neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Ťaženie kryptomeny webmi v Javascripte je efektívnejšie, než by ste si mysleli

Značky: kryptomeny

DSL.sk, 28.9.2017


Ťaženie kryptomeny Monero pomocou Javascriptu vloženého do webových stránok, ktoré bolo v posledných dvoch týždňoch v podobe skriptu služby Coinhive zodpovedné za niektoré incidenty vrátane ťaženia na stránkach slovenského Denníka N, je prekvapivo relatívne efektívne.

Relevantnou metrikou efektívnosti bez ohľadu na cenový vývoj kryptomeny je samozrejme porovnanie výkonu Javascriptového kódu s výkonom najlepších natívnych kódov ťažiacich Monero.

Po tom, ako sme vo viacerých článkoch kládli otázku efektivity, uskutočnil porovnanie reálnych výkonov a efektívnosti čitateľ nášho servera, programátor Martin Gašparek z firmy Analytica Design.

Celková efektivita

Gašparek porovnával ťaženie na notebooku s 3.4 GHz štvorjadrovým osemvláknovým procesorom Intel Core i7-6820HQ. Porovnával výkon Coinhive skriptu s natívnym minerom Xmrig-2.3.1.

Maximálny výkon, ktorý dosiahol Coinhive skript, bol cca 72.7 Hashov za sekundu. U natívneho minera to bolo 276.8 H/s. Javascript tak dosahuje cca 26.3% výkonu natívneho minera. To je samozrejme výrazne menej ako natívny miner, na druhej strane to zdá byť vzhľadom na povahu ťaženia a obvyklú mieru optimalizácie kódu na ťaženie v porovnaní s implementáciou v jazyku akým je Javascript bežiaci v prehliadači relatívne zaujímavá efektívnosť.


Porovnanie efektívnosti ťaženia Monera Javascriptom a natívnym minerom, kliknite pre zväčšenie (screenshot: Martin Gašparek)



Určite je to úroveň efektívnosti, ktorú stojí za to využívať najmä osobám za rozličnými podvrhnutými stránkami a inými podobnými incidentami. Dá sa tak očakávať, že podobné skripty sa budú vyskytovať na webe v čoraz väčšej miere a je sa im tak potrebné brániť.

Pre maskovanie týchto aktivít ale samozrejme môžu stránky podvrhávajúce ťaženie bez vedomia užívateľov znižovať využitý výkon, respektíve ten môže byť reálne menší ak užívateľ inak vyťažuje svoj počítač.

Detaily efektivity

Keďže schéma ťaženia CryptoNote použitá u Monera nie je postavená iba na vysokom výpočtovom výkone CPU a pre zabránenie vykonávania na špecializovaných ASIC čipoch je u nej kľúčové aj intenzívne využívanie množstva pamäte, výkon minerov Monera je komplexnejšou otázkou a efektívnosť môže silno závisieť na konfigurácii počítača.

Čitateľ zároveň testoval tiež výkon pri rozličnom počte vlákien a zistené výkony sú pomerne dobre vysvetliteľné princípmi jednotlivých minerov.


Ilustračný obrázok, včerajšie ťaženie krytpomeny na dennikn.sk, v stave s vyťažovaním jedného vlákna, kliknite pre zväčšenie



Konkrétne pri jednom vlákne dosiahol Coinhive výkon 16.6 H/s, Xmrig 73 H/s, relatívna efektivita tak bola 22.7%. Pri štyroch vláknach zodpovedajúcich štyrom fyzickým jadrám boli výkony 48 H/s a 270 H/s, teda efektivita 17.8%. Pri zvyšujúcom sa počte vlákien sa výkon Javascript minera zvýšil až na finálnych 72.7 H/s, u natívneho sa ale naopak znižuje na cca 50 H/s.

