku, Lotysku. Bavime sa ale o momentalnom Slovensku a (nie demagogii ale) praktickych skusenostiach za poslednych skoro 30 rokov. Okrem toho tu Fico panuje poslednych 10 rokov (s kratkou prestavkou) a teda pisat o nejakom Miklosovi je uplne scestne.

Stat riadia taki ludia akych volici dovolia. A slovensky volic ma pred volbami zrejme kratku pamat. Ergo - narod ma taku vladu aku si zasluzi.

A to este z okolia na tom nie sme tak zle:
Cechy - prapodivny Zeman + STB oligarcha Babis
Polsko - uz ohybaju zakony o ustavnom sude a o pritomnosti novinarov v parlamente (Poliaci sa aspon lahko nedaju a hned v tu noc obklucili parlament)
Ukrajina - Zuri vojna s Ruskom
Madarsko - Orban sa asi o chvilu vyhlasi za cisara (media utlacovane, volebny zakon ti zo 40% hlasov da 70% poslancov)
Rakusko - Miestny Kotleba je uz vo vlade

Odpovedať Hodnotiť:
 

hlavne ze mame zidovske muzeum za zopar tisicok euro-shekelov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

aby to mohli prezrat na dochodkoch.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam kolegu v Rovinke a taktiez... Ak by zrusil DSLko, uz by ho nedostal, ani prechod, nic... ziaden volny port na DSLAMe... Tak ma k tomu este antenu smerom BA, bonding a 50/10Mbit s automatickou zalohou v pripade vypadku :)
Cisto antena 60/60Mbit.
Dokonca aj nam ako partnerovi Telekomu, niektore ziadosti zamietli, z dovodu nedostatocnej kapacity v lokalite.
Namiesto marketingoveho gigabitu, keby investovali do rozsirenia takychto sieti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nemozu nic deutsche telekom nepovoli :D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Navyše optiku ťahajú aj po starých stĺpoch drevených, za verejne peniaze z EU dostali dotáciu 650 milióna, mimo obce zakopú do zeme a v obci veselo po oporných bodoch aj keď je to v rozpore s dotáciou od EU, len klamú , že to je rekonštrukcia na pevnú linku. Pritom starú pevnú linku vyhadzujú zo stĺpov a dávajú pevnú mobilnú linku, oporné body tak využiku čiste len na optiku a prečo ??? no predsa preto , aby sa ZBAVILI tých ktorým musia zo zákona a zmluvy požičiavať vedenia t.j. Orange, SWAN, Slovanet, keďže oni o tom vedia, že ich takto vydrbú tak si preventívne stavajú svoje optiky.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Existuje aj partner optika. Ano, mozes mat orange optiku cez telekom opticky kabel. Ale dal by si to len blbec, maju tam rovnake FUP ako cez DSL. Skratka, neplati ze chcu "vytlacit" konkurenciu, ta sa zvacsa vytlaca sama (vyssie ceny pri VDSL, prisnejsi FUP a podobne).

http://dopice.sk/li9

Co sa tyka optiky po stlpoch, tak uz plne vyuzivaju vsetky nuancy zakonov, cize tam kde je priestor pre zakopanie (normovane odstupy existujucich sieti a podobne) zakopavaju lebo je to lacne, tam kde nie su, resp. je to nerentabilne (aj o tomto hovori ten zakon, napr. ak by sa koli tomu musela frezovat cesta), tak to ide po stlpoch.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak časom vám skončí DSL a nútene prejdete na optiku t-comančov za závratne ceny, len sa tešte napr. Taliansko Benátky paušál DSL či optika od 45 eur lepšie programy okolo 80 eur, Švajčiarsko SwissTelecom najnižší paušál 45 chf potom okolo 80 chf Nemci to isté 45 eur a viac. U nás napr. po tretom mesiaci Net+TV 2 x STB + archív 33 eur a to je vraj dotovaná cena po skončení 24 mes. viazanosti Vám pridajú 80 % ceny , ak nepodpíšete ďalšiu viazanosť, pŕiklad Net 25 eur po viazanosti + 20 = 45, ako vo zvyšku EU. To len teraz Vám dajú nízku cenu pokiaľ sú tu malý alternatívny ISP , ak týchto konkurenčne zničia už sa s Vami nebudú baviť ako v bavlnke.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ked tu chces mat Svajciarsko, tak sa nediv, ze ho dostanes za svajciarske ceny. Radsej tolko nevypisuj a chod makat.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Priemerny plat v Svajciarsku v 2017 bol 5472 Eur. Taky plat zamestnanom nedas, ked bude stat DSL linka 20 Eur. Vysoke platy automaticky znamenaju vysoke ceny sluzieb.
Porovnavat absolutne hodnoty cien u sluzieb to je skoro ako Kazimirov graf s cenou plynu.


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na zvysenie platov mozes zvysit zisk, alebo rovnaky zisk spravodlivejsie rozdelovat medzi majitelov a zamestnancov.
V slovenskych firmach majitelia maju vsetko a zamestnanci nic.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aj vsetci policajti su zli. Vazne???

Naozaj su (pri dnesnej konkurencii) vsetci majitelia firiem taki zli? Vsak si to mozu zamestnanci lahko skontrolovat. Uctovne zavierky su verejne. Lahko zistis, kolko firma zarobila, kolko zaplatila na daniach, kolko vyplatila zamestnancom na platoch, kolko zaplatita naviac odvodov. Aj kolko je dlzna, aj kolko ma pohladavok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

link asi lepšie takto:
https://www.youtube.com/watch?v=TtHsmP3sXPs
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Mám obdobnú asi 2-ročnú skúsenosť ale od Telekomu! Bol som varovaný tak u Orange ako aj vyrozumený od Telekomu, že ak sa pokúsim prejsť od Telekomu do Orange, prídem o miesto a budem si musieť počkať až sa nejaké uvoľní.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

tiež som chcel zmeniť poskytovateľa dsl, tak som si dopredu zisťoval, ku komu by som mohol prejsť , vypisoval som na zákaznícke podpory a vždy mi väčšinou odpísali, že nemôžu ma preniesť, lebo nie je voľný port, prípadne, že telekom im odobral voľné porty, takže tým pádom premňa migrácia dsl skončila...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam rovnaku skusenost v Sastine. Zrusili sme zmluvu s Benestrou, ale potom nas nevedel nikto iny pripojit, tak sme sa museli so sklopenymi usami vstat do Benestry. Oni ten volny port neposunuli inemu providerovi, ale drzali si ho.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Túto istú skúsenosť máme aj my na dedine. Bol vôbec problém dostať domov DSL pripojenie (trvalo nám to 3/4 roka) a teraz jednoducho nehodláme riskovať stratu. Mobilné pripojenie je u nás dosť mizerné, takže iná možnosť nie je.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je vazne taky problem najskor si objednat sluzbu u noveho operatora (ja napr.Telekom), ktory najskor posle technika pozrie ci je volny port, potom mi technik zavolal, a oznamil mi aky bandwidth ma moja linka a az potom som si objdnal ci M, XL atd?
Nasledne som mal dalsich 14 dni, aby som podpisal alebo odstupil od zmluvy.
No a potom zrusim sluzbu u stareho oeratora. Jediny risk je ze ak to spravne nenacasujem tak pridem o jeden mesacny poplatok.

P.S.: Sucasny proces ja k nicomu, ale da sa to.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Riesil som to rovnako, s tym ze ked ma technik prisiel zapojit a zistil ze stara sluzba je este aktivna tak velmi nechcel ale staci ho ukecat ze nech odpoji staru sluzbu a zriadi novu. Nasledne u stareho operatora bola 3 mesacna vypovedna doba ktoru sa mi podarilo vyreklamovat s tym ze nakolko mi bola sluzba zrusena, nemozem ju vyuzivat, co mi akceptovali a dobropisovali 3 mesiace.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Áno je, pretože tu sa riešia oblasti, ktoré majú obsadenosť slotov 100%.

Dokonca v mojom prípade nie je možné objednať službu od Telekomu, pretože Telekom neregistruje pokrytie DSL na mojej ulici :).. Dúfam, že chápeš.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ja chapem, ale ty mna asi nie.
Normalny clovek, ktory vie, ze je v oblasti, kde je 100% obsadenost tak nevypovie sluzbu skor ako ma novu a nejde dufat, ze ho pripoja niekam kam sa neda.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

OK, takže nechápeš
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ved toto ani smiesne neni..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tento internet je sice drahy, zastaraly, pomaly, ale na druhej strane mozete on prist :) nekup to
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Chapem ludi, ktori maju s tymto problemy, ale treba si uvedomit, ze nikto im ich sluzby nenuti. Maju na vyber mat alebo nemat. Ak su tam prekazky, tak zialbohu.
Popravde si skor predstavim situaciu, ze nejaky clovek caka na volnu linku, aby mohol mat vobec pevny internet.. a potom pride nejaky co internet mal, len sa mu daco nepacilo a chcel ist do koncurencie. Kto ma eticke pravo mat volnu linku skor?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mám opačnú skúsenosť. Chcem prejsť od Slovanetu k Telekomu a nemožno. Internet u Telekomu je na DSL oveľa rýchlejší a lacnejší ako u Slovanetu, ale nemôžem prejsť presne z dôvodov, čo sa tu píše. Na našej dedine má všetky DSL linky obsadené Slovanet, teda pri odhlásení u Slovanetu a náslôednom prihlásení u Telekomu hrozí strata slotu v prospech niekoho iného.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som nedavno prechadzal na DSL a vyberal som prakticky medzi dvoma operatormi, Orangom a Telekomom. Co ma prekvapilo bolo ze na linke telekomu ma operator prakticky prehovaral aby som si u nich DSL nezriadil, ze na danu rychlost co som chcel je tam vysoka cena atd. Mozno preto ze som mal zaujem len o dsl a ziadne dalsie sluzby. Nakoniec som zriadil u Orangu, kde to bolo za danu rychlost radovo lacnejsie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za komunistov ste si objednali pevnú linku a čakali ste na ňu aj rok, ak ste mali šťastie že budú. Ak boli všetky obsadené a nové sa nezriaďovali, tak ste nedostali nič.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak sa vráť do jaskyne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Grciam. Opat. Coskoro balim. Asi. Co uz.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jasny kartel
riesenie:
vypnut internet, iiebat na ne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Telekom musi mat cast portov vyhradenych pre alternativnych operatorov. Ak by v lokalite, kde je 100% vytazenost portov, preniesli vsetci pripojenie do Telekomu, ini operatori by nemali ziadne porty a to Telekomu legislativa zakazuje. Takze mozno preto sa neponuka prechod od inych operatorov k Telekomu, ale z Telekomu k inemu operatorovi sa internet preniest da. Stazujte sa poslancom, ktorych slovac volila. Tiez poznam ludi, ktori mali pripojenie u ineho operatora, kde ho zrusili, hned rano po zruseni chceli prejst do Telekomu a pri objednavke im povedali, ze nie su ziadne volne porty. Iny operator ich mal rezervovane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

technicky tomu rozumiem, ale z podstaty veci nie : co tak objednat dve sluzby naraz a potom druhu vypovedat? To je technicky neriesitelne, ci problem je to preklenovacie obdobie, kedy by clovek platil dve sluzby?
Odpovedať Hodnotiť:
 

niekde sa to nedá
Odpovedať Hodnotiť:
 

keď podpíšem zmluvu napríklad s orange a zruším zmluvu s telekomom, nemá náhodou orange povinnosť toto riešiť? ako mi môže dať podpísať zmluvu na nové pripojenie, keď mi nemôže poskytnúť zazmluvnenú službu?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár