neprihlásený Pondelok, 28. mája 2018, dnes má meniny Viliam   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Qualcomm chce v USA obmedziť predaj iPhonu 7

Značky: QualcommAppleiPhone

DSL.sk, 7.7.2017


Konflikt medzi Apple a spoločnosťou Qualcomm ohľadom licenčných poplatkov za mobilné modemy použité v iPhonoch a iPadoch eskaluje a Qualcomm v noci na dnes oznámil podanie sťažnosti na americkú obchodnú komisiu ITC a zároveň podanie žaloby na Apple.

Hoci jadrom sporu sú patenty Qualcommu týkajúce sa implementácie samotnej mobilnej konektivity, v aktuálnych podaniach Qualcomm obvinil spoločnosť Apple z porušenia šiestich iných patentov. Všetky podľa Qualcommu umožňujú dosahovať vysoký výkon a pritom efektívnu spotrebu, nie sú súčasťou žiadnych štandardov a Qualcomm ich tak vôbec nemusí licencovať.

Hoci je Apple americká spoločnosť, jej iPhony vyrábajú ODM výrobcovia v Ázii, na svoj domáci trh ich tak musí importovať a ITC má právomoc pri porušovaní patentov tento import zakázať.

Qualcomm podľa oznámenia žiada zákaz importu iba modelov iPhonu, ktoré využívajú mobilný modem od iného dodávateľa. Donedávna Apple využívala len modemy od Qualcommu, to sa ale zmenilo s iPhonom 7 a 7 Plus a niektoré jeho konfigurácie využívajú modem od Intelu. Podľa dostupných informácií má ísť o konfigurácie ponúkané operátormi T-Mobile a AT&T.

Konfigurácií predávaných ostatnými operátormi a vo voľnom predaji sa teda zákaz týkať nemá.

Konflikt medzi Apple a Qualcommom verejne prepukol v januári, Apple ho obvinila z neférových licenčných poplatkov a žalobou na súde požaduje stanovenie férových poplatkov. V januári zároveň USA obvinili Qualcomm zo zneužívania dominantného postavenia práve v oblasti licenčných poplatkov za mobilné technológie, pričom toto obvinenie prináša viac informácií o tom čoho sa Qualcomm podľa americkej FTC pri licenčných poplatkoch dopúšťa najmä voči konkurenčným výrobcom. O detailoch obvinenia sme informovali v tomto článku.

Apple platila Qualcommu licenčné poplatky podľa dostupných informácií nie priamo a podľa podmienok dohodnutých priamo medzi týmito dvomi spoločnosťami ale cez dodávateľov a podľa podmienok dohodnutých medzi týmito dodávateľmi a Qualcommom.

Spor výrazne eskaloval v apríli, keď Apple zastavila platenie týchto licenčných poplatkov. V dôsledku toho avizoval Qualcomm odhad zníženia svojich príjmov na tento štvrťrok o 500 miliónov dolárov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Dvomi najpredávanejšími smartfónmi iPhony, najpredávanejší Android od čínskeho výrobcu
Sci-fi The Expanse zachránený, objednal si ho Amazon
Slováci doplatia na stav TV práv, najpopulárnejšia súťaž u operátora s iba desiatkami tisíc zákazníkov
Slovensko.sk v katastrofálnom stave, vo štvrtok sa správy doručili po 15 hodinách
Aktualizácia Windows 10 má ďalší problém, nebola kompatibilná s najpoužívanejším antivírusom


inzerciaDiskusia:
                               
 

Keby si neboli istý výhrou, tak by neprestali platiť.
Sranda by bola, keby sa prepočítali a Qualcomm mal lepších právnikov.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Ale celé je to len hra právnikov, ktorí si toto vymysleli, aby mali prácu a ryžu. žiaľ, celý terajší svet je od nich zásvilý, pretože zákony a ich uplatňovanie si tiež vymýšľajú oni...
Povešať ich? Ťažko povedať, ostatne nechcel by som byť na ich mieste a mať síce peniaze, ale žiť s pocitom, že musím obchádzať pravdu, ohýbať fakty atď.
Úplne mi stačí, keď som s nimi v občasnom kontakte (aj teraz, keď si štát vymyslel protischránkový zákon)... Raz darmo - vo filme Diablov advokát bolo mnoho pravdy povedanej....
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

uz si videl pravnika ktory zerie ryzu ? len tak ? bez masa ?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Možno dakde v Ázii... Tam jedia hocičo...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

tam maju Fake maso, vola sa to sojovy substrat, unas zname ako aj sojove kocky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V sulade s europskymi hodnotami rovnosti a politickej korektnosti vsak je co kadi minimalne rovnako dolezite, ako co je a preto je k formulacii pravne relevantneho odborneho nazoru z vedeckeho hladiska priekazne nevyhnutny i hlbkovy audit opacnej strany.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ak ma Qualcomm na svojej strane Saul Goodmana tak to vyhra.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

qualcomm zaplace, apple sa oprasi a intel vyhra
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Intel musi este velmi pridat vo vyvoji svojich LTE chipsetov, aby aspon trochu dosiahol kvalitu Qualcommu..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Apple neukradne to okopiruje
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

"VetnaSkladba.exe has stopped responding"

Pili ste?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

ziadny kapitan neda tolko vety slovu, ako kapitan pismu svatemu...
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:

Pridať komentár