neprihlásený Štvrtok, 25. apríla 2024, dnes má meniny Marek
Dôchodcovia používajú lepšie heslá ako mladí

Značky: bezpečnosťzaujímavosti

DSL.sk, 29.5.2016


Starší ľudia nad 50 rokov používajú bezpečnejšie heslá ako generácia mladých od 18 do 34 rokov.

Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Gigya založenej na prieskume medzi štyritisíc dospelými v USA a Veľkej Británii.

Prieskum zameraný na používanie hesiel ale tiež perspektívu ich náhrady napríklad biometrickými metódami u dvoch otázok analyzoval odpovede aj podľa vekových skupín.

Až 56% ľudí používa aj heslá nimi samými nepovažované za bezpečné, ako napríklad ich mená, dátumy narodenia alebo triviálne heslá ako password. V generácii tzv. Millennials, teda ľudí od 18 do 34 rokov, vôbec nepoužíva takéto nedostatočne bezpečné heslá 33%, v skupine tzv. Generation X, teda vo veku 35 až 50 rokov, ich vôbec nepoužíva 42% a najlepšia v tomto ohľade je generácia tzv. Baby Boomers, 51 až 69-ročných, ktorých takéto heslá vôbec nepoužíva 53%.

Druhá otázka zisťovala používanosť rovnakých hesiel na viacerých internetových službách. V tejto štatistike opäť najlepšie dopadli 51 až 69-roční, z ktorých 20% podľa nich používa na každom online účte odlišné heslo, 45% používa minimálne päť rozdielnych hesiel, 31% používa 2 až 4 rozdielne heslá a 4% používajú jedno rovnaké heslo na každom účte.


Percentá užívateľov jednotlivých generácií vo vzťahu k počtu ich kompromitovaných účtov za posledný rok, kliknite pre zväčšenie (tabuľka: Gigya)



Z najmladších vo veku 18 až 34 rokov používa iné heslo na každom účte 12%, minimálne päť rozdielnych hesiel 32%, 2 až 4 heslá 48% a jedno rovnaké heslo 8%. V generácii 35 až 50-ročných 16% používa vždy iné heslo, 43% používa viac ako 5 hesiel, 35% používa 2 až 4 heslá a 6% používa jedno heslo.

Aké bližšie inštrukcie mali účastníci prieskumu pre vypĺňanie najmä v prípade, že majú len jeden až päť online účtov, a ktorú odpoveď mali vtedy zvoliť nie je jasné.

Prieskum zároveň zisťoval akému percentu respondentov boli v poslednom roku kompromitované ich účty. Podľa jeho výsledkov až 35% najmladšej generácie mal byť kompromitovaný minimálne jeden účet, zatiaľ čo u najstaršej generácie tomu tak bolo u 18%.

Posledné dve štatistiky samozrejme mohli byť ovplyvnené aj tým, koľko rozličných účtov priemerne jednotlivé vekové kategórie využívajú a v akých službách. V každom prípade záverom štúdie je, že najmladší užívatelia nie sú ochotní dodržiavať pravidlá pre používanie bezpečných hesiel a východiskom z tejto situácie by mohli byť biometrické metódy.

Internetové služby v posledných rokoch samozrejme ale nasadzovali najmä iný dodatočný ochranný mechanizmus, dvojfaktorovú autentifikáciu. Pri nej sa užívateľ okrem hesla musí preukázať jednorazovým kódom generovaným najčastejšie mobilnou aplikáciou predtým samozrejme inicializovanou pre jeho účet.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Uvedený notebook používajúci nový formát menších pamäťových modulov CAMM2
Nová verzia Windows 11 bude vyžadovať CPU s podporou ďalších inštrukcií, nepobeží na starších CPU
Google opäť odložil vypnutie cookies tretích strán v Chrome
HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom
Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke
Japonská sonda nebola skonštruovaná aby prežila noc na Mesiaci, funguje aj po tretej
Železnice opäť aktualizujú systémy, v noci nebude fungovať internetový predaj lístkov - aktualizácia 1
Vydaná Fedora 40
Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte
NASA opravila sondu Voyager 1, aktualizovala softvér aby nevyužíval poškodenú pamäť


Diskusia:
                               
 

na moj 60GB wordlist nemaju...

Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

.rar 1.4MB ?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

nie v xz zbaleny ma 7.1 GB =]
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Ano, je pravda, ze pouzivaju lepsie hesla, ale NEPAMATAJU si ich :(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

otazka je, ci pouzivaju lepsie hesla alebo ci pouzivaju PODLA NICH lepsie hesla.
spytas sa nejakeho geeka ci ma lahko uhadnutelne heslo. bude mat heslo "g4H5tu8" a povie ze je lahko uhadnutelne lebo tam nie je ani jeden specialny znak a je kratke. spytas sa BFU ci ma uhadnutelne heslo a povie ze jeho heslo sa neda uhadnut pritom tam bude mat napr. "koberec" - lebo ved kto by uz len uhadol take heslo ze koberec...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No a vidis. Napriek tomu si prave uhadol moje heslo.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja by som to hodil do 7zipu a dal PPMd a vsetko na ultra.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lahke logicke vysvetlenie: starsi ludia su proste zodpovednejsi...
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

Tazsie logicke vysvetlenie: mladi ludia proste nemaju co skryvat...
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Lahke logicke vysvetlenie: nefunguje ti logicke myslenie
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Lahke logicke vysvetlenie: Starsi proste heslo lahko zabudnu, preto maju v kazdom ucte ine heslo. Ako moj 70r. otec, hesla ma super, hned ich vsak zabudne tak ich ma na papierikoch ktore nikdy nevie najst. Usmevne aj istym sposobom smutne zaroven.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Co som sa zo statistiky nedozvedel, ze kolko uctov ucastnik disponuje.
Lebo ak mam zobrat tych 20-30 roznych sluzieb kde mam nejaky login a heslo, tak mnohe su rovnake. Napriklad rozne fora rovnakeho ucelu mam rovnake meno aj heslo. Alebo menim len meno, alebo menim heslo. Ked je to ina sluzba, nepouzivam rovnake meno ani heslo. Banky a maily su vzdy unikatne. Ale tak principialne tiez by som musel odpovedat, ze pouzivam aj rovnake heslo a tiez ze pouzivam niekde slabe heslo.
A rovnako dolezite hesla mam zapisane offline - ak ich nepouzivam aspon raz za mesiac.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ľahké a logické vysvetlenie, ďalší zmanipulovaný prieskum. Pravda je taká že mladý aj starý sú rovnako sprostý a ďalšia pravda pre NSA nieje problém žiadne heslo, všade majú backdoory.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Neviem, či si mladý alebo starý, ale sprostý si určite, to máš pravdu.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Pravda je tam hore Okres Linux je kokot, feták a agent NSA
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

jedneho krasneho dna, ked sa narodi viac ludi s tvojim zmyslanim, jedna vlada si z takych ludi urobi cyborgov ktorim implantuje do mozgov cipy, a oni to akceptuju lebo "nemaju co skryvat" a potom vas budu ovladat ako zombie PC. Botnet z takych magorov ako si ty.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

I'm not going to dignify that with a response.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tu logiku by som rad pochopil - ak niekto nema co skryvat, vlada len z tych urobi cyborgov? Na zaklade coho?

asi si tu mylis pojmy..
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi na zaklade toho ze prave ti ludia su ochotni sa nechat sledovat, obmedzovat alebo navadzat na nieco a postupom casu zistia ze vlastne vsetko co robia robia preto lebo im to "niekto" podstrcil. a ked nebudu chciet robit to co maju tak im ten niekto vypne elektrinu alebo dokonca len odpoji internet a oni nepreziju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lenže čo ak chce sledovať "niekto", riešiaci svoje želania cez opičiu pracku, zlatu rybku či gina, eventuálne borovičku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neskryvanie je este ta lepsia moznost, lebo inak by to mohlo znamenat aj absolutnu vzajomnu doveru.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie. Utoky na hesla su zostrojovane tak, aby statisticky si mal velku pravdepodobnost uspechu. Cize ak si vyberies nahodnu obet na FB, tak s 90% pravdepodobnostou to bude clovek s vekom 13-50. Cize chces mat velku percentualnu uspesnost v 90% pripadov, a moze ti byt jedno aku mas percentualnu uspesnost v 10% pripadov.

TL:DR Utoky ha hesla su cista statistika. Na nete je 90% ludi vo veku 13-50. Utok cielis na nich, nie na dochodcov.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ale veď to je jasné. Starší ludia sa technológií boja a preto dodržiavajú všetky pravidlá, ktoré do nich každý natlačí.

Mladým luďom sa s tým nechce štvať a tak na to warez fórum na ktorom som raz za rok kludne hodím trápne heslo, len aby to prešlo.

A čiastočne za to môžu aj tie šialene nastavené podmienky pre uznanie hesla niektorými stránkami. Najväčšiou debilinou je ak stránka chce aby v hesle boli malé znaky, velké znaký, špeciálne znaky, čísla, indické znaky a židovské znaky, no heslo môže mať max 8 znakov. Pričom 26 znakové heslo len z malých písmen je bezpečnejšie a aj si ho lahšie zapamätám.

https://xkcd.com/936/
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

anjelickumojstraznickuopatrujmojudusicku
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak dík! :-( Presne to je kombinácia na mojom kufri.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tento komix je legendarny ale entropia v nom je spocitana entropia zle. mam 4 slova, nech v jazyku je 100000 slov, to nam da 100000^4 moznosti = 10^20...a nie 10^44... ked si vsak slova vymysla sam tak pouzije slova len zo svojej aktivnej slovnej zasoby cize asi 20-35tis slov
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne toto iste ma napadlo. A este ked si ultra paranoidny uzivatel moze sa ti stat ze sa priklonis k rieseniu ako je "diceware", kde hadzes kockami (alebo zahrkas krabicou s kockami), a podla cisiel vyberes slovo z wordlistu, a to opakujes pre kazde slovo (http://dopice.sk/hz7).
Dosiahnes tym ze slova su uplne nahodne a nemozes pouzit ziadny utok/metodu ktora by sa zakladala na rozlusknuti pseudonahodneho generatora. Kompletny diceware wordlist ma ale iba 7776 slov. Cize pri 4 slovach mas 4^7776 kombinacii (3.6*10^15). Zober tak 10 az 20 high-end grafik a do pol roka mas heslo z nesaltovaneho MD5 hashu. Alebo pouzi botnet a mas to za zlomok casu. Alebo zober wordlist najbeznejsich hesiel a mas za par minut doma hesla polovice vsetkych ostatnych uzivatelov okrem tohto paranioka ktory pouzil diceware. Este mozes skusit rovno correct horse battery staple.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pardon, pocet kombinacii pri 4 slovach zo 7776 moznosti nie je 4^7776, ale 7776^4. Vypocet 3.6*10^15 je uz ale spravny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Druhy pardon - chyba vo vypocte casu - malo by to byt 1000x rychlejsie ako som pisal. Cize nie par mesiacov ale par hodin pri pouziti niecoho takehoto: http://dopice.sk/hz9
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

treti pardon - drz <> aj tak to nikto necital
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

True that. Ten komix neráta so slovníkovým útokom. Otázka je, ako sa entrópia zmení, ak použijeme viac jazykov. Napr. na anglickej stránke si dám heslo zo slovenských slov. Alebo, ak pridáme jednoduchý oddelovač jedným špecálnym znakom.

Moja frustrácia ale stále platí. Nech stránky láskavo nekecajú do toho, čo máme mať v hesle. Pretože práve nedávno sa mi jeden známy priznal, že ho jednsa stránka frustrovala natolko, že nakoniec dal niečo ako Heslo_123 pretože to spĺňa podmienky a dá sa zapamätať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mna skor vytaca ked si musim dat nejaku jednu alebo dve bezpectnostne otazky. Pritom mam na vyber s par otazok v style "Meno matky za slobodna"... co jej hocikto zavola a s trochou socialneho inzinierstava mu to meno povie. Potom tam pisem vzdy nejaku kravinu. Minule som nevedel heslo k paypal uctu a nejak mi nechodili maily na obnovenie, a chcelo to po mne aby som zadal prezyvku mojho prveho dietata (ziadne deti nemam)... Nakoniec som si zalozil novy ucet.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Dobra teoria je bez ohladu na otazku mat rovnaku odpoved alebo niekolko odpovedi - nech je kludne x znakova, ale idealne ked ju vies z hlavy. Otazka je len a pomylenie spekulanta.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak odpoved na otazku umoznuje zmenit heslo, tak davat rovnake odpovede sa v podstate rovna davaniu roznakych hesiel... zistia jedno => zistia vsetky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

stale to vies rozdelit do viacerych kategorii - alebo si obnovovacie odpovede napisat niekam na papier.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To uz si mozem rovno pisat tie hesla a namiesto odpovedi napisem nieco v style "kbh zkszd jkvzs kj j v lufkdxbulszeul luszd1zfd153z5 fd15x 31bxd1531b5dx31bx5fd51bxd b13", a staci mi pamatat si ze kontrolna otazka mi nepomoze. Neviem preco by som si mal ja nieco zapisovat namiesto toho aby prevadzkovatelia sluzieb jednoducho dali moznost napisat si vlastnu otazku. Horsiu otazku (z hladiska bezpecnosti) ako oni aj tak urcite nikto nevymysli.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsak ale na kieho otca potrebujes inu otazku, ked si mozes napisat vlastnu odpoved?
napriklad: kolko je 2+2? odpoved: Iba primitiv by si mohol mysliet, ze tam napisem len cislo 4?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja nepotrebujem ani nechcem ziadnu otazku. A odpoved ako si napisal ty by som nedal z toho dovodu ze nebudem plytvatmozgovou kapacitou na to aby som si pamatal ci som pouzil slovo primitiv alebo magor, frazu ze tam napisem alebo ze tam dam, ci som tam dal ciarku, velke prve pismeno..... a taketo chujoviny si pamataj pre 10 uctov z ktorych 9 pouzivas 1x za rok. Ked si to nezapamatam tak to nema zmysel ako password recovrey. Vacsinou ked uz si musis vybrat otazku mas na vyber zopar a vsetky su typu...
Na aku zakladnu skolu som chodil?
Meno mojho prveho domaceho zvirata?
Moja prezyvka za mlada?
Co su veci kotre neviem iba ja ale aj dalsi ludia, cize ani nemam kontrolu nad tym ku komu sa tie informacie mozu dostat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ak by si navrhol ze by si si pripravil syntax odpovede a pouzival ju na rozne otazky aby bola vsade ina odpoved ale stacilo by si pamatat jednu frazu tak stale plati ze ziskam jedno => viem vseky.
Zistim ze na sluzbe A mas:
Otazka: "Kolko je 2+2?"
Odpoved: "Iba primitiv by si mohol mysliet, ze tam napisem len cislo 4?".

Otazka na sluzbu B je "Meno prveho zvierata?". Tvoju odpoved neviem, ale viem ze tvoj prvy pes sa volal Snoopy. Skusam...
"Iba primitiv by si mohol mysliet, ze tam napisem len Snoopy?"
"Iba primitiv by si mohol mysliet, ze tam napisem jeho meno?"
"Iba primitiv by si mohol mysliet, ze tam napisem skutocne meno?"
"Iba primitiv by si mohol mysliet, ze tam napisem jeho prave meno?"
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Si to extremne zjednodusil a predpokladas, ze poznas kluc. Lenze nepoznas. Kontrolna odpoved nemusi vobec suvisiet s danou otazkou a si dosiel. A pokial sluzba vyzaduje kontrlnu odpoved, tak nechat si tam nejake standardne jednoduche heslo je sprostost uz z titulu ako pises. Preto mi unika zmysel napisania vlastnej otazky, pretoze jej spravnu odpoved moze vzdy vediet niekto dalsi. A skor niekto bude vediet spravnu odpoved na akukolvek otazku, ako zisti moj pouzity kluc.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej, je to zjednodusene ale myslim ze vacsinou by spadlo na jednu z tychto dvocho moznosti (standardna odpoved = bezpectnostny problem, alebo nestandardna na ktoru si sam nespomeniem = zbytocna funkcia).
Mas ale pravdu, vlastna otazka asi naozaj nedava zmysel. Rozmyslal som ze by som dal otazku typu "Ako vyzeral oblak ktory som videl na maturite cez okno?"... co by bola vec o ktorej nikto nevie, ale odpoved by bola stale nieco zo slovnika.
Ide ale aj o to ze uz samotna existencia odpovede zvacsuje attack surface. Aj ked si tam das nieco nestandardne, napriklad "Kolko je 2+2?", a odpoved "M4DVED", tak bruteforce utok na tu odpoved bude jednoduchsi ako na tvoje heslo s min. 10 znakmi, velkymi a malymi pislenami, cislami a specialnymi znakmi, ktore od teba vyzaduje ta ista sluzba ktora vyzaduje aby si si dal kontrolnu otazku "Kolko je 2+2?". V konecnom dosledku maju BFU vdaka kontrolnej otazke falosny pocit vacsej bezpecnosti svojho uctu, a pravda je presny opak. O to mi hlavne ide.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A aj ked sa nebavime o BFU tak stale moze byt zvacseny attack surface problemom. Poskytovatel sluzby moze hesla uhladat ako SHA512 hash so server aj user saltom, mat casove limity na pocet pokusov na konto aj IP adresy, ale verejne API ktore pouziva jeho mobilna aplikacia nemusi mat tie casove limity, alebo dokonca mozno nikoho nenapadlo ze odpovede na kontrolne otazky nie je najlepsi napad ukladat ako plaintext. Potom ti nepomoze ani ked si ako odpoved pouzil minutove nahodne buchanie do klavesnice a ak je taka kontrolna odpoved povinna tak s tym ako user nemozes vobec nic urobit.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to uz sa moc nezmeni, ak budeme pocitat so 100 jazykmi tak to treba este vynasobit stomi, cize plus dva rady
Odpovedať Hodnotiť:
 

Faktorizácia je v podstate tiež násobenie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie zle, akurát ráta s rozumným základom 2 a so slovníkom veľkosti rádovo 2^11, potom to vychádza 2^44.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Paradoxom tohoto výskumu je to, že heslá nastavujú dôchodcom ich deti.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

jj a každá služba = iné dieťa = iné heslo :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

lepšie nelepšie... kde je výskum, ako často so dôchodcovia resetujú heslo alebo kde je výskum, že ho majú napísaný na papieriku, ktorý je pripnutý na monitore ? :D
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Najbezpecnejsie heslo dochodcu : "somdochodcaakupimhrnceza5tisiceur"
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

No vidite! Seba chrania a potom raz za 4 roky, obcas skor, idu mladezi znicit buducnost volenim monsterkokotov. Clovek po odchode do dochodku by mal prist o volebne pravo. Rovnako tak ludia zo statneho sektoru (uradnici, politici, sudcovia, ...). To nie je ziaden praviciarsky vymysel, to tu existovalo uz za rakusko-uhorska. Preco by mal niekto kto je zaveseny na statnom cecku rozhodovat o prerozdelovani dani?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aj s vynimkou dostatocnej inteligencie na prestanie platenia dane je mozne najst dalsie dovody.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

S tou prvou časťou nesúhlasím, skúsenosti neoebeš, aj naši predkovia mali rady starších, asi to nebolo z dlhej chvíle.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kedysi vek znamenal skusenosti. Dnes to neplati a vek neznamena nic, skor mozno ukazka ako niekto dokaze tolke roky plytvat energiou (tiez neplati vseobecne). 50 rocna pokladnicka v tescu moc skusenosti ohladom riadenia cohokolvek nebude mat, ale ona si zvoli svojho zastupcu, ktory tebe ovplvni zivot negativne, tiez vtedy povies, ze ma viac rozumu a skusenosti? - ide samozrejme o modelovy priklad.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

preco si myslis, ze kazdeho zivotnym poslanim je riadenie cohokolvek? Co ak ta 50 rocna pokladnicka vie uvarit veceru, ze by si si aj prsty na nohach oblizal alebo cojaviem dokaze utisit placuce decko, co keby si sa snazil ty, place este viac?? Kazdy ma vlohy na daco ine, moja teta napriklad nevie ovladat novy setopbox magio od telecomu (nauci sa casom) ale usije ti sako! to si dovol!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Presne ako hovoríš...
http://dopice.sk/hz8
(človek ľahko skĺzne k "hodnoteniu" ostatných len svojou optikou, ale to je jedna z vecí, ktoré sa učíme vlastne asi celý život)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pretoze ja jej kvality na danu vec znizovat nechcem. Moze byt najlepsia pokladnicka na svete, ale tak ako pises - v inych veciach absentuje. Mozno sa nevie zamysliet nad dosledkami zasadnych rozhodnuti - a to je analogia k tej rade starsich. Ak tvoja teta bude v rade starsich na usitie saka, tam bude mat co povedat k veci, ked ale bude clenom rady starsich na pecenie kolaca, moze uplne pohoriet. Akurat, ze na riadenie, ktore ovplyvnuje nas vsetkych, sa nedosadza clovek s odbornymi skusenostami, ale presny opak vo volbe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ak mas na mysli politiku, tak ja som zasadne proti aktualnemu modelu, ked sa dosadzuju na posty ludia podla priatelskych vztahov. Proste minister zadravotnictva musi byt clovek s 20-30 rocnou praxou v zdravotnictve a nie "JUDr. Ing. Tomáš Drucker sa narodil 20. júla 1978 v Bratislave. Vyštudoval Právnickú fakultu Trnavskej univerzity a odbor aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle na Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave. Pôsobil na konzultantských a manažérskych postoch vo viacerých spoločnostiach. Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty."

ten o zdravotnictve vie velky bacov falus.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Nie, clovek co danej veci sefuje by mal byt hlavne dobry manazer a mal mat poruke odbornikov. Samozrejme odborne skusenosti s danym odborom su vitane. Riaditel nemocnice nemusi byt nutne lekar. Ale riaditel nemocnice by mal vediet ako zabezpecit dobrych lekarov. Pretoze to, ze je niekto dobry chirurg neznamena, ze vie riadit nemocnicu. A naopak, clovek co vie riadit nemocnicu este neznamena, ze je dobry lekar. Ale ano, idealny stav je, ked su tito dvaja v jednej osobe. Mne skor slo o to, ze ta babka, co sa necha obtiahnut o dochodok si zvoli toho, kto ju o ten dochodok obtiahne znovu a obtiahne inym sposobom aj teba. A toto niekto prezentuje ako rady a skusenosti starsich a "mudrejsich" a ako som pisal v prvom prispevku- neplati to vo vseobecnosti.

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A este aj heslo ma statisticky nahovno.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

... lebo komouš Richter je odborník z fachu... Som voličom pravice, ale Drucker je ešte ten minister, ktorý je "v pohode". Ja som študoval iný odbor ako mám teraz profesiu a čo som teraz nekvalifikovaný robiť moju profesiu?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A ešte doplním, čiže najlepší tréneri v športe sú priamo hráči, lebo sú z fachu? Ako napr. Cíger, Zidane, Neville, no ja si to nemyslím...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

áno, si nekvalifikovaný. Zmier sa s tým.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na mnohých pracovných miestach by mala byť zodpovedjúca, hoc aj minimálna , kvalifikácia nevyhnutnosťou.
Ak je ministre obrany nejaký pošmrdko, ktorý ani na ZVS nebol, no je to des a smiech.
Odpovedať Hodnotiť:
 

čo na smiech, kua, také veci sú do plaču....kua :-) !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre ministra obrany niet lepsej kvalifikacie nez ubranenie sa nastupu na povinnu ZVS! :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vsimol si si ze niekde pisem o tom co studoval? alebo pisem o nejake praxi?
Odpovedať Hodnotiť:
 

vie o tom Púchov. t.j. pohlavný úd chovatela oviec
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ucitelia? Na statnom cecku si pravdepodobne zaveseny aj ty, len to nevidis..

Stavias dom? Zplat prveho majitela peciatky (statika, zakonna povinnost), zplat druheho majitela peciatky (vyjadrenie hydroamelioracii, zakonna povinnost),...., zplat padesiateho majitela peciatky (vyjadrenie vojakov - ano to sa mi stalo, zakonna povinnost).

Keby sme ti sli po "koreni" bol by som zvedavy, ci naozaj stat neuklada povinnost, vdaka ktorej zijes..

A ucitelia? Tiez by nemohli volit? Pritom robia omnoho uzitocnejsiu robotu ako majitelia peciatok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prave preto je tolko majitelov peciatky, pretoze sa ich nakotilo tolko, ze hlas ich a ich rodiny asi nepojde stranam, ktore by hlasali prepustanie uradnikov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akurat ze majitelia peciatok o sebe prehlasuju ze nie su napojeny na statny cecok, ale su tvrdo na seba zarabajuci sukromnici. Ze oni nech volia ale ti, co su na statnom cecku nech nevolia.

Pritom majitelia peciatok su skoro to iste ako statny cecok, ziju vdaka privilegiam, ktore im davaju zakony. Do toho samozrejme treba zahrnut uctovnikov a auditorov, roznych pravnikov, notarov a pod, ktorych sluzby su statom VYNUTENE a platene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobro je prisjetiti se da prividno prav prut prema cilju predstavja u stvari pravodlivo krivudanje - heslo, na ktoré uložil majetok kniežaťa Nikoliča jeho otec a ktoré zabudol.
http://www.cimrman.at/list.php?l=9&str=D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Taký tip ako si vytvoriť silné heslo, napr. 34 znakové.
Vytvorte si nový textový súbor v notepade. Doň ho si zapíšte heslo, ktoré ste mali doteraz, alebo niečo, čo si ľahko zapamätáte, príklad: HCSlovan1921 (pozor na medzeri a voľné riadky). Teraz si zistite hash (napr. MD5) tohto súboru pomocou rôznych nástrojov, napr. aplikáciou HashOnClick, vznikne Vám 32 heslo: 1E99F3D5F7F7D90515CCD427F41D9F42, no a k nemu doplníte nejaké špeciálne znaky, napr. hviezdičky a máte konečné 34 znakové heslo: *1E99F3D5F7F7D90515CCD427F41D9F42*
V skutočnosti si pamätáte iba ľahké heslo a hviezdičky, hash sa nikdy nemení.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nemáš tam malé písmená.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dúfam, že ti je jasné, že to heslo je presne rovnako silné, ako to pôvodné? :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prečo? Samotné heslo má viac bitov ako 8-miestne heslá, obsahuje písmená, číslice a špiecálne znaky a hash tohto 34 znakového hesla je zase iný. Ale rád si to nechám vysvetliť...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sprostredkovanie znalosti mohutnosti mnozin je sucastou vzdelania, poskytovanie ktoreho je v SR urcene zakonom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

- Zadajte užívateľské meno!
- logik2
- zadajte heslo!
- jablko
- ľutujem, heslo musí obsahovať minimálne 8 charakterov!
- červenéjablko
- ľutujem, heslo musí obsahovať min. 1 číslicu!
- 1červenéjablko
- ľutujem, heslo musí obsahovať min. jedno veľké písmeno!
- 1VYJEBANÉčervené jablko
- ľutujem, heslo nemôže obsahovať za sebou nasledujúce veľké písmená!
- 1VyjebanéČervenéJablko,AnastrčSiho!
- ľutujem, heslo nemôže obsahovať diakritické znaky!
- 1VyjebaneZhniteCervené JablkoAzdochniAkAniToNeprijmes
- ľutujem, toto heslo je už obsadené!
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

a navyse obsahuje diakritiku ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár