neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Nové smartfóny sa nabijú za 35 minút

Značky: batérienabíjanieQualcomm

DSL.sk, 16.9.2015


Spoločnosť Qualcomm predstavila novú generáciu jej technológie rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, u ktorej sľubuje nabitie smartfónu z 0% na 80% kapacity batérie za 35 minút.

Štandardné nabíjanie cez USB využíva napätie 5 V a prúd maximálne 1.8 A, čo znamená maximálne 9 Wattov. Reálne sa podľa Qualcommu batéria napríklad pre straty nabíja bežne maximálne 7.5 Wattmi.

Quick Charge funguje s použitím vyššieho napätia aj prúdu, pričom dynamicky mení napätie.

Verzia Quick Charge 2.0 konkrétne používa štyri úrovne napätia 5 V, 9 V, 12 V a 20 V a Qualcomm u technológie avizuje nabitie batérie na 60% za 30 minút.

Quick Charge 3.0 podporuje napätie od 3.6 V po 20 V, pričom podporuje 82 rozličných úrovní s odstupom 0.2 V. V tejto verzii je prvýkrát použitá technológia Intelligent Negotiation for Optimum Voltage, algoritmus umožňujúci zariadeniu vyžiadať si napätie pre optimálne nabíjanie.

Quick Charge 3.0 samozrejme vyžaduje podporu ako v nabíjačke tak v zariadení, pričom Qualcomm ponúka podporu v jeho procesoroch Snapdragon 820, 620, 618, 617 a 430.

Prvé smartfóny s podporou novej technológie by sa mali objaviť na trhu v budúcom roku.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16


Diskusia:
                               
 

Qualcomm is shitt, Mediatek is the KING! ;)
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

mas to nejak popletene, najlepsia 3 co sa tyka chipsetov je:
1. Samsung Exynos
2. Qualcomm Snapdragon
3. Mediatek
Mediatek je daleko za prvymi 2
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

Exynoss je shit, radsej Qualcomm
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

aha takze to pride tak rychlo do predaja,ako tie baterky co vydrzia 2 tyzdne na jedno nabitie?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A vybiju za 10.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zahoď smartfón, budeš mať viac času.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Asi si to odserie životnosť a výdrž batérie, či?
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Preto dynamicky mení napätie.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

To je dobry napad. Rychlejsie nabijanie => rychlejsia strata kapacity baterie a kedze su dnes baterie zabudovane natvrdo do smartfonu => nutnost kupit si novy smartfon rychlejsie, pretoze sa neda vymenit poskodena baterie. Dobre si to hosi premysleli. Treba tocit bubaky.
Odpovedať Známka: 6.1 Hodnotiť:
 

aj zabudovaná batéria sa dá vymeniť, akurát si ju nebude meniť bežný užívateľ
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Vo väčšine áno, ale ľudia sú lenivý už aj otvoriť si tutorial na youtube...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ani nie, kukni tu:
http://lnk.sk/3GE
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

nechce sa mi
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Pojebany telefon nevieme nabit za 20 minut.
Ale eletroauta ano.
Teda aspon to vsade citam.
Odpovedať Známka: 4.2 Hodnotiť:
 

Aj mobil vieme nabit za 20 minut, ak na neho aplikujeme napätie 800V, ako to je v pripade Porsche. Ba mozno aj rychlejsie.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Netrep blbosti.

Modelarska bateria sa nabije za 20min ale ide do nej 8A (podla kapacity) do mobilu ide tak cca 1.5A.

Tiez v tom nevidim ziadny HW problem preco by sa nemohla nabit baterka za 10min na 70-80% a potom za 20-30min na 100% kapacitu.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Rýchlo nabíjaním sa väčšina batérií dá nabiť iba ak na približne 80% kapacity. To pomalé nabíjanie je myslené pre nabíjací prúd 1/10 C a teda takým malým prúdom nabíjate baterku 14-16 hodín...
Takže ani za tých tvojich ďalších 30 minút sa nenabije na 100%...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

nie je baterka ako baterka. Rôzne chémie vedia prijímať rôzne silný prúd bez toho, aby to malo nezanedbateľný vplyv na životnosť baterky. Pri modelárskych baterkách sa navyše neberie taký ohľad na životnosť.

Pri elektromobiloch sa síce hľadí na životnosť, no rýchlonabíjanie sa nevyužíva dennodenne (dennodenne sa využíva pomalé, domáce nabíjanie) a navyše elektromobily majú XY ďalších vlastností, ktoré udržujú životnosť baterky v dobrej kondícií (termálny management, nenabíjanie na 100%, nevybíjanie do 0%, nenabíjanie studenej baterky a podobne). Preto kúsok životnosti je akceptovateľné obetovať za jednú z najdôležitejších vlastností - schopnosť rýchlo nabiť. Pri telefónoch to nezohráva až takú úlohu, či to trvá 30 alebo 50 minút, čiže tam sa viac hľadí na životnosť.

Aj keď je pravda, že podľa niektorých testov rýchlosť nabíjania nemá vplyv na životnosť, no kto vie :)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

pri veľmi vysokom nabíjacom prúde sa môže batéria dočasne mierne "nafúknuť" a to by dnešné super tenké telefóny asi neocenili
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mňa by potešilo nájsť powerbank s 9V 2A výstupom, tým by ma ozaj potešili :-D lebo niečo také zohnať v rozumnej cene je kua problém
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

vlastne 18650 clanky (4-8-12ks), na vystup http://goo.gl/yOkQLT , k tomu dobastlena nabijacka http://goo.gl/A6Wt0y (12V vstup., 4 sekcie po 1A, alebo 2 po 2A) a pokial to ma byt fullauto, tak viacpolovym prepinacom na prepinanie medzi paralelnym zapojenim pre vystup a pre nabijanie pripojenim na poly nabijacky, tam by sa potom baterie museli rozdelit na 4 nezavisle sekcie, kazda obsahujuca 1-2-3 paralelne clanky alebo 2 sekcie s 2-4-6 clankami



Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ešte zaujímavejšie na nich bude to, že vybitie bude za podobný čas :D
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

co tam nedaju rovno 2500V ?
nehapem co sa s tym seru
aj mixer by rychlejsie vymixoval potravu
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

To by bol krasny obluk :D este pri JS napati
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Áno a pripájanie/odpájanie nabíjačky aj s efektami :D

https://youtu.be/UF5EDV6T7es
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Do vn odpojovačov sa strieľa stlačený vzduch, aby tam nedochádzalo k takému natiahnutému oblúku.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A teplota batérie pri takomto rýchlom nabíjaní? Nepotrebujem aby ju rozdrapilo spolu aj s mobilom
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

moze mi niekto co sa do toho lepsie tozumie vysvetlit ako funguje to prepinanie napati? celkom totiz nechapem zmysel toho ze sa to prepne pri nabijani mobilu napr na 20v ked baterka sa aj tak nabija napatim cca 3.7-4.2v.. to sa da priamo clanok napojit na 20v?? ja som si myslel ze ked sa to prebije vyssim napatim tak su z toho potom pekne bomby pre islamistov..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Je to hovadina a marketingovo zgrcana informacia. litiovky sa nabijaju konstantnym prudom a potom kons. napatim. Jednoducho povedane, ked je baterka prazdna, tak rozdiel medzi napatim baterie a napatim nabijacky je velky (baterka cca 3V vs 4.2V) a tak do nej tecie velky prud (pretoze sa chcu vyrovnat) ktory obmedzis aby sa nepriehrievala, zvysila sa zivotnost atd (tzn. nabijas konstantnym prudom) postupne sa napatie na baterke a nabijacke vyrovnavaju a tak sa zmensuje prud...ak je prud mensi ako maximalny co dava nabijacka, tak prejde do rezimu nabijana konstantnym napatim a to je najcastejsie 4.2V (ale su aj 4.3 alebo 4.35V ) az sa napatia takmer vyrovnaju...a vtedy je baterka nabita...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

...Cize ked je rozdiel napati velky, ide aj velky prud do baterky, ako sa vyrovnavaju tak sa znizuje prud=pomalsie sa nabija baterka...ale ked zvysis napatie na nabijacke, tak zvysis znova rozdiel baterka - nabijacka a tak sa zvysi aj prud ale je to nebezpecna metoda nabijania lebo musis velmi presne merat napatie na baterke aby neprekrocilo nominalne napatie tej konkretnej baterky, pretoze je tento typ baterii na to haklivy. Ja by som to skor navrhol nech davaju ine typy baterii do mobilu, ktore zvladaju vyssie nabijacie prudy, napr. modelarsku bateriu nabijes za 20min do plna (ale ide do nej tak 3-4x vacsi prud ako do mobilu, ale je na to stavana).
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale zasa ju treba nabíjať keď je vybitá a nabíjať až na 100% Nie? A to dnešná dementná generácia by asi tažko robila..
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Rýchlo nabíjaním sa žiadna mne známa batéria nenabije na 100%!!!
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

To napatie a prud su merane na vstupe a vyssie napatie je iba z dovodu minimalizovania prudu a teda strat v privodnom kabli, hned za kablom je DC/DC menic a na baterii je samozrejme napatie baterie + regulacia ktora mierne zvysi offset napatia aby zabezpecila funkcionalitu nabijacky (konstantny-zvoleny prud, konst. napatie), pointa je v tom, ze je tam DC/DC menic, ktory zvysi prud a znizi napatie pri zachovani vysokej ucinnosti prevodu vykonu.

Podobne funguju solarne regulatory, na vstup moze byt zapojena sustava panelov s ovela vyssim napatim ako baterie (a na rozdiel od tohto riesenia tam sa regulator s panelmi nedohaduje na vstupnom napati, prave naopak musi sa sam prisposobit okamzitemu osvetleniu a hlada optimalny bod). Keby sa vystup z panelov alebo tohto riesenia iba zapojil na bateriu (samozrejme cez PWM regulaciu na obmedzenie max prudu/napatia pri nabitej baterii), prud do baterie by nebol adekvatny vykonu na vstupe a velka cast energie by sa "minula" na stratach vo vedeni.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Cim rychlejsie nabijate bateriu tym rychlejsie sa opotrebuje. To je uplne idealne ak mate v telefone napevno vstavanu bateriu tak aby ste si ju nemohli vymenit sami ale musite posielat telefon do servisu aby vam ju vymenili. Cena prace je "ludovych" 60€
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

dnes má meniny Ľudmila! pošli kvety
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nexus 6 ma tuto "novinku" uz takmer rok a nikto o tom nerobil clanok .. Rano si dam 15min sprchu a mam 50% baterky.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/eJA
Odpovedať Hodnotiť:
 

Yop, tuto technologiu (teda predpokladam, ze je rovnaka) pouzil samsung v S6tke. telefon sa mi nabije z 0-100 za cca 100min
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Z nuly na sto% za 100 minut se mi nabil/nabije kazdy mobil s LiIon aku, co jsem drzel v ruce a meril to. Z toho par modelu vyrobenych pred nekolika lety. Hodne samozrejme zalezi na nabijecce + elektronice mezi nabijecim konektorem mobilu a akumulatorem (zda zvlada dany proud propustit/dovoli ho).
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Napis teda 2 priklady, nech sa nabuduce viem inspirovat pri vybere
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nabíjam v noci, takže, či pol hodina, alebo hodina a pol, je to jedno. Chcem, aby mi mobil vydržal 3 - 5 dní a nie, aby som ho nabil za 35 min. dvakrát za deň. Navyše pri túre v horách bude asi každému jedno, ako rýchlo sa nabíja, keď je vybitý a potrebuje volať. A vláčiť so sebou power banku nemienim. Mobil nemusí byť ako žiletka, v pohode s rozmerom a váhou by sa dali dávať 6000 mAh baterky. Chce to vyššiu výdrž baterky.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

tu ale preve nejde o totu situaciu, ked si doma dlho a nepotrebujes pouzivat tel. ale prides dom po "nieco" zdrzis sa tam 20-30min a medzi tym si das dobit tel. potom je rozdiel ci sa ti nabije 10percent bo 40percent baterky

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ale. Che to nižšiu spotrebu mobilu, displeja, vykecávacích obvodov a celkovú réžiu. To je cesta, nie nešetriť a len rozmýšľať ako zvýšiť kapacitu batérie, namiesto znižovania spotreby...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

6000mAh power bank sa ti nosiť nechce, ale ako súčasť mobilu by si to bral?
Tak si ju prilep k zadnému krytu a máš vybavené.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

chce to novu technologiu....taky vedec zhltne rocne aj 50 000 evri a vysledok ziadny
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

50 000 je akoze vela?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

4000e za nic je fajn mas pravdu. Tak akurat...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár