neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Skladateľné smartfóny majú prísť tento rok, už naozaj

Značky: smartfónynové technológieSamsungLG

DSL.sk, 12.1.2017


Ďalším termínom, kedy by mali na trh reálne prísť smartfóny so skladateľným displejom, je tretí štvrťrok tohto roku.

Takýto termín avizujú juhokórejské noviny The Korea Herald, podľa zdrojov ktorých v Q3 s veľkou pravdepodobnosťou uvedie skladateľný smartfón Samsung. Vzápätí vo štvrtom štvrťroku by sa mal objaviť skladateľný smartfón aj s technológiou displeja od LG.

Zmyslom technológie mobilných zariadení so skladateľným displejom je umožniť mobilné zariadenia v menšej kompaktnej podobe pri prenášaní vybaviť väčším displejom pre čo najpohodlnejšie používanie v rozloženom stave.

Samsung ohýbateľný OLED displej verejne prezentoval už na začiatku roka 2013 a ku koncu roka mal údajne už prezentovať analytikom aj prototypy smartfónov s takýmito displejmi. Pre investorov na konci roku 2014 podľa dostupných informácií avizoval uvedenie skladacích smartfónov na rok 2015.

Tento termín ani ďalší termín podľa neoficiálnych informácií na začiatku roku 2016 zrealizovaný nebol, následne v júni avizovala agentúra Bloomberg uvedenie skladateľného telefónu Samsungom vo februári 2017. Podľa náznakov prezidenta mobilnej divízie Samsungu Koh Dong-jina pre noviny The Korea Times ale Samsung zrejme takýto termín neplánuje a to teraz potvrdzujú aj noviny The Korean Herald.

Podľa informácií novín Samsung síce už reálne dokončil vývoj skladateľného smartfónu, ktorého displeje boli ale po zložení skryté vnútri. Následne ale mal zistiť, že užívatelia považujú za nepohodlné smartfón vždy pred použitím rozložiť.


Prezentácia flexibilného displeja, prototypov a konceptov smartfónov Samsungu na CES 2013 z januára 2013 (video: Samsung)



V auguste 2016 tak začal vyvíjať model, ktorý má displeje po zložení na vonkajšej strane a dá sa tak zrejme používať aj v zloženom stave. Z pripravovaného modelu sa po rozložení stáva malý tablet s uhlopriečkou cca 7".

Podľa zdrojov novín je uvedenie takéhoto smartfónu pravdepodobné v treťom štvrťroku s obmedzeným počtom 100 tisíc kusov. Definitívne má ale rozhodnúť o uvedení až nové vedenie príslušnej divízie po plánovaných personálnych zmenách vo februári až marci.


Demonštrácia Lenovo Folio a CPlus (video: Mobilenet)



V Q4 by podľa informácií jedného zo zdrojov mali byť ale uvedené aj skladateľné smartfóny s technológiou od LG, ktorá má údajne podľa zdrojov novín k dispozícii pokročilejšiu technológiu ako Samsung.

Technológia LG sa potenciálne ale môže objaviť podľa novín najskôr nie v smartfónoch od samotného LG ale v smartfónoch niektorých iných výrobcov ako napríklad Huawei alebo dokonca Apple.

V každom prípade aspoň v kategórii verejných prototypov kompletných skladateľných smartfónov boli Samsung a LG predbehnuté spoločnosťou Lenovo, ktorá v júni uplynulého roka ukázala prototyp Folio s displejom preloženým napoly, ktorý má v rozloženom stave uhlopriečku cca 8".

Okrem toho ukázala aj prototyp CPlus, smartfón s uhlopriečkou 4.26" zložený z niekoľkých segmentov. Smartfón je vďaka tomu možné ohnúť a nasadiť na ruku. Tu je ho možné naďalej používať, pričom telefón sa prepne do softvérového režimu s užívateľským rozhraním bližším smart hodinkám.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci


inzercia



Diskusia:
                               