Tieto čísla zodpovedajú princípom a obmedzeniam jednotlivých minerov. Jedno vlákno počítajúce CryptoNote a teda Xmrig potrebuje 2 MB pamäte s čo najrýchlejším prístupom. Výpočet jedného vlákna je najrýchlejší, ak sa všetky potrebné dáta zmestia do rýchlej cache pamäte. L1 a L2 majú príliš malé kapacity, kapacita L3 je už ale v megabajtoch. Konkrétne Core i7-6820HQ má 8 MB L3 a preto je na tomto procesore najefektívnejšie spúšťať štyri vlákna natívneho minera a výkon je reálne limitovaný kapacitou L3 cache.

Zároveň na moderných CPU podľa zistení Gašpareka nie je následne ani pri využívaní iba L3 úzkym hrdlom výkon jadier CPU a celkový výkon ohraničuje rýchlosť komunikácie s L3.

S vyšším počtom vlákien už musí algoritmus pristupovať do výrazne pomalšej hlavnej pamäte a klesá ako výkon jedného vlákna tak celkový výkon.

U Javascriptu je situácia iná, celkový výkon je tu zrejme limitovaný kombináciou limitu výpočtového výkonu Javascriptu aj rýchlosťou hlavnej pamäte využívanej kvôli pravdepodobne nezanedbateľne väčšiemu pamäťovému overheadu pri vykonávaní Javascript kódu. Preto je výkon možné zvyšovať aj po prekročení počtu jadier vychádzajúcich z veľkosti L3 deleno 2 MB aj prekročení počtu fyzických jadier.

Teplota, spotreba a GPU

Ťaženie kryptomien a jeho efektivita má aj ďalšie aspekty. Javascript miner využívajúci vyšší samotný výpočtový výkon jadier napríklad zvyšuje teplotu CPU oveľa viac ako natívny, pri štyroch vláknach mal u JS teplotu 85 stupňov C a u natívneho 72 C.

Pravdepodobne podobne bude na tom aj spotreba, ktorá je u Javascript ťaženia vyššia.

Pri započítaní týchto faktorov do celkovej efektívnosti by bola efektívnosť ťaženia Javascriptom nižšia. Na druhej strane osoby za podvhrnutými stránkami a podobnými aktivitami samozrejme spotreba a teplota procesorov užívateľov príliš nezaujíma.

Monero sa síce nedá ťažiť na špeciálnych hardvérových čipoch, dá sa s o niečo väčším výkonom ako na CPU tažiť na GPU. K dispozícii sú implementácie pre Nvidia aj AMD karty, podľa Gašpareka pre integrovanú Intel grafiku prítomnú v jeho notebooku ale miner k dispozícii nie je a Javascript miner tak dokáže vyťažiť spomínaných 26.3% z maximálneho možného ťaženia na tomto notebooku.

Čo robiť proti webovým minerom

Miner ťažiaci Monero je Javascript kódom, ktorý je možné zablokovať dvomi základnými spôsobmi, buď vypnutím Javascriptu alebo blokovaním konkrétneho HTML kódu blokovačmi reklamy a ďalšieho nežiadúceho obsahu.

Coinhive miner je možné zablokovať konkrétne zablokovaním URL adresy skriptu coin-hive.com/lib/coinhive.min.js, napríklad u najpopulárnejšieho blokovača Adblock Plus a kompatibilných je to možné pridaním užívateľského filtru s textom "||coin-hive.com/lib/coinhive.min.js".

Blokovať alebo upozorňovať na službu začínajú už aj antivírusy.

Ďalším riešením, ako jednoducho v súčasnosti zablokovať službu Coinhive, je na úrovni DNS v počítači užívateľa prípade na routeri alebo firewalle v domácnosti alebo firme. V príslušnom súbore na jednotlivých zariadeniach je možné doméne využívanej službou coin-hive.com priradiť pevnú nesprávnu IP adresu, napríklad 127.0.0.1.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky


Diskusia:
                               
 

No skusal to niekto v Node.js, aky je tam rozdiel vo vykone?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Z akeho dovodu by mal byt vykon v node.js iny ako v prehliadaci ?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

V8 engine je zrejme vykonejsi ako implementacia ecmascriptu v prehliadaci.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

.. Inak toto vyuzit ako sposob platby za e- informacie lebo data by nebolo zle ... Ked citas SMEcko a nemaz predplatene .. povolis javu miner .. a ta doluje pokial si na platenom kontente ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ešte keby V8 nepoužíval Chrome, alebo Opera.
Odpovedať Hodnotiť:
 

lenze chalosi nepouzivaju javascript ale webassembly skompilovany z C.. a teda 20% percenty vykon orpoti nativnemu kodu je skor smutny
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

a co si cakal od dynamickeho skryptovaceho jazyka ze bude rovnako vykonny ako nativny kod procesora. jit je sice pekna vec po teoretickej stranke ale v praxi je to len rozpravka na dobru noc pre neskusenych programatorov.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

bratm najprv si daj webassembly do gugla pac asi nemas predstavu o com sa bavime
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ty si vazne nebodaj myslis ze webassembly vykonava rovno strojovy kod??? S prispevkom nad tebou plne suhlasim.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Ananás sa síce sekol s tým natívnym kódom, ale pičoviny trepe aj ten kokot s kryptickým menom. Takže gratulujem, súhlasíš s pičovinou.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Sorry ak je to blba otazka,nieco sa mi vsak nezda.

>>>zablokovat coin-hive.com/lib/coinhive.min.js

Musi taziaci skript chodit na tuto adresu?
Predpokladam,ze ak by som chcel vytvorit web stranku navstevnici ktorej by tazili monero, najprv by som sa musel zaregistrovat u conhive.com. Po registracii by som im zadal adresu monero penazenky, do ktorej by som ocakaval platby z tazenia. Oni by mi pridelili nejaky retazec, ktory by u nych bol sparovany s mojou penazenkou. Pri vytvarani web stranky by som pouzil tento prideleny retazec a ich javascript.
A prave kvoli tomuto pridelenemu retazcu musi browser stiahnut kód prave z adresy coinhive.com/lib/coinhive.min.js

Neslo by umiestnit na web stranku javascript kód taziaci priamo do konkretnej penazenky,bez nutnosti navsivit coi-hive.com?



Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Máš polovicu pravdy. Skript môže byť u teba na serveri a nemusí byť na coinhive, ale coinhive zrejme rozdeľuje úlohy, aby sa počítalo efektívne a dva stroje zbytočne nepočítali rovnaké hodnoty a preto musí s coinhive komunikovať, aby dostal ďalšie údaje pre výpočty. Ak blokneš coinhive skript blokovačom reklamy, bude to zrejme v tom prípade ťažiť ďalej, ale ak blokneš doménu nastavením inej IP ako sa píše na konci článku, tak ťažiť to nebude ani omylom.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Treba bojkotovať navštevovanie pornostránok.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

A na čo by bol súci taký net?
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Aby si realne trtkal realne zeny
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

vies co to stoji penazi?


Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Neviem, povedz koľko si mám našetriť.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

deväť
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Priradiť 127.0.0.1 IP adresu 127.0.0.1 ale priekazne nepomaha.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

To nevadí ale priekazne si sa ukázal ako implementovaný kokot.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a spusta sa tento script aj na mobilnych zariadeniach? telefony tablety a pod.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano, funguje aj na telefonoch a tabletoch. Uz som sa s tym skriptom chvilu hral a fakt je to efektivnejsie, ako rozne GUI minery typu Minergate. Zatial sa ale len velmi tazko nastavuje vyuzitie procesora, kedy parametre threads a throttle nefunguju, resp. nefunguju spravne.
Pokusne som to umiestnil vnorene na jeden web a skusal som to nechat pustene na par PC. Zisky su male, ale na velkych weboch s nizkym vytazenim by to vedelo zarobit slusne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a v eurach? ja to chcem vycislene v eurach
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

coin hive ti zarobi 22.7% z toho co by ti zarobil nativny miner. V eurach samozrejme :D

Ak neratam poplatok 30%, ktory si coin hive uctuje.

takze len 15%


Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

22 H/s ~= 1 €/mes.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tu si najdi svoj hardware
http://ix.sk/FeMfx
a vypocitaj si svoj zisk ked chces tazit,tu je kalkulacka
http://ix.sk/cQ0Dv
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

mas minus za nepouzitie ludoveho skracovaca dopice.sk
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Odporucam do blokovanych domen pridat aj:
coinhive.com

sluzba sa stahuje na novu domenu ;)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Bitcoin pada, zelaj si nieco...
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

DSL.sk neprida ten skript? Aby sme zistili kolko to vytazi a reklamy mozu ist pootm dopice.sk
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

som za, na 1 mesacny test
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

zaujimava alternativa a uvidime ako rychlo sa to rozsiri aj ked tusim na nejakom webe robili hruby odhad, kde pri 300M navstevnosti piratebay mesacne, to natazi nieco cez 10k $ co na jednej strane nieje zanedbatelne ale pri tej navstevnosti oproti prijmom z reklami je to to prdinec. V lepsich casoch, ked piratebay fungoval na reklame, tvrdili ze mesacne mali prijem cez 100k $. A mimochodom zablokovat taketo minery pod js nebude cez plugin az taky problem. Staci pozriet na vytazenie cpu/gpu a hotovo. Samozrejme asi casom budu aj sofistikovanejsie, ale zas ak obmedzia vykon, natazia menej..
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Momentalne ma piratebay prijem z reklamy 60 000 eur mesacne. Teda aspon takuto cifru mi odpisali.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Čo tak si zopakovať matematiku ZŠ, resp. sa vôbec nevyjadrovať k veciam o ktorých nemáš šajn.
Na TPB je priemerný strávený čas 5 minút.
Bežný procák dá cez C-H cca ~10 H/s na 2 thready
300M*300s*10H/s =900GH.
To je 500k $ mesačne.

TPB generuje 2 miliardy pageviews, aj pri započítaní 50% Adblock/NoJS dajú mesačne cca 300-500M pop-upov.
Aj traffic tvoria väčšinou žebráci, 1,5$ RPM dosiahnu aj keby nechceli. To je 450-750k $ za mesiac.
+ majú reklamu na kopec bloatware-u resp. malware dropperu, affiliate na VPN, a direct reklamu v sidebare.
Takže 1M mesačne urobia ľavou zadnou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ten chlapec Martin Gaparek to ako testoval? Mne to dava 660 H/s pri rovnakom CPU i7-6820HQ pod linuxom (16GB ram) - sgminer-gm-xmr

Pan expert ma asi nieco zle ked mu to dava len 276.8 H/s
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Asi bude nieco zle na vasej strane, kedze SGminer je na GPU, nie CPU ;) skuste nejaky cisto CPU miner.

276Hs je na 3.4Ghz 4 vlakna. na OC 3.6Ghz sa da priblizit k hranici 300Hs
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Tazi mi to stabilne na 660 H/s. Grafiku mam integrovanu tak nemoze to tazit na GPU
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Ok, rozumiem. Zaujalo ma to. Viete mi poslat conifg SG-minera a pripadne screenshot? Vyskusam to, a rad priznam chybu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nemá nič len mele sračky. Podľa zúfalej snahy "ohúriť" cudzích ľudí na DSL má evidentne nejaký 10-ročný črep na splátky od Orange-u so 1C/1T Sempron+ a 1GB RAM a S.M.A.R.T. mu už rok hlási že má hodiť HDD do kontajnera.

Väčšina 2-core i7 U-series má standalone GPU (960, 1050 ...).
Na Alze (ktorá má širokú ponuku NTB) nie je jediný i7 HQ (4-core), ktorý by nemal standalone GPU.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Tu treba povedat, ze moj nema ;) To je ten na ktorom som to testoval.
HP 650 G2, s CPU i7-6820HQ. Bez dedikovanej grafiky, len iGPU HD530. Takze "Elektrarne" moze mat pravdu. Len nech sa podeli o to, akym sposobom dokazal tazit na CPU cez SGminer a este k tomu viac ako 2 krat tolko Hs ako najoptimalnejsie CPU minery ake som nasiel a otestoval.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Aby som to poupravil, nevedel som ze mam v iMacu integrovanu proper graficku kartu Radeon Pro 575 with 4GB. Takze beriem spet a ospravedlnujem sa za pochybenie asi ten miner pouziva aj gpu. ale 660 H/s ako som povedal to dava so spominanou kartou a i7 CPU.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ako ste prinutili sgminer aby pouzival aj CPU? Vcera som asi hodinu skusal nastavit ho aby pouzil CPU, a nenasiel som ziadne nastavenie ktore by to umoznilo. Vzdy pri spusteni zlyha na tom ze nema vhodnu GPU.

Chcem tym povedat, ze je celkom mozne ze sgminer naozaj nevie pouzit CPU na tazenie. Tym padom, ale viete pouzit este iny miner a tazit aj na CPU. Malo by Vam to hodit dalsich 200-300H/s navyse. Nemam prehlad v tom, ktory je najlepsi na linux, ale na win som dosiahol najlepsie vysledky prave s xmrig. Dajte vediet ci to nejak pomohlo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vdaka za info, cennim si tuto radu... Skusim zistit nejaky cpu miner iba a spustit ho spolu s tym gpu minerom ci to hodi nieco navyse. Ale ta karta com som spominal hore je integrovana takze pocitam ze nema az taky vykon ako normalna s dvoma alebo troma aktivnymi ventilatormi...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Rado sa stalo. Podla benchmarkov na tejto stranke ( cnhv.co/1pje :) desktopova RX 570 robi okolo 800H/s. 575 som tam nenasiel.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Každý deň aspoň jedna nová story .......
Nevedel som že mám standalone grafiku.
Mám procák z Macbook-u v iMac-u
Linux sa mi zmenil na Mac OS (okriplený Unix).
Zajtra to bude čo? Renault Clio i7-6820HQ dCi?
A pozajtra to bude IQ8-6820HDMI?

:D :D :D Pozdravujem tvoj Sempron, trotl.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Precitaj si poriadne predtym jak si domyslas... A kto mal vediet ze v iMAacu moze byt integrovana grafika nejaka lepsia ako zakladna ked je to to tak tenke ze sa to skoro zlomi??? A len pre tvoju info ano, mam tam aj Linux (kokretne Ubuntu - EthOS 1.2.5) kedze mining software nejde pod MacOS a na macu mozes kludne nabootovat linux alebo windows bez akychkolvek obmedzeni. Pozdravujem!
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Myslím že ti už dobre naložili.
Choď sa vyplakať mamke. Možno ti hodí nejaké drobáky.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ale ak mate sposob ako z tohto CPU vytiahnut 660H/s budem Vam velmi vdacny ak sa podelite o skusenosti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Elektrarne tu uz asi dnes neuvidime.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ze sa ludom zobrazuje vsade pokokot reklam ktore casto beru z CPU aj 100% nikoho nezaujima ale akonahle to uz tazi kryptomenu je to najhorsia vec na svete ktoru treba hnet znicit.

Tu je pekna ukazka ako by to vyzeralo keby internet existoval bez reklam az do teraz a zacali by sa do neho dostavat az teraz.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Problem je ten ze reklamy niesu dobry - isty zdroj prijmov. Nie kazdy uzivatel ktory stranku navstivi a reklamy vidi tak na nich aj reaguje, klikov na reklamy je este ovela menej a novych zakaziek na zaklade reklam je este menej, musis splnat rozne podmienky pre reklamy. Ked tam das nejaky miner tak tie stranky zarobia podstatne viac, trebars na ukor vykonu tvojho PC a teda aj jeho zvyseneho odberu elektrickej energie, ktoru zase platis len ty, popritom si aj tak budes musiet platit predplatne, na stranke budu nadalej aj reklamy a uz len za kazdy clickbait na takuto stranku takto autor zarobi viac ako len cez reklamy. Je to dobry napad ale v realite somarina.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Myslim ze pokial tu sracku zacnu blokovat ISP na ich DNS serveri tak to skonci rychlo.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

a na zaklade coho? len tak sa rozhodnu a budu blokovat sluzbu, kt nie je nelegalna? Dakujem neprosim, lebo boh vie kde by to skoncilo...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

efektivnejsie? ja som si nist o tom nemyslel. srat im na to.
az bude bitcoin zas stat 150 eur, potom ich to prejde samych.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

to sa uz nikdy nestane ze by bitcoin stal 150 eur, kedze tazba jedneho bitcoinu je nieco cez 1000 dolarov ak mas dobru cenu elektriky. Ziadny miner ti nebude predavat bitcoin lacnejsie ako to co ho stala praca na jeho tazbu.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

V 80. rokoch sa tazilo uhlie, ktoreho cena bola nizsia ako cena na trhu.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No... ale keď od neho nikto nebude chcieť ten bitcoin kúpiť, ani mu za neho nikto nebude chcieť dať žiaden tovar/službu, tak mu bude načo? A ver tomu, že toto sa v blízkej budúcnosti aj stane.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Bitcoin práveže narastie minimálne ešte 10 násobne. Zatiaľ je to všetko ešte len na začiatku. 140 miliárd market cap cryptomien pôjde ešte len hore aspoň na 1 trillion. Bitcoin je kráľ v kryptomenach, keď chceš kupovať altcoiny na burzách tak potrebuješ ich kúpiť s bitcoinom. Takže ti musí prejsť bitcoin rukami ktorého množstvo je len 16 miliónov v obehu. Keď z toho bude mainstream bublina uvidíš ze bitcoin bude mať hodnotu 5 cifernu. A vždy bude mať historickú hodnotu aj keď bude jedného dňa dominantná iná cryptomena. Pretože bitcoin bol prvý a cele toto spustil. Ľudia čo majú bitcoin poumieraju a s nimi aj ich peňaženky čiže stále bude menej bitcoinu v obehu a ťažšie sa bude ťažiť. Takže bude vzacnejsi a rast bude na cene. Aj zlatá minca z alexandrovej ríše dnes stojí aj milión eur. Takže tak.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Čo klesne na hodnote je americký dolár. Eurá, atď.
To je dlhodobá bublina ktorá čoskoro splasne. Židovskí zionisti okrádajú nás všetkých pridávaním ďalších a ďalších peňazí do obehu a tým znižujú hodnotu peňazí. Nútia ta tak rýchlo míňať peniaze a podporujú tým konzumáciu nepotrebych somarin ktoré sa zbytočne vyrábajú. Pri mene kde je naopak deflacia ako bitcoin človek radšej bude šetriť a bude sa mu hodnota peňazí zvyšovať a človek začne žiť menej konzumny život. Bude kupovať čo potrebuje. Zníži sa výroba nepotrebných somarin keď sa po nich zníži dopyt.

Teraz povec čo je ekologickejsie pre planétu? Fiat currencies alebo crypto?
Crypto wins. Proste to je budúcnosť a klasické peniaze ktoré poznáš zaniknú postupom času. Tak ako sa prešlo z kovov na papiere, prejde sa z papierov na kryptomenu. Tí čo si to uvedomia na začiatku predtým ako to bude naozaj mainstream majú dobrú príležitosť zbohatnúť.

Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

"A ver tomu, že toto sa v blízkej budúcnosti aj stane." Na základe čoho argumentuješ? Subjektívneho pocitu že kryptomeny sú proste blbosť? Ľudia ako ty budú aj o 50 rokov tvrdiť že je to bublina a nikto im to z hlavy nedostane pretože tomu proste veria. :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár