Spoločnosť Google evidentne pripravuje novú verziu svojho systému reCaptcha pre odlíšenie ľudí od softvérových robotov na webových stránkach, ktorá by zrejme nemala návštevníkov stránok vôbec obťažovať.
Google totiž na stránkach reCaptcha avizuje skorý príchod novej dokonca neviditeľnej verzie.
Systémy CAPTCHA, Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart, slúžia na ochranu stránok napríklad pred automatickým využívaním služieb robotmi, keď vyžadujú splnenie nejakej úlohy zvládnuteľnej človekom ale príliš komplikovanej pre softvér.
reCaptcha je implementáciou od Carnegie Mellon University z Pittsburghu, ktorú Google kúpil v roku 2009. V reCaptcha pôvodne užívateľ prepisoval dve slová a systém pomáhal digitalizovať skeny kníh, Google systém zmenil na prepisovanie popisných čísiel z fotografií ulíc.
Pred dvomi rokmi následne priniesol novú podobu reCaptcha, ktorá pri základnej interakcii vyžaduje od užívateľa iba kliknutie na tlačidlo "I'm not a robot" známe z mnohých webových stránok. reCaptcha pri tom podľa Google analyzuje celú interakciu užívateľa s prvkom CAPTCHA pomocou tzv. rozšírenej analýzy rizík a odlišuje, či ide o človeka alebo robota.
Nová podoba reCaptcha a jej fungovanie po kliknutí na tlačidlo (obrázok: Google)
Ak spoľahlivo nerozhodne, že ide o človeka, v súčasnosti požaduje po užívateľovi výber podmnožiny obrázkov zo sady prezentovaných obrázkov spĺňajúcich požadované vlastnosti.
Pôvodný návrh v súčasnosti používaného testu v reCaptcha pri neodlíšení užívateľa od robota automaticky (obrázok: Google)
Hoci táto verzia výrazne znížila mieru obťažovania užívateľov oproti predchádzajúcej podobe, stále niekedy vyžaduje od užívateľov splnenie netriviálnej úlohy a užívatelia ju vnímajú ako prekážku komfortu používania webov.
Avízo novej neviditeľnej verzie reCaptcha (video: Google)
Nová verzia evidentne sľubuje systém menej zaťažujúci užívateľa, keď ju Google charakterizuje dokonca ako neviditeľnú.
Spoločnosť v súčasnosti umožňuje webom požiadať o vyskúšanie novej verzie. Aké signály ale využíva, aká bude jej presná podoba a kedy bude verejne k dispozícii zatiaľ nie je známe, keď Google novú verziu zatiaľ zrejme verejne bližšie nepredstavil, hoci jej príchod avizoval vo videu už z mája. V ňom zároveň avizuje použitie technológie strojového učenia.
Re: i am not a robot
Od: lolkot
|
Pridané:
6.12.2016 14:04
zrusit spehovaciu stranku ktora zbiera o vas vsetky citlive informacie fuckbook a gugl nech konecne zacne platit dane v europe pri tych miliardovych ziskoch mesacne odvadza 1% ? smiesne
dnes má meniny CAPTCHA
Od reg.: edo hnoj
|
Pridané:
6.12.2016 12:40
tak isto jak zaklyknutie [i am not robot], scanuje to tvoje spravanie ako pohyb mysky, delay medzi stlacenim klaves.
toto bude scanovat pocas celej doby na stranke a kickne ta ked sa spravas jak bot.
a potom ti dojde ruzove dildo do posty lebo o tebe vsetko vedia
Asi som robot .. nikdy sa mi nestalo, ze by po zakliknuti, ze nie som, nevyhodil tie pitome obrazky .. uz sa mi nera stalo, ze som hodne dlho lustil a spekuloval, co tym chcel basnik (google) povedat. Naposledny podobna captcha , som si ani neskrtol, pretoze bolo privela moznosti , nic z toho nebolo spravne .. a pritom Indovia a ich apina na captcha je tak lacna ...
mna by zaujimala jedna vec. ked tam este davali skeny z knih alebo cisla ulic, ktore chceli digitalizovat, t.j. este ich nemali v digitalnej podobe, ako potom vedeli, ci odpoved uzivatela je spravna?
Jednoducho, dany obrazok bol poslany viacerym pouzivatelom a podla poctu rovnakych vstupov vyhodnoteny, cize ak si mal to stastie a bol prvy vzalo to akykolvek input ak si ale bol desiaty tak uz tam bol confidence level nastaveny ... strojove ucenie ti nic nehovori?
Re: recapta
Od: nigga, why you eat so much melon
|
Pridané:
6.12.2016 17:22
a preto vznikol project renigger.
google si daval vzdy jeden kontrolny text, ktory poznal a druhy text ten, z ktoreho sa ucit chcel. kontrolny bol easy identifikovatelny, ten druhy sa daval automaticky "nigger". ak sa stretlo viac ludi, "nigger" bol validovany a dostal sa aj do par prepisov knih.
ked sa to vo volekom prevalilo, google si najal proofreaderov a par negrov zmizlo. ale nie vsetky :)
"Ak spoľahlivo nerozhodne, že ide o človeka, v súčasnosti požaduje po užívateľovi výber podmnožiny obrázkov zo sady prezentovaných obrázkov spĺňajúcich požadované vlastnosti."
Buď som robot alebo to dodrbali. Mňa totiž google otravuje furt s obrázkami, niekedy dokonca aj viac krát po sebe.
ono, skôr si "menej štandardný"
ak robíš napr. veci ako čistenie cookies, linux, opera, nedajbože ešte s nejakou vpnkou, skoro určite ti vyhodí captchu a pre istotu aj dva krát.
To by to vysvetlovalo. Mám nejaké vlastné nastavenia na lepšiu ochranu súkromia. Nenapadlo by ma predtým že to môže mať súvis s týmto konkrétnym typom captcha, ale asi má.
Mohli spravit aj verziu pre Slovakov
Od: sam hawkins
|
Pridané:
6.12.2016 16:34
Mohli spravit aj verziu pre Slovakov:
"Nie som kokot" aby sme rozlisili normalnych ludi od kokotov.
Moj navrh je tu: https://postimg.org/image/7njwuraf3/
Re: Mohli spravit aj verziu pre Slovakov
Od: syntaxterrorA
|
Pridané:
6.12.2016 17:36
Orientaciou na primarny zakaznicky segment volba vychodzej hodnoty vstupnych poli navrhu formularu samozrejme urcitym sposobom odraza mnozstvo na optimalizaciu ergonomickosti venovanej energie.
Mohla by byt CAPTCHA ktora by rozlisovala dementnych uzivatelov od tych "normalnych",cize napriklad v pripade volieb cez internet by nedovolilo prihlasit na hlasovanie ludom,ktory nesplnia jednoduchy test,ktory by vsak nebol dost jednoduchy pre dementov co chodia momentalne volit,tym padom by sa vylucila z volieb ucast ludi,ktory nemaju dostatok inteligencie na svojpravne a zodpovedne hlasovanie o buducnosti inych