 

dalsia ftakovina ako ten google puzzle fon
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

uz naozaj? :D
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

ako dotykove ovladanie.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Kravina ktora nebude nikdy fungovat, skonci sa to ako so slavnymi 3D televizormi. Neviem si predstavit taku foliu ktora by to vydrzala, musela by byt naozaj ale naozaj superelasticka, co ale zase nejde dokopy s odolnostou proti poskriabaniu. Navyse treba pocitat aj so starnutim materialu co zrovna u plastu je dost problem. A vysledok tohoto hype bude ze tie folie budu pomerne rychlo poskriabane a casom sa budu v miestach ohybov natahovat a lamat - takze konkretne u toho knihotabletu na videu sa v strede zacne najskor robit vyduty hrb a neskor zacne praskat.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

No vidis. Kto by kedy povedal, ze na mobiloch budu zafirove skla. A teraz je to bezna vec.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

a na zafírove sklá dajú antireflexnú vrstvu ktorá sa ľahko poškriabe (úžasná výhoda)
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

A uz si videl ohebne/elasticke zafirove sklo? Lebo ja nie.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Nakolko je volnym okom dokonale priehladne, prave kazde nevidenie je priamym dokazom jeho existencie, podobne ako pri auditovani neviditelnych run.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

ok, ja ti vysvetlim ako som to myslel. Pokial dispej prvych mobilov poskrabal aj toaletny papier, tak veci sa vyvijali a moderne displeje bezne neposkrabes. Tak isto, prve ohybne displeje budu mozno slabsie, ale casom sa to vyriesi. Keby si kazdy na zaciatku povedal, vyserme sa na to, lebo "nieco", pripadne keby sa kazdy konstrukter nadnarodneho vyrobcu najprv opytal diskuterov na DSL, tak si stale vytierame rit lopuchmi
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Vies, lenze ako by som ti to povedal... jedna vec je realita a druha vec je viera. Cas ukaze kto z nas ma realnejsi pohlad na vec ;)
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Davno predtym sa davali na hodinky. Takze odpoved na tvoju otazku je kazdy clovek s trochou predstavivosti.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nemas obchodneho ducha. Display bude ako spotrebny material sa to poohyba a doskriabe zacalujes 80ecok a mas novu.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

a vlaky nikdy nebudu moct fungovat pretoze pri rychlosti nad 35 km/h podtlak ludi vytiahne z vagonov
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

to vyriesi fakt, ze zem je plocha a je stredom vesmiru takze atmosfericky tlak prestane vytahovat ludi z vlaku
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Pozor tomu ze zem je plocha neverili vzdelani ludia uz ani v stredoveku, toto je jeden z typickych zazitych omylov podobne ako pravo prvej noci. V stredoveku sa uz vseobecne vedelo ze zem je gulata dokonca uz v staroveku bolo vypocitane aj jej presne zakrivenie. A ze zem je stred vesmiru? Stredoveka veda vychadzala z ucenia antickych filozofov hlavne aristotela taze pochybili uz oni.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Dedicnost sirenia pochybenia zotrvavanim v akceptacii spolahlivosti overitelneho zdroja je overitelne umocnitelna.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Rád by som doplnil. Neviem, či niekto v stredoveku veril, že zem je stredom vesmíru, skôr si myslím, že nie. (Eratosthenés z Kyrény spočítal obvod zeme 200 rokov pred n.l.). Používal sa geocentrický model vesmíru a tiež konkurenčný heliocentrický. Samozrejme, obidva sú nesprávne.

Napriek tomu geocentrický model nezahynul a používa sa (na špecifické účely) doteraz. Napríklad, pri pozorovaní oblohy je potrebné poznať dráhu a polohu nebeských telies vzhľadom na pozorovateľa, čiže vzhľadom na zem. Dráhy planét nevychádzajú elipsovité ale také kvetinky. No a čo? Chleba lacnejší nebude.

Nech vás žehná všemohúci Boh, Otec, Syn i Duch Svätý.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

nooo, by si sa cudoval, niektori si to stale myslia :-))))
http://www.placata-zeme.cz/
ludia, ruku na srdce, videl uz niekto debilnejsiu stranku ako tuto?

Odpovedať Hodnotiť:
 

bohuzial s prichodom internetu a lahkeho prenosu informacii sa izolovana debilita zacala sirit a napada slabsie rozumovo obdarenych jedincov... a ze ich je kopec...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dosť prakticky a zaujímavo vyzerá ten telefón, ktorý sa dá zložiť na ruku, ak by vyriešili problémy s únavou materiálu, tak paráda, mal by som hodinky a telefón v jednom a na ruke, nebolo by treba ho dávať do vreciek, či kabeliek. Dotelefonuješ a zložíš ho na ruku, vôbec by nezavadzal. a pri úkonoch, mimo telefonovania, netreba telefón odnikiaľ vyberať resp. hľadať kde som ho položil, ale pohodlne naťukám na ruke.

Tento model má podľa mňa budúcnosť, ak vyriešia únavu materiálu, lebo neviem neviem ako by vyzeral tento konkrétny model po 2 rokoch používania....
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Únavu materiálu vyriešia znížením záruky na pol roka. Potom si kú nový model. A ja to vidím skôr nepraktické ako praktické riešenie. Je to obludnosť, ktorá mi pri horúčavach bude ale aj celkovo vadiť. Aký to má zmysel nosiť to na ruke? A určite bude vytiahnutie telefónu z vrecka rýchlejšie ako dať túto ohavu dole a narovnať ju aby som dvihol hovor.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

To skôr takto v zime. Bude mi zvoniť telefón a budem si rolovať rukáv na kabáte hore aby som dvihol.

Ďakujem pekne.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Budu sa dat tieto displje aj pekne vyzehlit do rovna? Lebo na tom video ked to zlozi a naspet roztiahne to vyzera pekne zdeformovane.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

neviem to ohýbanie napolku mi príde dosť náročné na trvanlivosť materiálu - tá časť kde sa to ohýba bude prvá kde začnú odchádzať pixely alebo nebude fungovať dotyk alebo jednoducho popuká

osobne by mi najlepsie prišlo riešenie 2 valčekov v ktorých by ten display bol narolovaný a teda ohyb by nebol taký veľký, pritom na povrchu by mohol byť pevný zahnutý display na bežné telefonovanie a kontrolu času a odtiahnutím valčekov od seba by sa zobrazil velky display (na pozretie videa, mapy, ...)

pripadne by vobec nemuseli mat vonkajsi dislay ak by k tomu nabalili smart hodinky na ktorých by bezalo telefonovanie, upozornenia a hodiny (v podstate bezn dnesne smart hodinky)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ja mam v pici, mne uz taha na sedemdesiat.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

nevadii, ja mam 54 rokov.. ale vy doplatite..
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Hendžo mi dal skladacie displeje, že sa meké dvojročné... Aj tie zožrali. Všetko požerú, všetko...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A ko s tym budu telefonovat, ked to bude mat niekto ako naramok na ruke... Predpokladam, ze si to kazdy da na ruku v ktorej drzi telefon. Takze najprv druhou rukou dat dole naramok, nasledne vyrovnat , prehodit naspat do druhej ruky a prilozit k uchu. Alebo budu chodit ako z ustavu s prilozenym laktom na tvari.....
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

to sa da vyriesit implantovanim GSM modulu do mozgu a mikrofonom do oblasti hltana. Potom uz ti staci len displej na ruke, ktory sa neda odstranit...
alebo mozes si ho obtocit okolo krku a nepotrebujes sal a ked ti silno zavibruje telefon ta to aj postekli...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Sto ohybnych tabletov tyzdenne. Sto ohybnych tabletov tyzdenne. Uz teraz pocujem toho zeleneho skreklaveho rakla.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Aký si na neho mierny, žiaden rakel to nie je. Je to skurvený zelený kokot. Pičuš zajebaný... Už nevedia ako by ojebávali, ako môže niekto prísť so zľavou 200% , iba prijebaný kokoti. Nevlastní alzu ten istý majiteľ čo aaauto ? Lebo dosť sa to podobá, resp. v ČR potom existuje asi viac bezcharakterných ojebávačských kokotov mi to potom iba vychádza...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Byvam v CR uz 4 roky, 1 v prahe, 3 roky v ostrava, a poviem ti, ze cesi, su narod ojebavacov, tuna kontinualne konstantne kazdy ojebava, proste furt.

Na SR, sa vacsinou len kradne.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

dufam že sa nato bude dať gorila glass
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uprimne chceli by ste hintaku Ko....nu a este od Samsungu ?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Je to od Samsungu. Cize bude to bomba.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

skoda ze nedodavaju baterie do aut, to by bolo bombove auto!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved prave vysiel clanok ze Samsung bude vyrabat baterie pre elektromobily :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár