neprihlásený Pondelok, 26. októbra 2020, dnes má meniny Demeter
Seriál Netflixu a ďalšie ukradnuté hacknutím Windows, zverejnené boli napriek zaplateniu výkupného

Značky: hackovaniepirátstvoTV

DSL.sk, 22.6.2017


Hackeri získali prístup k množstvu zatiaľ nevydaných amerických seriálov a filmov, z ktorých niektoré už zverejnili, hacknutím počítača s Windows.

Vyplýva to z detailných informácií o incidente, ktoré aktuálne na základe informácií hacknutej spoločnosti zverejnil magazín Variety.

Informácie o úniku amerických seriálov a filmov sa dostali na verejnosť na konci apríla, keď hackeri TheDarkOverlord, TDO, dlho pred premiérou zverejnili desať epizód piatej série populárneho seriálu Netflixu Orange is The New Black.

Ako zdroj úniku bola už vtedy identifikovaná hollywoodská zvuková postprodukčná spoločnosť Larson Studios, na základe informácií poskytnutých TDO. Majitelia hacknutej spoločnosti, ktorá je podľa popisu relatívne malou firmou, teraz zverejnili ale viacero zaujímavých detailov.

Dáta boli získané čisto technickým prienikom, keď hackeri sa do siete spoločnosti dostali cez počítač s Windows 7. Ako presne nie je jasné, keď hollywoodsky Variety sa na technickú oblasť nezameriava a minimálne na základe zverejnených informácií nevyhodnocuje tieto informácie zrejme správne. Hacknutie totiž pripisuje tomu, že na počítači bola používaná tak stará verzia Windows ako Windows 7.

Windows 7 je ale samozrejme ešte bezpečnostne podporovaný a ďalšie takmer tri roky bude a len samotné používanie Windows 7 vo všeobecnosti samozrejme neznamená zraniteľnosť počítača ani významne vyššiu zraniteľnosť ako pri používaní novšej verzie Windows. Možným dôvodom je neaktualizovanie tohto počítača alebo zatiaľ verejne neznáma zraniteľnosť, ktoré sa typicky ale nachádzajú aj vo všetkých novších verziách Windows.

Spoločnosti Larson Studios oznámili TDO hacknutie niekoľko dní pred Vianocami 2016, spoločnosť si najala následne bezpečnostných expertov na analýzu. Podľa ich zistení sa TDO nezameriavali na túto spoločnosť, hľadali zraniteľné počítače a pritom narazili na počítač Larson Studios.

Následne sa cez tento dostali na server spoločnosti s obsahom spracovávaným spoločnosťou, pripojený teda na sieť pripojenú na Internet.

Hackeri nielen zobrali zrejme množstvo seriálov a filmov, udávajú 37, ale zároveň ich zmazali. Následne požadovali na prelome rokov za nezverejnenie a zrejme vrátenie dát zaplatenie 50 Bitcoinov, čo malo v tom čase hodnotu približne 50 tisíc dolárov. Larson Studios hacknutie nahlásila aj FBI, tá odporučila výkupné nezaplatiť.

Na rozdiel od pôvodnej interpretácie informácií TDO spoločnosť v skutočnosti výkupné zaplatila a vec považovala za vybavenú. Vychádzala pritom zo zistení, že TDO v minulých útokoch po zaplatení výkupného dodržali dohodu. Štúdiá, internetové služby a televízie, ktorých seriály a filmy hackeri získali, neinformovala.

Na konci marca ale začali hackeri požadovať výkupné aj od štúdií, internetových služieb a televízií, ktorých obsah získali. Spoločnosť Larson Studios informovali, že tak robia z dôvodu nedodržania podmienok dohody. Tú mala spoločnosť porušiť informovaním FBI.

Po tom, ako Netflix nezaplatil, v apríli hackeri zverejnili desať dielov Orange is The New Black. Na začiatku tohto mesiaca nasledovalo osem častí reality show Steve Harvey’s Funderdome americkej televízie ABC, rovnako ešte pred jej premiérou.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Rýchlosti SSD sa čoskoro priblížia aj maximu PCI Express 4.0
SpaceX usktočnila 100. úspešný štart, vyniesla ďalšie Starlink satelity
Rusi vyvinuli vlastný 16-jadrový procesor
Sonde NASA vypadáva materiál z asteroidu, video
Učitelia dostanú od mobilných operátorov dáta a neobmedzené volania, žiaci nie
Microsoft sprístupnil Microsoft Edge pre Linux
freeSAT vypína SD stanice, HD budú v nižšom balíčku
Vydané Ubuntu 20.10
Nový trailer druhej série The Mandalorian
Orange zvyšuje objem dát v paušáloch Go


Diskusia:
                               
 

Hello Bitcoin, my old friend
I've come to talk with you again
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Konečne použili bitcoin na niečo legálne.
Zaujímavá marketingová akcia.

Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Keď sa tu snažíš o angličtinu, aspoň sa ju nauč, nech nevyzeráš ako trapko. Talk to.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

čiarka :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

neverim, ze niekto nespozna staru klasiku a miesto toho sa hra na english guru ... fail ...
http://dopice.sk/jPk
Odpovedať Hodnotiť:
 

tie sracky na netflixe by mali davat zadarmo a nie si este za to pytat peniaze... len dement si za to moze platit
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

ja si platim ale
nepozeram vobec.

to je ale smutne ze.

Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

ja si tiez platim a nekukam, ale som tym onakvejsi ako ostatni chlapi v krcme (aspon Fero v krcme minule hovoril, ze som onakvejsi ... nieco, to druhe slovo som nerozumel, chcel ma bit, tak som utekal, ale tusim zacinalo na "k")
:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To bolo isto slovo „kráľ“.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie si ty markizácky brigádnik? Alebo možno samotný Pavol Rusko?
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

1 diel OITNB je hodnotnejsi ako vsetko co vytvorila mara s hnojom za celu ich existenciu. hm?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Skoda je nulova. Ten kto by to pozrel normalne na TV, si to aj normalne na TV pozrie. Ten kto by cakal na torrent, by si to na TV aj tak nepozrel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Logika ako lusk. Ty budeš nejaký mysliteľ.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár