Spoločnosť Samsung odhalila možnú podobu svojich skladateľných smartfónov, keď tento týždeň bola zverejnená patentová aplikácia popisujúca takýto smartfón.
V tomto prípade pritom nemusí ísť na rozdiel od iných patentov o patentovanú ale reálne nikdy nezrealizovanú technológiu, keď Samsung už dlhodobo avizuje prípravu smartfónov so skladateľnými displejmi.
Zmyslom technológie mobilných zariadení so skladateľným displejom je umožniť mobilné zariadenia v menšej kompaktnej podobe pri prenášaní vybaviť väčším displejom pre čo najpohodlnejšie používanie v rozloženom stave.
Spoločnosť prezentovala prototypy a víziu ohýbateľných a skladateľných displejov už na začiatku roka 2013. Vtedy zároveň prezentovala aj prvú víziu, ako by mohli vyzerať smartfóny s takýmito displejmi.
Patentová aplikácia z Južnej Kórei podaná v apríli tohto roka, na ktorú upozornil GalaxyClub, teraz popisuje skladateľný smartfón inej konštrukcie ako vízie z 2013. Telefón v patentovej aplikácii sa dá ohnúť na približne polovičnú veľkosť vďaka kĺbu v strede.
Skladateľný smartfón z patentovej aplikácie Samsungu, kliknite pre zväčšenie (obrázky: Samsung)
Podľa patentu by ho malo byť možné ale ohnúť v rozličných častiach kĺbu a využívať by ho malo byť možné aj pri čiastočnom ohnutí a to v rozličných konfiguráciách.
Skladateľný smartfón z patentovej aplikácie Samsungu, kliknite pre zväčšenie (obrázky: Samsung)
Kedy Samsung ale reálne uvedie prvý skladateľný nie je zatiaľ jasné. Avizovaný termín na konci roka 2015 ani neskôr avizovaný na začiatku 2016 nebol naplnený, podľa júnových informácií agentúry Bloomberg mal prísť od Samsungu takýto smartfón vo februári 2017. Podľa vyjadrení prezidenta mobilnej divízie Samsungu z leta ale pravdepodobnejšie vyzerá ešte neskorší termín.
Prezentácia flexibilného displeja, prototypov a konceptov smartfónov Samsungu na CES 2013 z januára 2013 (video: Samsung)
Kým Samsung zatiaľ verejne ešte ale ani nedemonštroval funkčný prototyp kompletného skladateľného smartfónu, v júni ho predbehlo Lenovo. To ukázalo prototyp Folio s displejom preloženým napoly, ktorý má v rozloženom stave uhlopriečku cca 8".
Demonštrácia Lenovo Folio a CPlus (video: Mobilenet)
Okrem toho ukázalo aj prototyp CPlus, smartfón s uhlopriečkou 4.26" zložený z niekoľkých segmentov. Smartfón je vďaka tomu možné ohnúť a nasadiť na ruku. Tu je ho možné naďalej používať, pričom telefón sa prepne do softvérového režimu s užívateľským rozhraním bližším smart hodinkám.
Re: skladacky
Od reg.: Jaa 1
|
Pridané:
10.11.2016 9:21
Presne tak, uz sa to prehana. Kedysi ked neexistovali "smart" tak sme radi a casto pouzivali mobili. Bez toho aby niekoho zaujimal jeho displey. To ako ked neexistovali tupe tv stanice tak sme radi a casto pozerali dobre filmi. Dnes nepoznam skoro nikoho kto by cumel na TV.
nerozumiem
Od reg.: Pjetro de
|
Pridané:
10.11.2016 9:33
NEROZUMIEM! Bud chcem skladaci aj displej a vtedy musim riesit co displej vydrzi a nakolko sa da ohnut, do akeho velkeho obluka, alebo NEchcem skladaci aj displej. V tomto pridade jaky je problem vyrobit koncept skladacieho Vcka spred 10-15 rokov do boha? Co uz panty vysli z mody? Samozrejme modernejsie technologie by z toho spravili celkom peknu vec, pretoze to nebude 2 cm hrube bukero (po zlozeni 4 cm) a displej nebude mat 1,5 cm okraje po kazdej strane. TV dnes nemaju okraje jak vrchol techniky roku pana 2007/2008: 46 palcovy LCD TV s trubicovym podsvietenim a 10 cm hrubymi okrajmi okolo obrozovky a TV celkovo hruby 15 cm.
Ked som to prvy krat pocul, ze flexi display, ktory sa da ohnut napr. okolo ruky, tak mi to prislo fakt super napad, ale ked teraz vidim realizaciu, tak neviem ci je to zle skonstruovane alebo je to proste somarina, no .. je to hnusne
prisla nova doba kedy si budeme vykrucat ruky a krk aby sme videli co mame na druhej strane displeja, evolvujeme sa na taku uroven ze si dokazeme oblizat aj laket