neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
CyanogenMod bude ďalej vyvíjaný a podporovaný

Značky: CyanogenModAndroidsmartfóny

DSL.sk, 26.7.2016


Spoločnosť Cyanogen Inc. založená s cieľom viac rozšíriť alternatívny firmvér pre mobilné zariadenia CyanogenMod založený na Androide bude aj napriek údajnému prepúšťaniu naďalej sponzorovať vývoj CyanogenMod a bude mať "aktívnu úlohu" v jeho vývoji.

Oznámil to Steve Kondik, pôvodný tvorca CyanogenMod stojaci za spoločnosťou Cyanogen Inc.

Kondik reagoval na víkendové informácie o prepúšťaní zamestnancov z Cyanogen Inc., ktoré sa podľa Android Police malo týkať najmä open source vývojárov vyvíjajúcich CyanogenMod.

Kondik prepúšťanie nepoprel a v príspevku sa mu vôbec nevenoval. Viacerými formuláciami ale implicitne naznačil problémy. "Mali sme niekoľko úspechov v Inc., ale tiež svoj podiel vecí, ktoré vôbec nefungovali. Každý dostatočne šialený na vytvorenie startupu Vám povie, že to predtým ako to pôjde dobre najskôr pravdepodobne pôjde zle. Bez ohľadu na to ako sú dobré Vaše úmysly," uvádza totiž.

V každom prípade informáciu o zmene smerovania Cyanogen Inc. z operačného systému na aplikácie označil za nesprávnu a avizoval pokračujúcu podporu CyanogenMod spoločnosťou vo forme sponzorovania projektu a "aktívnej úlohy" v jeho vývoji. Do akej miery príde k zmene počtu vývojárov a vývojárskej práce na projekte nie je zatiaľ jasné.

CyanogenMod je open source operačným systémom založeným na voľne dostupných open source zdrojových kódoch Androidu, ktorý v súčasnosti používajú najmä technickí nadšenci a pokročilí užívatelia.

Jeho výhodou oproti štandardným verziám Androidu od výrobcov sú typicky vyššia rýchlosť na rovnakom zariadení, absencia rozličných nepotrebných predinštalovaných aplikácií, voľba nainštalovania alebo nenainštalovania aplikácií od Google a podpora nových verzií aj pre staršie zariadenia, pre ktoré výrobca ponúka len výrazne staršie verzie Androidu.

Operačný systém bol pôvodne vyvíjaný komunitou, v roku 2013 ale začala fungovať spoločnosť Cyanogen Inc. založená hlavným vývojárom Stevom Kondikom. Tá zamestnala vývojárov CyanogenMod a zároveň začala pracovať na verzii operačného systému s označením Cyanogen OS s doplnenými proprietárnymi funkciami a aplikáciami. Doteraz získala investície vo výške minimálne 110 miliónov dolárov a okrem iného prezentovala ambiciózny plán vyvinúť operačný systém, ktorý nebude "založený iba na odvodenine Google".

S Cyanogen OS mala ale limitovaný úspech a tento operačný systém respektíve CyanogenMod sú oficiálne predinštalovávané len na limitovanom počte smartfónov.

Prispieť k tomu mohol ale okrem iného aj tlak Google. Podľa obvinenia Európskej komisie z apríla proti alternatívnym verziám firmvéru postaveným na Androide totiž bojoval aj Google, keď výrobcovia predinštalujúci jeho aplikácie museli podpísať zmluvu Anti-Fragmentation Agreement. Podľa nej vôbec nemôžu uvádzať na trh zariadenia postavené na konkurenčných operačných systémoch postavených na otvorených zdrojových kódoch Androidu.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

30 vyvojarov vyhodil, zostalo 10. Teraz naberie zeny a farebnych, aby bolo vsetko koser.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Koleduješ si o politicky korektné zmazanie komentáru :D
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

zato, ze hlasim multikulti a genderovu rovnost? To je v rozpore so sucasnou politikou!
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

zobrat niekoho do zamestnania na zaklade farby pleti ci pohlavia nie je rovnost. zobrat niekoho do zamestnania cloveka, ktory je najlepsie schopny vykonat danu pracu, bez ohladu na to co ma medzi nohami a ako dobre ho je vidiet na fotografii s ebonovym pozadim, to je rovnost.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

európsky papaláši si to nemyslia, tak sa prestaň rúhať!
A just bude všade rovnako žien ako aj mužov a ešte aj každej farby pleti!
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

A budú mať aj presne rovnako veľké gule!
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

čožeby len gule, i penis! A kto nie pod nožnice s ním..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Bude smutne ak sa nastavi norma podla najkratsieho.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

nastaví sa podľa najkratšieho, ale len pre belochov. Černoch predsa nemôže za to s akým vtákom sa narodí.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Vyhodil ich, lebo sa nevedeli dohodnúť na farbe pleti smajlíkov. Teraz to bude ešte horšie, lebo sa nebudú vedieť dohodnúť ani na pohlaví, farbe očí, dĺžke vlasov a šírke úsmevu smajlíkov.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

A pôjde na tom aj moja stará Nokia 3310?
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Nie. Ešte nejakú prijebanú akože vtipnú (možno tak pre päťročné deti) otázku máš?
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

mame tu predsa politicku korektnost, to ze sa mu kktina zda vtipna neni dovod na odsudzovanie
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Kondik ma imo okrem CM plan ako zarobit v segmente pasivnych suciatok.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

CM bol kedysi super, na starej Galaxy SII som ho mal a stále mám v 11 a fungoval dobre. Odkedy si ale idú s G po krku a CM začal podľa mňa naschvál sťažovať inštaláciu Gapps, tak ma prestal baviť. Rozchodiť Gapps na v 12 a 13 a hľadať fungujúce balíčky dva dni ma fakt nebaví. Nehovoriac o totálne nefunkčnom recovery, ktoré neumožňuje zálohovanie, obnovovanie - nechápem toto rozhodnutie.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár