neprihlásený Sobota, 20. apríla 2024, dnes má meniny Marcel
Objavená nová exoplanéta najpodobnejšia Zemi

Značky: vesmírKeplerov teleskopplanéty

DSL.sk, 24.7.2015


Americká vesmírna agentúra NASA objavila pomocou dát z Keplerovho teleskopu exoplanétu, ktorá je z doteraz známych exoplanét najviac podobná Zemi.

NASA o tom informovala vo štvrtok.

Za kritéria podobnosti sa považuje podobná veľkosť, podobnosť hviezdy planéty a obiehanie v jej tzv. obývateľnej zóne. Nová objavená planéta je prvou známou exoplanétou podobnej veľkosti ako Zem obiehajúcou okolo hviezdy rovnakého typu ako Slnko.

Obývateľná zóna je zóna vzdialenosti obežnej dráhy planéty od hviezdy, v ktorej môže vzhľadom na intenzitu žiarenia hviezdy pri ďalších vhodných podmienkach existovať na planéte v tejto zóne voda v kvapalnom skupenstve. Planéty v tejto zóne sú tak potenciálne kompatibilné so životom založeným na rovnakom princípe ako pozemský život.

Nová planéta označená Kepler-452b je o 60% väčšia ako Zem, obieha okolo hviezdy typu G2, jej hviezda má rovnakú povrchovú teplotu ako Slnko, je o 20% jasnejšia a o 10% väčšia.

Kepler-452b je od svojej hviezdy o 5% ďalej ako Zem od Slnka a jej obehová doba je 385 pozemských dní, teda o 5% viac ako u Zeme. Celkovo planéta podľa grafu NASA získava zo svojej hviezdy takmer rovnako energie ako Zem zo Slnka.


Porovnanie energie získavanej z ich hiezd u známych planét považovaných za najviac podobné Zemi, kliknite pre zväčšenie (graf: NASA)



Hviezdny systém Kepler-452 je o 1.5 miliardu rokov starší ako slnečná sústava a má 6 miliárd rokov.

Keplerov teleskop hľadá planéty na základe zatieňovania ich hviezd preletom planéty pred hviezdou z pohľadu teleskopu, spôsobujúcim tak zníženie teleskopom nameranej intenzity žiarenia hviezdy. Dva prelety umožňujú vypočítať dobu obehu, tri prelety ju umožňujú potvrdiť dvomi meraniami.

Takto nájdené planéty sú považované len za kandidátov a potvrdzujú sa pozorovaniami ďalšími metódami. Planéta Kepler-452b a jej hviezda boli potvrdené a pozorované z viacerých observatórií.

Hviezdny systém Kepler-452 sa nachádza ale až 1 400 svetelných rokov ďaleko v súhvezdí Labuť a hmotnosť a zloženie planéty zatiaľ nie sú známe.


Predstavenie Kepler-452b (video: NASA)



Doteraz bola za exoplanétu najpodobnejšiu Zemi považovaná planéta Kepler-186f, ktorá je s 1.1-násobným priemerom veľkostne bližšie, obieha ale okolo menšej hviezdy typu červeného trpaslíka a z hviezdy dostáva len tretinu žiarenia v porovnaní so Zemou.

Spolu s Kepler-452b vedci a NASA informovali o identifikovaní aj ďalších nových planét a kandidátov na planéty z dát Keplerovho teleskopu zachytených od mája 2009 do mája 2013 a súčasný počet známych exoplanét, planét mimo slnečnú sústavu, dosahuje 1 030. Počet nových kandidátov je 521 a celkový počet kandidátov na planéty identifikovaných Keplerom dosahuje 4 696.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

NASA otestuje nový vesmírny pohon v podobe solárnej plachty
V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka


Diskusia:
                               
 

super
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

>>>obehová doba je 385 pozemských dní
to sa nam zase predlzi pracovny rok...
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

A skráti život :)
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Tak tak, pre muzov s doterajsich priemernych 71 rokov na 67 a pol.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ako to ovplyvni odchod do dochodku?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

prisposobia, odchod do dochodku 71 (aj to predcasneho)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vypocital som, ze cesta tam by trvala (svetelnou rychlostou) 800 rokov. Mam taky pocit, ze sa toho uz nedozijem.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Ty možno nie. My ostatní áno.
:-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Zaujímavé počítanie.....
1400 LY (svetelných rokov) vzdialená a on vypočíta, že pri rýchlosti svetla by tam cesta trvala 800 rokov.
Vladimír Vladimír Vladimír - vieš ty vôbec, čo značí pojem svetelný rok?
Je to vzdialenosť, ktorú prekoná svetlo za rok. Takže pri 1400 LY vzdialenosti tam svetelnou rýchlosťou nikdy za 800 rokov nedoletíš.


Jáááááj - Star Trek a WARP pohon....
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ale no ták, súdruh Achkáč Jajkový, keby tam letel rýchlosťou blížiacou sa rýchlosti svetla, tak by tam bol za chvíľočku.


Že ty na Zemi vy si sa toho už nedožil, je iný, aj keď príbuzný jav...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Chápem to správne ?? - ak je planéta 1400 svetelných rokov ďaleko, znamená to že to čo vidíme je svetlo ktoré je 1400 rokov staré? tzn. že sa práve teraz nachádza úplne na inom mieste, prípadne bola nejakým spôsobom zničená?
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

Presne tak. Avšak v takomto ponímaní je 1400 rokov prd oproti miliardam rokov ktoré má ten systém.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Nie. Rýchlosť svetla nie je konštantná. Vzdialenosť môže byť väčšia aj menšia, v závislosti na hustote prostredia medzi Zemou1 a Zemou2.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Haha, ako pokus o vtip to bolo dobré...! :-D

Áno, rýchlosť svetla môže byť menšia, ale nie väčšia ako rýchlosť svetla vo vzduchoprázdne (vákuu).

Ale tu je to len hrubý odhad, ktorý navyše počíta s tým, že to svetlo sa pohybuje vo vzduchoprázdne a že vplyv prostredia je zanedbateľný.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vzduchoprázdno nie je prázdno, je vyplnené hmotou, niečo ako éter, prejavuje sa gravitáciou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ďalšia vec je ako bola zmeraná vzdialenosť 1400 svetelných rokov. Pochybným červeným posunom a typovaním farby hviezdy?
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Chapes to spravne. Ked sa pozeras do vzdialenosti, pozeras sa aj do minulosti. Prepocet je prave rychlost svetla. Plati to aj 1 meter od teba. Osobu 1 meter od teba vidis jak vyzerala pred cca 3 nanosekundami a kontinulane si posunuty o 3 nanosekundy. Hentam sme zasa kontinualne nafurt posunuty o 1400 rokov (pokial sa system nepriblizi).

V podstate je nemozme vidiet absolutnu pritomnost pretoze:

A) nic take ako absolutna pritomnost neexistuje, vidme relativitu sucasnosti, ked sa dve sucasne udalosti jedneho pozorovatela vobec nemusia zdat ako súčasné druhemu pozorovatelovi, u druheho si mozu udalosti prehodit poradie, pokial sa nenarusi kauzalita.

B) rychlost svetla je konecna
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Tak preto mi všetci hovoria že vyzerám o dosť mladšie než v skutočnosti som.

P.S. jak nekonečná? Mal som za to že je zadefinovaná...
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

som teda vobec nepochopil kde pisem ze rychlost svetla je nekonecna
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

sorry nemáme klímu v káncli x)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kedze aj na jednom stupienku rebrika tot pri nasej jabloni plynie cas o 0,00000000001% pomalsie ako na vyssom stupienku rebrika (tentoraz to ma na svedomi gravitacne pole), tak dovedene do uplnej absurdity: V KAZDOM BODE VESMIRU PLYNIE CAS INYM TEMPOM !!!

Odchylky mozu byt v niektorych pripadoch extremne male, ze sa jedna o nanosekundu za 100 bilionov rokov, ale su. V inych pripadaoch sa moze jednat o 1000-nasobok (100000% ale tu su % uz uplne zbytocne).
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

si vela pozeral Interstellar? :) ale nie, mas pravdu...
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Raz som to videl a bolo mi na grcanie z tych vedeckych FAILOV co tam su.

Spomeniem iba jeden: tak chlapik si pada do ciernej diery a vysiela jak keby sa nic nedialo kua. A odmlci sa odrazu, skokovo, no akoze presiel horizontom, no grc. Pritom v skutocnosti by sa cas medzi nim a tou zenskou postupne pomaly stale viac a viac natahoval, jak gramovonova platna, ktora sa postupne pomaaalaicky stale viac a viac infinitezimalne spomaluje az za nekonecne dlhy cas by sa uplne zastavila = pre zensku mimo ciernej diery by chlapikove jedno slovo najprv trvalo sekundy, potom minuty, hodiny, dni, tyzdne, mesiace, roky .... samozrejme ona by tam necakala 50 rokov kym pride chlapikove slovo. Za par hodin by sa nato vysrala.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Podobne chlapik padajuci k horizontu by stracal schpnosti komunikovat, pretoze najpv by zenska hovorila jak Šmolinka, potom by jedno jej slovo pre chlapa trvalo 0,1 sekundy, potom 0,01 sekundy, potom ms, potom us, potom ns .... Proste zenska by mala kadenciu miliarda slov za sekundu a furt by zrychlovala :)))))))))
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ale ved klud, je to film, nie dokumentarny serial :) Kopec ludom sa nepacil ani Gravity, ale to nech si pozru Cerveneho trpaslika radsej...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cerveny trpaslik je komedia tam je dovolene to manipulovat aby to bolo vtipne :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

problem je v tom, ze interstelar sa snazil byt akoze strasne vedecky, zohladnit vsetky relativistike efekty
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vo vseobecnosti problem s medzihviezdnym cestovanim NIE JE vzdialenost!!!

V cisto teoretickej rovine mozme mat lod co zrychli a nakoniec ide od Zeme 99,9999...9% c a teda k tej planete co je 1400 ly daleko (predpokladajme ze to je presne 1400 ly) by dosla za dajme tomu mierne viac, teda za 1410 rokov. Pri takejto lodi neni absolutne ziadny problem technologia zmrazenia ci hybernacie, aby sa posadka pekne doruzovucka vyspinkana za 1410 rokov "prebudila" a v dosledku hybernacie/kontroly ci kontinualneho ozdravovaie, prakticky nezostarli. Aj lod, ktora by letela tak dlho autonomne, by musela mat super-hyper-mega-brutal samokontrolne a samoopravne mechanizmy. Ale jako hovorim, pri existencii lode co fici 99,9999....9%c, hento nevidim ako problem.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Hmm a nieje to nahodou tak ze cim vyssia rychlost, tym pomalsie plynie cas? Cize za 1410 nasich rokov by posadke (a lodi) ubehlo len povedzme 20 rokov?
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Jo mas pravdu, dal som to jaaaaa blb do kozmickej lode.

Takze tych 1410 rokov by uplynulo na Zemi, nie v kozmickej lodi. V kozmickej lodi pokojne moze uplynut iba jeden mesiac alebo tyzden alebo den :) Takze predsa len problem JE vzdialenost, resp. ani tak nie vzdialenost, jako konecna rychlost svetla a obtiazost dosiahnut velke rychlosti - pretoze aj miliarda ly je pri dostatocne velkej rychlosti a dostatocne lahko dosiahnutelnej velkej rychlosti bezproblemova. To je vsak nicnehoroviaca uvaha.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

teda bezproblemova miliarda l.y. by bola vnutri kozmickej lode (kde moze ubehnut len par orkov), nie vsak vzhladom na Zem, kde by musela uplynut minimalna ta milarda rokov
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

orkovia predsa nelietaju, nemaju kozmicke lode predsa ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

som to pisal na 4x a tak to vyzera, predsa :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kebyze lod leti tou rychlostou jak pises, nak na tej lodi by nebola potrebna ziadna hybernacia, realne by tam totiz uplynulo len zopar hodin/dni...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...aj mne kym som napisal prispevok tak ubehla minuta, ale realnom svete ubehlo 10 a uz ma niekto predbehol :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jo, to je z toho horka
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Problémik je tu len jeden. Pri takmer rýchlosti svetla by loď mala takmer nekonečnú hmotnosť a na urýchlenie na danú rýchlosť by potrebovala takmer nekonečnú energiu. A odkiaľ na to vziať?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cestovanie ychlostou svetla je hlupost, da sa pouzit na mozno male vzdialenosti ale je to neefektivne a hlavne nebezpecne. ak stanovime si ciel z bodu A do bodu B po priamke, tak nevieme co sa medzi tym nachadza. i maly kamienok roztrha lod pri takej rychlosti a nehovorim o manevrovatelnosti. ziadne zatacky , len priamka. musi byt ta draha uplne cista a bez znamok objektov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jo bouzial je to tak. Aj pri 10%c staci makove zrnko a cela tisic tonova lod moze byt v haji. Okrem toho treba mysliet na to, ze prvu polovicu cesty mozem akcelerovat, ale druhu polovicu cesty musim brzdit. Alebo prvych 5% cesty akcelerovat rychlejsie, medzi 5 a 95% cesty ist rovnomerne priamociaro a poslednych 5% cesty rovnako intenzivne brzdit. To je suma fuk jak je to rozvrhnute, akcelerovat a brzdit treba. Na obe treba rovnaku energiu. Relativisticka hmotnost je tiez svina a zrychluje sa cim dalj tym tazsie ...

Pekny teoreticky koncept je WARP.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Treba vytvorit singularitu a prechadzat priestorom skokovo. Naco sa plazit priestorom tisicky rokov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A kde je problem? V roznom tempe plynutia casu! Wono totiz tych 1410 rokov uplynie vnutri kozmickej lode a teda pre posadku. Lenze pri takej dosiahnutej rychlosti vzhladom na Zem, na Zemi zatial pokojne moze uplynut 100 milion rokov !!!!! A rozne tempo plynutia casu nevyriesi ziadna super hybernacna technologia.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

naopak. 1410 rokov v nasom case, vnutri lode by siel cas pomalsie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jo, uz som sa opravil, to je z toho horka :(
kua jak v saune
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

v saune nieje horko ! A ani kyslo,mozno sladko..,alebo slano..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nemám rád, keď ľudia miešajú existenciu niečoho s tým, ako to niečo vidíme. A to ľudia robia pri vysvetľovaní vesmíru a hlavne relativity dosť často.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vies, ono pojem "existencia" ci "exitovat" je dost vágny. Hlavne v mikrosvete a na kvantovo-mechanickej urovni.

Osobne by som sa s pojmom "existencia" neohanal.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

SETI tam namierila svoje prímače ale zatial nič nechytili ,žiadny signál.Civilizácia sa možno zničila atomovkami.
Aj my tu nebudeme za 1,5 miliardy rokov a keď tak akurát v skamenelinách.

Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Ak su to taky idioti ako ty tak ziadny signal neposlu.
Ide o to ze by sme tam mohli mi prezit ne ze tam su novy ludia. lolo
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

vyzerá to tak, že pred 1400 rokmi nám nikto z planéty staršej o 1,5 mld rokov neposlal žiadny signál kompatibilný s našimi prijímačmi. :)

Celkom funny predstava, keď si uvedomíme, že všetky naše moderné výdobytky vznikli len za posledných 150-200 rokov a signál z vesmíru sa snažíme prijímať len pár posledných desiatok rokov...

Úprimne, keby sme niekde stretli o 1,5 mld rokov mladšiu civilizáciu, snažili by sme sa s nimi komunikovať signálom s latenciou 1400 rokov? ...no ja teda určite nie... ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Extremne kratky cas vyskytu civilizacie na prislusnej urovni (tisic rokov je prd v porovnani s miliardou rokov) ako aj casovo disjunktny vyskyt civilizacii, su jednym z vysvetleni Fermiho paradoxu.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Pekne si to napisal. Asi to tak bude.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Fermiho paradox je síce fasa, ale je postavený na predpoklade súčasných znalostí...
Keby boli jeho tézy formulované už len 200 rokov skôr, zneli by hodne inak a hodne obmedzenejšie. Preto na mieste je otázka, kedy (a či) sa dostaneme na taký stupeň vývoja, aby sme ich prekonali.
Tak, ako kedysi davno prevládal názor, že stroje ťažšie ako vzduch nemôžu lietať, verím, že aj my raz dospejeme do štádia, kedy dovidíme ďalej, než dnes.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je pravda, ale pan Thomson aka lord Kelvin mal obmedzeny pohlad na vec, kedze pre xichtom mal "stroje", ktore su tazsie ako vzduch a predsa lietaju: vtaky.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podla primitivnej casovej uvahy deltaT je 95% pravdopodobnost, ze nasa "vyspelá", technická, priemyselná, viktorianska era trvajuca cca 3 storocia, sice NESKONCI skor jak za 8 rokov ale co je viac znepokojujuce SUCASNE je 95% pravdopodobnost ze SKONCI skor jak za cca 12 tisic rokov.

Primitivna uvaha je zalozena na geometrickej pravdepodobnosti, teda neni su to ziadne cisla zbrucha, resp. jedna babka povedala.

Detto je 95% pravdepodobnost, ze druh Homo Sapiens ako taky (nech uz si zije v akejkolvek ere) tu bude minimalne cca ešte 5 tisic rokov, ale maximalne cca 8 milionov rokov. To dost dobre koresponduje s existenciou podobnych ludoopovych druhov, ci dokonca biologiskych druhov vseobecne, kde to v niektorych pripadoch moze byt radovo desiatky milionov rokov.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ty si si nejaky isty. So samodestrukciou ludstva si asi nepocital.
Viem, znie to nelogicky, ale to je momentalne to co ludstvo robi.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

To je mne jasne. Nikdy som nikde netvrdil, ze ludstvo sa nemoze samo znicit. Prave naopak.

Vzdy som bol toho nazoru, ze ludstvo sa samo znici. Dokonca moze byt vo vesmire trend, ze prv ako civilizacia (v celoplanetarnom zmysle) dosiahne isty stupen vyvoja (napr. Kardashevov stupen I), tak sa sama znici.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

95% je standardne volena hladina vyznamnosti, samozrejem moze byt akakolvek ina, 90%, 70%, 50%, cisla by boli potom samozrejme ine a intervaly uzsie, vo vseobecnosti mensie a posunute blizsie k stredu.

Ale informacia, ze je 50% pravdopodobnost, ze nasa "vyspelá", technická, priemyselná, viktorianska era trvajuca cca 3 storocia, sice NESKONCI skor jak za 100 rokov a SUCASNE je 50% pravdopodobnost ze SKONCI skor jak za cca 900 rokov, nevyvovala dostatok soku, kedze je to iba 50% pravdepodobnost.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dnes má meniny (Baron)Vladimír(Harkonnen), pošli kvety.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

You, I like you!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

posielam Spice
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

mmm špice
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

odkial?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Po prečítaní článku mi po rozume začalo chodiť toto: https://www.youtube.com/watch?v=CxnrzbduZso

Píšem to preto, aby som nebol sám, kto si to teraz bude pol dňa hmkať. Nemáte za čo.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Neboj nic to video som si nepustil, ale ak tebe spusta linky v komentoch automaticky odporucam prehladat komp na virusy ;)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

173.4 dna pri warp 9.6
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

My sa s ludskou posadkou nedokazeme uz 40 rokov dostan ani na Mesiac ci Mars tak tieto hviezdu su minimalne na 2800 rokov nedostupne pre nas...
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

dokazeme, coby nie.. len by to bolo tak mega drahe, ze sa to neoplati. Kazdy investor za svoje prachy chce nieco spet, a z toho, ze by sme zas poslali typka na Mesiac by nikto nic nemal. Japonic chcu na Mesiaci zakladnu, ale to najprv budu musiet vymysliet ako na tom zarobit ;). Pozri si napr. film Moon (2009)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co pri 9,9 :) Voyager siel v pohode 9,9.

A v poslednj casti NextGen (ked bol Reiker kapitan) vypotil povel ze "warp 13".

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ee. V jednej casti sli wap 10 a to boli na vsetkych miestach vesmiru naraz a dako z toho ochoreli, uz si to nepamatam presne... je cas na znovupozretie. Ale zacat treba s TOS :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ee, reiker dal skutocne pokyn "warp 13", pamatam si to

http://goo.gl/nC4mJx

mozno ze autori mysleli inu definuciu warpu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vsetci ste amateri, najnovsie sa cestuje cez star gate
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

------------- ------------- ------------- -------------
https://www.youtube.com/watch?v=Nq2nruOoqrk

scena 1: voyager warp 10 v klasickej definicii
scena 2: TOS warp 11 v bohviejakej definicii
scena 3: TNG, crusher/reiker warp 13 v bohviejakej definicii
------------- ------------- ------------- -------------
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tie WARP rýchlosti nie sú bohužiaľ moc konzistentné medzi jednotlivými seriálmi...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

> A co pri 9,9 :) Voyager siel v pohode 9,9.
23 dni, 19 hodin
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Konečne sa mám kde odsťahovať.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Myslíš že tam bude dostatečné připojení na DSL.sk ?
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Alebo chmeľ... čo by si tam robil?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bude, ale správy budú 1400 rokov staré. No dizajn našťastie rovnaký.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kto chce podelím sa o vlastnoručne napísanú "modernú" tému pre DSL :3
http://dopice.sk/e9G
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a este navod pre noobov ako to otvorit prosim ta? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Síce je v tom napísané "Téma používa rozšírenie Stylish (Google Chrome ale dostupné aj pre Firefox)" ale ok chápem že nie každý to pozná.

Pôjdeš do Google store (či ako sa to volá) a stiahneš si doplnok do chromu (prípadne firefoxu) "Stylish". V ňom si vytvoríš novú tému a nastavíš aby sa na doméne dsl.sk spúšťal CSS kód ktorý tam prekopíruješ z toho súboru.

100% to ide aj jednoduchšie ale bohužiaľ nechce s ami nad tým tak moc premýšlať.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ale čo, stačí zakriviť vesmír okolo vesmírnej lode a spadneme až k tej rakete, nebude treba veľa paliva a môžeme sa blížiť rýchlosti svetla úplne v poho... a keď nie, tak urobíme verejnú súťaž na slovensku pre stavebné firmy a necháme vybudovať čiernu dieru medzi zemou a keplerom 452-b a len si tam vkročíme. nezabudnite pred prechodom horizontom vydýchnuť...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Čierna diera ti moc nepomôže :D Červiu si myslel hádam ...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Kolegovia, uvedomte si, že s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak žijeme v simulácii (http://dopice.sk/e9U). A teda dostať sa kamkoľvek vo vesmíre je len otázka rekonfigurácie hypervizoru. Proste prepneme systém tak, aby nás prestal renderovať tu, a aby nás začal renderovať tam kde chceme byť. Jasné? :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Veľa ľudí, ktorý obľubujú science-fiction literatúru sú už dávno v inom systéme prepnutý ... Normálne úžas ako tie interplanetárne lety majú poniektorý ľudia dobre premyslené ... že, ono to by nebol problém letieť 99,9% rýchlosťou svetla, problém by bol kamienok v pól ceste :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

t̶e̶s̶t̶
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár