neprihlásený Pondelok, 6. júla 2026, dnes má meniny Patrik, Patrícia
Bez ThePirateBay klesol bandwidth Švédska o 21%

DSL.sk, 2.6.2006


Internetová prevádzka vo Švédsku meraná maximálnou rýchlosťou pretekajúcich dát cez peeringové centrá sa po zabavení serverov ThePirateBay.org a odpojení políciou náhle výrazne znížila.

Ako ukazujú grafy maximálny denný bandwidth na všetkých peeringových centrách vo Švédsku spolu dosahovaný v neskorých večerných hodinách klesol v stredu a vo štvrtok náhle z cca 46 Gbit/s na 36 Gbit/s, teda približne o 21.7%.

Prevádzkovateľ peeringových centier Netnod doteraz nevydal žiadnu správu o mimoriadnych technických problémoch a tak je pravdepodobné, že zníženie prevádzky súvisí práve s odstavením ThePirateBay.

V stredu v dopoludňajších hodinách švédska polícia dočasne pre potreby dokazovania zabavila všetky servery stránky ThePirateBay.org, keď jej prevádzkovateľov obvinila z porušovania copyrightového zákona a napomáhaniu v porušovaní copyrightového zákona.

Hoci stránka poskytovala iba torrent súbory o veľkosti niekoľkých desiatok KB, jej nedostupnosť mala zrejme vplyv aj na samotnú BitTorrent prevádzku pre nedostupnosťou obvyklého zdroja vyhľadávania. Predpokladá sa tiež, že na stránku boli napojené spriatelené trackery, v takomto prípade by dosah na zníženie prevádzky bol oveľa priamejší.


Graf bandwidthu v Netnod peeringových centrách



Kompletné grafy prevádzky v Netnod centrách môžete nájsť na tejto stránke. Oficiálne zatiaľ nebolo spoločnosťou Netnod potvrdené, že toto náhle výrazné zníženie prevádzky súvisí s odstavením ThePirateBay.org.



Najnovšie články:

4ka v noci plánovane odstaví hovory do iných sietí
V štvrtom reaktore Mochoviec je už všetko jadrové palivo
Rast cien RAM a flash podľa analytikov výrazne spomalí
V čase horúčav nemá v USA elektrinu viac ako milión domácností
Veľký výrobca LiFePO4 uviedol úložisko postavené na sodíkových článkoch
Začal postapokalyptický seriál od Apple
Pohybový senzor v lopte rozhodol o postupe na MS vo futbale
Intel výrazne zvýšil ceny najnovších desktopových procesorov
V Poľsku budú mať 2.4 GWh a v Nemecku 5.7 GWh batériové úložiská, na Slovensku máme 20 MWh
Konkurent Starlinku má už dosť satelitov pre spustenie služby


Diskusia:
                               
 

...tak to je rozdiel.
BTW.: by ma zaujimalo-v tom grafe je v Stredu taky pasik, ktory znamena, ze klesol bandwidth na 0-to akoze cele svedsko nic neprenasalo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozno im padol net ako vtedy ked cely pakistan bol tusim 11 dni bez netu a vela firiem kvoli tomu skrachovalo
Odpovedať Hodnotiť:
 

wow, krute. to by som skrachoval aj ja!
Odpovedať Hodnotiť:
 

uf este, ze sa na to slovensku zatial nestalo ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

zeby to miesto oddelovalo cas pred a PO zhabani servra ????
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som bol bez netu 11hod a uz mi drbalo :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

slovensko nema takyto nejaky graf?
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.six.sk/mrtg/switch.six.sk.a.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

skus http://www.six.sk/mrtg/six.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj tak sranda ze tych par niekolko KB suborov spravilo taky traffic.. nuz co, jeden zo zoznamu vypadol, preskocime na dalsi ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

aha ta preto mi vcera nestahoval desperados dvojku dik za info
Odpovedať Hodnotiť:
 

aha ta preto mi vcera nestahoval desperados dvojku dik za info
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked je v noci taky maly traffic, tak by mal byt net lacnejsi :-) (resp. by sa nemal pocitat do dat/FUP/ineho podvodu)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pirate Bay NIE JE DOWN ani BUSTED. Stranka bola iba hacknuta. To ze ich zavrela policia je iba vtip od hackerov. Webmaster Anakata sa vyjadril ze Pirate Bay bude znova funkcny uz za par hodin.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto ich hackol??? kedy? kde sa o tom docitat ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

moja naj. stranka omg
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je huste, vazne site uz funguje. to ich naozaj hackli??? xi
Odpovedať Hodnotiť:
 

ti jebe ze vtip, potom by o tom nepisali vsade na nete.
a preco by nemohli byt znova online aj ked ich zabasli...maju prachov, kupia kvantum serverov a behom dna dvoch su zasa online. a ked svedska policia bude otravovat, zbalia si saky paky a pojdu do finska abo do kej riti
Odpovedať Hodnotiť:
 

thepiratebay.org uz ide, ked si vsimnete tak na hornej liste ked sa nacita stranka je The Police Bay :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár