Juhokórejský startup Innomdle Lab v súčasnosti ponúka predobjednávky na nový produkt Sgnl, ktorý umožňuje uskutočňovať telefonáty novým spôsobom.
Sgnl totiž používa podobnú technológiu ako slúchadlá prenášajúce zvuk do ucha nie vibráciami vzduchu ale prenosom vibrácií na kosti hlavy. Na rozdiel od tejto technológie ide ešte ďalej, Sgnl je totiž náramkom respektíve remienkom pre hodinky prenášajúcim zvuk do ucha vibráciami cez celú ruku až po prst dotýkajúci sa ucha.
Užívateľ tak počuje zvuk jednoducho po priložení prsta ruky, na ktorej má nasadený Sgnl, k uchu. Prenos zvuku opačným smerom je zabezpečený klasicky vzduchom cez mikrofón prítomný na remienku.
Sgnl funguje pre mobily ako bežný Bluetooth headset, prijímať hovory je možné tlačidlom. Zariadenie pre prenos vibrácií, označené BCU, Body Conduction Unit, je samozrejme umiestnené na vnútornej strane remienka.
Sgnl je možné použiť ako náramok pre ľubovoľné hodinky kompatibilných rozmerov a upínania remienka, prípadne je ho možné použiť ako samostatný náramok.
Telefonovanie pomocou Sgnl, kliknite pre zväčšenie (foto: Innomdle Lab)
Oproti headsetom nasadzovaným do ucha je výhodou väčšie pohodlie, užívateľ nemusí mať headset neustále v uchu respektíve si ho v prípade potreby vkladať do ucha. Oproti reproduktoru napríklad v smart hodinkách alebo náramkoch je výhodou súkromie, keď pri technológii Sgnl dokonca nikto okrem užívateľa vôbec nepočuje druhú stranu hovoru. Zároveň užívateľ lepšie počuje v hlučnom prostredí.
Produkt má ale aj niekoľko nevýhod. Kvalita zvuku je nižšia ako pri klasickom reproduktore a náramok nemá pohodlné rozhranie pre uskutočňovanie hovorov. Pomocou prepínania tlačidlami pre hlasitosť je možné volať aspoň na päť preddefinovaných kontaktov.
Demonštrácia zvuku prenášaného Sgnl cez ruku, pomocou stetoskopu (video: Innomdle Lab)
Sgnl má zároveň len napevno zabudovanú Li-Pol batériu, ktorá má podľa tvorcov životnosť 500 nabíjacích cyklov. Batéria má výdrž na štyri hodiny volaní alebo sedem dní pohotovosti, nabíje sa cez microUSB za hodinu.
Predstavenie Sgnl (video: Innomdle Lab)
Sgnl je ponúkaný v podobe predobjednávok v rámci kampane tzv. ľudového financovania na Kickstarter. Pôvodne najnižšia cena dosahovala 99 dolárov, aktuálne je to 139 dolárov. Dodávky sú avizované na február 2017.
Hoci tvorca už demonštroval svoju technológiu a stoja za ním viacerí ázijskí investori vrátane investičnej divízie Samsungu, rovnako ako v prípade iných kampaní ľudového financovania by mali prípadní záujemcovia dobre zvážiť, či si produkt predobjednajú. Na rozdiel od klasického predaja už hotových a odskúšaných produktov nemusia produkty ponúkané v predobjednávkach a špeciálne kampaniach ľudového financovania nakoniec mať požadované parametre, nemusia byť dodané načas a prípadne v niektorých prípadoch nemusia byť vôbec dodané.
Diskusia k článku: Nový sp
Od reg.: smurf
|
Pridané:
26.9.2016 11:16
nemoze to mat nejake "zdravotne" vedlajsie nasledky ?! Predsa len ta frekvencia nieje telu prirodzena, ci ?!
napr: sa mi zacne rozpadat predcasne chrupavka v prstoch :D
Toto nie je nový spôsob telefonovania. Videl som reportáž kde to japonskí vedci predstavili cca 5 rokov dozadu. Len kvôli tomu, že by pri tom ľudia "vyzerali hlúpo" to nakoniec ostalo iba ako prototyp a neuvažovali o masovom nasadení...
Len dufajme ze Apple da naspet Audio Jack lebo ta hudba cez ligtning adapter nie je tak kvalitna.
A 3 dovody preco Apple vysvetlil ze nam netreba jack?
1. Jack je analogovy a ked pouziju digitalne tak moze napr menit tracks a mozu nabijat sluchadla.
To sa da uz oddavna ovladat tracks a volume cez analogovy jack, uz aj moj walkman v roku 1997 to mal. A ze nabija sluchadla? WTF? Analogove nabijat netreba a ako si nabijem iPhone zaroven ked pocuvam cez ten ich adapter???
2. Uz nebolo miesto na jack.
Miesto sa vzdy najde, su omnoho mensie kompaktne telefony a jack tam je, tento argument im neprejde.
3.Apple very vo wireless.
Ano? Tak preco nabijate kablom? A Bluetooth tu je uz aspon 15 rokov a kto to pouziva na hudbu okrem handsfree telefonovania???
Akoze paradna ficurka, akurat zopar pracujucich ludi bude frflat, ze ci si strcim prst do ucha, alebo prilozim telefon, stale nemam volne ruky. To si fakt nikto nevsimol, ze tato vecicka uplne strava zmysel hands free? Si snad robia prd el. A ze nevyhoda je ze je slabsia kvalita hovoru :-D. To ze je to zbytocna hovadina nenapisu ?? Akoze wtf??
No ked to este viac ovplyvni uz tak zufalu kvalitu zvuku, ktora leze z niektorych telefonov, tak potom to asi bude predavane skor ako podnecovac predstavivosti, lebo bez nej clovek nebude tusit ci osoba na druhej strane telefonatu je muz, alebo zena, alebo pes a ci rozprava vobec jeho jazykom :)
Nic nove na svete
Od: feroxxx
|
Pridané:
26.9.2016 22:59
V tomto videu http://dopice.sk/iiF zhruba okolo 38.minuty je ukazka piezo menicov, ktorymi sa da prenasat zvuk do hlavy inak ako cez usi. Video je stare uz niekolko rokov..