neprihlásený Piatok, 25. mája 2018, dnes má meniny Urban   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Operátorom chcú zakázať podpultové ceny

Značky: Českomobilní operátoriceny

DSL.sk, 16.2.2017


Podpultové ceny mobilných a ostatných telekomunikačných operátorov by mohli byť v susednej Českej republike čoskoro postavené mimo zákon.

Ministerstvo priemyslu a obchodu ČR totiž navrhlo ich zakázanie priamo novelou zákona o elektronických komunikáciách. Upozornil na to český Lupa.cz.

Zákaz má konkrétne zakazovať diskriminovať spotrebiteľov a špecificky operátori podľa neho nesmú spotrebiteľom poskytovať iné ceny ako majú vo verejnom cenníku. Zakázané by tak boli akékoľvek podpultové ceny.

Ustanovenie sa má týkať len spotrebiteľov a nie ponúk pre firmy.

Podpultové ceny sú dôležitým nástrojom operátorov a najmä mobilných operátorov, ktorý im umožňuje udržať si zákazníkov plánujúcich odísť za lepšou ponukou konkurencie alebo získať nových zákazníkov lepšou ponukou a pritom viac profitovať na ostatných zákazníkoch vyššími cenníkovými cenami. Takéto praktiky samozrejme nie sú výnimočné a uplatňujú sa výrazne aj na Slovensku.

Spotrebitelia väčšinou vedia o existencii takýchto ponúk, ich dosiahnutie ale typicky vyžaduje vyjadrenie nespokojnosti, vyššiu asertívnosť alebo dokonca uskutočnenie krokov k odchodu. Mnohí zákazníci sa tak získať takéto ceny nepokúšajú.

České ministerstvo očakáva od zákazu podpultových cien evidentne očakáva zníženie cenníkových cien. "Pomocí neveřejných nabídek poskytovatelé vedou konkurenční boj pouze o nové zákazníky, popř. o zákazníky, kteří projevili úmysl změnit poskytovatele, a výhoda konkurenčního prostředí, konkrétně snížení ceny služeb, není přenášena na všechny spotřebitele. V důsledku toho za velmi výhodné ceny využívá služby pouze menší, aktivnější část spotřebitelů, respektive velkých klientů, která se dostane k neveřejným nabídkám. Zejména drobní spotřebitelé, kteří se spoléhají na platnost zveřejněných cen a dodržování zákazu diskriminace, potom za služby platí podstatně vyšší ceníkovou cenu. Právě tuto druhou část spotřebitelů by měl návrh primárně ochránit. Toto doplněné ustanovení zakazuje poskytování služeb spotřebitelům za jiné než zveřejněné ceny. To umožní přenést na všechny spotřebitele výhody efektivně konkurenčního trhu formou snížení ceny služeb," zdôvodnilo totiž ministerstvo tento návrh.

Takáto zmena samozrejme nebude vyhovovať každému, keď bude vadiť zákazníkom využívajúcim podpultové ceny. Ako by bola spoločensky užitočná napríklad na Slovensku ale ťažko odhadovať, závisí to samozrejme aj od toho aká časť zákazníkov využíva podpultové ceny.

V Českej republike, kde sú v niektorých aspektoch ešte vyššie oficiálne ceny mobilných služieb ako na Slovensku, údajne podľa českého O2 využívajú nejakú formu neverejnej ponuky až dve tretiny zákazníkov.

Návrh ministerstva priemyslu a obchodu bol zatiaľ predložený len na vládu ako súčasť širšej novely zákona o elektronických komunikáciách. Ak by zákaz ale schválila vláda, mal by vysokú šancu prejsť aj parlamentom. Vláda chce totiž novelu schvaľovať v zrýchlenom konaní, pri ktorom nemôžu poslanci uskutočňovať pozmeňovacie návrhy.


      Zdieľaj na Twitteri


Využívate podpultovú ponuku nejakého telekomunikačného operátora? (hlasov: 318)

Áno      43%
Nie      57%


Najnovšie články:

Aktualizácia Windows 10 má ďalší problém, nebola kompatibilná s najpoužívanejším antivírusom
Edge má stále oveľa nižšiu spotrebu ako Chrome a Firefox, tvrdí Microsoft
Samsung musí Apple zaplatiť za kopírovanie iPhonu spolu 808 miliónov
Odpojte všetky inteligentné zariadenia, Alexa nahrala rodinu a poslala to inej osobe
Český poslanec v byte platenom štátom ťažil kryptomenu. Bolo mu zima
V D-Link routeri znovu objavené zadné vrátka, hneď dvoje
Nový Windows 10 už pôjde na Intel a Toshiba SSD, objavil sa ale problém s čiernou plochou
Príklepové vŕtanie zafungovalo, Curiosity na Marse opäť vyvŕtalo vzorku
15.6" notebook s hmotnosťou pod kilo
Nádejná náhrada JPEG-u, formát HEIF, pridaný do populárneho grafického editora Gimp


Diskusia:
                               
 

To uz je dost vyrazny zasah do principov hospodarskej sutaze.
Next step: zakazu zlavy, lebo niekto ich nema?
Odpovedať Známka: -3.5 Hodnotiť:
 

Presne tak, uz mam takto treti krat viazanost. Staci si podat ziadost o prenos cisla, a hned sa deju divy
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Staci zavolat na specialne cislo a nepotrebujes podpisovat ziadost o prenos cisla...
Odpovedať Známka: 0.3 Hodnotiť:
 

no daj to specialne cislo, ci to je iba pre vyvolenych?
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

0800123456
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

0118999881999119725 3

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pre Orange mi volali z retenčného z 0908 005 185 - inicioval som prenos čísla k O2, pretože som nechcel žiadne predplatené minúty ( mal som Sovu ), ale chcel som platiť len za to čo prevolám. Z retenčného mi ponúkli 1GB dát za 4e + to čo prevolám ( 4centy za minútu do EÚ, 4centy za SMS/MMS ) a bez viazanosti - myslím, že ponuka čo sa neodmieta. Zpucoval som volajúceho, že prečo mi takýto paušál nevedeli ponúknuť cca pred pol rokom keď som vyslovene Orangeu napísal, nech ma skontaktuje niekto z retenčného, že som nespokojný a že ak sa mi neozvú s nejakou ponukou tak idem preč - vtedy mi ponúkli iba nejaký cca 15e ( už nepamätám presne ) paušál, ktorý mi nevyhovoval ( zas množstvo minút v balíku, ktoré nepotrebujem ). Na to mi odpovedal, že toto je novinka, že predtým nebol, že to je pilot. Keď som sa ho pýtal, že čo má urobiť pre takýto paušál priateľka - odpovedal mi, že to je len pre vybraných zákazníkov :) Je možné ale, že je to len pre právnické osoby tento paušál - neviem...
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

staci si dat preniest cislo do 4ky a budu vas presne s touto ponukou lakat nech zostanete, 4 centy min 4 centy sms 4e 1gb dat
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

alebo do easy
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mám veľmi podobnú skusenosť. Som mal Sovu za 15€ + 2Gb internet za 10 €. Takže som im mesačne platil 25€. Problém bol že skoro nevolam ale internet využijem. keď som videl že za tu Sovu spotrebujem mesačne 2-3 €EUR, tak som riešil, že nech mi dajú niečo čo mi vyhovuje. Mukel na predajni s úsmevom vytiahol letáčik a svojím mastným krvým pahýlom mi ukazoval na 5€Pantera čičo + 1€ za 100 MB. Tak to ma fakt dorazilo, lebo matematika hovorí, že by som platil presne to isté. na fleku som ich zrušil a išiel inam... Po prvom mesiaci platba cca 4€, po polroku to síce pojde hore, ale vychádza to že do 10€ sa to zmestí.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Tie názvy paušalov sú ako od Castanedu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to aj pre fyzicke osoby, druha alternativa je 100mb dat za 1 euro, cena nic moc ale ked vela nepresurfujem nebudem platit 3 eura navyse za 1gb
Odpovedať Hodnotiť:
 

to mi pripomenulo, ze znamy sa zamestnal v Telekome a isiel si preniest svoj sukromny Telekom pausal na firemny do Telekomu a volali mu z retencneho, preco odchazda, ci u nich nie je spokojny :)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Lebo si este nevedel ze ta caka vypoved :D oni uz ano
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Preco, ja som za a zakazat by to mali aj u nas. Preco musim chodit stale jak kokot za operatorom len preto aby som dostal nejaku normalnu cenu, co by malo byt uplne samozrejme, a do na to nema cas tak ma smolu. To iste aj poistka na auto, pokial sa na konci roka nezrusi aby bolo mozne uzavret novu tak si poistovna s klientom vytre rit a napari mu na dalsi rok vyssiu poistku. Preco? Lebo zijeme debilnom gorilom state.
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

s tou poistovnou to sedi, prave vcera ma vytocili vyjebanci z generali... minuly rok 151€, tento rok poslali sek na 210€... 10 rokov bezskodovy priebeh, tak som im poslal vypoved, 3 dalsie poistovne ma poistia za 150... to mala byt asi odmena za bezskodovy prieheh...
ich odpoved pripajam:

Vážený pán xyz,

reagujeme na Váš e-mail zo dňa 14. februára 2017 v ktorom sa informujete k poistnej zmluve číslo 765786877867665

Poistné je zvýšené z dôvodu, že poisťovňa prispôsobuje cenovú politiku pre nových aj starých klientov podľa aktuálneho vývoja na trhu.
Výšku poistného ovplyvňujú aj faktory ako napr.:

zvyšovanie cien náhradných dielov
rast ceny práce na trhu
inštitút nemajetkovej ujmy
Poistné je možné znížiť na sumu 183,16 €. V prípade, že so zmenou súhlasíte, prosíme Vás o zaslanie údajov pre overenie - meno, dátum narodenia a adresu poistníka.

no cisti kokoti....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://ix.sk/RNAcD
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

To nie je len pri operatoroch a poistkach. To iste je pri nakupe tovaru. Napriklad verejnym tajomstvom je, ze auto nikto nekupuje za cennikove ceny, kazdy pride za predajcom s tym, ze chce nejaku zlavu, vsak bez zlavy to kupi kdekolvek. Zavisi od cenovej politiky kazdeho podnikatelskeho subjektu. Ciastocne je to na jednej strane fajn - ako zakaznik viem vyjednat nejaku zlavu. Na strane druhej to deformuje trh, lebo podla systemu odmenovania sa niekomu oplati predavat auta s 0 ziskom a oplati sa to kvoli provizii za obrat.

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

prave naopak! toto by mali spravit aj tu u nas aby konecne trio ortmo2 prestalo oyebavat zakaznikov. Retencne oddelenia zrusit a dat rovnaku ponuku pre vsetkych! Nieze ferko sa kludne rosprava s predajcom, tak jemu dame 1GB dat za 5€ a jozko sa rozculuje, krici na paniku za pultom, tak aby sme sa ho zbavili dame mu 2GB za 3€. Ako ktomu kurva ferko pride???
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

No vidno že v CZ im zaleží aj na zákaznikový a nie len na vykorisťovateľoch. Tiež nevidím najmenší dôvod prečo má Fero platiť 4 EUR a Jano 2 EUR, keď môžu obaja za rovnaku službu platiť 3EUR. Ale hej, Jano bude v očiach mnohých ten šikovnejší,podnikavejší a mnohým bude vzorom ako s niekým pekne vyjebabral.
Ten s kým vy... ale neni náš Vykorisťovateľ, ale práve Fero.
Ešte nejaký čas potvrvá kým si toto Slovač uvedomí.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

no vo svetle najnovsieho Stachovho clanku (Český ministr průmyslu bojuje s operátory proti nám uživatelům – Chce abychom platili více!) o operatoroch a ministroch v CZ by som ani nepovedla, ze "im na zakaznikovi zalezi

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

lenze problem je v tom, ze ked to zakazu, tak namiesto toho aby povodne platil Fero 4 a Jano 2 EUR, tak po novom by platili obaja povedzme 3,70 (a nie 3 ako ty uvadzas)... takze Janovi sa podstatne cena zvysi a Fero prakticky nic neusetri.
Pride mi to ako paralela k slovenskym dochodkom - urcita neprisposobiva mensina (Fero), ktora v zivote prstom nepohla ma dochodok vyratany na zaklade priemernej mzdy. Ale clovek, ktory cely zivot drel za minimalnu mzdu (Jano) a ukazal tak, ze je sikovny a chce nieco pre seba a pre stat spravit, tak ten dostane dochodok vyratany z minimalnej mzdy. Uzasna spravodlivost.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ale potom bude konkurencia este dravejsia. Takto trochu podplatia zakaznika aby neodisiel k vyhodnejsej ponuke. Z dlhodobeho hladiska je transparentna konkurencia lepsia pre zakaznika
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Jo, ono to dopadne presne tak ako píšeš. Prosto v ideálnom svete by to bolo ako som písal. V realite úresne ako píšeš ty. Ofce, ofce, ofce. Máme ešte možnosť zahodiť všetko, začo platíme a ísť do lesa. Ale tam je tu problém, lebo nemož klásť oheň. LOL
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ale to je jedno kolko budu platit, podstatne je aby platili za danu sluzbu rovnako. Lebo vsetci sme si rovni. Zvyhodnovat mozu na zaklade mnozstevnych zliav, nie ze to iste daju jednemu za tolko a inemu za inaksi peniaz
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

presne ako sa vyssie pise, nech daju oficialnu ponuku 4c za minutu a nie len ked ich na kolenach prosis a vyfajcis 4 predavacov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mali by to zrusit aj u nas? Takze uz nebudu ziadne zlavy a vsetci budeme nakupovat za cennikove ceny, hej? Lebo presne toto by sa podla mna stalo :)
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Zľavy by stále boli, ale ak je zľava, tak dostupná všetkým, resp. všetkým čo splnia transparentné podmienky.

Nechcem špekulovať čo je lepšie. Len by ma zaujímalo, ak je toto možné, či aj krčmár si môže dať cenníkovú cenu piva 1000 eur a potom povedzme s ne-cigáňmi si individuálne "dohodnúť" zľavu.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Akciova cenovka pri barovom pulte v BA krcme :

Jedno Pivo 1,50 EUR
Dve Pivá 3,00 EUR
Dva Pivá 5,00 EUR


Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

u nás to je

DVA PIVÁ ZA DVA EURÁ

rým je nad zákon.


Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Bol vtip, nič viac.
Ale keď rým tak rým:
2 minúty 2 eurá - veľa štastia, hehe
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jedna minúta
Dva minúta.


Ja rozumieť dva aj dve aj 2 aj two.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dve jedno eurové mince
Dva eura jedna minca
Odpovedať Hodnotiť:
 

co sa ti na tom nepaci? ved podpultovy predaj bol jednym zo znakov komunizmu a kazdy(kto nemal znamych za tym spravnym pultom) na to nadaval :)

teraz je to pri mobilnych operatoroch presne to iste ako za komancov

zlavu nikto nezakazuje, ked bude oficialne zverejnena a nie len pod pultom :)
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

mylis si ojebavanie zakaznikov s hospodarskou sutazou.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Neplet do toho Janku
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V Českej republike, kde sú v niektorých aspektoch ešte vyššie oficiálne ceny mobilných služieb ako na Slovensku...
nikde na svete snad nie su vyssie ceny ako na slovensku....
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Možno nikde na svete, až na Česko :)

Študujem v ČR, a mám ako Slovenské tak aj České O2 (pretože banky, kurier a pod.). Ten rozdiel v cenách je tam vidieť.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Zvlastne ze potrebujes platit 2 cisla, ja zijem v DE a pracujem v DK a pouzivam SK cislo 4ky.
Standardne mi pride SMS o baliku aj transakcia v DE banke na SK cislo,
problem s SK predvolbou som mal iba raz, ked som si objednaval pripojku na net,
tak sa tam nedala zadat ina predvolba ako DE, tak som pouzil vymyslene cislo a aspon ma nespamuju.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

a volam rovnako ako na SK po celej europe a data v 3G mam stale zapnute,na maily a primpomienky mi stacia, co je mesacne 8 eur.
kredit sa mi obnovuje automaticky.
Maloktory DE program je pod 10 eur, DK uz ani nehovorim, aj ked aj najlacnejsie su v podstate neobmedzene.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Súhlasím, že v ČR sú na tom podstatne horšie s cenami u operátorov, ale SK číslo by ti v pohode stačilo. Som v ČR už niekoľko rokov a nemám problém iba z SK číslom. Banka - v pohode, kuriér - ešte som nemal problém.
Jedine keď som chcel internet od O2 CZ, tak som im musel vysvetliť, že kvôli nim si CZ číslo vybavovať nebudem a komunikujú so mnou e-mailom.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tento neobjektivny pohlad slovaka na slovensko neznasam.
Je x krajin v eu kde je to horsie, medzi nimi aj v cechach, este donedavna mali minutovu tarfikaciu(mozno stale maju).
Francuzko, tragedia, v USA mas xy miest v meste kde nemas v mobile signal, tuna places ze nemas niekde v prdeli v hrocach vo vlaku 3g ale len 2g. atd..

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Dal som ti plus, lebo aj ja to neznášam. To neustále pičovanie a vyplakávanie. Všetci nám robia zle, už od Veľkej Moravy, iba tu trpíme, hotové peklo na zemi.

Minule som čítal Tajovského poviedky "Horký chlieb". Mimochodom, povinné čítanie ZŠ, už trochu senilniem. Tajovský je majster v plakaní nad biedou slovenského národa. Trpia tam všetci ako Mamka Pôstková, najviac Maco Mlieč. Čítal som a plakal do vankúša.

Lenže keď človek pozorne číta a nenechá sa Tajovským zhypnotizovať, čo sa dozvie? Obyčajní sedliaci mali slabé národné povedomie, čítať knihy nechceli. Prečo? Lebo sa starali o 12 kráv v stajni, kŕdeľ hydiny a keď im ostal čas, mladí išli na tancovačku, starí popíjali po návštevách. Chudák starý otec tak sa natrápil, ale po žni sa s babkou vybrali do termálnych kúpeľov, lebo už mal čas. Kto robil a slúžilo mu zdravie, mal sa dobre.
Ale na ceny sa pičovalo vtedy a pičuje sa doteraz.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

plebs sa budu stale stazovat, ale zeby nieco pre to aby to bolo lepsie spravili to nehrozi
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

a ja tebe minus ty kokot
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

Buržujko, zlomil si mi srdce.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Maš pravdu, ak chceme byť objektívny, tak k cene služby v danej krajine musíme zohľadniť kúpi schopnosť obyvateľstva, priemerný plat v národnom hospodárstve, životné náklady, náklady na energie atď.
Ako že tie čísla pre CZ nemám, ale zo skúsenosti odhadujem, že je to v konečnom dôsledku lacnejšie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Za tu literárnu tragédiu plusko :)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

To nie je zaujatý pohľad Slováka na Slovensko, to je pestovaný pohľad malomeštiackych svetoobčanov žijúcich v Bratislave, hľadiacich na vybájený Západ a neustále bedákajúcich nad tým, že sa nenarodili so striebornou lyžičkou v papuli (ako tomu oni hovoria).

Dokážu sa až do nepríčetnosti nekonečne rozčuľovať nad (1)ponukou „svojej banky“ a (2) ponukou „svojho mobilného operátora“ a neustále sa jalovo vyhrážajú odchodom a tvária sa, že za 5 € by im 1/2 Bratislavy malo padať k nohám.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak tomu ver, ze v Cechach je to drahsie.

Svojho casu najlacnejsi sposob, ako volat medzi dvoma ceskymi cislami u rovnakeho operatora(!), bolo urobit konferencny hovor na oba zo slovenskeho (na Slovensku, nie v roamingu). Cista schyza.

Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

zas neplacte, ze je vsetko drahe .. u nas je napr. optika od orange o 2 levely vyssie ako kdekade v USA o cene ani nehovorim
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. A medzi jazzovymi kapelami je "o 2 levely vyssie" Orlik.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

ze teba este bavi pisat taketo kokotiny..
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

prave vcera mi orange ponukol cez telefon prenos cisla z parametrami: neobmedzene volania SR, 100 minut eu + usa, 100 sms, 500MB internet za 16eur ale s viazanostou 15 mesiacov (dotacia telefonu 70eur - viazanost 24m)

cez web to iste, prenos cisla, ale bez SMS, stoji 22,5 EUR - bez viazanosti (dotacia 160eur, viazanost 24mesiacov)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A mne v minule volal chlapik cely nazhaveny, aku ma pre mna neuveritelnu ponuku za neobmedzene volania za 10€ mesacne a hned prva otazka bola kolko mesacne platim. Tak mu vravim, ze si raz za 3 mesiace dobijam kredit za 8€ a z druhej strany bolo pocut len: aaaaahhhh. Tak mu vravim, ze podla toho pazvuku mu asi doslo, ze cezomna to takto nepojde.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pekny odjeb
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mam dsl+tel, konci viazanost, vola teta, ze musim podpisat novu viazanost, ale uz nemaju ten balik na tel, co je spolu s dsl, ze musim vziat iny + 2 eura mesacna na viac, ze ine nemaju, bud to vezmem, alebo mi zrusial tel linku a bude len dsl, a tam zase budu ine ceny bla bla, tak som to vzal,
sused mal ten isty pripad, ten poslal tetu do prdele, volala za par dni a nechali mu cenu rovnaku ako mal .... to len ja debil budem teraz platit 2 eur za mesiac viac, dakujeme telekom
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sak preto treba vzdy povedat ze si to premyslis a pozries ponuky u konkurencie. Ja nikdy nereagujem na takyto natlak maximalne im poviem ze "nemam cas, mam pracu" a zlozim.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a aj preto treba vzdy ked ti niekto sam od seba vola a ponuka ti aj 100 ton zlata zadarmo povedat "dakujem nemam zaujem".
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Skryvaju sa za spravodlivost, a nakoniec to dopadne ako s vlakmi, ked osobaky boli lacnejsie ako rychliky - zdrazeju vsetko na tu vyssiu uroven. Socializmus ako vysity.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

co je zle tak socializmus á co dobre tak kapializmus co? take odrby uz pozname o)))
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Mládkovi kulku do hlavy https://tinyurl.com/hroeeup
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Sova 10 so 100MB+FUP 768kbps je najlepsia volba :D pocas pobytu v nemocnici som prisiel na to ako sa da trosku inak fungovat :) v pohode prehrava youtube videjka... vopred dakujem za minuska :D :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ok, ved nech mi to orange da, idem si to hned teraz kupit, do 12:00 alebo dokedy maju otvorene stiham. Daju mi to? Lebo inak je to irelevantne.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár