neprihlásený Utorok, 23. apríla 2024, dnes má meniny Vojtech
Šialenstvo ťaženia kryptomien pokračuje, predstavená doska pre 19 grafík

Značky: kryptomenyGPU

DSL.sk, 25.8.2017


Aktuálny záujem o ťažbu kryptomien bežnými užívateľmi zrejme stále nekončí, keď jeden z najväčších výrobcov pevných dosiek Asus predstavil na tento účel novú dosku s ešte extrémnejšími parametrami ako podobné existujúce produkty.

Jeho Asus B250 Expert Mining formátu ATX má totiž až 19 PCI Express slotov, jeden x16 a osemnásť x1 slotov.

Takýto počet slotov sa na dosku štandardného formátu samozrejme zmestí len veľmi nahustene a nepočíta sa s kartami osadenými priamo v slotoch. Karty sa do nich prípájajú cez rozširujúci kábel.

Doska má päticu LGA 1151 a podporuje procesory Intel Skylake a Kaby Lake, dva sloty pre DDR4 pamäť je možné osadiť spolu maximálne 32 GB RAM.

Doska má vzhľadom na svoje potreby pomerne neštandardné napájanie. Keďže takýto vysoký počet kariet má vysokú spotrebu, na doske sa nachádzajú až tri 24-pinové EATX konektory pre pripojenie napájania a napájaná bude tromi zdrojmi. PCI Express sloty sú rozdelené do troch skupín, pričom každý zdroj bude napájať jednu. Navyše pri každom slote je samostatný kondenzátor na stabilizáciu napätia.

Súčasné ovládače AMD a Nvidie podľa Asusu dovoľujú každý maximálne osem GPU, skombinovaním osem GPU jedného a druhého výrobcu by tak bolo možné osadiť maximálne 16 kariet. Či ide len o informáciu pre Windows alebo podobne je počet limitovaný aj na Linuxe nie je jasné. Navyše od celkového počtu 14 GPU sa majú podľa Asusu používať grafiky Nvidie s P106 GPU. AMD ale chystá nový ovládač, ktorý umožní využívať viac ako osem GPU od AMD a spolu osadiť všetkých 19 slotov.

Asus tento týždeň informácie o doske poskytol hardvérovým serverom a začal dodávať jej vzorky, kedy ju uvedie na trh a v akej cene neoznámil. Podľa niektorých zdrojov má cena dosahovať ale slušných 130 dolárov.


Asus B250 Expert Mining, kliknite pre zväčšenie (foto: Asus / Anandtech)



Takáto doska umožňuje zvýšiť efektivitu pri ťažení, keď je potrebných menej ďalších komponentov okrem GPU vykonávajúcich samotné ťaženie a zároveň ťaženie na jednom počítači sa manažuje ľahšie ako prípadne na viacerých.

Znovu zvýšený záujem o ťaženie kryptomien začal na jar, najmä s extrémne rýchlym zvyšovaním hodnoty meny Ethereum. Prvá a najpopulárnejšia kryptomena Bitcoin sa dá efektívne dolovať a už viacero rokov sa doluje pomocou špeciálne na tento účel navrhnutých jednoúčelových tzv. ASIC čipoch.

Viaceré ďalšie kryptomeny, ktoré prišli po Bitcoine, používajú pri dolovaní ale iné typy náročných výpočtov nerealizovateľných efektívne na jednoúčelových čipoch najmä pre vyžadovanie veľkého množstva pamäte. Tieto typy výpočtov boli zvolené úmyselne aby nebolo možné rapídne zvyšovať výkon ťaženia pomocou ASIC čipov a najefektívnejším spôsobom ťaženia v súčasnosti je u nich stále využitie GPU. Najpopulárnejšou z nich je aktuálne práve druhá kryptomena podľa trhovej hodnoty, Ethereum.

Práve záujem o ťaženie Ethereum, ktoré začalo byť na jar po rapídnom zvýšení ceny pomerne efektívne so zaujímavou návratnosťou, spôsobil vypredanie viacerých modelov grafík cenovo efektívnych na tieto výpočty, najmä AMD Radeon RX 400 a 500 s architektúrou Polaris. Aktuálne je už cena Ethereum o niečo nižšia ale najmä oproti druhej polovici júna, kedy bol dosiahnutá maximálna cena, sa už takmer zdvojnásobil výkon zapojených minerov a s rovnakým výkonom tak miner vyťaží úmerne menej kryptomeny.

V reakcii na jarnú vlnu záujmu v každom prípade začali výrobcovia predstavovať grafické karty určené špecificky pre ťaženie a podobne výrobcovia základných dosiek uviedli viacero modelov pre ťaženie s vysokým počtom PCI Express slotov. Napríklad ASRock H110 Pro BTC+ má trinásť, nová doska Asusu ju tak ešte prekonáva o šesť.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Vydaná Fedora 40
Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte
NASA opravila sondu Voyager 1, aktualizovala softvér aby nevyužíval poškodenú pamäť
Telekom má nové programy Swipe pre mladých, aj s neobmedzenými dátami
Dánsko chce vybudovať minimálne 6 GW veterných elektrární, v mori
Dnes pribudne ďalší vysielač digitálneho rádia
Skylink zvažuje sprístupnenie Live TV pre Linux s nižším rozlíšením
Qualcomm uvedie nový CPU pre notebooky v stredu, bude mať aj nižšiu verziu
Android prešiel na lepší SW dekóder AV1, umožní prehrávať AV1 videá na viac smartfónoch
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu


Diskusia:
                               
 

Ludia kupujuci kryptomeny su retardovani. Skor alebo neskor pride regulacia a pridu o vsetko.
Odpovedať Známka: -5.1 Hodnotiť:
 

Ale koľké prachy a za aké sprostosti to ľudia dajú...

Inak musí mať tá základovka poriadne napájacie cesty, keď tam idú 3 ATX zdroje a ešte prídavné Molex konektory pripojiť. To je čosi dosť zvláštne...
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

viac vrstiev, viac adidas... :)
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Uááaaaa! Uáaaaaaaaaa!! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit!!!! Uááaaaaaaaaaaa hop hop!!!!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Priekazne?
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Dosli ti tabletky?
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

V rámci registračného bonusu priekazne dochádzajú všetkým novým záujemcom prostredníctvom kuriérnych služieb vo väčšom množstve.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

KONECNE. Konecne je jasne odkial berie tie mudre formulacie. A ono to je lorem ipsum generator.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

také ujúkanie spojené s generovaním lorem ipsum ako keby znamenalo syntax error
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Výsledok snahy o získanie kapitánskych výložiek priekazne závisí od motivácie vydávania sa za iného.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ak jeden PCIexpress splot ci uz x16 alebo x2 ti vie ponuknut cca 75W tak si to spocitaj 19*75W = 1425W + dajem tomu CPU ma 95 W cize to bude 1425W + 95W = 1520 + este drobne v podobe HDD, SSD, vetraky tak kludne do 2000 W a este + graficke karty dajme tomu ze ich tam mas 19 takze RX580 su sice drahsie ako RX480 ale maju vyssi vykon takze vies na nich vytiahnut 29 MH/s na kartu so spotrebou okolo 135 Wattov... Dajme tomu ze ta zakladna doska ti bude zrat tak do 3000 W takze 3 * 1000W zdroje 80plus platinum neuskodia... preto tie 3 x 24 pini do MOBO...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ako si predstavuješ reguláciu decentralizovanej kryptomeny?
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

Jej odstavením od trhu. Skrátka ju zničiť a zabrániť ďalším tvorbám.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Ako? Mena je decentralizovana, funguje na krytografickych principoch... pokial mas internet, mena bude existovat. Ako ju "odstavis"?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

putin zakaze a nebude ;)
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Napriklad ze organ bude trestat drzanie a nakladanie s kryptomenou. Ak obchodnik akceptuje kryptomenu, pojde sediet - tak to robit nebudu. A ked sa nebude menou dat platit, tak naco je ?

Ako povedal Kim Dotcom - "vsetko co sa stane popularne, stane sa ilegalne" :)
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

ĽSNS?
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

si prave porusil zakon, mas povolenie pouzit ochrannu zamku od kokotaveho magiana? nemas, nikto nema len on, zakomplexovany curacik v zelenom ;D

Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Konaním trestnoprávnu zodpovednosť nemajúcej osoby síce môže dochádzať i k opakovanému konštatovaniu, že bol porušený zákon, ale činnosť rodu je oficiálne priekazne nevyhnuteľná.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ta myslienka vsetko comu nerozumies zakazovat je dobry ulet.

Stale sa na kryto menu mozem pozerat ako na barter. Ci platim sexom, kozusinami alebo kryptomenou..., to tazko zakazes.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Ty si kde žil posledných 6 rokov??!

By si sa čudoval, čo všetko sa dá zakázať...! (A výmenný obchod to tak celkom nie je, podobne ako napríklad Uber nie je súkromná doprava...)

Povie sa, že "desníctvo (terorizmus)"... a skončil si ako Mt. Gox, čo bola vlastne tiež len výmenná stanica...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Mt. Gox skoncil, lebo ho hackli / vykradli :D co to s tym ma? kto ho zakazal?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Okrem toho ako povedal ten nadomnou ze platenie nou a aceptovanie bude ilegalne (cim sa stane na 99% nezmyselna a nepouzitelna), tak napr. tak ze provideri a operatori budu blokovat sietovy traffic a protokol klientov. Nie je vynimka blokovanie p2p. A to potom nezaplatis ani keby nebolo platenie u obchodnikov zakazane ...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Skôr či neskôr to niekomu významnému začne vadiť a potom sa nájde riešenie alebo "riešenie"...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Obvykle Pjetro De pise rozumne veci, teraz nie.

Najprv si pozrite, kto umoznuje vymenu krypto za fiat (kryptoburzy vs banky). Kto umoznuje sa o tom lahko cez vyhladavace dozvediet. Uz pred par rokmi chytili gangy co cez BTC prepierali peniaze za drogy a zbrane. Iba velmi kratku dobu vychadzali spravy obvinujuce BTC z cierneho trhu a potom zrazu rychlo (v priebbehu jedneho roku) ju prestali ociernovat.

Kryptomeny ako elektronicka mena bude existovat, nech spravite co chcete. Jedine znefunkcnenie internetovej siete by tomu zabranilo.

Problemom su zadlzene FIAT meny napojene na zadlzeny $, ale kryptomeny su riesenim toho problemu. A kto strati? Budu Rotshieldovci, Rockefelerovci, Clintonovci, ... chudobni? Nie. Oni len stratia moznost donekonecna byt bohatsi ako ostatni. Stratia moznost manipulacie, na ktoru si vytvorili skvelu hierarchiu politickych poskokov, mimovladkovych otrokov, budovy medii su plne tychto skorumpovanych sraciek.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

NIE JE PRAVDA... ze znefunkcnenie internetovej siete by tomu zabranilo... na obeznej drahe poletuje satelit cez ktory mozes predavat a kupovat bitcoiny... bez internetu... https://blockstream.com/satellite/satellite/

Kryptomeny si nemyslim ze su riesenim pretoze kludne to moze byt vytvor tajnych sluzieb, deep statu alebo ak chces satanistickej kabaly (bankstrov aka rotshildovci, rockeffelerovci, clintonovci, bushovci).... Indicie na to su v podobe Goldman Sachs a ich koketovanie s kryptomanemi...

konspirujem ja viem... ale v kazdom pripade je to na zamyslenie, NWO chce nastolit politicku, ekonomicku, socialnu, kulturnu diktaturu a potrebuje elektronicke peniaze bez hotovosti... stare FIAT meny krachuju lebo su vytvarane z nicoho na dlh z dlhu do dlhu a potrebujeme alternativu.... wuaaa Bitcoin....
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ked prestanu mat moc nad tvorbou penazi, tak vsetky tieto struktury sa rozpadnu a najviac strati ten, co im bude verit do konca.

Kryptomeny teraz je tazke ovladat. Su pokusy, ako vytvorit kryptomenu podporenu bankami, ale chyba im dovera. Su pokusy ako zhodit burzy, ale to nic neriesi (ano obcania stratia peniaze), pretoze kryptomeny zostanu a burz je este tak vela.

Navyse zanikom burz, ktore vymienaju za FIAT meny, neznamena, ze zaniknu kryptomeny. Docasne sa im znizi hodnota a oddiali sa doba ich presadenia, ale toto bude pokracovat dalej.

A vzhladom na to, ze kryptomeny tu su uz nejaky ten rok, a este ich neustale pribuda, tak neverim, ze im zrazu niekto zacne vadit.

Skor vidim riziko mat kryptomeny na serveroch burz. Pretoze niektore z tychto burz mozu byt kludne pasce od elit, aby sposobili co najvacsiu skodu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to je sice dobre napisane, ale mam otazku.
ako teraz, FIAT otrok, prehodim svoj kapital na BTC ?
lebo kupovat ho za 4-5k je asi nezmysel... skoda ze som to neurobil pri, a nenapisem 200eur, ale pri 1k...
mozno o 5 rokov bude 10k a zlutujem ze som nekupil za 4-5k, neviem. ale zaujimal by ma tvoj nazor na danu otazku, ako ekonomicky prejst na BTC (alebo kryptomenu), aby som sa oslobodil od FIAT.
ale co je horsie, to ze budem zit vo FIAT svete, a drzat BTC< ma este vobec neoslobodzuje, skor naopak (zlozitost zviota v dvoch systemoch naraz)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som zacal minuly rok v Septembri. Kedze som PRIEKAZNE "amatersky investor", tak som zacal priebezne nakupovat kryptomenu, ktora mala za sebou korporatnu doveru, ktora mala slusne zabezpecenie, ktora pravidelne verejne inovovovala. V priebehu roka som do toho dal cca 4500E, vybral som asi 5000E a teraz mam aktualnu hodnotu vo viacerych kryptomenach nieco cez 30tis. S teraz prichadzajucim potencialnym rastom LTC, GNT, ETC, XLM, XRP, STEEM na asi 2-4 nasobok.

Ako amater investor, by som nikdy neprehadzoval velke casti financii do niecoho, co ma vzdy nejake potencialne riziko. Vzdy by sa malo jednat o peniaze, ktore dokazes obetovat, a vzdy by si mal mat aspon cast penazi poistenych v niecom, co bude mat vzdy hodnotu (zlato, striebro, nehnutelnost) alebo co ti prinasa zisk a vies ho ovplyvnovat (firma, prenajom).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kupovat BTC teraz je hlupost, pretoze prave vyletel dost vysoko a musi nastat korekcia. Co ale bude sposobovat rast alternativnych mien.

"mozno o 5 rokov bude 10k..."
S tym by som nepocital takymto sposobom. O 5 rokov uz bude velmi tazke vyjadrit hodnotu BTC v EUR/USD. No ides na to spravne, pretoze BTC taku hodnotu v tovaroch a sluzbach kludne moze mat. No vsadzat na buducnost je hazard. Treba vsadzat na to, co si vies informaciami nejako dolozit.

Oslobodit sa od FIAT neda, ale vies jej aktivity minimalizovat na nutne minimum, co sposobi bankam a statu (ako aktualneho akceptovatelneho zlodeja a darmozraca) nemale straty.

Vo svete kryptomien su prave len same vyhody. Vymena kryptomeny za inu trva cca dobu kliknutia az 1 minutu. Doba prevedenia tej istej kryptomeny na inu penazenku trva cca od 1m do 30 minut (obcas 2-3 hodiny ale velmi zriedkavo). Dokaze toto niektora z bank? Presunut peniaze bez PRIEKAZNE existujucich vymedzujucich podmienok do takehoto casu? Vzdy ma banka nejaku podmienku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Výhody? Len pre tých najväčších špekulantov!
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Cize teraz je obdobie, kedy sa postupne zavadzaju stranky na financnu manipulaciu a vymenu. Uz priebezne zacinaju aj niektore velkoobchody akceptovat menu za tovar (zriedkavo, ale existuju).

A este to nejaku dobu potrva, kym bude plne nahradena FIAT mena.

Prvu pociatocnu tretinu sme uz v tomto zapase zmeskali. Uz prebieha druha tretina na ktorej som sa zviezol. Je len na vas, kedy nastupite a kolko dokazete obetovat na prichod tretej tretiny. Predlzenie uz bude len take doladovanie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

51% Attack
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ba dokonca uz existuje aj satelit na obeznej drahe cez ktory mozes posielat a prijimat bitcoiny ked ti internet vypadne... https://blockstream.com/satellite/satellite/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nakolko decentralizovana kryptomena v ramci domenoveho systemu je predstavou per se, tak priekazne zrozumitelne presne tak.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Co ja viem, napriklad tak ze nejako zamedzim potvrdzovaniu transakcii? Ked sa nebudu dat vykonavat a potvrdzovat transakcie tak ti taka mena bude asi nanic.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

aku moc ma autorita robit akykolvek zasach do decentralizovanej meny?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ked sa nsa dokaze dostat na pocitac kohokolvek na svete, tak myslim ze odstavit btc je oproti tomu malina.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Máš veľmi vtipné predstavy :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

vrat sa do skoly a nauc sa nieco o pc. potom pochopis ze sa to neda odstavit. je to nemozne, nerealne az priam nepreveditelne.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

1. Postavia to mimo zákon
2. Zavedú tvrdé tresty za prechovavanie, ťažbu alebo co i len zapojenie do infraštruktúry
3. Začnú aktívne ísť po kamkoľvek aby mali exempláre príklady

Masová dôvera a popularita takéhoto systému bude letieť dole voľným pádom a tým aj reálna cena celej ehm rádoby meny a systém skape na ploché nohy.

Keď sa štáty rozhodnú kryptomeny zlikvidovať tak na to skrátka majú. Zmierte sa s tým
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Sprostosť ako traky. Nie sú všetky krajiny ako Rusko, S.Korea alebo ako naša banánová republika, kde by všetko len regulovali a zakazovali.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

To je slabý argument. On hovorí, že keď to budú chcieť stopnúť, tak to stopnú, nie keď to nebudú chcieť.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Presne tak. Ze opakovany vtip prestava byt vtipom priekazne neznamena, ze nim byt prestane, len ze este garantovane neprestal.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Cez traky ťa robil otec!

Áno, žiaľ, nie všetky krajiny sú ako Rusko, Irán, alebo Severná Kórea, kde si Fashington neškrtne, ale dosť veľa je ich na Západe, ako napríklad Slovensko, kde si Fashington môže robiť, čo si zmyslí... A len tak mimochodom, bol to Fashington, ktorý začal ako prvý pozerať na bitcoiny ako na peniaze (=>čo znamená pravidlá, "reguláciu")...
A ak tieto tajnopisové meny prežijú, tak najskôr vďaka krajinám ako Rusko, Irán alebo Severná Kórea, pretože im bude vyhovovať niečo, čo Veľký Satan z Fashibgtonu nebude môcť ovládať.

A ak by ich Fashington zakazoval, tak hlavne pre krajiny ako Rusko, Irán alebo Severná Kórea, lebo by používali niečo, čo Veľký Satan z Fashingtonu nemôže ovládať.

Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Nevidim jediny dovod preco by to malo Satanoivy vadit. Stale su to len peniaze a ojebkava sa inak. Na mene nezalezi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vtedy ked na dsl.sk dosli trolovat rusofili sa rapidne zhorsila kvalita diskusii
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

O destat rokov si spomen co si napisal. Budes si hlavu trieskat o stenu a plakat aky si bol hlupy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"1. Postavia to mimo zákon"
Ak to urobia, zverejnia svojim obcanom, ze sa skorumpovana vlada boji prave kryptomien. Zviditelnia ju, a tym skorej pridu o moc. Pretoze trestat 20% svojich obcanov je uz neunosna situacia.

"2. Zavedú tvrdé tresty..." - nech za cokolvek.
Znovu, v kazdom skorumpovanom state su nosnym nosicom volicov prave dochodci a ludia na socialkach. Z coho su plateni? Statom zo zdanenych FIAT mien.

Vlastnenie kryptomeny je PRIEKAZNE velmi tazke dokazat! Cize koho budu trestat? Vlastnych sponzorov, co zistili, ze prepierat cez kryptomeny je ovela lahsie?

"3. Začnú aktívne..."
Neznamena to nahodou verejne priznat, ze demokracia uz skoncila a nastal cas diktatorov, ktory treba potlacit a poziadat NATO aby nas vybombardovalo? Nie stale... len obcas, sem tam nejaky nemocnicny omyl, sem tam nejaky postradatelny rodinny dom.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Dúfam že si uvedomujes že si nepolozil na stôl jediný náznak čo i len chabeho protiargumentu ale iba znosku blabotov, zboznych želaní a vykrikov do tmy na úrovni bežného prívrženca konspiracnych teórii.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Neberiem ti tvoj nazor. Ja zasa povazujem tieto tvoje body iba za znosku blabotov, zboznych zelani a vikrikov do tmy na urovni bezneho amatera, co si nedovidi ani na spicku nosa, nie to este na to, co sa vo svete deje.

Nie, nebol to moj nazor. Staci citat, a kazdy rozumnejsi investor, ktory je proti aktualnemu skorumpovanemu systemu je voci napadu kryptomenam otvoreny, no nemaju este v nich dostatocnu doveru. Ale kazdy z investorov aspon nejake mnozstvo kryptomien vlastni. Pretoze kryptomeny nie su v zakone ani spomenute, a ani sa taka tema vo vladach po celom svete neprebera. Teda okrem Ruska, ktore chce zaviest nejake zdanovanie kryptomien.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ďakujem že si svojím príspevkom len dokonale potvrdil moje predošlé slová.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

To ze je nieco decentralizovane znamena len tolko ze to neni centralne riadene, to ale neznamena ze jednotlive uzly, bunky alebo neviem, nazvy si to ako chces nepotrebuju medzi sebou komunikovat, ak takejto vzajomnej komunikacii nejakym sposobom zabranis ako to potom bude fungovat, ha? Nijako. TOR v podstate odstavili tym ze sa sami stali uzlami v TOR sieti. Ked budu chciet, odstavia nejako aj kryptomeny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Velmi jednoducho. Vobec netreba nic robit s danou menou. Clovek nezije vo virtualnom svete ani nezere bajty. Staci ak sa vlada krajny rozhodne ze pouzivanie kryptomeny je ilegalne koli moznostiam danovych unikov, ergo nemoze ich prijmat ziaden obchod za tovary a sluzby na jednej strane a zakaze ich vymenu bankam/spolocnostiam na strane druhej. Ano budes moct mat tisice kryptomeny ale bude ti na prd.Je fasa byt hrdina na inete ale akosi sa zabuda ze statny aparat je velky a ma po ruke docela dost ludi a ked ti pridu zaklepat na dvere fizly a obuskom ti pohlavne vysvetlia ze nieje dobry napad platit kryptomenou tak to vecsina pochopi.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Zatial je situacia taka ze z pohladu politiky a statu je to nieco magicke, nepochopitelne a celkovo moc exoticke a stale je v tom relativne malo penazi. Aj ked ministerstva financii poskuluju po kryptomenach koli daniam. Co sa tyka bankovych institucii tie momentalne sonduju ako by tu technologiu mohli vyuzit a zarobit na nej, respektive sa pripravit na to ze mozu prijst o poplatky za transakcie.V pripade ze sa im to nepodari ako budu chciet tak zatlacia na politiku aby sa pokusili kryptomeny odstavit. Teraz je take ticho pred vojnou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pozri u nas normalne funguju aj anarchokomunisti aj anarchokapitalisti a ktori verejne oznacuju stat za svojho nepriatela a ziadni policajti im neklepu na dvere ani nebiju obuskom po hlave. Ak sa kriptomena dostane do ilegality len tazko ti ju znemoznia zamienat za peniaze. Ved aj dnes vymenis za peniaze trebárs heroin ktory je ilegalny. Takze tak.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Naozaj?

Tak sa pozri, čo robia proti kotlebovcom a ako prijímajú zákony proti nim, napríklad proti dobrovoľníckym hliadkam vo vlakoch.

Ja neviem, či to nechápete pre svoju obmedzenosť, alebo čo, ale uvedom si, že tajnopisové meny môžu byť vyhlásené za než heroín.

A tým bezvládnikom (anarchistom) neklepú na dvere a nebijú ich obuškami po hlavách, lebo ich tu takpovediac takmer nevidno, ale keby tu mali podporu 1/10 obzvateľstva a boli by dobre usporiadaní, tak by si videl, aké besnenie by sa voči nim rozpútalo, ako že "fašisti" a podobne.
Ako voči kotlebovcom, ktorí sú tiež bezvládnikmi (pozri si ich predvolebný obsažník (program) a ďalšie vzhlásenia o vystúpení z nadnárodných spolkov, porotných súdoch, ľudohlasoch (referendách), domobrane, držbe zbraní pre osobnú obranu, znižovanie daní a podobne.

A najviac proti nim broja kadejakí skutoční fašisti s papuľami plnými jednoty (Štvrtej ríše a Severoatlantickej agresie)... a ďalší dŕžavníci (etatisti), ktorí majú k fašizmu najbližšie.

Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Proti LSNS bojuju vsetci hlavne z dovodu, ze nikto z bojujucich stran o globalnu moc, nema zaujem, aby v europe vladol niekto z ludu. Nech aj by vladol zle, ale problem je, ze vlada ludu nie je kontrolovatelna tym "spravnym" smerom, ktory bojujuce strany o moc potrebuju.

Vsimli ste si, ako po roku uz vychadzaju spravy o LSNS len obcasne? Len aby udrzali volicov pod akceptovatelnou hranicou? Na zaciatku nebolo dna, keby o tej strane nedavavali nejaku novinku.

Jednoducho zabranili demokratickym sposobom vladu strany, ktoru nemali moznost kontrolovat. Neviem kto stoji za LSNS, ale urcite niekto, kto tiez chce, aby sa obcania uberali tym jeho smerom. Netusim ci je dobry, alebo zly, no je vidiet, ako sa ho spamovanim obvinujucich sprav cez media velmi boja.


Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Proti ĽSNS bojujú všetci hlavne preto, že je to banda kreténov ešte o dva rády horšia, než tie tvoje bojujúce strany -- intuitívne a na základe skúseností chápu, že keby toto začalo vládnuť, bolo by tu omnoho horšie.

Akože dobre, EÚ má kopu problémov a tiež asi sotva kto súhlsí so všetkým, čo robí NATO, ale vystúpenie môže požadovať iba človek, ktorý si nevidí ani na špičku vlastného nosa. Mazureka, nemluvňa, 1488 € šeky a podobne si tiež nevymysleli médiá.

A teda nie, ani ja nemám žiadny záujem, aby v Európe vládol niekto z ľudu. Zatiaľ to snáď vždy skončilo v krvi.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

O to nemam zaujem ani ja. Ja som ich nevolil. Popisujem ale problemy s nadhladom, takze klud.

Ja som za strukturu, ktora presunie viacero pravomoci medzi ludi. Nie som za stranu, ktora tvrdi, alebo vyzera, ze je z beznych ludi. Pretoze vzdy sa najde niekto, kto s takym clovekom nesuhlasi a chce si to urobit po svojom.

Preco by mali rozhodovat EU, Eurofondy, SMER, nech aj LSNS, napojene korporacie o tom, kde maju byt predrazene cesty, lavicky, drahe tablety a podobne.

Preco by si nemohli o takychto beznych veciach rozhodovat priamo ludia. Potrebujeme v nasej skole tablety? Tak si ich kupme (peniaze priamo pridelene obci a rodicia prispeju), potrebujeme pred skolou lavicky, tak si ich kupme...

Vlastneho starostu, alebo zastupitelsku radu, alebo poslancov obce vies chytit za gule, vies kde byva. U politikov vydavajucich sa za "stat", mimovladiek vydavajucich sa za nazov "firmy", a roznych diplomatov rokujucich v mene ineho "statu" to nikdy nevies spravit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri hodnotení ĽSNS sa dopúšťaš jednej chyby. Porovnávaš počiatočnú fázu formovania mladej strany so stranami, ktoré boli už niekoľkokrát preosiate a reformované. Porovnávajme porovnateľné.
Takže napríklad súčasný Mazurek vs toto:
http://dopice.sk/k74
Alebo aktuálni voliči ĽSNS vs voliči SAS:
„Napadli ma nejakí dvaja týpci, kričali na mňa, že som &#712;smerácka kurva vyjebaná&#712;, bili ma do tváre a zhodili na zem,“ popísala chvíle hrôzy Krempaská s tým, že skončila „s krvavým ksichtom“.
Takže nie, nie je to banda kreténov o dva rády horšia. Je to rádovo rovnaká banda kreténov ako sú aj voliči iných strán.

Kotleba má schopnosť dosahovať rast percent v situácii, keď ostatné strany dúfajú, že aspoň nestratia. Je naivné si myslieť, že je to kôli láske ku Hitlerovi. Hitlera má dnes každý uprdele. Dokonca ani jeho cigánske riešenia nie sú tím, prečo ho státisíce ľudí volia.
Kotleba je dnes jediná reálna opozícia voči Smeru. Takto to vidia jeho voliči.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

*tým
Odpovedať Hodnotiť:
 

proti lsns bojuju vsetci lebo je do banda tupych opic neovaladjucich svoju rodnu rec, pismo zato majucich plnu hubu narodniarstva slepo posluchajucich svojho zakomplexovaneho fuzkateho vodcu kokotko
Odpovedať Hodnotiť:
 

S takymi tvrdeniami opatrne, nemozes vediet.
http://dopice.sk/k6R
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bankam resp. majitelom bank to vadit moze. Stracaju prachy. Ale danove uniky? Tie sa robia aj bez kryptomien. Ja skor predpokladam ze sa zavedu danove priznania a uctovnictvo pre BTC a ine meny a danova kobra bude stale ostrazita. Skratka dane a smrt su dve veci comu sa nevihnes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

haha retardovani, z 1000 Eur mam teraz 2000, cash.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

ty cicinbrus ako si myslis ze sa da regulovat? :D debil co zas o niecom vie velkehovno a komentuje
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Dopady nameranych hodnot kvantitativnych parametrov vedomosti na kvalitu intelektu vsak mozu byt...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zakonom.zakazes burzam na svojom uzemi menit krypta za fiat a vacsina ktoru potrebujes na to aby to bola mena v pravom slova zmysle si rychlo rozmysli..
Takze s debilom opatrne
Odpovedať Hodnotiť:
 

zakon zakazuje aj prostituciu, rychlu jazdu, drogy, alkool na verejnosti, dokonca aj vrazdu... a myslis ze zijeme niekde, kde absintuju tieto zalezitosti ? ;)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

neviem ci si jednoduchsi ze porovnavas rychlu jazdu s existenciou burzy, kazdopadne je to uplne scestne porovnanie..
burza ma nejake sidlo, zakonne povinnosti a organ ktory ju vie skontrolovat. rovnako ako vsetko tebou vyssie vymenovane.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Super príklad. Takže si poloz otázku či ľubovoľná z tebou menovaných záležitostí je tak bežná ako platba peniazmi. Štát nepotrebuje drvivú výhru. Stačí mu doatat neduhy na periferiu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm a btc:. 15DxN72aG5SzLbGa1XsBQga7ypfkxuqhPo pre volne vklady ;) thx , je to pekna doska ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

je tazenie kryptomeny zatazene danou a danovymi priznanim ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

toto by aj mna zaujimalo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Danovym zatazenym je zatazene sledovanie tazenia vo forme tantiem a dvojite zdanenie je legislativne nepripustne.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme, že táraš nezmysly; dvojitým zdaňovaním je v podstate len zdaňovanie toho istého na rôznych miestach.

Tak ako podnikajúca právnická osoba platí dane zo zisku y podnikania, keď si ich ako podnikateľ z podniku vytiahneš, tak platíš daň z príjmu ako každý iný.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Lenže bez poskytovania elektronickej schánky o podnikanie priekazne nejde, takže zrovna príklad s každým iným je z odborného hľadiska argumentačne garantovane jednosečný.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Samozrejme, že áno. Nákup a ťaženie dávaš na stranu výdavkov a predaj na stranu príjmov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tazenie, nie. Dan mas povinnost zaplatit az pri prevode na eura. To je uz zisk. Podla starsich clankov(v tejto dobe neviem ci este platnych) sa plati na sk 10% dan a 4% odvod zdravotnej. Ak si bitcoin nakupil tak vlozenu sumu si odpocitavas od zisku ako vklad.
Ale ako pisem treba si to overit mozu to byt stare informacie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dan je 19% a zdravotna je 14%
tj 33%
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jj, vyzera to tak. Prave som to pozeral.
Malo by to spadat pod "Príjmy z kapitálového majetku"
dane
http://dopice.sk/k6T
zdravotna
http://dopice.sk/k6U
Odpovedať Hodnotiť:
 

No konecne nieco na com sa pudu dat hrat hry v 4k rozliseni pri 240 fps.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A bude to stačiť?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na všetky hry ano okrem Minecraftu tam to bude i tak sekat :D
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

bitcoin je ako pyramidova hra z klasickym smutnym koncom....a este je ta mena vyuzizivana pri vybielovani uctov...tiez smutne
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Dnes mi Bitcoin Core začalo hlásiť "Neznáma verzia blokov sa doluje! Je možné, že neznáme pravidlá majú efekt". Čo to môže znamenať?
Odpovedať Hodnotiť:
 

hlavne je zaujímavé, že rusko chce investovať do kryptomien a prečo aj nie majú lacnú elektrickú energiu. A vyzerá to tak že aj američania keď doviezli a ešte budú dovážať toľké tony uhlia na ukrajinu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preslo sa na novy system, mas aktualizovany softver?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Áno, mám aktuálnu verziu, preto nerozumiem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ludia je cas tazit!!! S 19 gpu si natazim par bitcoinov. Za kolko sa mi vrati investicia? A kolko bitcoinov asi denne natazim?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Mojou otázkou je do ktorej kryptomeny investovať?
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.nicehash.com viac nepotrebujes
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na GPU hlavne nenatazis ziadne bitcoiny lebo sa to neoplati, tazi sa Ethereum
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ethereum sa už o chvíľu ťažiť tiež nebude dat. Pretože prechádza na PoS. Už sa nebude ťažiť výpočtovým výkonom.


Odpovedať Hodnotiť:
 

devet.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jedna GPU ma hash rate za sekundu potrebny na vypocet kryptomeny okolo 30-90 Mega hash/s.

BTC a LTC tazia velki mineri zariadeniami ASIC, ktore maju vypoctovy vykon nie Mega, nie Giga, ale 9-13 TERA hash/s.

Cize 19 GPU pre BTC a LTC je prdnutim vo vani oproti hurikanom vo svete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akých 19 GPU? Tá základovka je 1 VGA a 18 nejakých výpočtových prdítok v PCI-express prevedení.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsetky ostatne GPU (18ks) su pripojene cez PCIe-1x kabel. Na vypoctovy vykon nepotrebujes plny pocet PCIe liniek.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja sa len chcem spytat ci ma na tom pojdu míny na full hd
dakujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

míny niesu naprogramovane aby vyuzivali pri vykreslovani GPU.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Naprogramovane praveze hej*, len sa to nastavuje switchom pri kompilacii.
*zdrojove kody su bezne poskytovane k urcitym typom licencii, takze moznost si to overit ma priekazne kazdy
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Uvazoval som nad tazbou kryptomien, ale chytilo sa toho uz prilis vela subjektov (Radeon grafiky de fuck to vypredane).
Ked je v niecom silna ponuka (vypoctovy vykon) a slaby dopyt (transakcie v mene, s ktorou sotva nieco na CZ/SK trhu kupim) tak to moze byt este zaujimave ? Okrem toho algoritmus kryptomien je spraveny tak, ze s narastajucou ponukou sa zvysuje aj narocnost transakcii = tazby kryptomien.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

malokto urobi 100x - 10000% investiciu...
bud luckyassovia, alebo insideri.. alebo niekto kto ma vel aprachov a kupuje vsetko, ale potom to uz nie je 100x
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Fakt tam staci nejaky zakladny model CPU, napr. Intel G4330 ? Nebrzdil by to ten procak ani pri takom pocte grafik ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj tak na tomto zarobi len predajca HW :)
tazba je otazna.. ci uz BTC alebo ETH alebo iny ALT
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco je tazba otazna? Mne zarobi 1 AntMiner S9 mesacne cca 400,- EUR pri aktualnom kurze.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No fakt je na čase tieto ujoviny zrušiť a vrátiť sa normálne k práci.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ani bohovi! Muklovanie je pre socky.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A čo tie blbosti vlastne počítajú??
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Hashe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

? A čo na tom toľko počíta?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Neriesim. Dolezity je vysledok vo forme €.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vymyslené hodnoty. Bezcenné. Bublina.
To si môžem aj strúhať ceruzky...
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Sak struhaj, nikto ti nebrani. Ak ti to vynesie nejake eura, smelo do toho.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ako som pisal, mne jedno taketo "struhadlo na ceruzky" zarobi kazdy mesiac cca 400€. Zatial som spokojny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kolko stoji ten S9 ? 1k ? teraz neviem aktualne ceny.
A ked ti to dnes zaraba 400e kolko to bolo pred 4 mesiacmi? aj ked asi rovnako, kedze zlozitost ide hore, ale aj cena ide hore?
tak potom klobuk dolu, ak je to pravda co pises, si dovazn, ze si do toho isiel. ja som mal kedysi v plienkach CPU mining este, ale rychlo to zakapalo a len som ziskal spat peniaze za HW...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som spociatku tiez vahal, ale povedal som si, ze to skusim. Cena jedneho S9 bola cca 1300,- eur (plus 200,-
eur za napajaci zdroj). Celkovo to nebola suma, ktoru by som oplakaval, keby to nahodou nevyslo.
Zlozitost sice z dlhodobeho hladiska stupa, ale napr. nejake 2 dni dozadu klesla a je predpoklad, ze pri dalsom prehodnoteni pojde opat dole. Skratka zlozitost sa vzdy prisposobuje vykonu celej siete, takze moze obcas aj klesnut. Ale samozrejme dlhodobo stupa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to risk kúpiť si taky hw. Pretože ma záruku cca 3 mesiace a štatisticky obrovskú mieru kazivosti. Ak budeš mať šťastie možno sa ti pokazí až po roku. Držím palce.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaruka je samozrejme 24 mesiacov. Staci nakupovat v ramci EU a nie z Ciny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A aj keby sa pokazil po roku, tak nevadi, lebo naklady su davno vratene. Ale ako pisem, zaruka je 24 mesiacov, staci kupit od Antminer Distribution EU.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som to chcel kupit od nich uz pred par mesiacmi ale stale su vypredane...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je potrebne sa tam zaregistrovat a cakat, kedy pride email o dostupnosti. A potom hned objednat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Su viacere kryptomeny, ktore su pripravene pocitat konkretne data. Napr firma Toshiba si u ETH objednala nejake vypocty ohladom UI.

Cize mineri ETH vytazia menu, medzitym vypocitaju nieco dolezite pre Toshibu, firmy zastresujuce ETH (Microsoft, JPMorgan) ziskaju kapital, Toshiba usetri peniaze za prenajom vykonu velkych salovych pocitacov, vyriesi bezpecnost, a presunie narocnost vypoctu na naklady beznych ludi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo je ETH?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dalsi, co diskutuje a necital clanok. Lepsie ked na to prides sam. Bud cez google alebo pomocou vlastnej inteligencie.

Co ti povedia skratky fiat mien EUR, USD, CZK? Comu sa asi tak ETH podoba?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ethernet. Ale potom tomu vôbec nerozumiem...

Mnohí tu používate skratky, ktorým málokto rozumie.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mne sa to jednoznačne podobá na sieťovku. Je tu IT web. A označenie ETH je v Linuxe pre sieťové rozhranie. A nielen v Linuxe, napríklad iOS, manuály a podobne. No fakt by ma ani v riti nenapadla nejaké akože mena...
Nikdy som to nepočul inak, žiadne šialenosti Ethereum... lebo to si takýchto priblblých názvov niekto môže vymýšľať stovku za minútu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zdravy? Ak ano, tak mam pochybnosti, pretoze clanok je o kryptomenach a Ethereum tam je spomenuta viac krat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vtip je v tom, že nie každý číta články od slova do slova...
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej, vsak staci nadpis a hura do diskusie, vsak ze?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nadpis a niečo ku tomu. Niekedy stojí za to aj text viackrát prečítať, ale dotyčný to asi nemal dôvod urobiť. Mne osobne by tiež prvé napadlo sieťové rozhranie, nie že mena. Ale hej bavíme sa o mene, a tí zbehlejší v tejto problematike už predpokladajú aké také znalosti a ich to možno napadne že nejaká mena.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vysvetli mi prosim niekto preco je okolo toho taky boom prave teraz? hlavne ked bitcoin ma uz taku zlozitost, ze domacimi grafikami grafikami sa nevytazia ani naklady na elektrinu?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

vola sa to osial bycieho trhu - nahnat polednych zakaznikov, aby si kupili produkt.. s prislubom zarobenia.. nieco ako BMG, alebo horizont..
kto vyhra? AMD a akcionari, potom vyrobcovia tych speci HW boxov.. a potom brokeri/zmenarne..
ludom co tazia ostanu oci pre plac..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Lebo bitcoin za pol roka prekonal niekolko krat svoj rekord. Momentalne ma 4200USD pred rokom mal snad ale 200USD.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Boom je prave teraz hlavne z dovodu, ze sa v priebehu polroka budu castejsie a castejsie objavovat problemy s FIAT menami. Krachy niektorych bank (SPA, IT) uz nastali. Portoriko v USA skrachovalo. Investori nie su hlupi a diverzifikuju. Aj ked opatrne, tak pri ich kapitale su to obrovske ciastky.

Spolu s nimi je to pociatocny boom medzi ostatnymi ludmi. Z pohladu investovania je pre ludi dolezite neinvestovat "vsetko" a neriskovat svoje byvanie, zivobytie a vcas si aspon svoj vstup vratit a rychlo zanho nakupit nieco fyzicky cenne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nechápem akých 19 grafík? Tie mini sloty a tie výpočtové prdítka predsa nie sú grafické karty.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

do tych minislotov si nadrbes ppci mini adapterov, na ktore pripojis ppci mega kariet a bude ppci gigahashovat a ppci budes za vodou...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale nie GPU, teda nie grafických kariet...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam cisto nove grafiky amd radeon 8gb ddr5 idealne na mining. Chcete niekto? Cena 300 za kus
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kupim 19
Odpovedať Hodnotiť:
 

Daj do suda, možno vykvasia.
Načo by to niekto kupoval??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidim, ze ebnutost slovace je nekonecna..
Necudujem sa, ze je vo vlade furt FICO..

chlapci hovorte si co chcete.. Japonsko plne legalizovalo BTC ako menu a zaziva nevydany rozmach.. Swiss nasleduje.. takze kludne nech zakazujte btc v ko----tistane, je to uplne irelevantne..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Už skúšal niekto všetky karty poprepínať z Grafického módu do Computing módu pre taženie Kryptomien? Mám 2 RIGy po 6 grafik a je to o hubu keď sa niečo aktualizuje a preinštaluje na default.
Dal som dokopy portable program a všetko sa to prepne naraz dvoma kliknutiami.
Je to AMD Compute Mode Switcher 2.0.exe (7.2019) na mega.nz/#!GjIiECpS!UX7C4GBybTRsTXDTrtCBpmVo_ eHZl3HuTE5mhRK7jVI
a uloz.to/ !jipB8BnatI8w/amd-compute-mode-switcher-2-0-exe


Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár