Po amerických policajných zložkách majú psov, ktoré sú schopné nájsť pri prehliadkach skryté elektronické pamäťové médiá a elektroniku, aj policajné zložky v Európe.
Konkrétne dvomi takýmito psami sa dnes pochválila britská polícia z miest Devon & Cronwall a Dorser, podľa jej informácií ide o vôbec prvých dvoch psov schopných detekovať pamäťové médiá v Európe.
Polícia hovorí o schopnosti hľadať SD karty, USB kľúče, pevné disky, mobilné zariadenia a počítače. V USA sa na tieto účely cvičili labradory, britská polícia má jedného labradora a jedného anglického špringer španiela.
V Británii ide zatiaľ o pilotný projekt, psy sú nasadené v akcii zatiaľ len týždne. Sú prizývané ale k prehliadkam po celej krajine a podľa oznámenia už identifikovali skryté SD karty a bližšie nešpecifikované skryté "malé zariadenie".
Britská polícia nespresnila ako psy dokážu identifikovať túto elektroniku, ich výcvik ale vychádzal z metód trénovania používaných na výcvik takýchto psov v USA. Podľa minuloročných informácií z USA je viacero psov používaných policajnými zložkami a FBI v USA trénovaných na detekovanie jednej špecifickej chemikálie.
Britská polícia predstavuje psov hľadajúcich pamäťové médiá a elektroniku (video: britská polícia)
O akú chemikáliu ale ide nie je jasné. Ako sme informovali v tomto článku, podľa trénera jedného zo psov má ísť podľa jeho informácií zrejme o chemikáliu na doskách plošných spojov.
Podľa reportáže televízie NBC upozorňujúcej na iného psa vycvičeného v rámci iného programu má ísť zase o chemikáliu "používanú na chladenie pamäťových čipov". Pamäťové čipy vo väčšine detekovaných typov médií ale nie sú samozrejme pri používaní aktívne chladené, či má ísť o chemikáliu používanú na chladenie vo výrobe alebo nejaký materiál pre efektívnejšie odvádzanie tepla z čipov nie je jasné.
Minuloročná reportáž televízie KSL o psovi URL (video: KSL News)
Informácie o úplne prvých psoch vycvičených na tento účel priniesla už pred časom agentúra Bloomberg. Podľa jej informácií chemikáliu, ktorá sa používa pre výcvik takýchto psov, identifikoval forenzný expert Jack Hubball a má ísť o jednu chemikáliu nachádzajúcu sa na doskách plošných spojov, pevných diskoch, flashových kľúčoch. Jej povahu ale polícia agentúre odmietla charakterizovať.
what Titulok príspevku musí mať dĺžku aspoň 5 znakov.
Od: Mxxl
|
Pridané:
15.9.2017 18:41
koľko spoločných chemikálií akože obsahujú tieto zariadenia a ostatné výrobky a elektronika ju neobsahujú? To je fakt také ťažké (ľuďom z oboru znalým problematike) vyvodiť vylučovacou metódou konkrétnu chemikáliu?
Re: what Titulok príspevku musí mať dĺžku aspoň 5 znakov.
Od reg.: K-NinetyNine
|
Pridané:
18.9.2017 8:55
nie som ani len elektrotechnik amater, ale tak napriklad kalafoniu, cin, pri vyrobe dosky pouzivany chlorid zelezity, alebo peroxodisiran amonny a ine chemikalie, s ktorymi sa pri vyrobe a spracovavani dosky pracuje, nenosis bezne vo vreckach. cize aby som ti odpovedal, ano je take tazke vylucovacou metodou najst konkretnu chemikaliu.
Re: 5 znakov
Od reg.: roob_
|
Pridané:
15.9.2017 21:30
jak mne? minule som siel montovat do jednej haly 120 RJ45 zasuviek a pri tretej som navrtal kabel ze neslo pol haly. 10 elektrikarov tam zacalo behat ze coje. No roob navrtal kabel, co by bolo kuwa!
Re: 5 znakov
Od reg.: roob_
|
Pridané:
15.9.2017 21:34
a ano, krizom krazom. Montoval som v kuchyni doma vstavanu skrinu. Vrtal som na zem kolajnicu a pri okne vedla steny 5cm vrtam, vrtam.. zhaslo v kuchyni svetlo, ako luster. Odvtedy nejde.
Re: 5 znakov
Od: Neviem-
|
Pridané:
15.9.2017 22:07
Jak odvtedy nejde? Majzlík, kladivo, ručne vysekať, povysávať, spojiť. Zaliať cementovým poterom, nalepiť dlaždicu, vyšpárovať. Dva krát hodina ležérnej práce s plechovkou piva v ruke.
Re: 5 znakov
Od reg.: roob_
|
Pridané:
15.9.2017 22:57
dalsia hodina vybrat veci zo srine, dalsia dat spet, dalsia hodina rozobrat skrinu, dalsia dat spet. Raz to spravim, prave teraz mfp, chladnicka je vysoka, polozil osm na nu lampu a svieti to rovnako. No.. "rovnako".
5 znakov
Od: Kiraa Corsac
|
Pridané:
15.9.2017 19:32
Počul som o prehľadávaní laptopov a USB kľúčov keď cestujete lietadlom, ale rieši to niekto keď veci posielate poštou? Mám pocit že tam pamäťové médiá nikoho nezaujímajú. Či má niekto inú skúsenosť?
Re: 5 znakov
Od: 775665875
|
Pridané:
15.9.2017 21:50
To záleží od toho, či na sociálnych sieťach, mailoch zdieľaš, komunikuješ nebezpečné témy pre ten ktorý štát. Ak tajné služby toho ktorého štátu vyhodnotili tvoju komunikáciu ako pre ten ktorý štát ako nebezpečnú, tak istotne budú sledovať aj tvoju poštu. Samozrejme nie slovenské. Prípadne ťa pred cestou do tej ktorej krajiny rovno bude kontaktovať veľvyslanectvo toho ktorého nemenovaného štátu a pozve ťa na interview.
a tam na tom intervive budes suchat podrazkama topanek na ten ich kobercek.
a oni polla toho jak suchas budu vedet ci ti daju vstup alebo nedaju vstup.
treba sa spravne naucit kobercekovemu suchotu ked ces vstup.
zacni uz dnes nacvik kobercekoveho suchotu ale len toho spravneho kobercekoveho suchotu bo su aj nespravne kobercekove šuchoty keré ťi ale vstup nezaisťá.
Aj lacné android zariadenia a čo Apple ?
Od: meter hkhdsf
|
Pridané:
17.9.2017 13:26
Zaujímalo by ma či nájde aj lacné android mobily alebo tie od Apple. Počul som že tie lacné androidy moc nevoňajú hlavne mladým prípadne náročným užívateľom. A istá skupina je priam alergická na všetko od Apple - Nerobí to psíkom problémy ?
Ako pes vuňuchá v kamióne plného elektroopadu z počítačov pamaťové médium ? Vie aj podľa čuchu na ktorom je niečo uložené a ktoré sú prázdne ? A je to ? A je to ? A je to vôbec pes ?