neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Prestížnu programátorskú súťaž vyhral talentovaný Bielorus

Značky: programovaniesúťažeGoogle

DSL.sk, 17.8.2015


Víťazom aktuálneho ročníka prestížnej programátorskej súťaže Google Code Jam, ktorého finále sa konalo v noci z piatka na sobotu, sa stal 20-ročný talent Genadij Karatkevič z Bieloruska.

Karatkevič tak obhájil svoje minuloročné prvenstvo a zaradil ho k množstvu prvenstiev z programátorských súťaží vrátane Facebook Hacker Cup, Yandex.Algorithm, ACM-ICPC a stredoškolskej medzinárodnej olympiády v informatike.

Každoročná súťaž Google Code Jam je viackolová súťaž otvorená ľubovoľným záujemcom s vekom minimálne 13 rokov, od študentov až po najlepších profesionálnych programátorov s výnimkou zamestnancov Google alebo ich rodinných príslušníkov. Úvodného kvalifikačného kola sa v tomto roku zúčastnilo viac ako 23 tisíc programátorov.

V piatkovom finále súťažilo v Seattle 26 najlepších súťažiacich z júnového semifinále, ktorí riešili štyri hodiny šesť problémov. Maximálne bolo možné získať 200 bodov.

Karatkevič vyriešil úspešne kompletne päť úloh, získal 155 bodov a vyhral s náskokom 21 bodov. Prvenstvo získal v posledných piatich minútach, keď najskôr odoslal nesprávny výsledok pre veľký vstup pre úlohu D a v 8-minútovom limite si ho stihol necelých päť minút pred koncom súťaže opraviť.

Úlohy z finále je možné nájsť na code.google.com/codejam/.


Účastníci finále Code Jam. Karatkevič drží nad hlavou logo súťaže, Merry je v bledom v strede, kliknite pre zväčšenie (foto: Google)



Slováci sa tento rok do finále podobne ako v minulom roku neprebojovali. Do semifinále sa ich dostalo šesť, najlepšie dopadol Eduard Batmendijn, ešte stredoškolák z Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša v Starej Ľubovni. Batmendijn skončil na 36. mieste a nepostúpil len pre horší čas. V júli následne získal svoju tretiu zlatú medailu na medzinárodnej olympiáde v informatike a stal sa historicky celkovo piatym najúspešnejším účastníkom medzinárodnej olympiády.

V tomto roku sa prvýkrát konala aj nová odnož súťaže Distributed Google Code Jam, v ktorej súťažiaci píšu programy pre klaster sto počítačov. V sobotňajšom finále súťažilo desať súťažiacich a víťazom sa stal Bruce Merry z Južnej Afriky, ktorý skončil v štandardnom Code Jam na treťom mieste so 104 bodmi.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži


Diskusia:
                               
 

tu pekne vidno ze clovek je limitovany iba tym ako velmi nieco chce, treba si ist za svojim , sila nespociva v peniazoch ale vo vedomostiach aplikovanych v praxi
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Znie to veľmi pekne ale je to pekne naivné. Fakty nepustia.

http://dopice.sk/ep4
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

takže čo, dal si nám tu linku na ľavičiacku klamársku sviňu, ktorá vo svojej knihe klame až sa hory červenajú ... http://dopice.sk/ep6
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Pre teba, špeciálne, dám ešte "túto linku".

http://dopice.sk/ep8
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

toto cmuľkáš keď onanuješ?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Poprosím diskutéra "syntaxTerrorX", aby tomuto nešťastníkovi zrozumiteľne vysvetlil, o čo tu ide. Ďakujem.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ďakujem za slovo, no ten "nešťastník" pracuje našej záchrane, ako už dostatočne vysvetlil Kryton v diele:
Červený trpaslík, Séria VIII Epizoda 4, „Kassandra“.
KOCHANSKÁ: Takže ty tvrdíš, že když nevíš dost na to, abys věděl, že nevíš dost, tak nemáš z ničeho strach? A můžeš dosáhnout víc než mnohem chytřejší lidé.
KRYTON: Přesně tak.
KOCHANSKÁ: To je ta „moc nevědomosti“...
KRYTON: A při nevědomosti, jíž vládne on, je to jeden z nejmocnějších lidí na světě! Osedlejte svou blbost, pane, zapřáhněte omezenost, nechť Vaše prázdná, zabedněná a tupá hlava najde nějaké řešení.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Takze ak je niekto laviciar, znamena to ze je svina a mozno aj klamar?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nie, takto: Piketty je ľavičiar, vo svojej knihe klame a manipuluje s faktami a vytvára z nich lživé tvrdenia a závery. Bodka.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Jasne, teraz to uz chapem. Nieco ako redaktor sme.sk...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Súhlasím.
P.S.: len pre ujasnenie, "lživé" = "iné ako vyhovujú mojim predsudkom", že ?
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

To si prosim ta z ktorej casti clanku vydedukoval? Mimochodom karatkevic ma iq asi 160, to si vazne myslis ze staci chciet alebo ze hocikto moze mat vedomosti ako on? Samozrejme ze aj on sa musi snazit, ako kazdy kto chce mat aspon sancu nieco dosiahnut, ale ver mi ze ked ide v matike/algoritmike na 100% karatkevic a na 100% ty, tak rozdiely budu priepastne a nebudu ti stacit ani na zucastnenie sa takej sutaze... A netreba to prehanat s tymi motivacnymi dristami lebo velmi rychlo narazite:)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

samozrejme ze si to myslim! ak ma on IQ 160 a ja iba priemernych 80 jediny rozdiel medzi nami bude ten ze on ulohu/problem pochpoi a vyriesi rychlejsie :)
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Lenze prave ten casovy faktor je alfa a omega, kedze s klesajucim IQ rastie cas potrebny na spracovanie exponencialne.

To je podobne ako povedat, ze cestovanie peso a autom je to iste, ved sa do ciela raz oboma aj tak dopravis... ale skus ist teda peso napriklad do frankfurtu... A existuju typy uloh ktore aj karatkevicovi mozu zabrat roky no ty by si ich nestihol vyriesit ani za cely zivot
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Nespravny usudok. On niektore vysoko narocne ulohy vyriesi a niekto iny s inymi schopnostami ich nevyriesi, ani keby mal na to cely zivot. Casovy limit v Code Jam je len na to, aby dokázali rozlisit medzi elitnymi kodermi.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Musim ta sklamat, priemerne IQ je 100 (co vychadza z definicie Inteligenneho Quocientu). IQ 80 znamena, ze tvoje "vedomosti" boli 80% z "vedomosti" priemerneho clena referencnej (obvykle velmi rozsiahlej) referencnej skupiny ludi. Co je dost podpriemerne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

IQ nema nic spolocne stym ze nieco mozes dosiahnut :) ked nieco budes robit stale a stale tak sa to stane rutynou. Problem je v tom ci sa to musi ucit alebo to proste vie, cize ked nieco robí tak to hlce a tym padom sa moze stat najlepsi pokial ho to baví, vies kazdy je na nieco poznam teoretikov ktory vyrataju aj pana boha ale ked ich postavis pred inu vec co neriesili tak si ani neprdnu, teoriu budu bediet ale prax nula bodov :) ono je jasne ze ked s tym denne robí tak to bude ovladat a nema to s iq nic. Napriklad auto by si taky tipek neopravil, mozno po pc stranke ano ale mechanicke veci atd nema sancu. Ked ta bude bavit programovanie tak ver ze sa to naucis a mozes byt lepsi jak on, to ako keby povies detom ak nemate na svoj vek iq tak sa ani neucte pisat a citat :) zalezi co sa naucis a co sa chces naucit.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

ps: ja to beriem podla seba, pred mozno par rokmi som ani nevedel co je to sach, mozno dama som vedel ako sa hra. mam iq okolo 112 cize priemer a dnes uz sach hram na kusok inej urovni :) a nemam iq 160 a neverim ze by som si snim neporadil v sachu.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

no mozno to tvoje iq teraz zauradovalo, iq mozme volne prelozit ako rychlost sa vysporiadania cloveka s nejakou logicky definovanou ulohou, nezalezi kolko si o probleme nastudujes, pretoze tieto ulohy su robene na kombinovanie roznych principov riesenia navzajom, ak si limitovany skutocnostou, ze tvoj mozog to nedokaze spracovat rychlo a kvalitne studium ti v tom nijak npomoze, never vsetkemu, co pocujes, nie kazdy moze dosiahnut vsetko tvrdou pracou, su limity a vzdy boli
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som reagoval na vetu ze chlapik ma iq 160 a ze preto mu to tak ide, a presne to si napisal ze nezalezi na iq. Ono problem je v tom ze aj iq sa meria v roznych veciach, nieje vsetko len na cas. Su iq testy ktore su zamerane na to ci mas rozum adekvatny veku to znamena ze nieje vsetko o logike alebo matematike, su aj o hystorii a slavnych ludoch atd, nemoze mat 7 rocny take iq jak 30 rocny, teraz mam na mysli matematicke ulohy logicku postupnost, no mozeme sa bavit o par vynimocnych detoch, ide o to ze pokial nebude vediet si ani precitat ulohu tak ju nemoze vediet vyriesit, tiez sa musi najskor naucit citat aby si ju vedel precitat, no a tu je ten bod zlomu, nieje test ako test, a pokial sa nenaucis tak nebudes vediet proste je to tak a tym sa dostavame k zakladu ze sa vsetko da naucit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Súčasťou všetkého je aj schopnosť zabudnúť .
Ak si teda vnútorne presvedčený, že všetko sa dá naučiť, určite si sa už všetko naučil a teraz, ak nie si učiteľ, sa potrebuješ najskôr naučiť, ako sa neučiť( aby si si znova nevymazal pamäť:-)). Prvým krokom je odpojenie sa od všetkých vstupov. Napríklad meditáciou podľa vlastného výberu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nikto nevie vsetko, ono som pisal zesa da naucit vsetko ked to chces a mas zaujem a bavi ta to, mna napr. slovencina nebavila preto mam pravopis aky mam, ale ani ma to teraz netrapi, keby ma baví tak dnes nepísem tak jak písem, na tom to cele stoji a pada chciet , dokonca som lenivy aj kliknut a automaticke opravenie :) ale debata sa berie zlym smerom a to som len chcel poukaz ze netreba mat vysoke iq aby clovek bol najlepsi v comkolvek.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Čomkoľvek, okrem všetkých paralelizmov(tímovej práce).Zákon zotrvačnosti platí aj pre myslenie.
Rýchlosť prechodu na riešenie iným, než práve aktívnym spôsobom prístupu k zefektívneniu splnenia úlohy, je obmedzená množstvom informácií a zručností získanými v priebehu jej riešenia.
Používanie opakovacieho prístupu(rutiny), získaného pri snahe o bytie (naj)lepším v súťažiach sériovosti neumožňuje účasť takéhoto jednotlivca pri aktivitách s nutným paralelizmom. Napríklad riadenie(prechod na riadiacu pozíciu je dokonca podmienený úplným vygumovaním:-D) alebo výskum/vývoj, kde by tvoril weakest link. Ale je to skvelá kvalifikácia napríklad pre včeliu kráľovnú.

Odpovedať Hodnotiť:
 

inak prave preto som dal trefne ten sach ako ukazku, pretoze to je fakt, je to tiez o prepocitani tahov supera a predpokladoch ako bude tahat, a ked pises o case ano na turnajoch online mas odratavanie pre kazdeho cize je to tiez o casovom natlaku :), verím ze keby sa zacnes tomu venovat tak za rok sa stretneme na turnaji, lebo uz proste ked odohras 1000 turnajov tak ti to uz same ide vies presne jak tie figurky idu proste to musis zazit a potom pochopis to sa neda opisat. Toto nieje o tom ze som niekde cital ako pises toto je zo zivota :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto je rozdiel medzi vychodnou a zapadnou mentalitou ludi.

Na zapade ked priemerny clovek nieco nevie robit, mysli si, ze to preto, lebo je hlupy a na to nema.

V azijskych krajinach ak priemerny clovek nieco nevie robit, mysli si, ze to preto, lebo je lenivy.

Odpovedať Hodnotiť:
 

takto vyzeraju diksuteri dsl.sk?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nepozeraj sa doľava. Nepozeraj sa doľava. Nepozeraj sa doľava.

FUCK
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Riadny nerd jam:D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kukám že im tam beží nejaký Linux s Xfce prostredím :D
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Jasné že hej. hádam by na Gúglovskej programátorskej súťaži nepoužívali trápne Wokna :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Milica je ludske.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zucastnili alebo zucastnuju sa na tychto sutaziach aj ludia s tmavou pletou ? (tento prispevok sa nesnazi podnecovat rasovu nenavist, dakujem)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ale to nie je sutaz v beatboxe
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Videl si uz nejakeho cernocha v nejakom esporte ako csko alebo lolko ? Tento pripad je asi to iste...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Takze oni by tu matematicku olympiadu s kludom vyhravali, len ich to nebavi. Tak si to myslel?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Tento pripad ma vysvetlenie skor nasledovne:

http://dopice.sk/epa
http://dopice.sk/epb
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

netreba zabudat na to, ze okrem genetickej predispozicie na vyssie iq ma na jeho vysku vplyv aj vyziva a celkovo kvalita "potravy" pre mozog. mozno o par generacii, ked sa bude darit afrike sa na tieto hodnoty iq merane pre aziatov a belochov trochu dotiahnu. osobne si myslim skor, ze nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemal v tom tetovaní nejaké ťaháky?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo je to bielorus, ukrajinec, slovák, nemec...? Všetci sú jeden národ.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Dalsi argument pre masovu imigraciu z afriky?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Nerozumiem.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Koľkí z nich majú priateľku?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Ked zacnu zarabat tak vsetci... a pri ich potencialnych platoch ktore budu mat, teda okolo 200 000 dolarov rocne, bude tych priatelok mozno aj viac naraz, navyse hollywoodskej kvality.

Takze tak.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nebud naivny.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Co je naivne? Sa zobud, to su zivotne skusenosti:D
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Takže oni sú chytrí, ale nemajú priateľku a teda ich genetická línia najskôr zanikne. Kdežto ty si blbý, ale priateľku máš, takže sa budeš množiť a množiť. No super :-/
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

nová séria IT CROWD :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aj keď sú to nerdi radšej by som bol v ich spoločnosti ako v spoločnosti ktorá ma obklopuje, piatkových alkoholikov...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Rád by som bol v spoločnosti :´-(
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ako piatkový alkoholik rázne nesúhlasím!!!
Nikto ťa nevolal do našej spoločnosti!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To je dostatočne schizofrenické vyjadrenie nesúhlasu s jeho túžbou po odchode. :-)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Kazdy sa uci len na PC programovat, animovat, navrhovat atd. . Ale ked v buducnosti budu len super inteligentny ludia. Tak som zvedavy, kto bude vediet take , dnes povazovane za primitivne, veci ako pestovanie, chovanie a pracovanie rukami.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Takýto super inteligentný ľudia z budúcnosti sa pestovaniu, chovaniu, či práci bez robotov a PC, venujú zároveň aj v prítomnosti. S výnimkou tých najtvrdohlavejších( a najtrpezlivejších), ktorí sa cielene venujú len činnostiam, ktorými zvyšujú možnosti rozvoja alebo odhraničujú slobodu rozhodovania svojich predkov aj nepredkov, napríklad sprístupňovaním alternatívnych realít na PC. Dajú sa ľahko spoznať podľa správania: napríklad nerozkazujú, nečakajú na odpovede a povolenia, aj keď dlho hovoria, tak nič nové nepovedia a hlavne majú holý* zadok.
* výnimkou môžu byť vysvetľujúci význam vy/ití.


Odpovedať Hodnotiť:
 

z fotky ma vyretusovali! aj certifikat mam, vytlacil som si ho u nas vo firme cez wifi tlaciaren, stacilo iba pon ist. pri prichode ma na letisku privitala janka hospodarova aj skyticou kvetov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samé kocky...
:-)
Dúfam, že pôjdu robiť s lopatou...
Od týchto nás nič dobré nečaká...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár